Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła, Doppel bock

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19167

    Perła, Doppel bock

    Na etykiecie z dopiskiem "Koźlak dubeltowy" oraz na kapslu (nowym) "Sezonowe specjalności". Czyli zapowiada się być może odświeżenie starszych produktów (porter dostał już wcześniej nowy wygląd) oraz stworzenie czegoś nowego. Być może na bazie doświadczeń ze Zwierzyńca, ale w nieco większej skali.

    Tu mamy 18 blg i 7,6% alk. w zwrotnej butelce Perły.

    Porównując parametry i wspomnienia oraz opisy z wątków piw dt. koźlaka z tegoż browaru i Czarnej Perły odnoszę wrażenie, że jest to coś bliżej tego pierwszego, ale jednak z naciskiem na "malt liqour". Nie jest tak mocno "misiowate", ale wydaje się miękkie, słodkawe z niezbyt mocno drażniącym alko. Pierwszy łyk wydawał się wytrawniejszy niż na finiszu butelki, ale nie jest to aż tak odrzucające piwo jak była Czarna Perła. Oczywiście brakuje mu tej mocnej meloidynowej nuty.

    Na pewno warto spróbować jak ktoś lubi koźlaki/koźlaki podwójne i wyrobić sobie własne zdanie. Ja jeszcze wrócę.

    Click image for larger version

Name:	perła.jpg
Views:	1048
Size:	29,8 KB
ID:	2337863
  • testerszczyn69
    Junior
    • 01-2024
    • 2

    #2
    Gdzie można zakupić takie frykasy?

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      Ja kupiłem w małym sklepiku osiedlowym w woj. lubelskim.
      Last edited by e-prezes; 01-02-2024, 07:53.
  • testerszczyn69
    Junior
    • 01-2024
    • 2

    #3
    A można by prosić o dokładniejszą lokalizację. Jestem z Lublina i od miesiąca chodzę po sklepach i nie mogę znaleźć tego specjału.

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      Skoro dotarło do Białej Podlaskiej to w Lublinie też znajdziesz.
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #4
    Cenowo 5,5zł i butelka jest 0,5. Kolor dość jasny, tzn. ciemnobursztynowy z naciskiem na bursztyn, w aromacie troszkę żytniego chleba, ale głównie słodowo, gdzieś majaczą przyprawy. W nucie dolnej odrobina kwiatowego chmielu, może od biedy to miał być majowy?Smak bardzo słodki, bez kontr, lekki, chlebowy owszem, ale w kierunku warki pstrong. Może on się nazywa podwójny, bo są dwa koziołki na etykiecie?
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment


    • e-prezes
      e-prezes commented
      Editing a comment
      Dawno pstronga nie piłem, ale masz na myśli sprzed zmiany składu? Wtedy i owszem był bursztynowy i słodkawy. U nas w sklepiku osiedlowym po 5.17, więc u źródła może być w okolicach 5 PLN
  • Petitpierre
    Senior
    • 01-2014
    • 2560

    #5
    Dokładnie, tego prawdziwego. To Ci mówię, 5,50zł płaciłem w Intermarche, jedna jedyna sztuka, którą ktoś wystawił koło Perły mocnej.
    Mały porterek-przyjaciel nerek

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎