Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #61
    Odp: Brackie

    enigma71 napisał(a)
    bardzo mi to piwo smakuje i narazie ze wszystkich piw jakie pilem podoba mi sie to jaka ma piane
    mzoe znasz jeszcze jakies piwa ktore maja tak piane
    ja Brackie
    Postaraj się pisać bardziej uważnie i z użyciem polskich znaków.
    Dziękuję bardzo. Twoje - oczywiście "Brackim"
    Dziku


    Comment

    • arzy
      Senior
      • 06-2002
      • 2814

      #62
      Odp: Brackie

      enigma71 napisał(a)
      bardzo mi to piwo smakuje i narazie ze wszystkich piw jakie pilem podoba mi sie to jaka ma piane
      mzoe znasz jeszcze jakies piwa ktore maja tak piane
      ja Brackie
      Zapraszam tutaj
      "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      Bractwo Piwne
      Skład Piwa
      Piszę poprawnie po polsku!

      Comment

      • mwa
        Senior
        • 01-2003
        • 5071

        #63
        Również jestem podwielkim wrażeniem Brackim.
        Pamiętam jak parę lat temu było nie do zniesienia, a teraz wielkie uznanie w moich oczach.
        Ta piana chyba zauroczyła wszystkich. A ja trafiłem na promocję i przez nie całe dwa tygodnie odpoczynku od pacy delektowałem się tym piwkiem.
        Na zdrowie
        Pozdrawiam Cię !!!!

        Comment

        • Petrax
          Senior
          • 12-2001
          • 662

          #64
          Miejsce zakupu: Poznań, Oszą
          Opakowanie: puszka 0,5l

          Kolor: ciemny bursztyn, klarowne
          Piana: rzetelna, sztywna, długotrwała
          Gaz: w sam raz
          Zapach: mizerny aromat chmielowy
          Smak: ciekawe piwo, wyważone w smaku, słód jakby lekko przypalany, porządna goryczka po przełknięciu

          Moja ocena: [3.475]
          In cervisia veritas
          http://www.ptxc.de.vu
          Пиво - вот мое экотопливо

          Comment

          • Gambrinus
            • 06-2001
            • 696

            #65
            Moj kolejny kontakt z Brackim troche mnie rozczarowal, piwo bylo nadal intensywne w smaku (dobra goryczka), ale niestety pachnialo znacznie slabiej, mam madzieje, ze to tylko slabsza partia...
            Popieraj małe browary!!!
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Comment

            • mwa
              Senior
              • 01-2003
              • 5071

              #66
              Bracie było nie ziemskie w górach.
              Te przywiezione do domu nie smakuje.

              O co chodzi z tym piwem-może mała podpowiedz
              Pozdrawiam Cię !!!!

              Comment

              • radogol
                • 02-2004
                • 38

                #67
                piwo stela. jest dobre - ale wiele osob go bardzo nie lubi - zwlaszcza w cieszynie - sa ludzie, ktorzy za nic go nie przelkna. niestesty czesto w knajpach jest rozcienczane - co juz calkowicie go pograza. poza tym puszkowe jest do bani.. wiec zostaje butelka lub - co lepsze - z kija w dobrej kanjpie- jakich w cieszynie bie brakuje... polecam to piffko dla orzezwienia w czasie letnich upalow

                Moja ocena: [3.3]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------
                powrót po latach na browar.biz

                Comment

                • YouPeter
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2379

                  #68
                  Dla mnie poprostu rewelacja. Kolor piękny (trochę ciemniejszy niż reszta pilsów). Nasycenie CO2 idealne. Piana w sam raz, utrzymuje się przez cały czas. Zapach bardzo ładny, harmonijny. Smak to poezja - wręcz ideał. Opakowanie mi się bardzo podoba, jest proste ale tradycyjne - odrazu widać że piwo pochodzi z mniejszego browaru - mi naprawde przypadło do gustu.

                  Jest to piwo, które z całą odpowiedzialnością mogę polecić.

                  Moja ocena: [4.725]
                  Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #69
                    dodam

                    Dodam tylko że u mnie w zasadzie nie ma możliwośki kupienia piwa innego niż z wielkich koncernów. Aż tu pewnego dnia patrzę do lodówki w moim barze a tam Brackie - oczywiściemodrazu kupiłem i się nie zawiodłem. Żeby tylko nie okazało się że to piwo zamówiono tylko jednorazowo i jak wykupię już cały zapas to już nie dowiozą.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #70
                      Odp: dodam

                      YouPeter napisał(a)
                      Dodam tylko że u mnie w zasadzie nie ma możliwośki kupienia piwa innego niż z wielkich koncernów. Aż tu pewnego dnia patrzę do lodówki w moim barze a tam Brackie - oczywiściemodrazu kupiłem i się nie zawiodłem. Żeby tylko nie okazało się że to piwo zamówiono tylko jednorazowo i jak wykupię już cały zapas to już nie dowiozą.
                      Lepiej poczytj sobie dział "piwo-gdzie" to z pewnośćią znajdziesz wiele miejsc z ciekawymi piwami w Krakowie.

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        #71
                        Odp: Odp: dodam

                        baklazanek napisał(a)
                        Lepiej poczytj sobie dział "piwo-gdzie" to z pewnośćią znajdziesz wiele miejsc z ciekawymi piwami w Krakowie.
                        Wiem czytałem. Tylko w tym przypadku chodziło mi o moją okolicę. Ja mieszkam na obrzeżach Krakowa a tu ciężko jest spotkać piwo z mniejszego browaru.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • Wujcio_Shaggy
                          Senior
                          • 01-2004
                          • 4628

                          #72
                          Kolega Bergra był tak miły, że przy okazji bytności w Żywcu zechciał przywieźć mi nieduży "zestaw", za co Mu niniejszym dziękuję.
                          Na pierwszy ogień z tej dostawy poszło Brackie i było to miłe spotkanie po wielu latach.
                          Kolor bardzo ładny, głęboki, złocisty.
                          Piana wysoka po nalaniu, zbudowana z bąbelków średniej wielkości, gęsta, opadła niebyt szybko, pozostała wyraźna obrączka.
                          Nasycone dobrze, nie za dużo, nie za mało, średnioliczne drobne bąbelki.
                          Zapach wyraźny, chmielowy, z dodatkiem woni słodowej, przyjemny.
                          Konkretna goryczka nie dominuje smaku piwa, trwa długo i w przyjemny sposób.
                          Butelka "żywiecka", etykieta bardzo estetyczna, dość prosta, ale ciekawie zrobiona. Kapsel własny. Na etykiecie motto: "Nic lepszego od Brackiego".
                          Pozostało mi jeszcze tradycyjne darcie szat nad niedostępnością "Brackiego" w Warszawie.

                          Moja ocena: [4.275]
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                          Comment

                          • bury_wilk
                            Senior
                            • 01-2004
                            • 2655

                            #73
                            Świetne, wręcz doskonałe piwo, które dzieki Dryxowi i Bergrze po wielu latach ponownie mogłem wypić.
                            Kolor coś pomiędzy złotym, a bursztynowym. Zdobi go puszysta, trwała i wysoka piana z lekko burym odcieniem.
                            Gazu może ciut za dużo, pęcherzyki średnie. Co do zapachu, to jest bardzo bodaty i całkiem intensywny. W bukiecie dominują nuty słodowa i chmielowa, ale pojawiają się też kwiatowe, owocowe i zbożowe. Smak również jest pełny i obfituje w pomniejsze akcenty; jest wyrazisty, dość ciężki, średnio nachmielony, z wyraźnym słodem i mocną, bardzo charakterystyczną goryczką. Etykieta może nie nazbyt wyszukana, ale sprytna, pomysłowa, charakterystyczna i ładnie dopracowana.
                            Pijąc czuć, że nie jest to piwo sztampowe.

                            Moja ocena: [4.55]
                            Lubię kiedy się zieleni
                            Lubię jak się piwo pieni...

                            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                            Comment

                            • Pepek
                              Senior
                              • 04-2003
                              • 1499

                              #74
                              Wczoraj opróżniłem ostatnia butelkę zapasu Bracisza, który przywiozłem z tegorocznej giełdy żywieckiej. No to czas najwyższy na ocenę.
                              Kolor złotobursztynowy, świetny. Złożona z drobniutkich pęcherzyków dostojna, wysoka piana, utrzymujaca się długo. Pod koniec ma postać sporego kożuszka. Doskonałe nasycenie gazem idealnie trafia w mój gust - bąbelki drobniutkie przez cały czas miło szczypią. Rewelacyjny smak, na który składa się porządna, mocna goryczka, długo wyczuwalna na języku i podniebieniu. Chmielowo-słodowy zapach byłby idealny, gdyby był bardziej zdecydowany. Rozlane do butelki "żywieckiej" zamkniętej markowym kapslem, prosty, ale ładny i charakterystyczny wzór etykiety.
                              Doskonały prawie idealny full. Ale co tam wersja butelkowa. Ideał miałem okazję kosztować w trakcie tegorocznej wycieczki do Cieszyna. Kto był tam ten wie co mam na myśli.

                              Moja ocena: [4.725]

                              Comment

                              • mwa
                                Senior
                                • 01-2003
                                • 5071

                                #75
                                Oj, moje ulubione piwo, a jeszcze nie opisywane. Ale to nie dzisiaj.

                                Przyznam jednak, że jestem zmuszony do piwia BRACKIEGO z butelki z powodu braku dostępności lanego w okolicy.
                                Za to zauważyłem, że "rocznik" piwka się też liczy.
                                Jak dotej pory wypiłem sporo butelowego jednak warka, która na etykiecie ważność jest do 8-08-2004 jest najgorsza jaką piłem. Przykro mi wspomnieć, ale smakiem dojść przypomina mi Głubczyce. Miejmy nadzieję tylko, że to tylko jeden taki rozlew.

                                To jednak przypomina mi moje lata (94-95) z liceum, gdzie Bracie w tym czasie nie było wcale rewelacyjne. Ale przyszedł piwowar i .....(się poprawiło).
                                Pozdrawiam Cię !!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎