Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabrze, Superpiwosz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #46
    Kolejne, trzecie już piwo z Zabrza kosztowane przeze mnie. A wszystko dzięki Staremu Kocurowi (dzięki )
    Ocena:
    Kolor (3) - złotosłomkowy. W sumie najsłabszy ze znanej mi palety barwnej zabrzańskich trunków.
    Nasycenie (3) - leniwe, drobne pęcherzyki. Ledwie dostatecznie, a mogłoby być sporo lepiej. Odnoszę wrażenie, że słaby gaz to problem wszystkich zabrzańskich piw. Przynajmniej jeśli chodzi o wersję butelkową.
    Smak (4) - zupełnie dobre lekkie piwo. Nie postrzegam go jako wodniste. Ma miły słodowy smak, przełamany nutą goryczki chmielowej. Ta goryczka jest tu najsilniejsza wśród wszystkich zabrzańskich piw, które próbowałem. Ale piwo to jest i tak raczej słodowe niż goryczkowo wytrawne. Nie jest słodkie i nie wali spirytem.
    Piana (2,5) - słaba i szybko znika. Bezśladowo.
    Zapach (3) - najpierw słodowy z jakimś takim kwaskowym nalotem (nieobecnym w smaku), potem pachnie słodowo, a pod koniec konsumpcji już prawie wcale nie pachnie... Ten tekst kopiuję z oceny piwa Górnośląskiego a dotyczy on wszystkich znanych mi jak dotąd piw z Zabrza.
    Opakowanie (3,5) - plusik za trójką jest za pomysł etykietki, ale czy jest to pomysł marketingowo skuteczny - nie wiem. Kapsel bez nadruku
    W sumie - nie jest tak źle jak myślałem, że będzie. Gdyby popracowali nad nagazowaniem swych piw byłoby całkiem dobrze.

    Moja ocena: [3.375]
    Dziku


    Comment

    • ye2bnik
      Senior
      • 07-2003
      • 171

      #47
      zakupione na stacji benzynowej pod Częstochową. Pierwszy raz od niepamiętnych czasów skusiłem się na konserwę, tylko dlatego, że nigdy jeszcze nie miałem okazji spróbować piwa z Zabrza.
      Kupiłem i żałuję. Już sam wygląd puszki - czerwona z rozmazanym żółtym wizerunkiem gościa w kapeluszu - jest raczej odpychający.
      Konsumpcja wrażenia te potwierdziła: słomkowa blada barwa, ubogo gazowane, szybko opadająca piana, mocna goryczka, średnio przyjemny, trudny do zidentyfikowania zapach. Będę omijał z daleka

      Moja ocena: [2.275]
      Krok po kroku, krok po kroczku,
      Najpiękniejsze w całym roczku
      Idą Święta...

      Comment

      • winiarz21
        Junior
        • 01-2004
        • 10

        #48
        nie jest takie co wy po paru piwach to i całkiem nieźle wchodzi tyle że to woda do popijania win a tak na degustacje raczej nie zabardzo ale i tak bywają gorsze. W tej cenie to i tak jedno z lepszych

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #49
          Błagam, zastanów się zanim znowu popełnisz taki wpis. Dostaję mejlem wiadomość, że ktoś ocenił piwo, wchodzę, a tu takie pierdoły.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #50
            pierwsze piwo z tego browaru i od razu taka wpada.zakupione w pruszkowie k opola.kolor bardzo jasny ,gazu troche mało lecz do przyjęcia,smak woda, woda, woda z dziwnym posmakiem [może to i kasza?]piana mimo prób nie udało się jej zrobić nawet lejąc z "szafy" opakowanie do przyjęcia nawet ten"super piwosz " w słomkowym kapeluszu

            Moja ocena: [1.85]
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #51
              Etykieta straszna... Gdyby nie mój chorobliwy pęd do próbowania każdego piwa jakiego nie znam, zrezygnowąłbym... Do tego niedrukowany kapsel i butelka mocno recyclingowana.
              Kolor jaśniutki, brzydki.
              Gaz w porządku.
              Zapach bardzo przyjemny, słodowo-chmielowy, ale za słaby.
              Piana wysoka, nawet w miarę trwała.
              Smak generalnie przyjemny, miłę nuty, ale jakiś taki dzowny posmaczek zostaje, przez co ocena idzie w dół.
              Choć, jak na sój przedział cenowy (1,40), było całkiem fajne.

              Moja ocena: [2.675]

              Comment

              • dziku
                Senior
                • 12-2002
                • 1992

                #52
                Ku swemu wielkiemu zdziwieniu nabyłem to piwo w Łodzi. Od czasu mojej poprzedniej oceny nic się w jego smaku (i wyglądzie) nie zmieniło. Ot taki lekki pilsik, który nawet przyjemnie wypić, choć rewelacji nie ma...
                Dziku


                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: bardzo jasny, słomka [2]
                  Piana: przy nalewaniu próbowała sie tworzyć, ale nic z tego nie wyszło. Zero [1.5]
                  Zapach: słaby, jakiś wodnisty, lekko chmielowy [2]
                  Smak: wyraźna wodnistość, przebija się lekko cmielowy posmak [2.5]
                  Wysycenie: coś widać i nawet czuć [3]
                  Opakowanie: dla mnie fatalne. Jak tak ma wyglądać super piwosz jak na tej etykiecie to ja dziękuje. Toż to jakiś, moim zdaniem, Wenezuelczyk. (tak po rysach twarzy oceniam) [1.5]
                  Uwagi: Byłem dziś przejazdem na Śląsku i stąd to piwo u mnie. Kupiłem to jak i eurogold light, premium i śląskie mocne. W tej kolejności mam zamiar je wypić. Chyba dobrze że zacząłem od tego. Najgorsze na początek.

                  P.S
                  Dobrze kiedys napisałem że to jedno z gorszych piw jakie piłem.

                  Moja ocena: [2.175]
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • lzkamil
                    kierowca bombowca
                    • 01-2003
                    • 3611

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: słomkowy/jasnozłoty [4]
                    Piana: przy nalaniu z góry całkiem spora i gęsta, szybko opadła ale dywanik został jakiś czas [3]
                    Zapach: chmielowy, nie za mocny ale przyjemny [3.5]
                    Smak: niezbyt mocna goryczka, lekko słodowy posmaczek, jak na 10-tke całkiem konkretne, w pierwszych łykach taki trochę przeszkadzający metaliczny smak który potem zniknął [3.5]
                    Wysycenie: niezłe, może trochę za szybko znika [4]
                    Opakowanie: przeciętne [3]
                    Uwagi: Przywiezione przez Dzika z giełdy żywieckiej - dzięki!

                    Moja ocena: [3.475]
                    Lepszy jabol pod okapem
                    niż GŻ, CP i KP !


                    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                    Comment

                    • lasot1
                      Junior
                      • 07-2005
                      • 1

                      #55
                      Ryjek, który widnieje na etykiecie tego piwa to Pan Kierowca z zabrzańskich BG.

                      Comment

                      • woosaa
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 1548

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: bardzo jasny,słomkowy [3.5]
                        Piana: w miarę,nawet się długo trzyma [3.5]
                        Zapach: czysto ZABRSKI produkt,taki oryginalny!!! [3.5]
                        Smak: lekko chmielowy,delikatnie drażniący gardełko i języczek. [3.5]
                        Wysycenie: minimalnie słabe,ale dla mnie może być [3]
                        Opakowanie: zwykły kapsel,trochę nieciekawa etykieta [2]
                        Uwagi: Ostatnio chyba coraz lepsze.Trzymam kciuki za BG ZABRZE

                        Moja ocena: [3.4]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu: Bardzo proszę o uzupełnienie opisu zapachu.
                        Art, Admin

                        ---------------
                        mb WOS

                        Comment

                        • woosaa
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 1548

                          #57
                          Zapach :czuć delikatnie chmiel,w sam raz dla lekkiego piwa. dalej jw
                          mb WOS

                          Comment

                          • piotrsh
                            Senior
                            • 07-2003
                            • 435

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Jasny słomkowy [3.5]
                            Piana: drobnoziarnista,szybko pozostaje kożuszek i trochę osadza się na szkle [3.5]
                            Zapach: lekko wyczuwalny słaby chmiel [3.5]
                            Smak: gdzieś tam w oddali majaczy sobie lekka goryczka (ale mi się napisało), ale w jakiś sposób zachowuje charakterystyczny smak dla Zabrza [4]
                            Wysycenie: trochę za małe [2]
                            Opakowanie: kto wymyślił tego chłopka na etykiecie?! [1.5]
                            Uwagi: Piwo kupione w osiedlowym sklepie na koszyki, cenę podaję w przybliżeniu bo dokładnie nie pamiętam. Oceniam piwo w nowej butelce i z nową etykieta, która wygląda trochę - moim zdaniem - jak żart. Kto kupił taki projekt?

                            Moja ocena: [3.525]
                            Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                            Comment

                            • remfire
                              Senior
                              • 03-2004
                              • 1334

                              #59
                              A czy to piwo napewno pochodzi obecnie z Zabrza ?
                              Na puszce jest napisane że wyprodukowano dla : Browary Górnosląskie w Zabrzu. Producentem więc może być Van Pur.

                              Comment

                              • woosaa
                                Senior
                                • 07-2005
                                • 1548

                                #60
                                Witam. Na nowej butelce,z nową etykietą podany producent to : BG SA w Zabrzu. PZDR
                                mb WOS

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎