Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Heineken (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    No właśnie myślałem, że ten holenderski to musi być wyczesany i całkiem inny od polskiego. Tam jest przecież inna woda, drożdże inne, ziemia ma inaczej ułożone pierwiastki w ilościach innych są. No że INNE jest lepsze niż Nasze:-) Ale może się mylę hehe. Francuski podobno inaczej smakuje może nutą winogron czuć.
    Każdy duży browar ma stację uzdatniania wody i może mieć taką wodę jaką sobie tylko wymyśli. Czemu sądzisz że drożdże są inne? Jaki jest problem w użuywaniu tego samego szczcepu w Polsce i w Holandii? Najprawdopodobniej to są podstawowe drożdże lagerowe i nie zdziwiłbym się jakby na jednakowych były fermentowane wszystkie piwa dolnej fermentacji od Heńka. Obudź się, to nie jest broiwar rzemieślniczy,nie zamawia słodu w miejscowej słodowni a chmielu od lokalnych rolników. Mamy globalizm, koncern kontraktuje jednakową bazę surowcową dla wszystkich swoich browarów z danego regionu w jednym meijscu i to na kilka lat z góry. De Molen, Emelisse i wiele innych browarów niderlandzkich wartych jest poznania, więc szkoda życia na piwne fast foody.
    A zapach nie będzie inny czy będzie ale człowiek nie wychwyci?
    A umiesz po zapachu wychwycić czy Warka jest z Warki czy z Żywca albo z Elbląga?
    Last edited by pioterb4; 21-11-2012, 21:30.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10385

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kali82 Wyświetlenie odpowiedzi
      Francuski podobno inaczej smakuje może nutą winogron czuć.
      Piłem ostatnio francuskiego Heńka i tak samo "niesmaczny" jak nasz czy holenderski
      Last edited by sibarh; 21-11-2012, 21:46.
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        Ba, założę się, że we wszystkich browarach Heńka, ba w 90% browarów fabrycznych w Europie stosują jeden i ten sam szczep drożdży - W 34/70.
        Last edited by Pendragon; 21-11-2012, 21:55.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • jacer
          Senior
          • 03-2006
          • 9875

          oj tam fabryczne, restauracyjne też na nich jadą. Co oczywiście nic nie oznacza, bo Pils z Hausta jest pyszny.
          Milicki Browar Rynkowy
          Grupa STYRIAN

          (1+sqrt5)/2
          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
          No Hops, no Glory :)

          Comment

          • Pendragon
            Senior
            • 03-2006
            • 13950

            Jadą, ale w tym przypadku nie byłem pewny tych 90% w Europie
            Zamiast obniżyc procent, to dopisałem te fabryczne.
            Last edited by Pendragon; 21-11-2012, 21:59.

            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

            Comment

            • Ravf
              Senior
              • 06-2013
              • 264

              Mój pierwszy koncerniak od 9 miesięcy. Okoliczności jak chyba zawsze przy zakupie tego typu piwa - stacja benzynowa. Z lepszych piw był tylko Żywiec Porter (ale nie miałem ochoty na tego typu piwo) i Pilsner Urquell (ciepły, w cenie ponad 5zł za 0,33ml) z całej reszty Heineken wydał mi się najmniej przerażający. Spodziewałem się tragedii ale okazało się, że ten trunek da się wypić. Mocno gazowana gorzkawa woda ale bez cierpkich, zalegających posmaków paraliżujących przełyk, z których zapamiętałem koncerniaki.

              Comment

              • czarekq
                Junior
                • 07-2013
                • 7

                Heineken butelka 0,5 vs butelka 0,65

                Piję często Heinekena 0,65. Ostatnio kupiłem 0,5. Oba w zielonych butelkach. Dla mnie to dwa całkiem inne piwa. Smak i aromat zupełnie inny. Czy ktos może wyjasnic ten 'fenomen'? Dzięki i pozdrawiam

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  A jaka jest konkretnie różnica?

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    Nooo yyyy ... pojemność. Czytać ni umisz ?
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • WojciechT
                      Senior
                      • 09-2012
                      • 2546

                      Zrób ślepy test - poproś kogoś, żeby przelał jedno i drugie piwo do identycznych szklanek i wtedy porównaj, żeby nie sugerować się butelką.

                      Ale jeszcze lepiej po prostu nie pij tego świństwa

                      Comment

                      • Pancernik
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 9735

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT Wyświetlenie odpowiedzi
                        Zrób ślepy test - poproś kogoś, żeby przelał jedno i drugie piwo do identycznych szklanek i wtedy porównaj, żeby nie sugerować się butelką.

                        Ale jeszcze lepiej po prostu nie pij tego świństwa
                        Szklanki nie mogą być identyczne, jedna musi mieć pojemność 0,5, a druga 0,65...

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          A jaka jest konkretnie różnica?
                          zapewne w mózgu, który sugeruje różne rzeczy
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            Jak zwykle kupione w promocji (choć i tak za drogo) za 2,69zł butelka bz


                            Kolor: żółty lub ciemny słomkowy
                            Piana: Po nalaniu piany jest dość sporo, jednak dość szybko opada, prawie do minimum
                            Zapach: leciutko słodowy i leciutko chmielowy

                            Smak: idealny balans pomiędzy bardzo słabą słodowością a leciutką goryczką chmielową. Piwo nijakie, ale nei odpychające, taka lepsza koncernowa woda z "kropelką chmielu"
                            Skunksa brak, specjalnie brałem ze środka kartonu

                            Opakowanie: zielona butelka, bo to przecież "piwo premium dla mas", składu brak, całość wygląda ok,

                            Uwagi: Wypić się da, może by i nawet drugie weszło, lepsze od tyskożubrożywcolecha, ale tylko odrobinkę. jJkby kosztowało 1,99zł można kupować z 1-2 sztuki do koszenia trawy czy do leżenia w upalny dzień na trawie.

                            Następny zakup za ok. rok
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • czarekq
                              Junior
                              • 07-2013
                              • 7

                              różnica miedzy 0,65 a 0,5 butelka

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                              A jaka jest konkretnie różnica?
                              Ano spora. W tym 0,65 wyczuwa się przyjemną goryczkę, piwo jest gęstsze i bardziej wyraziste. Ma zupełnie inny przyjemny chmielowy zapach.

                              To w 0,5 to sikacz tysko-lecho-zywco-zubro syfiasty który smakuje jak w/w

                              Comment

                              • lucifuge
                                Senior
                                • 11-2009
                                • 309

                                Gęstsze piwo? Whoa!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎