Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Harnaś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • mohylek
    Member
    • 02-2005
    • 37

    "Piwo" Harnaś

    Podane komuś, kto piwa jeszcze nie pije skutecznie zniechęci go do piwa na wieki wieków.
    Amen.
    Ma więc istotne znaczenie w krzewieniu trzeźwości.
    Poza tym, zalet nie dostrzegam. No, może etykietka. Choć troszku kiczowata - to balans barw doskonały.
    O smaku trudno mi mówić bez irytacji. Dziwna, nieświeża gorycz. Nutki smaku jakieś takie niezrównoważone. Smakuje trochę, jakby ktoś przepłukiwał beczki wodą z "ludwikiem" a wypłuczyn szkoda wylewać skoro można za niewielką cenę - sprzedać...
    Mocna ocena, przepraszam więc wszystkich miłośników "Harnasia" ale zawiodłem się bardzo na Okocimiu, który produkuje skądinąd świetne piwo Jasne Pełne
    Piwna strona Pragi:
    http://www.praskie-gospody.siec.com.pl

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: miłe zaskoczenie, kolor ciemnego bursztynu [5]
      Piana: piana z początku doośc duża, gruba, gęsta, kremowa, po akimś czasie zostaje cienuutka warstewka [4]
      Zapach: słabo wyczuwalny, lekko słodowy [4]
      Smak: kolejne miłe zaskoczenie, dośc pełne w smaku choć sprawia wrażenie ciut za plytkiego i wodnistego, wyczuwalna przyjemna słodowo-chmielowa goryczka, lekko szczypiące w tylnią część języka, ogólnie pije sie bardzo dobrze [4]
      Wysycenie: dla mnie za mało [4]
      Opakowanie: etykieta konkursowa, harnasiowy kapsel, calość bez zarzutu [5]
      Uwagi: Jest to moja druga przygoda z Harnasiem po ponad rocznej przerwie i muszę szczerze napisać, że to piwo bardzo mile mnie zaskoczyło w stosunku do tego sprzed roku, w sumie niewiele juz temu piwu obecnie brakuje aby stalo się doskonałe, napewno będę częściej po niego teraz sięgać

      Moja ocena: [4.1]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • dareksz1
        Junior
        • 06-2005
        • 10

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Dla mnie tak właśnie powinno wyglądać "jasne" pełne. Ciemny bursztynowy kolor. Dla mnie 5. [5]
        Piana: Była i nie ma. Krótko się trzyma, po chwili zostaje mały pierścień. 3 [3]
        Zapach: Czuć wyraźnie chmiel i to zaraz po otwarciu butelki. Mnie to razi. Może jestem przewrażliwiony ale tylko 2,5. [2.5]
        Smak: Bardzo łagony. Czuć delikatnie goryczkę. Niestety trochę jakby rozwodniony. [3.5]
        Wysycenie: Jest ok. Właściwie utzrymuje się do końca picia. [4]
        Opakowanie: Skromnie i ładnie. Etykieta odpowiada nazwie. Firmowy kapsel. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.225]

        Comment

        • piwowar2
          Senior
          • 11-2001
          • 588

          Czy to mozliwe, by jakosc tego piwa tak szwankowala? Ostatnio pilem w knajpie w Wegrach kolo Opola i bylem zachwycony bogatym smakiem(wyraznie wyczuwalny slod oraz chmiel - tak piwo powinno smakowac), zapachem i kolorem(gleboko ciemny kolor). Kilka dni wstecz piwo bylo jakby jasniejsze i w smaku duzo biedniejsze. W butelce tez ten fenomen zauwazylem(juz wczesniej pisalem).

          Comment

          • tutunia
            Member
            • 03-2003
            • 60

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika piwowar2
            Czy to mozliwe, by jakosc tego piwa tak szwankowala? Ostatnio pilem w knajpie w Wegrach kolo Opola i bylem zachwycony bogatym smakiem(wyraznie wyczuwalny slod oraz chmiel - tak piwo powinno smakowac), zapachem i kolorem(gleboko ciemny kolor). Kilka dni wstecz piwo bylo jakby jasniejsze i w smaku duzo biedniejsze. W butelce tez ten fenomen zauwazylem(juz wczesniej pisalem).

            Jest to możliwe i prawdopodobne. Na obecną chwile Harnaś butelkowy jest produkowany w Okocimiu i Sierpcu.

            Comment

            • spokomajonez
              Junior
              • 07-2005
              • 2

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor jest jaki jest. Nie wyróżnia się niczym szczególnym spośród innych piw [3]
              Piana: W normie [3]
              Zapach: Pachnie jak... Piwo. Ale tak naprawdę jest bardzo przyjemny [4.5]
              Smak: Bardzo dobre, czuć smak goryczki a nie alkoholu. Można go wypić naprawdę dużo [4.5]
              Wysycenie: W normie [3]
              Opakowanie: Co tu oceniać normalna butelka [3]
              Uwagi: To chyba moje ulubione piwo!!! Bardzo często spożywane wśród moich znajomych studentów ze względu na stosunkowo niską cenę ale wysoką jakość

              Moja ocena: [4.125]

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                Jak widzę po wnikliwej ocenie, piwo spożywasz z puszki lub z butelki, stąd nie jesteś w stanie zauważyć jego koloru. A jest on dość charakterystyczny. Które piwo jest twoim ulubionym: Żywiec, czy Harnaś ?

                Comment

                • babalumek
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 1207

                  Jak dla mnie piwo w każym calu przeciętne, w miarę atrakcyjne niekiedy cenowo. Na pewno lepsze od Warki ale do takiego Lwówka Książęcego nawet się nie umywa...
                  MRKS Kuźnia Jawor

                  WTS Sparta Wrocław

                  Comment

                  • Jimmy_jb
                    • 11-2005
                    • 911

                    Ja Harnasia lubię i to nie tylko w jego przedziale cenowym. Ma przyjemny smak z odpowiednią goryczką choć na pewno nie nadaje się na bohatera poematów. Jak dla mnie wyzsza półka wśród piw średnich.
                    Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                    Comment

                    • thrashcan
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 126

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy, niestety wrażenia psują pływające farfocle. [3.5]
                      Piana: Piana na tym piwie nie istnieje. To znaczy pojawia się na chwilę podobną do tej, jak nalewamy na przykład sprite'a. [1]
                      Zapach: Bardzo słaby zapach słodu, lekki chmiel w tle i to wszystko. Szczerze mówiąc zapach nijaki. [3]
                      Smak: Jedna wielka woda. Odnoszę wrażenie, że piwo zostało zrobione po to, by wlewać je w siebie hektolitrami. Smaku właściwie nie ma, jakaś tam goryczka gdzieś w tle, ale to zdecydowanie za mało. Na dodatek metaliczny posmak, a piję z butelki. [1.5]
                      Wysycenie: Zdecydowanie za małe, słabo szczypie w język, w szklanicy nic nie pracuje. [2]
                      Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety charakterystyczne, starannie zaprojektowane, kapsel dedykowany. To jedyna rzecz, która jest na poziomie w tym piwie. [4]
                      Uwagi: Kupiłem po raz pierwszy od chyba półtora roku i zdecydowanie stwierdzam, że nie powrócę. Szkoda dwóch złotych. Za tą cenę lepiej kupić wodę mineralną - przynajmniej jest litr więcej.

                      Moja ocena: [2.225]

                      Comment

                      • sarnina
                        Junior
                        • 02-2006
                        • 4

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: pospolitego, zwyczajnego, żeby nie wiązać odpowiedzi mojej w żaden sposób z mocznikiem.. [3.5]
                        Piana: nie ma jej gdy potrzebujesz, a mojemu mężowi zawsze wyskakuje z butelki jak otwiera. [2]
                        Zapach: średnio znośny [2.5]
                        Smak: a jednak w pewnien sposób charakterystyczny, choć z moim gustem nieco sie mija-może dlatego, że głównie czuję go w formie wyziewu [3.5]
                        Wysycenie: zmniejszyłabym osobiście tą ilość, która choć obfita, szybko ucieka [2]
                        Opakowanie: najlepsza rzecz w tym piwie, coś co ma się z czymś kojarzyć...wiecie, efekt kampanii... [4]
                        Uwagi: dobre do treningu przed prawdziwą konsumpcją

                        Moja ocena: [2.95]
                        ---------------
                        Ocena usunieta z rankingu.
                        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                        Art, Admin

                        ---------------

                        Comment

                        • kentaki
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 452

                          Piłem w łykend Harnasia z beki i o dziwo był spoko, fajny nie alkoholowy smak, gładko wchodził, kolor klasyczny harnasiowy - głęboki, pianka słaba - cienka, szybko opada, zapach przyjemny słodowy. W porównaniu z butelkowym (wyraźny posmak alkoholowy) to zdecydowanie lepszy, wypijalny browarek. 3,40 za kufelek w przydrożnej knajpce, może być.

                          Comment

                          • lukex
                            Senior
                            • 12-2005
                            • 262

                            Ocena piwa + refleksja

                            Szczerze mówiąc miałem nie oceniać tego piwa,ale tak przez przypadek to robie ponieważ przeczytałem kilka postów chwalących to piwo .Ludzie kochani!!!!!!!!! - nie macie kubków smakowych na języku? wracając do oceny-piwo to jest po prostu nie do wypicia-spokojnie może konkurować na równi z Rejsem .a kto wiem może i ze Szwejkiem mocnym.Jedno tylko jest złe-że takie piwo jest ogólnie dostępne i ogólnie jest skierowane dla ludzi lubiących się nawalić nie dbając o smak.Niech kupią sobie wodke albo cos innego ale piwo zostawia w spokoju!!!!!!!

                            Comment

                            • fligiert
                              Junior
                              • 03-2006
                              • 19

                              Mi tam Harnaś bardzo smakuje

                              Comment

                              • Sławek118
                                Junior
                                • 03-2005
                                • 3

                                Mi też Harnaś bardzo smakuje moim zdaniem w swoim przedziale cenowym jest to najlepsze piwo. Mjąc do wyboru Żywca i Harnasia wybrałbym Harnasia.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎