Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn, Pilsner

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • telek
    PremiumUżytkownik
    • 05-2011
    • 530

    Arcyksiążęcy Browar Zamkowy Cieszyn, Pilsner

    Z obawą sięgałem po to piwo, nie wiedząc czego spodziewać się po nowych właścicielach.
    Wygląd: jasnożółte (słomkowe), z obfitą i trwałą pianą pozostawiającą laceing, raczej niskie wysycenie.
    Aromat: czysty lagerowy, zbożowy, lekko kwaskawy.
    Smak: słodowa zbożowość, goryczka niska podbita do średniej przez lekką kwaskawość.
    Piwo bardzo pijalne, w ślepym teście porównane z dwoma przyzwoitymi, poprawnymi czeskimi leżakami było lepsze, po prostu dobre. Brawo Dominik, o ile to Jego dzieło. Dużo lepsze od Noszaka. Chyba w Kauflandzie wezmę cały karton.
  • Javox
    PremiumUżytkownik
    • 11-2009
    • 6134

    #2
    Ekstrakt 11.8*, alko 4.8%
    Chmiele: Iunga, Marynka, Lubelski.

    Piana - więcej na początku potem pełna warstewka.
    Lacing - trochę było.
    Gaz - średni.
    Barwa - jasne złoto.
    Aromat - mineralność żołędziowa.
    Smak - słodkawe, zbożowość, metaliczny chmiel, lekka (dopasowana) goryczka.

    Godny następca starego Brackiego. Piwo dość dobre. Będę sięgał po Pilsner częściej niż po Noszaka, który też nie jest zły.
    Attached Files

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      Przyzwoite. Ale do wzorca brakuje.Niemniej godny zastępca- fakt!
  • kosher
    Senior
    • 04-2005
    • 2294

    #3
    Zgadzam się z panami wyżej. Udany wyrób. Jest powrót do gwoździ, mi to odpowiada.
    Mając wybór w podobnej stałej cenie i dostępności Litovela, Konrada czy ... Noszaka wezmę Cieszyńskiego Pilsnera, jest najbardziej konkretny w smaku.

    Comment

    • AaLeX
      Senior
      • 07-2011
      • 575

      #4
      Ja mam mieszane uczucia. Niby są jakieś gwoździe, niby jest jakaś mała, ziołowa goryczka, ale to wszystko jakieś rozmyte. Lubię bardziej wyraziste smaki. Z jednej strony cieszę się, że ten browar znowu działa, ale ten pils jest moim zdaniem do dopracowania. Wspomniane Brackie było bardziej wyraziste. Oczekiwałbym czegoś bardziej podobnego, a to smakuje, jakby ktoś do Brackiego dolał wody.

      Comment

      • Prusak
        Senior
        • 07-2005
        • 4312

        #5
        Właśnie dziś piłem. I niewiele mam do dodania poza stwierdzeniem, że dało się wypić, Ale w konfrontacji z pitym Pilsnerem z Miłosławia, a potem z Birbanta wypada słabo.

        Comment

        • telek
          PremiumUżytkownik
          • 05-2011
          • 530

          #6
          Dostepny w Kauflandzie, 50 groszy droższy od Konrada, więc cena przyjemna.

          Comment

          • LESNICZYy
            Senior
            • 01-2018
            • 950

            #7
            Piłem w połowie 2023 i było dość dobre , lepsze od Noszaka . Goryczka była wyższa itd

            Comment

            • Admirador
              Senior
              • 03-2015
              • 431

              #8
              W Selgrosie do kupienia za 4.05 pln, więc cenowo atrakcyjny. Od Noszaka lepszy, spokojnie do wypicia, ale Noszak to nie za wysoko zawieszona poprzeczka. Cieszyn jest co najwyżej średni. A za około "piątkę" można już kupić coś dużo lepszego. Jeśli miałbym z tych tańszych wybierać to wolałbym Trybunał Export, Miłosław Pilzner czy Kormorana Jasnego.

              Comment

              • kosher
                Senior
                • 04-2005
                • 2294

                #9
                Za piątkę musisz dołożyć już złocisza. Kormo to już co najmniej 6 pln. A tu za 4 zł. dostajesz szeroko dostępne (monopole, markety) i smaczne stołowe jasne piwo.
                Jak dla mnie to obecnie najlepszy wybór, przerzuciłem się nawet z czeskich Konradów na Cieszyna. Wolę jednak wspierać naszych za podobną cenę.

                Comment

                • Admirador
                  Senior
                  • 03-2015
                  • 431

                  #10
                  No oczywiście nie w pierwszym lepszym sklepie osiedlowym. Ale w Selgrosie to jak najbardziej za około piątkę.
                  Aktualne ceny (dziś sprawdziłem) kształtują się tak:
                  KJ - 5.40
                  MP - 4.66
                  TEx- 4.54
                  CP - 4.05

                  I powtórzę, Cieszyn nie jest zły, pewnie się tego piwa w tym roku napiję. Ale jak dla mnie za mało wyrazisty, za bardzo słodowy, chlebowy, za mało goryczkowy jak na pilsa. I nawet rozumiem strategię sprzedażową Cieszyna, bo zapewne znajdą więcej chętnych na taką wersją niż na bardziej goryczkową. Po prostu nie jestem grupą docelową
                  Swoją drogą jeśli uda mi się namówić kolegę, zrobiłbym ślepy test (uwzględniając jeszcze Noszaka, o ile jest gdzieś do kupienia, bo nie widziałem ostatnio) i zweryfikował czy w ciemno też wyjdzie taka kolejność, jakiej bym się spodziewał:
                  1) Kormoran J; 2) Trybunal Ex; 3) Miłosław P; 4) Cieszyn P, 5) Noszak

                  Comment

                  • marqqq
                    Senior
                    • 12-2014
                    • 660

                    #11
                    w Al Capone ten Cieszyn 3,49, tyle samo co Trybunał pils.

                    Wziąłem TP, TE i CP dla testu. Ślepego nie robiłem, bo się na tym nie znam, ale to nie były jakieś gigantyczne różnice w smaku.
                    Natomiast fakt faktem, ciężko o lepsze piwo w tej cenie.

                    Last edited by marqqq; 13-01-2024, 22:27.

                    Comment

                    • Javox
                      PremiumUżytkownik
                      • 11-2009
                      • 6134

                      #12
                      Dalej chętnie sięgam po to piwo... byle nie skąpili na jakości to będzie fajnie.

                      Wersja puszkowa:
                      Attached Files

                      Comment

                      • AaLeX
                        Senior
                        • 07-2011
                        • 575

                        #13
                        Javox - nie przeszkadza ci rozmycie tego piwa? Chciałbym, abyś ustosunkował się do mojego komentarza tego piwa.

                        Comment

                        • Javox
                          PremiumUżytkownik
                          • 11-2009
                          • 6134

                          #14
                          Rozmycie... no cóż to jedenastka i w sumie jest to ogólnie zgodne.
                          Oczywiście gdyby ekstrakt wynosił powiedzmy 12.5* to bym wybrał mocniejsze ale na razie jest jak jest.
                          Gdybym mógł decydować o smaku to bym dorzucił nieco goryczki co prawdopodobnie obniżyło by poziom słodkości.
                          Generalnie cieszy mnie gdy mogę sobie kupić takiego pilsika
                          Last edited by Javox; 08-02-2024, 14:50.

                          Comment

                          • kosher
                            Senior
                            • 04-2005
                            • 2294

                            #15
                            Ooo to jest wersja puszkowa? W stolicy nigdy się nie natknąłem. Ostatnio zrobiłem zapasy tego piwa w Kerfurze jak było przez chwilę na promocji za 2.99.
                            Jako jasne piwo ot tak do zagaszenia pragnienia bez skrzywienia, w stosunku dostępność-smak-cena to albo ten Cieszyn teraz najlepiej brać albo czeskie Konrady 11°​ 12°​, Herrnbrau Pils, jasny Kormoran.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎