Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Specjal Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Etykieta jest po prostu czerwoną wariacją na temat zwykłego Specjala. Nie powala, ale ciekawie się wyróznia na tle czarnych zwykle etykiet piw mocnych.
    Kolor śliczny, ciemnozłoty.
    Piana niezbyt wysoka i niezbyt trwała. Szybko redukuje się do niemal niedostrzegalnego kożuszka.
    Zapach niezbyt silny, ale bez nieprzyjemnych nutek, słodowo-chmielowy.
    Gaz dobry, a zważywszy że jest to piwo mocne, to wręcz bardzo dobry.
    Smak bardzo ładnie zbilansowany - czuć posmaczki chmielowe, goryczkę, słód - wszystko to w dobrze dobranych proporcjach. Czuć też moc piwa. Ogólnie jest to chyba jedno z lepszych mocnych piw jakie miałem okazję pić.

    Moja ocena: [3.65]

    Comment

    • thrashcan
      Senior
      • 10-2005
      • 126

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, ciemnobursztynowy, klarowne. [5]
      Piana: Biała, niska, szybko opada i wkrótce obecna jedynie w postaci poszarpanego dywanika na powierzchni piwa. [3.5]
      Zapach: Dość słaby zapach chmielowy, w tle lekka słodowość, przyjemny, ale za mało intensywny. [3.5]
      Smak: W sumie niezły, co prawda wyczuwam lekką ścierowatość, ale maskowana jest ona przez fajnie zaakcentowaną goryczkę. Wyczuwalne śladowe ilości alkoholu, jednak nie jest on nachalny. [3.5]
      Wysycenie: Przyzwoite, szkoda, że nie utrzymuje większej piany. [4]
      Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety standartowe, powiedziałbym - typowo piwne, kapsel dedykowany. Nic wybitnego, ale trzyma poziom. [4]
      Uwagi: Kupione w "Żabce" na ul. Lanciego w Warszawie.

      Moja ocena: [3.625]

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemno-złocisty, klarowne [4.5]
        Piana: biala, średnie pęcherzyki, osadza się na sściance w niedużej ilości, szybko opada [3.5]
        Zapach: słodowy z domieszką alkoholu [3.5]
        Smak: dośc pełne, mocny słodowy posmak, połaczony z goryczką, wyraźnie wyczuwalny alkohol [3]
        Wysycenie: bez zarzutu, nie mam się do czego doczepić [5]
        Opakowanie: brązowa butelka, etykieta w czerwonej tonacji, ładny firmowy kapsel [5]
        Uwagi: ogólnie wypijalne, niezłe, jednak nie do częstego spozywania

        Moja ocena: [3.5]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • MarcinKa
          Senior
          • 02-2005
          • 2729

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Za jasny. Nawet w Pilsie by niczym nie imponował. [3]
          Piana: Piana słaba, niewielka. Raczej drobna, jednorodna, biała. Niestety nie jest trwała, szybko redukuje się do małych resztek, które trzymają się już do końca. [3]
          Zapach: Przeciętny, typowy zapach mocnego. Słód i właściwie tyle, no może w tle leciutki alkohol. Średnio mocny, nie odrzuca ale i nie kusi. [3.5]
          Smak: Typowe mocne piwo. Smak słodowy, pod nim wyczuwalny alkohol. Plus, że na koniec czuć jakąś goryczkę. Posmak słodowy. Generalnie dość słodkie. Strasznie ubogi smak. [3.5]
          Wysycenie: Wysycenie dość typowa dla polskich mocnych piw, nie za mocne, trochę go brak zwłaszcza pod koniec. [3.5]
          Opakowanie: Wzornictwo klasyczne, tradycyjne. Czerwona wersja Mocnego bardziej mi się podoba od czarnej Jasnego Pełnego. Takie przyporządkowanie kolorystyczne może być mylące dla niektórych, bo kolor czarny często jest zarezerwowany dla mocnych odmian marek.
          Ładny dedykowany kapsel, parametry podane (co w koncerniakach nie jest standardem). Minusie za niestarannie naklejone etykiety. [4]
          Uwagi: Typowe mocne piwo. Jak ktoś lubi mocne w koncernowym wydaniu, to mu powinno posmakować. Niestety dość słodkie, ale nie tak jak Warka Strong czy Karpackie.

          Moja ocena: [3.45]
          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty wchodzący w bursztyn. [4.5]
            Piana: W odróżnieniu od rewelacyjnej w jasnym Specjalu tutaj prawie nie występuje. [2]
            Zapach: Średnio intensywny chmielowo słodowy. [3.5]
            Smak: Chmielowo słodowy jednak tak jak i w jasnym brakuje mi tutaj pełności smaku. Goryczka średniej mocy. [4]
            Wysycenie: Może być. [4]
            Opakowanie: Takie sobie. Kolorystyka jasnego Specjala jest lepsza. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.625]
            Last edited by YouPeter; 26-01-2007, 02:26.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • wedge7
              Senior
              • 01-2007
              • 217

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasna słomka; niestety jak na mocne piwo to trochę za słaby ten kolorek [3]
              Piana: biała i gęsta, długo utrzymuje się w postaci wysokiego dywanika [4]
              Zapach: świeży chmielowy; bardzo przyjemny [4.5]
              Smak: chmielowo - słodowy; po przełknięciu pojawia się mocna i wyraźna goryczka która na długo pozostaje w pamięci; generalnie całkiem smaczne piwko [4]
              Wysycenie: trochę za słabe; pojawia się tylko niewielka ilość leniwych bąbelków [3.5]
              Opakowanie: ładne i wyraźne, na etykiecie wszystkie informacje; dedykowany kapsel [4.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • micopat
                Junior
                • 04-2007
                • 18

                #22
                Ojojoj... za czasów studenckich to piwko nieźle mnie sponiewierało, a nie wypiłem dużo - może 2 lub 3. Od tamtej pory nie przepadam za mocnymi piwami.

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Według mnie złoty,troszkę za jasny [3.5]
                  Piana: Nie była bujna ,nie pobyła w szkle za długo,zostawiła lekki wianuszek.Można byłoby popracować nad nią. [3]
                  Zapach: Słodowo-kwiatowo-alkoholowy,niezbyt wyrazisty [3.5]
                  Smak: Lekko słodkawe,czuć też goryczkę,posmaku alkoholu nie czuję,w smaku treściwe,łagodnie wchodzi-z koncernowych piw mocnych chyba najlepsze w smaku. [4.5]
                  Wysycenie: Średniej wielkości pęcherzyki pracują sobie ot tak na 2/3 gwizdka. [3.5]
                  Opakowanie: Nie zapada w pamięci,minus za to,że nie podano jaki browar wyprodukował to piwo [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.825]


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • Jimmy_jb
                    • 11-2005
                    • 911

                    #24
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz Wyświetlenie odpowiedzi
                    Opakowanie: Nie zapada w pamięci,minus za to,że nie podano jaki browar wyprodukował to piwo
                    No jak to? Przecież wiadomo że to browar gdański z Elbląga
                    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                    Comment

                    • rotmistrz
                      Senior
                      • 06-2005
                      • 469

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemno żółty, klarowny [3]
                      Piana: biała wysoka trwałą pozostawiała ślad na szkle po opadnięciu pełny kożuszek cieńki [3.5]
                      Zapach: intensywny mocny słód i chmiel lekkie aromarty owocowe [3.5]
                      Smak: goryczka wyraźnie szczypie w język, lekkka słodkość mocne nuty słodowe [3.5]
                      Wysycenie: proacowało poprawnie gaz odrywa sie od dna z widoczną intensywnością [3]
                      Opakowanie: czerwona pucha z biało zlotymi napisami [3]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.425]

                      Comment

                      • Tschabe
                        Senior
                        • 08-2011
                        • 105

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty i klarowny, miły dla oka. [4]
                        Piana: Bardzo wysoka, utrudnia nalewanie. Pęcherzyki średniej wielkości. Opada w miarę szybko pozostawiając trwały kożuszek i sporo osadu na ściankach. [4.5]
                        Zapach: Głównie chmielowy, trochę kukurydziany. Jest w nim coś nieprzyjemnego. [2]
                        Smak: Nie mogę wyjść z podziwu dla potęgi odrazy, jaką poczułem. Mam jeszcze w pamięci pite przeze mnie kilka lat temu Specjale Mocne, i nigdy nie zdarzyło mi się wykręcić twarzy w wyrazie wstrętu, aż do tej pory... Smak o-d-r-a-ż-a-j-ą-c-y. Obrzydliwa, chemiczna gorycz plus spirytus. I właściwie tyle. Nie wiem co się z tym piwem stało i w to nie wnikam. Wiem tylko, że jeśli to nie wpadka przy produkcji, to GŻ udało się znakomicie upodlić jedno z niewielu przyzwoitych piw, które mieli w swojej ofercie. [1]
                        Wysycenie: Na początku bardzo duże, jednak błyskawicznie znika. Od połowy właściwie bez gazu. [2]
                        Opakowanie: Etykieta bordowa. Wycięta dość niekonwencjonalnie, natomiast wzór bardzo pospolity. Kapsel dedykowany. Info o ekstrakcie brak. [3.5]
                        Uwagi: Coś poszło w złym kierunku.

                        Moja ocena: [2.025]

                        Comment

                        • wpadzio
                          Senior
                          • 06-2011
                          • 2645

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Nasycony złocisty. Jak na domniemany ekstrakt (~14?) jednak za jasny. [3]
                          Piana: Żadna rewelacja. Szybko się redukuje do szumowiny, choć jak widzę po szkle to jest dość kleista. Szumowina się uparła i siedziała do końca. [3.5]
                          Zapach: Bardzo słabo zaznaczony. Ale ponieważ też byłem uparty to się doigrałem niestety nut alkoholowych z leciutką słodowością dla niepoznaki. [3]
                          Smak: Dość tępa i nienaturalna "drewniana" słodowość, podszyta nieprzyjemną, ściągającą goryczką. Ewidentna koncernowa oszczędność i wykorzystanie byle czego do produkcji. Alkoholu na szczęście nie czuć. Mimo wszystko słabizna. [3]
                          Wysycenie: Pozornie odpowiednie. Wiara w to odbija się potem jednak lekką czkawką.... [3.5]
                          Opakowanie: Jak na mocne całkiem charakterne wizualnie. Utrzymane w klasycznych dla stylu bordowo-czarnych barwach. Zgrabny kapsel dedykowany piwu. Jeśli chodzi o treść, to zawiera słód jęczmienny i jęczmień. Zupełnie jak mój kolega, który też aktualnie "zawiera jęczmień..." tyle, że pod okiem Brak ekstraktu. W sumie znośnie. [3.5]
                          Uwagi: Dość słabe jak na mocne. W smaku przypomina mi jasne piwa z moskiewskiego koncernu Efes Russia. Taka sama, że się tak wyrażę, politura do drewna. Czyli strasznie marne słody. Plusem jest brak odczuwalnego w smaku alkoholu. Wypiłem bo musiałem, nie będę powtarzał.

                          Moja ocena: [3.1]
                          Last edited by wpadzio; 04-02-2012, 22:26.
                          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                          Serviatus status brevis est
                          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                          Comment

                          • Feti
                            Senior
                            • 10-2010
                            • 801

                            #28
                            To taki stary juzer i takie błędy. Sorry , ale EB jako browar już dead. ( firma znaczy się, Specjal nadal istnieje, ino to szajs )
                            Last edited by Feti; 04-02-2012, 23:49.

                            Comment

                            • wpadzio
                              Senior
                              • 06-2011
                              • 2645

                              #29
                              Oj tam, oj tam, nie taki stary, jeszcze mi czterdziestolatka nie śpiewali
                              Poszedłem na łatwiznę i nie założyłem nowego tematu to fakt, ale czy te L w kodzie to naprawdę Warka?
                              Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                              Serviatus status brevis est
                              3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                              Comment

                              • Javox
                                PremiumUżytkownik
                                • 11-2009
                                • 6134

                                #30
                                Specjale "królują" w północno-wschodniej Polsce...

                                Jak na 14-stkę ma bardzo jasny kolor...
                                Piwo jest słodkawe z wyraźną goryczką...
                                Nie sprawia wrażenia wodnistego i ma konkretny smak...

                                Piwo pije się dość lekko... z braku czegoś oryginalniejszego piwo to jest często brane pod uwagę...
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎