Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

C.K. Browar, Ciemne / Dunkel

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemny - jak na ciemne przystało. Brąz kawowy. Klarowne. [4]
    Piana: Brak. Anemiczna obrączka wokół szkła, ale piany to nie przypominało. [1.5]
    Zapach: Bez obrzydzenia, ale i bez żadnych sensacji. Nie pachniało piwem, raczej jak cola (czyli prawie bez zapachu). [2]
    Smak: Smak wódki z colą. Żadnych smaków, które mogą się kojarzyć z piwem, goryczki również nie było. [1]
    Wysycenie: Przy pierwszych łykach było coś czuć na języku, ale już po chwili piło się jak odgazowaną colę. [3.5]
    Opakowanie: Szkło "no name", typu jak do pilsa. Browar restauracyjny nie ma własnego szkła?! [2.5]
    Uwagi: Obrzydlistwo. Nigdy więcej.

    Moja ocena: [1.75]
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • maaniek
      Senior
      • 11-2010
      • 118

      #17
      Ogólnie C.K. Browar zszedł na psy, ja już tam nie zaglądam, a szkoda bo mam po drodze z pracy Niech tak dalej robią, ale to nie dziwne jak jest jeden browar restauracyjny w mieście i żadnej konkurencji. A już tak fajnie tam było, nie jest zadymione i nie śmierdzi.

      Comment

      • dadek
        Senior
        • 09-2005
        • 4577

        #18
        C.K. Browar, Dunkel

        Próbowałem na wszystkie sposoby ale wyszukiwarka nic nie znalazła. Czyżby to było nowe piwo z tego browaru przez nikogo nie opisane. Byłem w C.K. Browarze po raz pierwszy od ponad 4 lat i nie mogę stwierdzić czy pojawiło już się wcześniej.

        Kolor: Hebanowy, przebłyskujący pod światło, lekko mętne. (4)
        Piana: Jasno beżowa, drobnoziarnista, nie utrzymuje się zbyt długo jednak zostawia dość rozległe ślady na ściankach. (3)
        Zapach: Kwaśno - drożdżowy z wyraźnie wyczuwalną piwniczną stęchlizną przez którą przebija karmelowość. Generalnie niezbyt przyjemny. (2)
        Smak: Gorzka czekolada, słodkie nuty karmelowe ale niestety przy tym wyraźna cierpka, drożdżowa kwaśność aż paląca w gardle i psująca całość. (2)
        Wysycenie: Stanowczo za wysokie, co w połączeniu z kwaśnością sprawia, że piwo jest ciężkie do przełknięcia. Pijąc małymi łyczkami i tak ma się wrażenie że żołądek jest nadmuchanym balonikiem. (1,5)
        Opakowanie: Jak i przy innych tutejszych piwach ten sam zarzut: brak szkła firmowego i podstawek. (1)
        Uwagi: Nie mam pojęcia czy tak miało być czy to objawa zepsucia, ale kwaśność jest nie do przyjęcia i psuje smak piwa. Tak jak byśmy do mocnego, posłodzonego kakao dolali octu. Nie polecam. Parametrów nie udało mi się dowiedzieć. 8,90 zł.
        Attached Files

        Comment

        • docent
          Senior
          • 10-2002
          • 5205

          #19
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
          Próbowałem na wszystkie sposoby ale wyszukiwarka nic nie znalazła. Czyżby to było nowe piwo z tego browaru przez nikogo nie opisane. Byłem w C.K. Browarze po raz pierwszy od ponad 4 lat i nie mogę stwierdzić czy pojawiło już się wcześniej.
          A serwowano równolegle ciemne i dunkla? Jeśli nie, to jest ciemne z tego działu.
          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

          Comment

          • MINIAKos
            Senior
            • 02-2010
            • 151

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeśli nie, to jest ciemne z tego działu.
            Bo tak jest. Odkąd pamiętam Ciemne w CK to Dunkel.

            Comment

            • dadek
              Senior
              • 09-2005
              • 4577

              #21
              Jeśli tak, to proszę Szanownego Admina o połączenie tematów.

              Comment

              • zgroza
                Senior
                • 03-2008
                • 3597

                #22
                Wypiłem wczoraj chroniąc się przed mrozem. Z jednej strony ciekawy dunkel z ziołowymi aromatami, zauważalną palonością i całkiem niezłą goryczką, ale niestety sprawia wrażenie wodnistego, przez co jest jedynie dobry.
                Lotna ekspozytura browaru

                Też Was kocham.

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎