Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Dublin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #61
    Spotkałem "Dublina" w Auchanie Wola Park, w obłędnej raczej cenie 3,35 za szt. Być może w innych Oszołomach też zagości, może nawet na stałe?
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • żąleną
      Sojowe Oddziały Bojowe
      • 01-2002
      • 13239

      #62
      W Michasiu za 2,90.

      Kompletnie niewarte tej ceny. Powtórzyłem po blisko roku i mam podobnie nikłe odczucia smakowe. Dopiero jak wypiłem 2/3 i piwo się trochę ogrzało, zacząłem czuć coś więcej od zwykłego słabego pilsa - jakieś lekkie nutki karmelowe. Nic więcej.

      Krzysztofie - powraca kwestia, czy degustatorzy na festiwalach piwnych piją to samo piwo, co my z butelek. Mam tu na myśli głównie pasteryzację, ale nie tylko.

      Comment

      • Kijek
        Member
        • 05-2004
        • 78

        #63
        Zgadzam sie, że piwo nie warte ceny... Cóż osobiście spodziewałam się czarnego piwa w stylu czeskich czernych albo Ginesa. Niestety po tych piwach Dublinowi został tylko kolor




        http://republika.pl/bartowels_basia

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #64
          Szanowny Kijeczku, obok piw ciemnych (tmawych, smakowitych produktów naszych południowych sąsiadów), czy stoutów (do których należy Guinness Stout), są także piwa określane jako schwarz (czyli czarne, o wytrawnym, przypalonym smaku). Takim właśnie jest Dublin. Fakt, kretyńskie powoływanie się na irladzkie tradycje raczej zaszkodziło temu produktowi.

          Comment

          • Odoakr
            Senior
            • 07-2003
            • 330

            #65
            ja się podpisuje pod tym, że Dublin kiedys był zdecydowanie lepszy, Wypiłem sobie to piwo 3 tyg temu i niestety nie miało ono wyczuwalnego smaku. Klor ładny - ciemnowiśniwy, piany nie stwierdzono, smaku podobnie, a dwutlenek wegla całkiem nieźle. Szkoda, że to piwo sie popsuło bo było naprawde całkiem niezłe.

            Comment

            • zirel
              Gość
              • 05-2004
              • 60

              #66
              Kupione w lubińskim Kauflandzie za (chyba,bo nie pamiętam dokładnie)2,79 zł.Ogólnie piwo całkiem dobre.Kolor jak ktoś wcześniej napisał-mocnej herbaty,piana przyzwoita-utrzymuje sie dosyć długo i jest ciemnawa.WQprawdzie nasycenie takie sobie,ale za to zapach kojarzący się z karmelem.POdobnie ten karmel prześladował mnie w smaku,ale tu trzeba mi dodać,że było za kwaśne.Do etykiety się nie czepiam,bo dla mnie jest ok-zielony fajnie komponuje się z czarnym.Zakup uważam za udany

              Moja ocena: [4.2]

              Comment

              • ajos
                Member
                • 09-2004
                • 91

                #67
                Zakupione we Wrocławiu, sklep koło ul. Oleśnickiej.

                Ostatnio poszukuję polskich ciemnych piw i trafiłem na ten model. I niestety się zawiodłem. Słaby, nieco wodnisty smak, do tego dość szybko pojawia się kwaśny posmak który wzmaga się wraz ze spożywaniem trunku ( Ocena tego piwa może być co najwyżej średnia w kierunku słabej jeśli wziąć pod uwagę cenę (2,99)

                ajos

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #68
                  Etykieta jest świetna. Wyważona kolorystyka, dobre wykonanie, zero tandety. Nie razi nawet anglojęzyczny napis. Do tego bardzo ładny kapselek.
                  Kolor na pewno nie jest czarny, jak sugeruje etykieta. Pod światło czerwono-brązowy, z przewagą tego drugiego.
                  Zapach słabiutki, lekko palony.
                  Piana średnia, szybko opada, ale do końca utrzymuje się kożuszek..
                  Nagazowanie słabiutkie. Wiem, że piwa ciemne są mniej gazowane, ale to lekka przesada...
                  Smak wytrawny. Czuć sympatyczne palone, gorzkawe nutki. Dobre, ale jakieś takie trochę za wodniste, mogłoby mieć więcej charakteru. Mimo to zdecydowanie do powtórzenia.

                  Moja ocena: [3.725]

                  Comment

                  • Mistrzu
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 750

                    #69
                    Kupiony za 3.09 zł. Butelka bezzwrotna.Kolor: ciemny burgund, brązowo-wiśniowy.
                    Piana: niska, leciutko kakaowa, dość gęsta o średniej trwałości.
                    Zapach: rześki, pachnie lekko jak grecka frappa i karmelkowo.
                    W smaku przede wszystkim zbyt wodnisty. Pierwszy raz spotykam się z takim intensywnym odczuwaniem wody w piwie. Ponadto jest zbyt gorzki jak na zapowiadający je karmelowo-słodkawy zapach. Posmak pozostaje przyjemny, karmelowo-kawowo- kakaowy.
                    Nasycenie: wizualnie brak objawów nagazowania. Natomiast CO2 mocno pracuje na języku.
                    Opakowanie: etykieta sympatyczna, mimo, że z błędnym tłumaczeniem. Kolory i rysunek miłe dla oka.

                    Moja ocena: [4.1]

                    Comment

                    • cielak
                      Senior
                      • 03-2004
                      • 2890

                      #70
                      cena but.2,50 z tym że jest to but. niezwrotna

                      Kolor-ciemny, kawowy
                      Co2- słabe, ledwo wyczówalne, w kuflu nie widoczne
                      Smak- palono-gorzki, ciut kwaskowy(?)
                      Piana- piękna, gruba, puszysta utrzymująca się do końca i pozostawiająca ślady pobytu na ściankach kufla. Super!
                      Zapach- słaby, palony
                      Opakowanie- nie kolorowe co uważam za plus, gdyż pasuje do ciemnego piwa. But. niezwrotna.
                      Miło się piło i cza jeszcze!!

                      Moja ocena: [3.575]
                      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                      Comment

                      • siuks69
                        Member
                        • 09-2003
                        • 41

                        #71
                        Właśnie mam szklanice przed sobą tego trunku
                        Piwo przy otwarciu lekko syknęło, etykieta i kapselek gustowny, ale nie powala - słaba jakość druku.
                        Piana średnio bąbelkowa osiada na szkło, lekko brązowa, kolor piwa ciemna wiśnia wpadająca w orzech, lekko nasycone CO2.
                        Zapach lekko chmielny połączony z karmelowym.
                        Smak w miarę dobry, ale za bardzo wodnisty (zbyt mało ekstraktu).
                        W smaku wyczuwalna nuta goryczy wędzonego słodu oraz w późniejszym etapie wyczuwa się lepkość karmelu w miarę spożycia.
                        Całkiem całkiem
                        Pozdrawiam
                        Józek
                        Na razie z gotowców ale nadejdzie czasz w którym zagospodaruje 60m2 na małą piwniczkę i instalację :)

                        Comment

                        • zAjkA
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 1089

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemny prawie taki jak cola.Pod światło wpada w rubinowy. [4]
                          Piana: Początkowo gęsta.Utrzymuje się ok 2 min. [3.5]
                          Zapach: Lekko wyczuwalny chmielowy zapach. [3.5]
                          Smak: Bardzo dobre ciemne piwo. Smakuje lepiej jak Zamkowe Dark. Czuć wyraźną chmielową goryczkę. Nie pozostawia gorzkawego posmaku po konsumpcji. [5]
                          Wysycenie: Jak dla mnie w sam raz. [4]
                          Opakowanie: Butelka 0.5l z ciekawą etykietą utrzymaną w ciemno zielonej barwie. [4]
                          Uwagi: Piwo zakupiłem w markecie Carefour za 2,59zł.Naprawdę polecam!!!!

                          Moja ocena: [4.175]
                          Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                          Comment

                          • szarpik
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 676

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ładny , jeśli patrzeć pod światło : ciemno wiśniowy [4]
                            Piana: Na początku gęsta , grube pecherzyki , gąbczasta , dosc szybko jednak opada [3.5]
                            Zapach: przyjemny [4]
                            Smak: nieco kawowy , w tle kwaskowa nuta , jednak moim zdaniem zbyt płytki [3.5]
                            Wysycenie: troche zbyt słabe [3.5]
                            Opakowanie: pomysł dobry , wykonanie kiepskie , etykietka jest zrobiona ze słabej jakości papieru i jest niewyraźna [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.7]
                            WWW.EKSTRAKLASA.NET

                            Comment

                            • ajos
                              Member
                              • 09-2004
                              • 91

                              #74
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: ciemny z odcieniem wiśni, pod światło całkiem ładny. jasniejszy niż np. belfast czy palone [4.5]
                              Piana: dość gęsta i mocna, średnie dziury. po kilku minutach opada jednak warstwa ok 1cm pozostaje do końca. kolor cappucino. [4]
                              Zapach: dość słaby, pachnie lekko karmelem z kawą plus odrobina goryczki [3.5]
                              Smak: kawa z lekka goryczką i kwaskowatością w tle. do tego jakby "wędzony" posmak. w sumie ciekawa kompozycja tylko nieco za słaba w smaku. [4]
                              Wysycenie: nieco za słabe, średnie bąbelki. [3.5]
                              Opakowanie: butelka cienkościenna (taka jak np. w Donnerze). mocno zielona etykieta, prosta ale sympatyczna. [4.5]
                              Uwagi: To było moje trzecie podejście do tego piwa. Pierwsze dwa razy mi niezbyt smakowało, jednak teraz zacząłem doceniać ciekawy smak tego trunku.

                              Moja ocena: [3.85]

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 5828

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ładny ciemnorubinowy. Taki jakiś rudawo brunatny. Nie czarny co prawda jak mówi etykirta ale to lepiej. Ten kolor jest bardzo szlachetny. [5]
                                Piana: Niezbyt obfita i krótkotrwała. Pozostawia nie zbyt specjalny kożuszek a chwilkę później jedynie pierścień i plamy. [3.5]
                                Zapach: Czuć troszkę chmielu i słodu ale mało intensywnie i nie najlepiej skomponowane ze sobą. [3.5]
                                Smak: Słodowy z wyraźną goryczką ale jakiś taki kwaśny, za kwaśny. Dawniej (sugerując sie troszkę etykietą) paliłem do niego fajkę i wtedy wydawało się smaczniejsze. Trzeba będzie powrócić do tego zwyczaju chyba [3.5]
                                Wysycenie: Gazu to akurat mogłoby być więcej coby piane wspomóc. [4]
                                Opakowanie: Ładna nawet etykieta. Podane wszystkie najważniejsze informacje. Szkoda tylko, że kształt butelki nie nalezy do moich ulubionych. Ten poprzedni był bardziej z klasą. [4.5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.65]

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎