Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • żąleną
    Sojowe Oddziały Bojowe
    • 01-2002
    • 13239

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec Wyświetlenie odpowiedzi
    Wiadomość z ostatniej chwili, potwierdzona na 100%. Piwo Brackie z wersji beczkowej będzie od przyszłego tygodnia dostępne wyłącznie w wersji niepasteryzowanej
    Ładnie! Czy będzie to jakoś podkreślone, lub jak kto woli, "komunikowane"?

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
      Ładnie! Czy będzie to jakoś podkreślone, lub jak kto woli, "komunikowane"?
      Grupa pracuję nad odpowiednią komunikacją bo jest się czym pochwalić. szczegóły niebawem.

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        Fajnie by było jak by było dostępne jeszcze nie tylko w okolicach Cieszyna.
        A czy planowane jest podobnie z butelkami? (można by przefiltrować i do Żywca posłać).
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • Żywiec
          Senior
          • 12-2001
          • 1571

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
          Fajnie by było jak by było dostępne jeszcze nie tylko w okolicach Cieszyna.
          A czy planowane jest podobnie z butelkami? (można by przefiltrować i do Żywca posłać).
          Jak na razie wyłącznie do beczki ale może z czasem...kto wie!

          Comment


          • Hm... piłem niedawno je w knajpie "Caro" w Sosnowcu, ale właściciel twierdził, że nadal jest ono pasteryzowane.

            Słyszałem też, że w browarze w Cieszynie ma być remont. Nie wpłynie to na zmianę "Brackiego"?

            Comment

            • gobong
              Senior
              • 04-2005
              • 658

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemniejsza słomka, prawie ideał [4.5]
              Piana: Pani nalewająca bardzo sie starała aby nie byla za duża, powstała tak na ok.1cm, pite powolutku piwo, na koniec w kuflu został 1cm. białej zbitej pianki [5]
              Zapach: Słód z chmielem za rączke sie trzymają. [4.5]
              Smak: Na piewrszym planie chmiel, przyjemny, słód bardzo delikatny gdzieś w tle. Smaczne idealne na lato. [4.5]
              Wysycenie: Prawie ideał, pracowało cały czas [4.5]
              Opakowanie: Lane z beczki, ale szklanka taka zwykła z napisem firmowym [4.5]
              Uwagi: Polecam beczkowe duużo smaczniejsze niz z butelki bądż z puszki. Cena 3.50 w barze w Ustroniu. Nie wiem czy pasteryzowane czy nie. Na szczęście za Bielskiem w co drugim barze parasole z logo i jak zauważyłem często mają beczki a nie tylko butelki i puszki.

              Moja ocena: [4.55]

              Comment

              • smryk
                Junior
                • 06-2009
                • 4

                Witam wszystkich

                Chciałbym uniknąć szerzenia "plotek" i siania defetyzmu :P uwielbiam Brackie! Dochodzą mnie jednak smutne sygnały, że mają przestać warzyć je w Cieszynie... i przenieść całą produkcję do Żywca do tych paskudnych tankofermentatorów z nierdzewki...

                Prawda to, że już za jakiś krótki czas owe wspaniałe wiekowe kadzie z Cieszyna zakończą swój żywot ku naszej zgubie???

                Comment

                • Żywiec
                  Senior
                  • 12-2001
                  • 1571

                  BZDURA!
                  NIE PO TO GŻ INWESTOWAŁA W NOWĄ FILTRACJĘ W CIESZYNIE, ŻEBY TERAZ WSTRZYMAĆ TAM PRODUKCJĘ BRACKIEGO.

                  Comment

                  • smryk
                    Junior
                    • 06-2009
                    • 4

                    uffffffffffff!!!!! Uspokoiłeś mnie!!!

                    Widzę, że masz dobre info o Browarze Cieszyńskim. Wiesz może, kiedy jest najlepszy dzień i pora na odwiedzanie Browaru Cieszyńskiego?

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23809

                      smryk, to jest nieodpowiednie miejsce na to pytanie - w tym temacie opisujemy swoje odczucia na temat piwa Brackie.
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • smryk
                        Junior
                        • 06-2009
                        • 4

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        smryk, to jest nieodpowiednie miejsce na to pytanie - w tym temacie opisujemy swoje odczucia na temat piwa Brackie.
                        Masz racje wybaczcie!

                        Ja odkryłem to piwo 3 lata temu... Dla mnie jest to najlepsze "piwo powszechne"!

                        Ciekawi mnie, czy są tu ludzie, którzy piją je na sposób podobny do mojego

                        Lekko schłodzone Brackie przelewam do kufla szybko tak żeby się mocno spieniło i wytraciło gaz, potem czekam aż piana opada. Piję.... znowu dolewam.... i tak to powtarzając rytuał "wygazowywania" delektuję się smakiem, kolorem i zapachem tego piwa.

                        Comment

                        • smryk
                          Junior
                          • 06-2009
                          • 4

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zdecydowana bursztynowa barwa. [5]
                          Piana: Sztywna, długoutrzymujaca się, o połyskującej bieli. [4.5]
                          Zapach: Intensywny chmielowy. [4.5]
                          Smak: Zdecydowana goryczka, lekki metaliczny posmak, intensywny chmielowy bukiet. [4.5]
                          Wysycenie: spore nasycenie CO2! Można odgazować a jeszcze bardziej zyska na smaku! [4]
                          Opakowanie: standardowa butelka ŻGB Grupy Żywiec.
                          Tradycyjna etykieta ratuje wizerunek kunsztownego trunku. [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.425]

                          Comment

                          • mwa
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 5071

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika smryk Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ciekawi mnie, czy są tu ludzie, którzy piją je na sposób podobny do mojego
                            Pewnie że wielu osób tu tak pije.
                            Pozdrawiam Cię !!!!

                            Comment

                            • mapajak
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 1187

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ładny, złoty [5]
                              Piana: niezbyt obfita, średniotrwała, utrzymuje się do końca, zaznacza ślady na szkle w miarę picia [3.5]
                              Zapach: ładny, intensywny, słodowo-owocowo-chmielowy [4]
                              Smak: mocna, smaczna i miła goryczka równoważy mocny słodowo-owocowy smak [4.5]
                              Wysycenie: za słabe [3]
                              Opakowanie: brązowa, zwrotna butelka, ładna etykieta, minus za brak zaw. ekstraktu [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.175]

                              Comment

                              • toto
                                Senior
                                • 12-2006
                                • 949

                                Wczoraj piłem rewelacyjną warkę Brackiego z beczki. Piwo bardzo treściwe, mocno goryczkowe (lekkie akcenty metaliczne w baaardzo dalekim tle), z przebijającymi się posmakami słodowo-chlebowymi.
                                Podobno obecnie Brackie jest lane w kegi w Żywcu (analogicznie jak butelkowane). Czy ktoś mógłby to potwierdzić? Przecież Cieszyn miał linię do rozlewu do beczek.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎