Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Heineken (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • czarekq
    Junior
    • 07-2013
    • 7

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lucifuge Wyświetlenie odpowiedzi
    Gęstsze piwo? Whoa!
    odsyłam kolego tutaj jak nie wiesz co oznacza słowo gęsty.
    Słownik języka polskiego PWN - znaczenie słów, ich pisownia, odmiana i pochodzenie, frazeologia, porady i ciekawostki językowe. Największe w Polsce wiarygodne źródło informacji poprawnościowych Wydawnictwa Naukowego PWN.


    myślałem, że dowiem się od kogoś czegoś nt różnicy w tych dwóch piwach. Że np. są warzone w różnych browarach, albo jedno jest importowane z **** etc. Albo może ktoś ma wiedzę nt różnic w procesie przygotowania w/w.

    Ale widzę, że póki co odzywają się znawcy z fachowymi poradami..... Jak to na wielu forach niestety bywa.

    To co wie ktoś? Czy to forum to zły adres

    Comment

    • Pendragon
      Senior
      • 03-2006
      • 13950

      Podaj kody kreskowe oraz kody linii rozlewniczych pod datą przydatności do spożycia.

      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

      Comment

      • czarekq
        Junior
        • 07-2013
        • 7

        na szczęscie mam jeszcze butelki. podaję:
        butelka 0,65 (piwo dobre) kod kreskowy: 8712000010249 kod pod datą: L3183616B2047
        butelka0,5 (sikacz) kod kreskowy: 5 901559951162 kod po datą: L3096616V0402
        oba z polskimi etykietami

        Comment

        • czarekq
          Junior
          • 07-2013
          • 7

          dobra wskazówka. w takim razie ten dobry pochodzi z Holandii... To są na prawdę dwa zupełnie różne piwa!

          Comment

          • pioterb4
            Senior
            • 05-2006
            • 4322

            Jeżeli jedno piwo jest gęste a drugie mniej, to znaczyłoby że są niejednakowo odfermentowane albo mają różny ekstrakt. Wykonaj pomiar poziomu odfermentowania (bodajże bailingometrem) i podziel się wynikami badań na forum. Będzie to pierwszy konkret w tej dyskusji i dobry punkt wyjścia do kolejnych rozważań.

            Comment

            • czarekq
              Junior
              • 07-2013
              • 7

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
              ..........Wykonaj pomiar poziomu odfermentowania (bodajże bailingometrem) .............
              Co tam poziom odfermentowania. Lepiej wrzucę niedopite resztki z butelek na spektrometr. Będzie dokładniej! I to dopiero będzie konkret!!

              Wracając do rzeczy. Już wiem że to dwa różne piwa dzięki koledze, który zwrócił uwagę na kody! Pozdrawiam!

              Comment

              • Pendragon
                Senior
                • 03-2006
                • 13950

                Wychodzi na to, że to nie z Żywca, tylko z Warki jest ten Heniek.
                Albo źle rozszyfrowaliśmy kody.
                Last edited by Pendragon; 24-07-2013, 18:58.

                moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                Comment

                • WojciechT
                  Senior
                  • 09-2012
                  • 2546

                  W Warce też warzą Heinekena, więc nie ma w tym nic dziwnego.

                  Comment

                  • czarekq
                    Junior
                    • 07-2013
                    • 7

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                    Wychodzi na to, że to nie z Żywca, tylko z Warki jest ten Heniek.
                    Albo źle rozszyfrowaliśmy kody.
                    Ten kod 8712000010249 świadczy o tym ze jest WYPRODUKOWANY w Holandii. Jeszcze raz dzięki za wskazówkę!

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika WojciechT
                      W Warce też warzą Heinekena, więc nie ma w tym nic dziwnego.
                      A no fakt.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika czarekq
                      Ten kod 8712000010249 świadczy o tym ze jest WYPRODUKOWANY w Holandii. Jeszcze raz dzięki za wskazówkę!
                      Chodziło mi o wersję 0,5

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        Jak znajdę tą wielką butelkę w sklepie i zgłupieję już do reszty z kupowaniem tych masówek to zdegustuję i wydam ocenę :]
                        Jeśli będzie różnica to od razu ją da się zauważyć bo ten pity 0,5 był pięknie wypruty z całego smaku.

                        A to że na różne rynki w różnych krajach dani producenci "robią" różne produkty pod tą samą marką to nie nowość.

                        Coco cola na Węgrzech czy Bułgarii ma skład pod nich, to i widocznie heniek dla i w Polsce jest robiony pod "nasze" tyskożywcolechowe kubki smakowe
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • Szakali
                          Senior
                          • 08-2013
                          • 572

                          Właśnie piję te piwo,dostałem od taty (sam bym pewnie nie kupił ) .Ku zdziwieniu w miarę przyzwoita piana,która nawet się utrzymuje ...kolor bardzo słomkowy ,klarowny nie podoba mi się ;D W zapachu bardzo mało czuć,jakiś delikatny słodowy zapach i jakby trawa ?? W smaku piwo bardzo łagodne,rzekłbym ,że jest rozwodnione ...czuć jakaś tam goryczkę ,której praktycznie nie ma i posmak słodowy z lekkim kwasem Piwo ważone w Żywcu z tego co wyczytałem z nr.partii .Co mam powiedzieć,tata kupił gdzieś w promocji ...dał mi jedno wypiłem ,ale piwo nic sobą nie reprezentuje ..ot orzeźwiający napój alkoholowy ,pewnie przypadnie osobom które piwa nie lubią .Z końcem picia czuję,już tylko samą wodę.,,
                          Lepsze od Żywca,którego piłem nie dawno ale i tak nie polecam a jak widzę w sklepach ceny rzędu 5 zł za ten badziew to otwiera mi się scyzoryk w kieszeni.
                          Napewno nie kupię i nikomu nie polecam ,nawet w promocji. Zrobili ludziom kaszanę ,że to dobre piwo i tak też przeciętny masowy konsument myśli,że to coś z "WYŻSZEJ PÓŁKI " .
                          OO w ostatnim łyku poczułem ciut chmielowy posmak ,cud nad wisłą

                          Comment

                          • Blackbeard
                            Senior
                            • 12-2011
                            • 209

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                            Właśnie piję te piwo,dostałem od taty (sam bym pewnie nie kupił ) .Ku zdziwieniu w miarę przyzwoita piana,która nawet się utrzymuje ...kolor bardzo słomkowy ,klarowny nie podoba mi się ;D W zapachu bardzo mało czuć,jakiś delikatny słodowy zapach i jakby trawa ?? W smaku piwo bardzo łagodne,rzekłbym ,że jest rozwodnione ...czuć jakaś tam goryczkę ,której praktycznie nie ma i posmak słodowy z lekkim kwasem Piwo ważone w Żywcu z tego co wyczytałem z nr.partii .Co mam powiedzieć,tata kupił gdzieś w promocji ...dał mi jedno wypiłem ,ale piwo nic sobą nie reprezentuje ..ot orzeźwiający napój alkoholowy ,pewnie przypadnie osobom które piwa nie lubią .Z końcem picia czuję,już tylko samą wodę.,,
                            Lepsze od Żywca,którego piłem nie dawno ale i tak nie polecam a jak widzę w sklepach ceny rzędu 5 zł za ten badziew to otwiera mi się scyzoryk w kieszeni.
                            Napewno nie kupię i nikomu nie polecam ,nawet w promocji. Zrobili ludziom kaszanę ,że to dobre piwo i tak też przeciętny masowy konsument myśli,że to coś z "WYŻSZEJ PÓŁKI " .
                            OO w ostatnim łyku poczułem ciut chmielowy posmak ,cud nad wisłą
                            Mógłby Pan nieco bardziej przyłożyć się do ortografii i interpunkcji w swoich wypowiedziach? Przepraszam, że bez większych konkretów, ale obejrzałem jeden mecz i idę oglądać drugi.
                            Mors ultima linea rerum.

                            Comment

                            • dzemek
                              Senior
                              • 12-2010
                              • 450

                              Skusiłem się ostatnio na Heinekena przy okazji wypadu do Ustronia, był w takiej dziwnej, białej etykiecie (jakaś edycja specjalna). Nie przypatrzyłem się dacie ani innym oznaczeniom a piwo było dość dobre i jestem ciekaw czy to jednorazowy wybryk czy też Heineken podwyższył swoje standardy

                              Comment

                              • Radical
                                Senior
                                • 03-2008
                                • 145

                                Zakupiłem 4-pak w Biedronce za dychę. Piwo było okropnie kwaśne i mdłe Zastanawia mnie ta nowa szata graficzna z napisem "Future", "Meet the future". Czy ktoś poza kolegą wyżej się odważył ?
                                Radical.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎