Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Fasberg Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • delvish
    Senior
    • 11-2004
    • 3508

    #16
    Po kodach? Myślałem, ze wytrawni forumowicze rozróżniają Fasbergi po smaku.
    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
    (Frank Zappa)

    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

    Comment

    • leona
      PremiumUżytkownik
      • 07-2009
      • 5853

      #17
      Musze sobie te (i inne) kody skopiować do podręcznego notatnika.
      Delvish, ja tego jestem pewien!. Sęk w tym, że ja to raczkujący jestem o czym świadczy fakt, że dopiero tydzień temu miałem ten wytwór w ustach

      Comment

      • Pendragon
        Senior
        • 03-2006
        • 13950

        #18
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
        Po kodach? Myślałem, ze wytrawni forumowicze rozróżniają Fasbergi po smaku.
        Jedni forumowicze rozróżniają po kodach, z kolei niektórych forumowiczów rozpoznać można po kotach... Upierdliwych zazwyczaj
        Last edited by Pendragon; 25-08-2010, 13:42.

        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

        Comment

        • petrus33
          Gość
          • 01-2008
          • 888

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
          Po kodach? Myślałem, ze wytrawni forumowicze rozróżniają Fasbergi po smaku.
          Ale to piwo nie ma smaku

          Comment

          • Jerzy1960
            Senior
            • 07-2004
            • 370

            #20
            Ekstrakt: 11,7 % wag., alkohol: 5,7 % obj. Puszka 500 ml. Nabyty wczoraj w Biedronce w Olkuszu. Najlepiej spożyć przed: 29.08.2014. Zdecydowanie lepszy od Fasberg - a z Van Pura. Widok puszki tu: http://www.browar.biz/kolekcjonerstwo.php?id=50176

            Comment

            • leona
              PremiumUżytkownik
              • 07-2009
              • 5853

              #21
              Sezon grillowy się zaczął więc okazja spowodowała, że spróbowałem dobrze schłodzony egzemplarz prosto z puchy.
              Poziom estrów niegodny lagera. Ze wstydem muszę przyznać, że były przyjemne, ocierały się o dojrzałe kiwi i banana. Tak nowofalowo
              Z jeszcze większym wstydem nadmienię, że powodowany zaskakująco nie negatywnym odbiorem zakupiłem puszkę w celu pełniejszej oceny.

              Kolor złoty, solidny. Piana ładna do połowy, potem mini obręcz. Aromat truskawkowo-winogronowo-kiwi. Bardzo mocno skojarzyło mi się z winem musującym. Smak słodowy, bardzo lekki, mocne estry, spora kwasowość, delikatny chmiel, goryczka znikoma.

              Ciekawa wariacja na temat lagera. Sporo bym dał, żeby poznać prawdziwe warunki fermentacji tego piwa

              Comment

              • H0LL0W
                Junior
                • 02-2013
                • 17

                #22
                Spróbowałem dzisiaj. Spodziewałem się kiepskiego piwa, a otrzymałem piwo TRAGICZNE. Wysycenie wysokie, już po otwarciu puszki uniósł się aromat wina musującego - bardzooo taniego. W smaku też wino musujące typu "ruski szampan", ogólnie nie polecam. Zakupione w biedronce za chyba 1.79, zachęciłem się opiniami z tego tematu:
                Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)

                lecz zakupiony przeze mnie egzemplarz był z Głubczyc...

                Comment

                • KajusAnt
                  Senior
                  • 02-2013
                  • 347

                  #23
                  Teraz wygląda tak:
                  Attached Files

                  Comment

                  • Mario_Lopez
                    Senior
                    • 08-2009
                    • 991

                    #24
                    Ojej dzisiaj przy okazji kupowania Sarmackiego, dla przypomnienia sięgnąłem również po złotą puszkę Fasberga, będąc pewny, że to ta znośna wersja z Van Pura (innych w mojej Biedronce nigdy nie było).
                    Jakież było moje zdziwienie jak w domu zobaczyłem Zakłady Piwowarskie Głubczyce...

                    Odechciało mi się już jakiegokolwiek piwa na dzisiaj.
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                    EBE EBE

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Blade złoto. [2]
                      Piana: Startowa, za niedługo niepełna warstewka. [2.5]
                      Zapach: Stęchlizna słodowa. [1.5]
                      Smak: Słodkawy, przytęchły słód. [2]
                      Wysycenie: Duże, nie może być inne w takim piwie. [3]
                      Opakowanie: Widziałem gorsze. Trochę tandetne ale widać rękę grafika. [3.5]

                      Uwagi: Ech ja też wpadłem w tą samą kałużę...
                      Miałem wrażenie że to nowa szata graficzna i "to" wpadło do koszyka.
                      W domu "co ja pacze" Głupczyce

                      Jest za to okazja użyć artomatu i "obsmarować" bo już wiem jak smakuje.
                      Część spożywców z kilkoma postami i z wyjątkowo dobrymi recenzjami podbiło ocenę ale cóż taki mamy klimat.

                      Moja ocena: [2]
                      Attached Files
                      Last edited by Javox; 09-02-2015, 17:25.

                      Comment

                      • nietzschee
                        Senior
                        • 07-2016
                        • 319

                        #26
                        Wygląd: kolor ciemna słomka, tu piana tak nie porywa jak w VIPie jasnym, jakiś lacing jednak zostawia.
                        Zapach: Jest źle, do typowej aptecznej nuty głubczyckiej dochodzi zapach miejskiego szaletu, nie kloaczny, a jakiegoś ostrego odświeżacza.
                        W smaku też jest fatalnie, dominuje szampan typu Sowieckoje Igristoje i zielone jabłko, poza tym jest puste, wodniste, goryczka szmaciana. Niepijalne, zlew. Doczytuję, a na puszce jest napisane Premium Pils. Z tym pilsem to już w ogóle pojechali

                        VIP jasne, również z Głubczyc, piwo ultra ekonomiczne, było, pomimo typowo głubczyckich wad, pijalne.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎