Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Kunter Specjał Pomorski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #16
    Kunter Specjał Pomorski w butelce 0,5. Etykietka przypomina Van Pura pod względem oszczędności formy. Zero wyrazistości. Kolor to przyjemne zaskoczenie - piękne, ciemne złoto (a to przecież dziesiątka!). Piana średnioziarnista, szybko dziurawieje. Zapach słodowo-warzywny (szczypiorkowy), dość ostry, nieprzyjemny. To zdecydowanie najgorsza rzecz w tym piwie. Czy aby na pewno do produkcji tego piwa użyto słodu jęczmiennego? Nasycenie dość dobre, nie czuć żadnej wodnistości. To ciekawe, że chociaz to piwo to dziesiątka, w smaku jest nad wyraz esencjonalne. Niestety, smak jest wyraźnie słodowy. A że zdecydowanie wolę piwa goryczkowe kończę przygodę z Kunterem właśnie na tej butelce.

    Moja ocena: [2.15]
    Last edited by docent; 29-10-2004, 22:10.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      zauważyłem, że w piwach z zasady lekkich, a mających ciemną barwę jest w składzie grys kukurydziany, może to to?
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #18
        becik napisał(a)
        zauważyłem, że w piwach z zasady lekkich, a mających ciemną barwę jest w składzie grys kukurydziany, może to to?
        Nie mam zbytnich doświadczeń w degustacji piw z takich surowców. Browar Belgia umieszcza na niektórych swoich produktach informację, że taki surowiec został wykorzystany do produkcji a to jest znak, aby się trzymać od takiego produktu z daleka. Jeśli taki surowiec byłby wykorzystany do produkcji Kuntera to bardzo nieładnie postąpiliby panowie z Grudziądza nie informując o prawdziwym składzie na etykiecie tego piwa...
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #19
          Z paczki od Burego Wilka za co DZIĘKI!!
          kolor- ładny, złoty
          piana- gęsta, ok.2cm, krótko żyje, lecz ślady pozostawia
          CO2- ledwo widoczne i wyczówalne. Dla mnie mało.
          zapach- słaby chmielowy, gdzieś w dali leciutko słodowy
          smak- chmielowo-słodowy z przewagą chmielowego, miła lekka goryczka.
          opakowanie- but. grupa żywiec, etykieta podobna do "Donnera" z Van Pura, bez rewelacji.
          Kolejne moje piwko z Grudziądza i co raz bardziej utwierdzam się w przekonaniu że są one średnie.

          Moja ocena: [3.425]
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • robox
            = kapslarz =
            • 11-2002
            • 8188

            #20
            cielak napisał(a)
            ... wyczówalne
            Mamy Cię ...FCJP .

            Comment

            • Czapayew
              Senior
              • 10-2002
              • 1966

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: śliczny burstyn [4.5]
              Piana: w normie, choc mogłaby się nieco dłużej trzymac [3.5]
              Zapach: ładny dominuje nuta chmielowa [4]
              Smak: bardzo przyjemna intensywna goryczka [4.5]
              Wysycenie: nie będę się czepiał [3.5]
              Opakowanie: dobrze identyfikuje markę [4]
              Uwagi: Zakupione w niewielkim sklepie obok targu w DG. Zaskoczyło mnie bardzo pozytywnie i niewykluczone, że do niego wrócę.

              Moja ocena: [4.15]
              "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

              www.zamkoszlaki.com
              www.piwnekapsle.net

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasnozłoty, w ładnym odcieniu [3.5]
                Piana: na początku bardzo obfita, trzyma się nawet dosyć długo i nie znika do końca [4]
                Zapach: niestety – w pierwszej chwili nie czuje się nic, tylko metaliczną woń (a piwo jest z butelki !), charakterystyczny piwny zapach pojawia się dopiero po głębszym „wczuciu się” [2]
                Smak: tu już lepiej, chociaż na początku nie brak charakterystycznych dla większości piw z Grudziądza, trudnych do zidentyfikowania posmaków, później gdzieś na szczęście znikają i smak staje się orzeźwiający [3.5]
                Wysycenie: przyzwoite, nawet bardziej niż przyzwoite [4.5]
                Opakowanie: klasyczne, przyzwoite, choć też bez specjalnej ekstrawagancji, barwy biało-zielono-czerwone ze złotymi akcentami [4]
                Uwagi: Nieuleczalna miłość do mojego rodzinnego miasta pewnie i tak zawyżyła moje oceny... pozostaje smutek i nostalgia...

                Moja ocena: [3.1]

                Comment

                • Budvar
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 265

                  #23
                  Byłbym zapomniał - zmienił się ekstrakt (10,1%) i zawartość alkoholu (5,5%)

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎