Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Szakali
    Senior
    • 08-2013
    • 572

    Dziś byłem w sklepie po Brackie , nowa partia 13.01.14.
    Kolor się nie zmienił,piana przyzwoita , w zapachu jak by metaliczność spadła W smaku bardzo intensywna goryczka, fajnie współgra z lekką słodowością Dobra partia , polecam ;D
    Już niektórzy się ze mnie śmieją, że ostatnimi czasy tylko te brackie pije i urozmaicam porterami czy czasem jakimś triplem , no ale jak mi smakuje, jest tanie , łatwo dostępne to po co zmieniać ;D

    Comment

    • telek
      PremiumUżytkownik
      • 05-2011
      • 530

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
      ... w zapachu jak by metaliczność spadła ...
      Prawdopodobnie się przyzwyczaiłeś - też tak miałem jak dwa lata temu piłem duuużo Brackiego to przestałem wyczuwac metaliczny.

      Comment

      • Szakali
        Senior
        • 08-2013
        • 572

        Wiesz co....to co napisałeś skłoniło mnie do myślenia i podczas dzisiejszego picia bardzo się skupiałem i w tej partii jest naprawdę mniej metaliczności Poczekam jeszcze niech ktoś się wypowie ;D

        Comment

        • azazel82
          Senior
          • 01-2012
          • 146

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika telek Wyświetlenie odpowiedzi
          Prawdopodobnie się przyzwyczaiłeś - też tak miałem jak dwa lata temu piłem duuużo Brackiego to przestałem wyczuwac metaliczny.
          5 lat studiowałem w Cieszynie (cóż innego mogłem pić, jeśli Brackie w knajpie kosztowało tyle co Nieżywiec w sklepie?), wracam tam regularnie, ale nigdy nie przestałem wyczuwać metaliczności. To znak rozpoznawczy Brackiego. Nie wyobrażam sobie, by metaliczności w nim nie było. Czasem mniej, czasem więcej, ale jest
          http://piwnepodroze.blogspot.com/

          Zapraszam też na FB!!
          https://www.facebook.com/PiwnePodroze

          Comment

          • umbra
            Member
            • 07-2012
            • 90

            Dla mnie ta "metaliczność" to raczej jakaś barwa chmielu jak w piwach węgierskich.

            Dzisiaj w Żabce w Bydgoszczy po 2,49 ale jeszcze partia 24.12.2013
            NORD EXPRESS

            Comment

            • Blachowski
              Junior
              • 09-2013
              • 13

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasno złoty, idealnie klarowny. Bez zarzutu. [5]
              Piana: Piana nietrwała, bardzo szybko zanikająca prawie do zera. Praktycznie nie oblepia szkła. [2]
              Zapach: Zapach z wyraźnymi nutami metalicznymi. Na drugim planie delikatny zapach chmielu. [2.5]
              Smak: Piwo "pełne", z wyczuwalną goryczką na średnim poziomie. Lekki posmak metaliczny pozostający w ustach. Wyraźny słodowy smak. [3.5]
              Wysycenie: Jak dla mnie stanowczo za wysokie. Strasznie rozdyma jak po innych koncerniakach. [2.5]
              Opakowanie: Opakowanie poprawne. Jak dla mnie brakuje temp. serwowania i ekstraktu. [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3.025]

              Comment

              • Blachowski
                Junior
                • 09-2013
                • 13

                Ciekawi mnie piana w tym piwie. Zdania są bardzo podzielone i to zazwyczaj skrajnie. Jedni piszą, że piana super; trwała, bielutka, ładnie oblepia szkło, a drudzy wręcz przeciwnie.
                Właśnie wypiłem swoją butelkę Brackiego, które przedtem nalałem do czyściutkiego szkła. Piana to był chyba najsłabszy element tego piwa. Wymuszona, nie trwała, średnio-pęcherzykowa, nie oblepia szkła i zniknęła do zera. :/

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6136

                  Czasem zależy to od czystości szkła... np. pozostałości płynu do naczyń niszczą pianę...

                  U mnie piana była na początku spora... ale niestety nie za bardzo trwała...
                  Z puszki miałem lepszą a z butelki za duże pęcherzyki wręcz pęcherze... czyli słabszą...

                  Może nalewając cierpliwie po czesku ułożył być trwałą czapkę... kiedyś spróbuję w taki sposób...

                  Generalnie piana w Brackim raczej nie należy do wybitnych...

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    Piana w Brackim do wybitnych należała kilka lat temu (w zasadzie 9-8 lat temu). Obecnie nie jest już tak obfita jak kiedyś, jednak dalej przewyższ polska średnią. Jak nalejesz piwo w temperaturze pokojowej do suchego kufla to utrzymuje się długo i jest stosunkowo gęsta. W przypadku zwilżonego szkła i niskiej temperatury serwowania, utrzymuje się zaledwie przez kilka minut (praktycznie 2-3 minuty). Taka zasada w zasadzie występuje w każdym piwie jednak w przypadku Brackiego jest wyjątkowo widoczna. Wiem bo pije to piwo kilka razy w tygodniu od 5 lat
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • Szakali
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 572

                      No macie rację z tą pianą, nie jest rewelacyjna ...ale dużo też zależy od partii .
                      Co do szkła to racja ,jak jest suchutkie,czyste a piwo w temp pokojowej to jest całkiem cacy.
                      Dla mnie Brackie to i tak rewelacja bo za 2.50 mam przyzwoite piwo które wypijam ze smakiem
                      A tak ogólnie to marzy mi się piwo które będzie miało taką prawdziwą grubą pianę trzymającą się do końca picia bez zamieszania ;D

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        Trzeba sobie samemu zrobić.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • dzemek
                          Senior
                          • 12-2010
                          • 450

                          Rozwijając temat piany to dodam, że jest ona w niektórych warkach taka lekko szarawa, szybko opada ale utrzymuje się na powierzchni. Wtedy najmocniej też czuć metaliczność. Piłem ostatnio z terminem do 13.01.2014 i nie było wybitne, tak jak kiedyś pisałem tutaj o dwóch wybitnych warkach, było to znakomite piwo - zarówno butelkowane jak i lane w jednej chwili było wyśmienicie dobre.
                          Generalnie Brackie jest moim głównym piwem, gdy przebywam w Cieszynie ale smak jeszcze mi się nie wypaczył i mimo wielu zastrzeżeń to lubię te piwo.

                          Comment

                          • KobiNalewka
                            Senior
                            • 05-2012
                            • 286

                            Warka 20.01.14 - w zapachu i smaku przeważa metaliczność. Po odczekaniu 5 minut zapach zamienia się w słodowy, natomiast smak w kwaskowo-metaliczny. Słabiutko.. Kolor ładny, niemal bursztynowy, piana "koronkuje" szkło. Ciekawostka - etykieta naklejona do góry nogami.

                            Warka 13.01.14 - bardzo dobra. Brak metaliczności. Smak zbalansowany - tak wg mnie powinno smakować piwo za ~ 2,50 zł

                            Comment

                            • kranu
                              Member
                              • 03-2012
                              • 76

                              Dzisiaj pierwszy raz kupiłem to piwo i niezmiernie żałuję, że dopiero teraz chociaż tyle lat mieszkam na Śląsku.
                              Cena jak np. Tyskiego (2.35zł), a różnica przeogromna.
                              Zapach niezbyt ciekawy, ale za to całkiem głęboki słodowo-metaliczny smak przechodzący w delikatną goryczkę.
                              Baaardzo fajne piwko za tą cenę.

                              Comment

                              • Szakali
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 572

                                No nareszcie powrót do Brackiego po opróżnianiu lodówki z sikaczy.... Partia 13.01.14
                                Smakuje jak zawsze , piana bardzo dobrze się trzyma....a reszta to standard , Brackie jak Brackie ....dobre lecz nie idealne , co nie zmienia faktu że jest to jedyne piwo za 2.50 które mi smakuje a potem jest już przepaść cenowa i dopiero od 4.50 mi coś smakuje .

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎