Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gościszewo, Rycerz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4312

    A to dziwne. Pijąc niedawno przychylałbym się raczej do pozytywnej oceny, którą dał @leona.
    "Rycerz" miewał różne wady na różnych etapach (na przykład obok chlebowej nuty, wyraźna słodycz, zepsucie, wybuchy etc), ale nie pamiętam w nim nut metalicznych.
    Wiadomo, jaka to warka? Tzn z jaką datą?

    Comment

    • meszek0009
      Senior
      • 04-2014
      • 247

      Warka do 15.07.14. No nie wiem, ja na metalicznosc jestem dosyc wyczulony, ale i tak byla bardzo duza. Taki stary, zardzewialy gwóźdź. Czekam w takim razie na kogos, kto zdegustowalby ta samą warke i zweryfikowal odczucia z moimi.

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6136

        Piana - średnia, po krótkim czasie gruba obwódka.
        Barwa - jasny bursztyn.
        Aromat - słodkie suszone owoce, figa, rodzynka.
        Gaz - mały.
        Smak - słodkie, pospolicie owocowe, lekko alkoholowe, chwilami jakby żołędziowe a może to mokry karton.

        No cudów ni ma.
        Attached Files
        Last edited by Javox; 21-06-2014, 20:58.

        Comment

        • Klatak
          Senior
          • 07-2014
          • 431

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Słomkowy, delikatnie zmętnione. [4.5]
          Piana: Dość obfita, średniopęcherzykowa, średniotrwała, ładnie zdobi szkło. [4]
          Zapach: Słodowy, miodowy, może lekki mokry karton. [3]
          Smak: Żelazo, żelazo i jeszcze raz żelazo (może ze zbroi rycerza) mocno wyczuwalne na języku, nie mówiąc o teście skórnym przy którym można się odlecieć. Oprócz żelaza w smaku słodowść w stylu zbożowo-miodowym. Goryczka średnia. [3]
          Wysycenie: Średnio wysokie. [4]
          Opakowanie: Nie przemawia do mnie, trąci trochę tandetą, ponadto nie zawiera kompletu informacji. [2.5]
          Uwagi: Warka z datą 5.10.2014. Piwo na anemię jak znalazł. Z czasem można zasmakować w tym żelazie. Bardziej pijalne niż wiele koncernówek, jednak nie bardzo jest co polecać, poza suplementacją żelazem .

          Moja ocena: [3.2]

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Najnowsza szata graficzna Rycerza, smaczne choć bliżej piw do kategorii średniaków
            Attached Files
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • kranu
              Member
              • 03-2012
              • 76

              W warce do 25.03.2015 żelaza brak.
              Piwo dla mnie zbyt estrowo miodowe, a za mało chmielowe.

              Comment

              • michael50
                Senior
                • 06-2013
                • 325

                Potwierdzam brak żelaza w warce z datą 25.03.2015. Ja wypiłem z całkiem pozytywnymi wrażeniami. Może trochę za bardzo dawała o sobie nać mocna goryczka, ale ogólnie browar zupełnie pijalny i mający, jak dla mnie, odpowiedni piwny smak.

                Comment

                • chemmobile
                  Senior
                  • 03-2009
                  • 2168

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ciemny złoty [5]
                  Piana: Drobno ziarnista, trwała. [4.5]
                  Zapach: Słodowy, przypiekany, zbożowy. Trudno tu o jakieś chmielowe nuty, jak również o zauważalne wady. Ogólnie bardzo przyjemny. [4.5]
                  Smak: Dominuje słodowość oraz przypiekane, melanoidynowe nuty. Po czasie i w posmaku końcowym pojawia się lekka kontra goryczki, ale nie jest w stanie zrównoważyć zbożowych, słodowych smaczków. Ale smak nie jest przez to monotonny i jednorodny, o nie. Smaczne. [4.5]
                  Wysycenie: Za niskie, co sprawia wrażenie jakby słodowy smak był trochę za ciężki. [3.5]
                  Opakowanie: Butelka [3]
                  Uwagi: Bardzo dobry lager

                  Moja ocena: [4.4]
                  Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                  Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                  Comment

                  • Javox
                    PremiumUżytkownik
                    • 11-2009
                    • 6136

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Chyba trochę za mętne. Jasny bursztyn zamglony. [3.5]
                    Piana: Na początku więcej, potem warstewka. [3.5]
                    Zapach: Żołędziowo chmielowy. Powoli wyłazi DMS. [3.5]
                    Smak: Słodkawe. Na starcie w miarę ok potem pojawiają się niemiłe posmaki z kierunku DMS. Goryczka mała. [3.5]
                    Wysycenie: Średni. [3.5]
                    Opakowanie: Jakieś słabe to wszystko. Prostota w kierunku rzemiosła ale chyba nie do końca wszystko wyszło. Kapsel firmowy z motywem "G". [3.5]
                    Uwagi: Alkohol 5,7% z ekstraktu 12,5* Blg.
                    Data: 30.11.2015
                    Spodziewałem się trochę wyższego poziomu.
                    Zalecenie spożycia w temperaturze 7-9*C niech sobie sami stosują.

                    Moja ocena: [3.5]

                    Comment

                    • rafalek21
                      Senior
                      • 04-2015
                      • 1407

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Jasnozłoty, zamglony [4]
                      Piana: Średnia, niezbyt trwała, drobnopęcherzykowa [3]
                      Zapach: Jasny słód i intensywny DMS(nie kukurydza, ta gorsza "odmiana") [2.5]
                      Smak: Słód, herbatniki, lekka gorycz alkoholowa [3]
                      Wysycenie: Średnio-wysokie, odpowiednie [4.5]
                      Opakowanie: Ładne, czytelne opakowanie, niepełny skład [4]
                      Uwagi: Nie posmakowało mi, wypiłem 100 ml póki zimne i oddałem bratu.

                      Moja ocena: [3]

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty. Zbyt mętne, jakoś nie przeczytałem na kontretykiecie, że piwo jest niefiltrowane, więc ocena niska. [2.5]
                        Piana: Biała, wysoka po nalaniu, opada powoli, acz konsekwentnie. Dosyć trwało lepi się szkła. [4]
                        Zapach: Zielony groszek, ale nie z działki tylko z konserwy Bonduelle. Klasyczny, groszkowy DMS. Co gorsze, właściwie nic więcej nie czuję. [1.5]
                        Smak: Słodkie, mało goryczkowe, po zatkaniu nosa pije się nawet nieźle. Pod koniec trochę cierpkie i kalafiorowe. [3]
                        Wysycenie: Niskie i dzięki Bogu, bo bekania groszkiem bym nie zniósł. [4]
                        Opakowanie: Etykieta jak na zdjęciu Becika, ładna. Mało informacji o piwie i banalne słowa o niepowtarzalności tego piwa. [3]
                        Uwagi: Wadliwe piwo, DMS dominuje.
                        Piwo z datą do 25.01.2016.

                        Moja ocena: [2.6]

                        Comment

                        • klucha710
                          Member
                          • 05-2016
                          • 35

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Zółte, lekko opalzujące. [5]
                          Piana: Piana biała, opada, ale ładnie oblepia szkło. [3.5]
                          Zapach: Na pierwszym planie słodowść, potem nieco alkoholu, jakieś estry i DMS. O ile DMS jest wybaczalny, o tyle brak aromatów chmielowych już nie. [3]
                          Smak: Oczywiście, zaraz po wypiciu, spodziewany alkohol, dopiero potem słodowość okraszona DMS-em, sama kukurydza. Goryczka średnioniska. Wytrawny finisz. Chmielu prócz goryczki nie ma. [3]
                          Wysycenie: Wysycenie średnioniskie. Piwo lekkie, średnio pijalne przez ten alkohol. [4]
                          Opakowanie: Niepełne dane na temat piwa, zupełna ignorancja odnośnie składu (w zasadzie nie wiem co tu ukrywać). Co do samej etykiety, fajny pomysł i ładnie się prezentuje. [3]
                          Uwagi: Piwo takie sobie, w zasadzie jedyne czym wygrywa nad koncernówkami, to znaczna słodowość, której tamte w dużej mierze nie posiadają. Cena też jest odpowiednia.

                          Moja ocena: [3.2]
                          Attached Files
                          Last edited by klucha710; 17-08-2016, 15:07. Powód: Dodanie zdjęcia.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎