Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dryx
    † 1966-2017 Piwosz w Raju
    • 04-2002
    • 1735

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
    Szkoda tylko że zmniejszyli ekstrakt dwa lata temu-piwo dużo straciło na tym.
    Adam, ale i tak to piwo bije na głowę inne polskie dwunastki.

    Comment

    • Rycho_128
      Senior
      • 03-2007
      • 1039

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Tak jak powinno być, jasny bursztyn, może nawet bardzo jasny? W końcu to 12-tka więc może być [4]
      Piana: Po nalaniu schłodzonego piwa była duża, nawet po odkapslowaniu flaszki zaczęła wychodzić szyjką , potem już gorzej [4]
      Zapach: Niezły, słodowy [4]
      Smak: No cóż. Słodowość, solidna goryczka, lekko kwaskowe (ale pozytywnie). I teraz zależy, czy porównamy z ogólnodostępnym Żywcem z tej samej firmy (no, to Brackie jest zdecydowanie lepsze, Żywca nie pijam, bo nie warto) czy np. z małodostępnym Cierchanem Wybornym (tu Ciechan zdecydowanie lepszy). Generalnie nieźle. [4]
      Wysycenie: Poprawne, nie za dużo, nie za mało [4]
      Opakowanie: Klasyka Grupy Żywiec [4.5]
      Uwagi: Kupiłem w Łodzi w Zofmarze wracając ze Zlotu W końcu trzeba było spróbować, nie zważając, że koncerniak. W Gdańsku w zasadzie niedostępne (ponoć było/jest w Degustatorni), ale powiem tak - jeżeli mają oni (tzn. "ten koncern" taką politykę, że tego piwa nie ma w sklepach, to niech nie będzie. Ja wybieram Ciechana, Ambera, Noteckie, fortunowe Smoki, Mazura z Olsztyna i wiele innych, równie dobrych, a może i lepszych.

      Moja ocena: [4.025]
      Gdański Browar WaRy
      Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
      Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

      Comment

      • jacer
        Senior
        • 03-2006
        • 9875

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
        jeżeli mają oni (tzn. "ten koncern" taką politykę, że tego piwa nie ma w sklepach, to niech nie będzie.
        Żywiec ma taką politykę, że Brackie ma być dostępne jako lokalne i nigdzie więcej.
        Milicki Browar Rynkowy
        Grupa STYRIAN

        (1+sqrt5)/2
        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
        No Hops, no Glory :)

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika jacer Wyświetlenie odpowiedzi
          Żywiec ma taką politykę, że Brackie ma być dostępne jako lokalne i nigdzie więcej.
          Na szczęście wszystko można obejść.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • zajraf
            Junior
            • 06-2008
            • 9

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Bursztynowy, w sam raz. [4]
            Piana: Na początku duża, dziurawa, potem przez cały czas picia utrzymywała się cienka warstwa na powierzchni piwa. [4.5]
            Zapach: Taki jaki powinno mieć piwo. Taka delikatna goryczka, tak jak smak tego piwa równie charakterytyczny. [4.5]
            Smak: Goryczkowy - chmielowy. Piwo ma charakterystyczny, rozpoznawalny i bardzo dobry smak. [4.5]
            Wysycenie: Jak dla mnie dobre. [4]
            Opakowanie: Estetycze. Ładna lekko stonowana zielonkawa kolorystyka, motyw wieży zamkowej nawiązujący do, być może, tadycyjnych metod warzenia tego piwa. [4.5]
            Uwagi: Mieszkam w Tychach i jest to jedno z niewielu dobrych dostępnych u nas piw, choć tylko w niektórych sklepach. Bardzo dobrze zabiło smak pitego wcześniej piwa Żywiec.

            Moja ocena: [4.45]

            Comment

            • Rycho_128
              Senior
              • 03-2007
              • 1039

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
              Na szczęście wszystko można obejść.
              No to ja się pytam, Sz. Kolego kopyr, jak to ja mam obejść jak nigdzie tego nie ma w Gdańsku i w bliższej i dalszej okolicy? Oczywiście radzę sobie, bo są dostępne niekoncernówki z Amberem na czele, ale radzić sobie napewno nie będę pijąc inne piwo(a) z tej fabryki. Nawet portera wolę amberowskiego...
              Last edited by Rycho_128; 10-10-2008, 19:34. Powód: hehe, przesadził ja nieco
              Gdański Browar WaRy
              Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
              Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

              Comment

              • kopyr
                Senior
                • 06-2004
                • 9475

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                No to ja się pytam, Sz. Kolego kopyr, jak to ja mam obejść jak nigdzie tego nie ma w Gdańsku i w bliższej i dalszej okolicy? Oczywiście radzę sobie, bo są dostępne niekoncernówki z Amberem na czele, ale radzić sobie napewno nie będę pijąc inne piwo(a) z tej fabryki. Nawet portera wolę amberowskiego...
                Rady Ci konkretnej nie dam, bo to raczej było stwierdzenie faktu. W Obornikach Śl. i w wielu sklepach we Wrocławiu to piwo jest dostępne. Niestety w sporo wyższej cenie niż sugerowana. Co gorsza niestety furory nie robi. Musiałem przeceniać i nie tylko ja.

                Żeby jednak na temat było, muszę przyznać, że piwo jest bardzo dobre. Jedno z nielicznych porządnie chmielonych polskich piw. Z oferty koncernów - bezkonkurencyjne. Pójdę nawet dalej - smakowało mi bardziej niż pity ostatnio Ciechan Wyborne.
                blog.kopyra.com

                Comment

                • Rycho_128
                  Senior
                  • 03-2007
                  • 1039

                  No i co z tego że z koncerniaków bezkonkurencyjne, jak polityka, że tak powiem tej "fabryki" nie daje tego piwa dalej niż na Cieszyn i okolice? A że piwo dobre to wiem, bo piłem, nawet oceniłem
                  Last edited by Rycho_128; 10-10-2008, 21:26.
                  Gdański Browar WaRy
                  Gdański Browar WaRy w BrowarBizie
                  Piwo z kufla smakuje lepiej :)///Mniej karmelu...

                  Comment

                  • kopyr
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 9475

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rycho_128 Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i co z tego że z koncerniaków bezkonkurencyjne, jak polityka, że tak powiem tej "fabryki" nie daje tego piwa dalej niż na Cieszyn i okolice? A że piwo dobre to wiem, bo piłem, nawet oceniłem
                    Żeby było śmieszniej, choć to raczej śmiech przez łzy lub pusty śmiech, to piwo w okolicach Cieszyna coraz gorzej się sprzedaje. Polityka niskiej ceny sprawiła, że jest tam uważane za piwo gorsze, a za swoje najlepsze piwo uważają Żywca.
                    blog.kopyra.com

                    Comment

                    • chemmobile
                      Senior
                      • 03-2009
                      • 2168

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy. [5]
                      Piana: Drobnoziarnista, z dziurkami, tj. większymi pęcherzykami. Po pewnym czasie opada do kożuszka tworzącego piękne kręgi na ściankach kufla. [4]
                      Zapach: Słodowy, łatwo wyczuwalny, ale nie jest intensywny. [4]
                      Smak: Dobra goryczka pozostawiająca cierpkość na języku. Wyczuwalny słód i, niestety, lekka kwaskowatość, ale wyraźnie mniejsza niż w koncerniakach. [4]
                      Wysycenie: Dobre, szczypie po języku. [4.5]
                      Opakowanie: Etykiety z dominującym kolorem zielonym, estetyczne. [4.5]
                      Uwagi: Miłe zaskoczenie jak na piwo pasteryzowane z Grupy Żywiec. Jakby było reklamowane tak intensywnie jak Żywiec, to z pewnością by je pokonało w ilości sprzedanych sztuk. Butelka zwrotna, kupione za 2,55 zł w Drink Hali Wrocław. Moja ocena cena/jakość - 5/5 pkt.

                      Moja ocena: [4.1]
                      Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                      Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                      Comment

                      • mark33
                        Idę po piwo do piwnicy.
                        • 04-2005
                        • 3283

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Zdecydowany kolor ciemnego złota. [5]
                        Piana: Biała, bardzo trwała, bardzo drobniutka wręcz jednolita, zostawia drobinkę na szkalnicy do saamego końca powolnej degustacji. [5]
                        Zapach: Mocny, zdecydowany, pochodzący częściowo jakby od płatków owsianych, po prostu cudowny. [5]
                        Smak: Bradzo dobre, świeże, lane prosto z nowo podpiętego kega, rewelacja. Obniżułem ocenę tylko ze względu na zbyt niską temperaturę serwowania (gdyby był upał to może lepiej by pasowało tak zimne piwo) [4.5]
                        Wysycenie: Bardzo dobre, trwałe, buduję pianę równo i długo. [5]
                        Opakowanie: Lane z kega [5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.8]

                        Comment


                        • Witam serdecznie, to mój pierwszy post. Panowie: piłem Brackie w Bielsku. I jestem zachwycony tym piwem. Ujęło mnie ono za serce, powaliło swoim smakiem i zatrzymało swoim charakterem. Szczerze polecam.
                          Niewątpliwym atutem tego piwa jest bardzo przystępna cena. Za kufel 0,5 płaciłem 3, 80.
                          Piana utrzymuje się do końca picia, barwa po prostu przepiękna. No i ten smak. Wyczuwalny taki charakterystyczny posmak: to jest właśnie to, co nadaje temu piwu niepowtarzalny urok.

                          Comment

                          • Żywiec
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 1571

                            BRACKIE NIEPASTERYZOWANE

                            Wiadomość z ostatniej chwili, potwierdzona na 100%. Piwo Brackie z wersji beczkowej będzie od przyszłego tygodnia dostępne wyłącznie w wersji niepasteryzowanej

                            Comment

                            • mwa
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 5071

                              A to dobra wiadomość
                              Będzie trzeba skoczyć na lane i choćby do peta nalać.
                              CZy będzie jakoś się wyróżniać sama beczka?
                              Last edited by mwa; 08-05-2009, 13:04.
                              Pozdrawiam Cię !!!!

                              Comment

                              • Żywiec
                                Senior
                                • 12-2001
                                • 1571

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
                                A to dobra wiadomość
                                Będzie trzeba skoczyć na lane i choćby do peta nalać.
                                CZy będzie jakoś się wyróżniać sama beczka?
                                Beczka będzie taka sama jak dotychczas.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎