Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Żywiec, Heineken (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Regent
    Senior
    • 10-2002
    • 512

    #46
    Piana za szybko opada, kolor złotawy, miły dla nosa aromat, idealnie gazowane. Smak trzeba przyznać robi wrażenie, słodkawy, delikatny, z lekką goryczką. Jest to chyba najlepsze jasne piwo licencyjne w Polsce.

    Moja ocena: [4.5]
    Mniej alkoholu w piwach !!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Comment

    • beata
      Gość
      • 10-2002
      • 1

      #47
      Heineken przeciez to piwo smierdzi skunksem, nie
      ma jak Zywiec

      Comment

      • slavoy
        Senior
        • 10-2001
        • 5052

        #48
        Tak jak by się obecnie ten Żywiec jakoś szczególnie od Heinekena różnił
        Może przesada z tym skunksem, ale dobre piwo to to napewno nie jest.
        Dick Laurent is dead.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23799

          #49
          1) Jakkolwiek by Heineken nie smakował - proszę więcej wysiłku wkładać w treść swoich przemyśleń odnośnie danego piwa a podobne uwagi jak wyżej zachować dla siebie. tego typu wypowiedzi nie wnoszą nic ciekawego do dyskusji, prócz ich irytującej płytkości.

          2) Temat z Żywcem jest gdzie indziej.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • włodekm
            Gość
            • 10-2002
            • 2

            #50
            Kolor trochę "za słomkowy", piana zbyt mało trwała, nasycenie dwutlenkiem węgla idealne, zapach przyjemny, smak dobry, chociaż bywa niestety zmienny, opakowanie w sam raz. 0,65 l to na jedno rozlanie dla dwóch osób. Ogólnie niezłe, lekkie piwo.

            Moja ocena: [4.15]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------

            Comment

            • jar79
              Gość
              • 05-2003
              • 2

              #51
              piękny słomkowy kolor, fantastyczny aromat unoszący sie juz po otwarciu butelki, niezbyt wysoka piana(taką lubię) średnia zawartość co2, smak perfecto moim zdanie nr 1 z piw robionych w kraju. no i ta butelka 0,65-dluzej mozna sie delektowac trunkiem!

              Moja ocena: [4.575]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------

              Comment

              • Matys
                Senior
                • 02-2003
                • 139

                #52
                To nie to co Urquell ale wypić się da. Nie jest taki najgorszy.

                Comment

                • grajek16
                  Junior
                  • 07-2003
                  • 1

                  #53
                  Poprostu jest świetne

                  Moja ocena: [4.725]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • mwa
                    Senior
                    • 01-2003
                    • 5071

                    #54
                    Piwo jak przystało wypite zostało z Giełdowej szklaneczki.
                    Zapach bardziej obojętny, bo jakoś nie czuć tego piwka w domu, ale i to dobrze.
                    Piana drobno-ziarnista, wpierw dużo, potem cieńka warstwa utrzymująca się do końca.
                    W smaku wyczuwalna lekka gorycz, bardzo delikatne piwko ożeźwiające.
                    Kolor jasno-żółty, co ma swoje odzwierciedlenie.
                    Szkoda, że cena nie tak atrakcyjna, bo 3,28 w "Żabie" za 0,33l to trochę dużo. Całe szczęscie, że dużo spiłem podczas Giełdy.

                    Moja ocena: [3.45]
                    Pozdrawiam Cię !!!!

                    Comment

                    • Kunterboss
                      Gość
                      • 07-2003
                      • 2

                      #55
                      Dlaczego to jest tak pokrecone, ze jezeli polacy zaczna robic jakies dobre zagraniczne piwo w Polsce to pewnikiem jest, ze nie bedie ono tak dobre jak oryginal. Jezu, przeciez mogliby sie jakos podszkolic...piwo produkowane w polsce (jak n.p. polski Heineken) oprocz wyglady zewnetrznego butelki jest calkiem inne od oryginalu...

                      Comment

                      • baklazanek
                        † 2014 Piwosz w Raju
                        • 08-2001
                        • 3562

                        #56
                        Kunterboss napisał(a)
                        Dlaczego to jest tak pokrecone, ze jezeli polacy zaczna robic jakies dobre zagraniczne piwo w Polsce to pewnikiem jest, ze nie bedie ono tak dobre jak oryginal. Jezu, przeciez mogliby sie jakos podszkolic...piwo produkowane w polsce (jak n.p. polski Heineken) oprocz wyglady zewnetrznego butelki jest calkiem inne od oryginalu...

                        Apropos podszkolenia, prosimy o używanie polskich znaków.
                        A co do orginału to kopia zawsze będzie o jeden krok z tyłu.

                        Comment

                        • woli
                          Senior
                          • 10-2003
                          • 121

                          #57
                          Klasyka gatunku.Charakterystyczna goryczka,musi byc zimne,wtedy najlepiej smakuje.gasi pragnienie.Pije sie szybko,lepsze te z żywca niż oryginalne.
                          Świetne na spotkanie w gronie znajomych,jednak cena zbyt wygórowana.

                          Moja ocena: [4.175]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------

                          Comment

                          • yendras
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 2052

                            #58
                            Dzięki mojej cioci, która niczym polski rząd chciała dobrze i pod choinką zostawiła dla mnie tzw. giftpack wujka heńka (5 konserw z Żywca + konserwa w kształcie beczki z Holandii) miałem okazję przeprowadzić test porównawczy heinekena z dwóch różnych linii produkcyjnych.
                            Oto wyniki:

                            opakowanie:
                            - wersja z Żywca (dalej PL): puszka 0,5 l
                            - wersja z Holandii (dalej NL): puszka 0,33 l

                            kolor - w obu przypadkach identyczny:
                            obiektywnie - bladożółty, jasnosłomkowy
                            subiektywnie - co najmniej nieapetyczny

                            piana
                            - PL - znikoma, dziurawa i bardzo nietrwała; nieaptyczna niczym piana z płynu do mycia naczyń
                            - NL - znacznie ładniejsza, drobnoziarnista, niemal kremowa, ale równie nietrwała

                            gaz - w obu przypadkach nasycenie podobne, dość intensywne

                            zapach:
                            - PL - nie stwierdzono
                            - NL - lekka nuta bananowa

                            smak:
                            - PL - mało intensywny, a wręcz ledwie zauważalny i definiowalny, lekka goryczka,
                            - NL - j.w. + nuta bananowa w tle

                            Hmmm, no cóż. Tak naprawdę różnic niewiele. Miałem wrażenie, że wersja NL trochę łatwiej wchodzi, chociaż ten sztuczny bananowy aromat jest dość irytujący (jak każda sztuczność w piwie). Generalnie piwo absolutnie niewarte uwagi, a każda złotówka wydana na heinekena jest złotówką nikczemnie zmarnowaną, podobnie jak czas poświęcony na konsumpcję.
                            Już lepiej gdyby ciocia kupiła mi pod choinkę kalesony

                            Żałosnego pomysłu marketingowców z Żywca, którzy przed świętami pakują 6 puszek (jedna szumnie nazwana "minibeczką") w trójkątny kartonik nie dodając nawet głupiego wafla, licząc że hipermarketowy tłum w przedświątecznej histerii i tak bezkrytycznie wrzuci to do koszyka, nie chce mi się nawet komentować

                            Comment

                            • Regent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 512

                              #59
                              Wydaje mi się że opinia yendrasa jest grubo przesadzona. Nie jest tak wcale źle z wersją produkowaną w Polsce. W moim odczuciu wypadła o wiele korzystniej niż oryginał, przede wszystkim z uwagi na bardziej treściwszy, goryczkowy smak. Pomysł możliwości spróbowania wersji oryginalnej i licencyjnej wg mnie jak najbardziej trafiony.
                              Mniej alkoholu w piwach !!!
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Comment

                              • PJay
                                Junior
                                • 01-2004
                                • 2

                                #60
                                WEDLUG MNIE JEDNO Z LEPSZYCH, ZNANYCH POLSKICH PIW. dOSC INTENSYWNY SMAK, WYCZUWALNA GORYCZKA.

                                Moja ocena: [4.5]
                                ---------------
                                Ocena usunieta z rankingu.
                                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                                Art, Admin

                                ---------------

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎