Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dzemek
    Senior
    • 12-2010
    • 450

    Dyskusja nieco ucichła a tymczasem mam ciekawe spostrzeżenia co do Brackiego.
    Pojawiło się ono w jednym tyskim sklepie monopolowym w cenie 2,49 zł (nie wiem czy we wszystkich sklepach tej sieci). W środę z początku miałem odczucie, że Brackie jest...słodkie, coś a'la Raciborskie. Potem była już wyczuwalna goryczka ale nieduża. Co najważniejsze - brak smaku gwoździa, metalu, piana jest biała (a nie szara jak to nieraz bywało), osadza się na szklance. Pije się z przyjemnością.
    Warka do 23.10.2015

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6134

      W sezonie letnim to piwo bywa różne, jest jakby lżejsze i pojawiają się dziwne posmaki a czasami też tzw "gwoździe" /wg mnie nie za często/.
      Poza sezonem mam wrażenie że jest cięższe i stabilniejsze.

      Zaraziłem kilka osób Brackim /takich lubiących goryczkowe, gorzkie piwo bardzo niechętnie wydających kasę na piwo powyżej 3 zeta/ i piją je dalej.
      Czasem nawet chwalili i dziękowali... radość też mają bo w Żabce prawie cały czas jest w promocji 5 sztuk za dychę więc porzucili inne "gazowańce".
      Czekałem że zaczną marudzić że się pogorszyło itp ale na razie tego nie robią.

      Podejrzewam że odnaleźli smaki z czasów młodości i dlatego zaznają szczęścia.

      Młodszym znajomym nie ma szans "sprzedać" Brackiego...
      Są tak zryci reklamami że praktycznie tylko radlery im w głowie jak panienkom.
      Nie chcą nawet spróbować innego typu piwa i prewencyjnie od razu by lali sok aby mieć spokój i "niebo w ziemi" / za kol. Wszywka /.

      Teraz piję warkę z datą 17.11.15 i ma większe mankamenty niż zwykle ale nie jakoś skrajnie.

      W aromacie więcej estrów i kartonu ale za to spora piana /też trwalsza/ i lacing nie mały.
      Goryczka innego typu i mniejsza. I faktycznie pełnia jakby lżejsza.

      Na razie jako zwykłe, codzienne, robocze piwo spełnia moje oczekiwania.

      Comment

      • Obywatel1978
        Senior
        • 09-2007
        • 281

        Właśnie też przyszykowałem sobie na weekend 5-paka Brackiego "za dychu" i za jakąś godzinkę rozpoczynam piwny piątek, piąteczek, piątunio

        A odnośnie piwnych wyborów ludzi, to niestety większość ma zryty beret reklamami i święcie wierzy, że Carlsberg to najlepsze piwo na świecie. Jak mówię ludziom, że powinni omijać piwo tym szerszym łukiem, im bardziej reklamowane jest ono w TV, to patrzą na mnie jak na UFO

        Większość ludzi z uśmiechem na twarzy sączy produkty piwopodobne i mają mózgi nieskażone refleksją, choć mówi im się otwartym tekstem, że konsumują świństwo. A dla takich, którzy do piwa dolewają soku, to już po prostu nie ma ratunku
        Last edited by Obywatel1978; 14-08-2015, 19:02.

        Comment

        • dlugas
          Senior
          • 04-2006
          • 4014

          U mnie nadal brak Brackiego w Żabkach, a o innych sklepach już nie wspomnę.

          Co zrobić, widocznie dla Brackiego nasze "stepy akermańskie" są za daleko.
          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

          Comment

          • dzemek
            Senior
            • 12-2010
            • 450

            Chciałem też kupić 5 butelek za 10 zł ale w Żabkach (które odwiedziłem) nie mieli, jedynie była promocja 6 puszek za 14 zł.
            Moje dalsze spostrzeżenia są takie, że piłem tą samą warkę (23.10.2015) a i tak piwa różniły się od siebie, te pierwsze było na początku słodkie, następnego dnia wypiłem drugą butelkę i była już bardziej goryczkowa. Przynajmniej jest ciekawie a nie jeden i ciągle ten sam smak
            Piwo nie trąci alkoholem, jest dość lekkie do wypicia.

            Comment

            • Dukat_WSI
              Senior
              • 03-2015
              • 781

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dzemek Wyświetlenie odpowiedzi
              Chciałem też kupić 5 butelek za 10 zł ale w Żabkach (które odwiedziłem) nie mieli, jedynie była promocja 6 puszek za 14 zł.
              Moje dalsze spostrzeżenia są takie, że piłem tą samą warkę (23.10.2015) a i tak piwa różniły się od siebie, te pierwsze było na początku słodkie, następnego dnia wypiłem drugą butelkę i była już bardziej goryczkowa. Przynajmniej jest ciekawie a nie jeden i ciągle ten sam smak
              Piwo nie trąci alkoholem, jest dość lekkie do wypicia.
              Browar w Cieszynie ma problemy z utrzymaniem jednego, stałego poziomu. Nawet piwa z jednej warki potrafią się różnić.

              Comment

              • Mario_Lopez
                Senior
                • 08-2009
                • 991

                Po kilkumiesięcznej przerwie wróciło do mojej osiedlowej Żabki, niestety znowu warki lutowe i znowu coś z nimi nie tak... Duża ilość metalu połączona z piołunową goryczką, nie jest dobrze...

                warka 21.02.2016
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                EBE EBE

                Comment

                • AaLeX
                  Senior
                  • 07-2011
                  • 575

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoty, bardzo ładny. [5]
                  Piana: Wysoka i trwała, już prawie zapomniałem o takiej pianie w polskich piwach. [5]
                  Zapach: Ziołowy, piwny, brak zastrzeżeń. [4.5]
                  Smak: Bardzo dobre, słód, goryczka, oczywiście typowy dla brackiego posmak metalu jest, ale mi on smakuje w tym piwie. Tworzy jedną, zgraną całość. [5]
                  Wysycenie: Bardzo dobre. [5]
                  Opakowanie: Typowa etykieta piwa brackiego. Niezmienna od lat. Brak składu, ekstraktu typowy dla polskich koncerniaków. Jest podane miejsce uwarzenia czyli Browar Cieszyn. [4]
                  Uwagi: Jedno z najlepszych polskich piw. Od lat trzyma wysoki poziom, ma swój charakterystyczny smak, wielu przeszkadza smak żelaza, ale dla mnie piwo jest bardzo dobre. Polecam.

                  Moja ocena: [4.775]

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6134

                    Brackie zmieniło "trochę" grafikę...

                    Dobrze że smak pozostał na swoim poziomie
                    Attached Files

                    Comment

                    • marqqq
                      Senior
                      • 12-2014
                      • 660

                      Warka do 13.08.2016
                      W kodzie A, wyżej info że uwarzono w Cieszynie.

                      Na kontrze ściemniają, że ma być bursztynowe, a jest raczej złote.
                      Piana potężna, szybko znika. Lekki kożuszek i osad na szkle zostaje do końca.
                      W smaku brak goryczki tym razem.
                      Delikatna słodkość i tyle.

                      Comment

                      • marqqq
                        Senior
                        • 12-2014
                        • 660

                        Ale jaja. Drugie piwo, ta sama warka, a całkiem inne.
                        Barwa od biedy bursztynowa, smak metaliczno goryczkowy.
                        W zapachu też inne. Jakieś ziołowe, wytrawne. Szok, normalnie.
                        Nie wiem które lepsze. Czasem mam ochotę na takie, s czasem na takie.
                        Czemu taka loteria z tym piwem?
                        Last edited by marqqq; 03-05-2016, 21:06.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          Bo to loteria piwa warzonego po staremu.
                          Poczytaj o Cieszyńskim Browarze... to nie fabryka.

                          Comment

                          • DariuszSawicki
                            Senior
                            • 08-2012
                            • 2868

                            Dawno nie piłem tego piwa, nie chciało mi się szukać po mieście, ale znów mam to piwo w Żabce na dwie minuty drogi.
                            W zapachu słodowe i chmielowe, bardzo przyjemne. Żelazo jest.
                            Piana rewelacyjna, niejeden craft się chowa.
                            Świetny lager w smaku. Przyjemny balans słodu z chmielową goryczką, która jest wysoka ( jak na lager) i o charakterze trawiastym i ziemistym.

                            W końcu ktoś mógłby tam zrobić porządek z tym metalem, bo jak polałem po ręku to pomyślałem, że jakieś stare monety są w szklance.

                            Bardzo dobry lager, nawet świetny. Tylko te cholerne żelazo przeszkadza...
                            Warka 27.08.2016.

                            Comment

                            • Pivotal
                              Senior
                              • 05-2013
                              • 671

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Ciemnego złota, przejrzyste z drobinkami. [4.5]
                              Piana: Wysoka i trwała, w kolorze écru. Składała się z drobnych oraz średnich pęcherzyków, pięknie obkleiła szkło i pozostawiła wyraźne kręgi... pozostała do końca. [5]
                              Zapach: Słodowy z chmielową ziołowością. [3.5]
                              Smak: Słodowy, ziołowo-trawiasty, lekko karmelowy oraz delikatnie metaliczny. Goryczka była wyraźna i przyjemna, ziołowa [4]
                              Wysycenie: Początkowo kłujo trochę w język, szybko się unormowało i pozostało do końca w odpowiedniej ilości. [4.5]
                              Opakowanie: Zwrotne z klasycznymi etykietami na których brak informacji o użytych składnikach, kapsel jest okej. [4]
                              Uwagi: Warka do 24.09.2016, wypite 12.09'16. Cieszy, że Brackie jest nadal dobrym piwem, mój egzemplarz był zbliżał się do końca terminu i zyskał dodatkowo niewielki karmelowy posmak, który ładnie współgrał z ziołową goryczką. **216**

                              Moja ocena: [3.975]

                              Comment

                              • bratzki
                                Junior
                                • 10-2016
                                • 5

                                Witam wszystkich, to mój 1. post na forum ale czytam już od kilku lat. W związku ,że w Żabkach przestało pojawiać się Brackie proszę o pomoc ,gdzie można je nabyć na wybrzeżu /3-miasto/,hurtownie i przedstawiciele handlowi nie są zainteresowani sprzedażą

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎