Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Brackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
    za bardzo przypomina etykietę Żubra, naprawdę, w sklepie można się pomylić.
    Chyba właśnie o to chodziło

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika breslauer
      Brackie nadal jest bardzo dobre w smaku, ale niestety piana już nie jest tak gęsta i puszysta, ani kremowa, jak kiedyś. (...)
      pianka beczkowego w piwiarni własnie taka była, aż chciało się ją jeść
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Doodeck
        Senior
        • 05-2003
        • 1612

        Nawet w "Juhasie" w Brennej - świeże, z beczki, po 2,50 - a jednak to już nie to
        Dalekosiężny
        Obserwator
        Obiektów
        Dynamicznie
        Epatujących
        Ciekawymi
        Koncepcjami

        Comment

        • mwa
          Senior
          • 01-2003
          • 5071

          Przyznam szczerze, że sam byłem zaskoczony smakiem Brackiego.
          Lecz z tego powodu mam dwa przypuszczenia:
          - na giełdzie piwo było z starego rozlewu
          - rozlew do puszek i butelek z nowym logo, również do kegów, które znalazły się w Zabrzu było z nie wypalonej warki.
          Osobiście mam nadzieje, że to drugie.
          Jak będę w górach tam posmakuje.
          Pozdrawiam Cię !!!!

          Comment

          • janio
            Junior
            • 06-2005
            • 11

            A mi sie nowe opakowanie zdecydowanie podoba. Poprzednie przypominalo mi jakis koszmarny PRL (blade, niewyrazne). A to nowe daje poczucie, ze Brackie to porzadna marka z tradycjami.

            Pewnie wywola glosy oburzenia ale ja jestem zdecydowanym zwolennikiem tego nowego opakowania.

            Pozdrawiam

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jak na taki ekstrakt stanowczo za ciemne. [3.5]
              Piana: Szybko znika pozostawiając jedynie plamy na powierzchni piwa. [3]
              Zapach: Mocno słodowy z lekkim zapaszkiem chmielu. [4]
              Smak: Słodkawo alkoholowy. Nie specjalny brakuje zdecydowanej goryczki. [3.5]
              Wysycenie: Nie utrzymuje piany. W ustach bardzo słabo wyczuwalne. [3]
              Opakowanie: Estetyczna etykieta z podanymi na niej wszystkimi informacjami. Ładny kapsel. [5]
              Uwagi: Nie wiem co ostatnio Heineken zrobił z tym piwem ale jeszcze niedawno było o niebo lepsze...

              Moja ocena: [3.675]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnobursztynowy, bardzo sympatyczny [5]
                Piana: Najpierw całkiem wysoka, średnio trwała, zostawia dywanik [3.5]
                Zapach: Chmielowy z wyraźnym słodem, trochę owocowy [4]
                Smak: Ciągle ma tą charakterną goryczkę, chociaż nie taką jaką pamiętam sprzed paru lat kiedy miało 13% ekstraktu, do tego wyraźna goryczkowo-słodowa treściwość [4]
                Wysycenie: Umiarkowane, jak trzeba [4.5]
                Opakowanie: Bardzo estetyczne, podane wszystkie potrzebne informacje [4.5]
                Uwagi: Dawniej to było jedno z moich ulubionych piw jak miało 13% ekstr. i było dostępne w Łodzi. Teraz kupiłem kilka flaszek w Wiśle jak wracałem z Bałkanów. Rozwalił mnie napis na kontrze: "Warzone tylko tutaj - w Browarze Zamkowym w Cieszynie". Widać coś jest na rzeczy jak Wujek H...k musi się tak tłumaczyć, nie mówię że z tego piwa tylko ze swojej polityki ogólnie - tylko winni się tłumaczą

                Moja ocena: [4.05]
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciut ciemniejszy niż w pilsach o tym ekstrakcie. Ładny. [5]
                  Piana: Z początku całkiem spora, gęsta. Opada, ale zostawia porządną kołderkę, poza tym ładnie odkłada się na ściankach. [4]
                  Zapach: Wyraźny, głownie chmielowy, choć z lekką słodowością. [4]
                  Smak: Pełny, słodowy. Po chwili wkrada się wyraźna, przyjemna goryczka. Wydaje mi się, że za bardzo przysłania nutę słodową, za bardzo dominuje na języku. W związku z tym ocena nie będzie wyższa. [4]
                  Wysycenie: Dobre. [4]
                  Opakowanie: Podoba mi się. Etykieta estetyczna, podaje to co trzeba (plus za podkreślanie miejsca warzenia!), ma dość klasyczne wzornictwo. Do tego ładny kapselek. [4.5]
                  Uwagi: Kupione w Hypernovej w Kędzierzynie-Koźlu (a konkretniej w Kędzierzynie).
                  Szkoda że nie miałem okazji pić Bracisza przed zmianami, jakie opisywali moi przedmówcy. Smakuje mi, choć zdaję sobie sprawę, że kiedyś na pewno był lepszy.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • Marlin
                    Junior
                    • 12-2005
                    • 13

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART
                    za moich czasów licealnych dostępne niemal wszędzie w Opolu, teraz można sobie pomarzyć o jego dostępności. Często sięgałem po Brackie.
                    Zapraszam do Częstochowy. Jest w Real-u. Na razie jest- bo chyba tylko ja Go kupuję. Pozdrawiam.Brackie jest zayeb.....!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                    Comment

                    • kibi
                      Senior
                      • 07-2004
                      • 1875

                      W styczniu spędziłem tydzień w Szczyrku. Pobyt przypadł na okres największych tej zimy mrozów, mieszkałem trochę na uboczu, więc ani razu nie sprawdziłem jakie piwa leją w miejscowych lokalach, zadowalając sie zakupami w pobliskich sklepach. Skorzystałem z okazji jaka nie zdarza się w Warszawie i po spróbowaniu z ciekawości okocimskiego Zagłoby przez resztę tygodnia kupowałem Brackie. Sądząc z mocno zakurzonych butelek byłem w tym dosyć odosobniony. Piwo ewidentnie najlepsze z produkowanych w Polsce przez Heinekena, choć odrobinę przeszkadał mi charakterystyczny posmak - Artk31 powiedział mi potem że jest to właśnie to za co Brackie sie uwielbia albo nienawidzi .
                      Natomiast zupełnie bezkonkurencyjna była piana! No po prostu ekstraklasa! Nie przypominam sobie polskiego piwa, które miałoby taką pianę. Gęsta, kremowa, drobnoziarnista, utrzymywała się do końca i pozostawiała osad na ściankach szklanki. Poczęstowałem Brackim kolegę, spróbował i powiedział, że smakuje tak jak dawniej smakowało piwo, ale chyba nie był to komplement w jego ustach, bo pozostał przy swojej Tatrze . Ale nawet on zwrócił uwagę na tą rewelacyjną pianę - jego szklanka po wypiciu wyglądała jakby pił mineralną, w przypadku mojej nie było wątpliwosci, że przed chwilą było tam PIWO!

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        Też jak latem w sklepiku w Wiśle wziąłem całe naręcze Braciszów to facet obok najpierw ze zdziwieniem spojrzał, mówię mu że dobre piwko, no to on też wziął i kupił
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • Bombadil13
                          • 05-2005
                          • 2479

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                          ...wziąłem całe naręcze Braciszów to facet obok najpierw ze zdziwieniem spojrzał, mówię mu że dobre piwko, no to on też wziął i kupił
                          I tak powstaje moda ten facet powiedzieł kumplowi... ten kolejnemu... i ... Braciszki zniknęły
                          Poszukuję

                          Comment

                          • kibi
                            Senior
                            • 07-2004
                            • 1875

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                            Też jak latem w sklepiku w Wiśle wziąłem całe naręcze Braciszów to facet obok najpierw ze zdziwieniem spojrzał, mówię mu że dobre piwko, no to on też wziął i kupił
                            Ciekawe co mówił jak spróbował. Znam takich co mówią, ze tego się nie da do ust wziąć, że czuć ścierą, ale to zwolennicy Lecha Premium

                            Comment

                            • fART
                              Junior
                              • 12-2005
                              • 2

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: kolor taki jak byc powinien [4.5]
                              Piana: biała utrzymuje się przez dłuższy czas [4.5]
                              Zapach: dobry [4]
                              Smak: smak piwa dla mnie wyjątkowy [5]
                              Wysycenie: dobre [4]
                              Opakowanie: standard [4]
                              Uwagi: z piwem tym mam żadko styczność (mieszkam na drógim krańcu polski) ale jak mam okazje to nigdy nie odmówie, smak jak dla mnie idealny - wyjątkowa goryczka polecam to piwo

                              Moja ocena: [4.475]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                              Art, Admin

                              ---------------

                              Comment

                              • Scriptus
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 189

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Śliczny, dokładnie taki, jaki powinno mieć piwo [5]
                                Piana: Chyba najlepsza piana, jaka znam, gęsta, trwała, po prostu solidna [5]
                                Zapach: Przyjemny zapach prawdziwego piwa, pachnący chmiel i odrobinke słodu [5]
                                Smak: Ma piwko charakter, chmielowa goryczka i odpowiednio wysycone chmielem, doskonałe na trawienie po dobrym obiadku. [5]
                                Wysycenie: Prawidłowe [5]
                                Opakowanie: Piłem butelkowe, puszkowe i beczkowe z pięknych firmowych szklaneczek. Może chciałoby się, żeby wyjątkowe piwo miało wyjątkową butelkę, ale naklejka ładna i estetyczna, tak samo nadruk na puszce. Szklaneczki z firmowym znakiem Browaru Zamkowego i Wieżą Piastowską również mi się podobają. [5]
                                Uwagi: Brackie, to mój faworyt

                                Moja ocena: [5]
                                Nic lepszego od Brackiego :)

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎