Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pjenknik
    • 08-2001
    • 3388

    #16
    Ja nabyłem we wrocławskim Piwoszu.
    Kolor jasny - słomkowy. Piana niezbyt obfita, gruboziarnista, w pierwszej chwili tworzy ładną czapkę, ale po nie przepisowym czasie - czytaj mniej niż dwie minuty znika.
    Gazu średnio, pęcherzyki powietrza unoszą się tylko w kilku miejscach. Aromat chmielowy.
    W smaku wyczuwalna łagodna goryczka, nie pozostająca zbyt długo na języku. Ogólna ocena 4. Butelka 0,5l za 2,10 zł.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • Cyrkonia
      Senior
      • 10-2001
      • 1936

      #17
      zythum napisał(a)
      z Biskupina .
      Pomyłka w odmianie nazwy mojego miasteczka to jeszcze jako tako wybaczalny błąd.
      Gorzej jest gdy ktoś myli Biskupec Reszelski z Biskupcem Pomorskim lub .... Biskupinem. W szczególności jeśli chodzi o zwiedzanie. A tacy delikwenci też sie trafiają. Łapią wtedy ludzi w Biskupcu i pytają się: "gdzie są te wykopaliska?". GENIUSZE!!!!!
      www.stat-gra.pl

      Comment

      • Viktor
        Senior
        • 04-2002
        • 617

        #18
        Jurand, pils

        Piłem w czasie pobytu na Mazurach.
        6,2 %, e.v. 12,1 st. Kolor jasnozółty, słabe gazowanie, zapach drożdży , przytłumiony ( ale nie taki jak w piwach górnej fermentacji )
        Zalety :niska cena (1,2 zł - 0,33 l) i średnia piana.
        Lepiej nie powtarzać.

        Comment

        • Jurand
          Junior
          • 01-2003
          • 20

          #19
          Bardzo dobre, klasowe piwo. Dobre na chandrę, ma już swój voltaż (6,2), tak więc "szarpnięcie" trzech potrafi wprowadzić w pozytywne wibracje.

          Moja ocena: [4.925]

          Comment

          • radke1
            Gość
            • 10-2002
            • 10

            #20
            Po przelaniu do mojego dyzurnego kufelka, piana opadla zbyt szybko - pomimo zastosowania wszelkich prawidel nalewania. Jednak uwazam, ze smak wynagrodzil utrate piany...

            Moja ocena: [3.65]

            Comment

            • ArturŁ
              Senior
              • 11-2004
              • 374

              #21
              Jurand z butelki,pils.Zakupiony za 1,70 zł w sklepie na Meander 22, w Warszawie.
              Kolor - Mógłby być jak dla mnie odrobinę ciemniejszy,ale zasadniczo w porządku, złocisty.
              Piana - jak na lekarstwo. Do tego po chwili przepadła.
              Nasycenie CO2 - podobnie jak z pianą,jak na lekarstwo(wstyd).Czasem trafił się bąbelek pojedynczy.
              Smak - piwo smakowało jakby było rozwodnione tzn.SŁABO (hańba).
              Zapach - bez rewelacji, ale przynajmniej nie zniechęcał do spożycia.
              Opakowanie - Ani ciekawe, ani nieciekawe. Zupełnie przeciętne (co nie znaczy, że złe).
              Podsumowanieiwo Jurand oceniam poniżej przeciętnej. Można je spożyć w sytuacji, gdy nie dysponuje się pieniędzmi na zakup porządniejszego produktu.

              Moja ocena: [2.2]

              Comment

              • dino19_87
                Member
                • 12-2006
                • 61

                #22
                ja mieszkam w Olsztynie ale kupuje Juranda tylko w ostateczności (brak kasy)! Piwo poniżej przeciętnej. -3
                Sędzia PSPD/BJCP. Prezes W-M OT PSPD. Browar Jaroty (domowy). Organizator Warmińskiego KPD. Główny piwowar Browar Warmia.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎