Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Kormoran, Olsztyńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Browar-Besko
    Senior
    • 06-2011
    • 317

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: piękny złoto-bursztynowy [4.5]
    Piana: gęsta i dość długo się utrzymuje [4]
    Zapach: przyjemny, chmielowo-landrynkowy [4.5]
    Smak: chmielowo-goryczkowy z nutą orzechów włoskich [4]
    Wysycenie: prawidłowe [4.5]
    Opakowanie: ładne, na kontretykiecie brak ważnej informacji dla osób żyjących w zgodzie z naturą tzn. czy butelka zwrotna czy nie, brak podanej temperatury spożycia [4]
    Uwagi: normalne piwo do picia (nie unijne)

    Moja ocena: [4.225]

    Comment

    • dyczkin
      Serce w kolorze blaugrana
      • 05-2011
      • 3657

      #47
      Warka do 29.11.2012 to totalny DMS . Ledwo co zmęczyłem.
      Wypite kilka godzin przed Kangurem
      Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

      Moje warzenie // Piwny Wojownik

      Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

      Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

      Comment

      • wrednyhawran
        Senior
        • 07-2010
        • 1784

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dyczkin Wyświetlenie odpowiedzi
        Warka do 29.11.2012 to totalny DMS . Ledwo co zmęczyłem.
        Wypite kilka godzin przed Kangurem
        Najważniejsze, że DMS nie był unijny!
        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
        Małe Piwko Blog
        Małe Piwko Blog na facebooku
        Domowy Browar Demon

        Comment

        • Tolekk
          Junior
          • 08-2011
          • 8

          #49
          sorki za offtop ale co to znaczy DMS?

          Kupiłem Olsztynskie i jeszcze dwa jakeis regionalne w sumie prawie 14zł, piany za duzej nie ma , piwo w smaku jak przystało na piwo dobre ale bez szału, ale mysle ze moglbym wypic kilka takich ze smakiem

          Comment

          • jacekwerner
            Senior
            • 05-2004
            • 2837

            #50
            DMS to siarczek dimetylu ( dimetylosiarczek ) - związek chemiczny, który jest przyczyną powstania w piwie zapachu gotowanych warzyw, kukurydzy.
            Ochotnicza Straż Piwna
            BAZA = 7446

            Comment

            • sasser
              Senior
              • 07-2012
              • 107

              #51
              Piwo kupiłem bodajże za 3,54 zł w monopolowym. Po przelaniu utworzyła się ładna piana, która opadła dość szybko do kożucha. Kolor to ładne złoto. Zapach jest słodowy, całkiem zachęcający. W smaku również czuć słód, goryczka jest niewielka. Nie spodziewałem się tego, ale jest słodkawe w smaku. Oczekiwałbym raczej, żeby było mniej słodkie, a bardziej goryczkowe. Ale generalnie smaczne piwo, które można od czasu do czasu powtórzyć.

              Comment

              • Javox
                PremiumUżytkownik
                • 11-2009
                • 6136

                #52
                Olsztyńskie to niezłe piwo...

                Troszkę słodkawe, słodowe, jakby "żołędziowe" z dopasowaną goryczką... fajne...
                Do tego świetna długotrwała piana, gaz średni i znośny zapach...

                Spokojnie do częstego stosowania....
                Last edited by Javox; 25-04-2013, 08:23.

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  #53
                  Olsztyńskie piłem raptem 3-5 razy i zawsze mi smakowało.
                  Piwo dość słodowe, ale nie z gatunku tych zamulaczy. Do tego ta pełnia jest dość dobrze zbijana przez smaczną goryczkę, która kusi by wypić następnego łyczka.


                  Muszę odświeżyć smak tego piwa, wtedy napiszę więcej
                  Last edited by dlugas; 29-04-2013, 14:25.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9735

                    #54
                    Spokojowo pijalne . Kolega z Olsztyna przywiózł mi pokaźny zestaw na imieniny z tekstem: "Takiego piwa to jeszcze NA PEWNO nie piłeś!". Nie komentowałem, piwo łaskawie przyjąłem i sobie czasami popijam...

                    Comment

                    • dzemek
                      Senior
                      • 12-2010
                      • 450

                      #55
                      Jakiś czas temu było to moje ulubione piwo. Później popsuło się i odpuściłem. Po paru miesiącach ponownie sięgnąłem po Olsztyńskie i muszę przyznać...zmieniło się na lepsze ale niewiele. Pierwsze łyki tego piwa to wyczuwalny alkohol, jakoś tak nieciekawie, wypiłem ale bez wielkiego smaku, niezbyt mi to smakowało, widać jeszcze nie ten czas, jeszcze muszę trochę poczekać.

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #56
                        Kupiłem dwa, no i lepiej je pamiętam jak obecnie mi smakowało, ogólnie średnio mnie urzekło.
                        Niby jest mało %, ale da się wyczuć noty alkoholi wyższych i w aromacie i smaku.
                        Piana szybko znikła, zero firanek.
                        kolor taki jak zawsze czyli ładny złoto-bursztynowy.

                        W aromacie przeważają słody, lekki chlebek, chmielu praktycznie brak.
                        W smaku słodowość, za słabo kontrowana goryczką, a ta która jest nie jest jakaś szlachetna i przypomina mocne piwa koncernowe.

                        O dziwo po wypiciu połowy, smakowało mi bardziej niż na początku (może przestałem reagować na te ciężkawe słody z nutą etanolu

                        Nie zrozumcie mnie źle, ogólnie pomimo tych "wad" piwo jest w miarę smaczne, można je wypić w większej ilości niż tylko jedno, ale po cenie 3.50zł spodziewałbym się znacznie więcej po zawartości butelki.


                        Muszę za jakiś czas ponownie do niego wrócić, bo kiedyś mi bardzo smakowało
                        Last edited by dlugas; 20-05-2013, 09:52.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • leona
                          PremiumUżytkownik
                          • 07-2009
                          • 5853

                          #57
                          Dla mnie też szokiem było, że piwo stosunkowo lekkie i normalnie odfermentowane, może być tak mocno alkoholowe i w smaku, i w aromacie.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #58
                            O czyli jednak ze mną wszystko w porządku?, bo już myślałem, że dwukrotnie coś mi się podziało ze smakiem lub coś niezbyt trafnego zjadłem przed wypiciem tego piwa.
                            jak na 12,5 i 5,2% to bardziej trąci "spirem" rodem z dębowego mocnego niż jakiś przyjemnym aromatycznym słodem

                            poczekam kilka tygodni i kupie ponownie.
                            Moja pita warka to chyba coś w okolicach któregoś tam lipca
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • DariuszSawicki
                              Senior
                              • 08-2012
                              • 2868

                              #59
                              Z przykrością stwierdzam, że Olsztyńskie to już nie jest te same piwo co rok temu.
                              Z przykrością, bo obok Ciechana, to mój ulubiony browar na tzw. piwa sesyjne, codzienne.
                              Gdzie się podziała Sybilla, pytam?!
                              I to jest mój główny zarzut. Oczywiście Olsztyńskie przebija prawie wszystkie eurolagery, jednak to już nie jest to.
                              Ciekawe, bo w Warnijskim czuję amerykańskie chmiele, tam jednak to nie pasuje.
                              Wolałbym je dać do Olsztyńskiego albo do Jasnego i wtedy piwko chwaliłoby się jeszcze jako bardziej chmielone.
                              Mimo wszystko w moim DP Kormoran dalej jest numerem 1.
                              Piwo z datą do 23.10 2013
                              Last edited by DariuszSawicki; 21-05-2013, 16:25.

                              Comment

                              • patyczek
                                Senior
                                • 01-2013
                                • 220

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemny bursztyn, klarowny. [4]
                                Piana: Wysoka i zwarta, o drobnej konsystencji, dość długo się utrzymuje. Na szkle zostają nieliczne falbanki i plamki. [4]
                                Zapach: Niezbyt bogaty - chmielowo słodowy. Są cytrusy, imbir i trochę lasu, w postaci żywicy i igieł. [3.5]
                                Smak: Lekko wytrawny. Na pierwszym planie słód i pieczywo, za nim stonowana goryczka o imbirowo szyszkowym profilu. Pod koniec do głosu dochodzi alkohol, przez co finisz staje się bardziej gorzki. [3.5]
                                Wysycenie: Odrobinę za wysokie. [3.5]
                                Opakowanie: Barwy stonowane i oszczędne, podobnie grafika, mimo to całość gustowna, dopracowana i ładna. Informacje wystarczające, kapsel firmowy. [4.5]
                                Uwagi: Warka do: 06.02.2014. Nie jest to złe piwo, ale oczekiwałem po Kormoranie czegoś lepszego. Wrażenie psuje wyczuwalny alkohol, ale poza tym większych mankamentów brak. Nieco powyżej średniej.

                                Moja ocena: [3.625]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎