Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Dublin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #76
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wujcio_Shaggy
    Spotkałem "Dublina" w Auchanie Wola Park, w obłędnej raczej cenie 3,35 za szt. Być może w innych Oszołomach też zagości, może nawet na stałe?
    No właśnie, w Płockim Oszołomie też zagościł na stałe, cena ........ 3,65 zł Chyba komuś się coś poprzestawiało, szczególnie, że w supermarkecie Champion na ul. Przemysłowej Dublin jest po 2,50 zł.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • earl_grey
      Senior
      • 05-2005
      • 203

      #77
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Wieczorem w ciemnym pokoju może i czarny jak wszystko zresztą, za dnia raczej kolor mocnej esencji herbacianej, pod słońce ciemno wiśniowy. [3.5]
      Piana: Ładny beżowy kolor. Pęcherze różnej wielkości, tworzy lekką czapę. Po trzech, czterech łylach opada do centymetrowej grubości kołderki, po wypiciu połowy zawrtości szklanki rozrywa się i kończy swój żywot. Piana w wersji beczkowej zdecydowanie bardziej trwała. [3.5]
      Zapach: Radzę nie sprawdzać bezpośrednio po wlaniu do kufla, można się zaniepokoić o pochodzenie wody, użytej do produkcji. Po kilku chwilach przykry zapach niknie, wszystko wraca do normy czuć zdecydowane nuty karmelowo-chmielowe. Trochę mało intensywny, nawet pod koniec, gdy piwo ma wyższą temperaturę [3.5]
      Smak: Początek przygody z kufelkiem Dublina to zdecdydowana kwaskowatość, potem lekka goryczka i słód dobrze się uzupełniające. Po każdym łyku zostaje przyjemny i długotrwały posmak, zachęcający do następnej porcji. Gdyby nie początkowa kwaskowatość byłoby koło bdb. [4]
      Wysycenie: Dla mnie bardzo dobre, po nalkaniu piwa do szklanki bąbelki osadzają się na ściankach, potem żwawo mkną do góry. Niezamocne. Odpowieada mi. [4.5]
      Opakowanie: Jakość etykiet poprawiła się ostatnio zdecydowanie i to cieszy. W końcu to piwko do najtańszych nie należy i warto zadbać o takie "szczegóły", jak jakość druku, papieru itp. Kształt butelki nie jest moim ideałem [4]
      Uwagi: Lubię to piwo, kupuję je za 2, 70. Coraz więcej miejscc w Gdańsku gdzie można przechylić kufelek Dublina. To cieszy.

      Moja ocena: [3.775]

      Comment

      • kaptur
        Junior
        • 08-2005
        • 6

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ładny ciemny... ale jak na piwo CZARNE, jak pisze producent, to troche zbyt przeźroczyste chyba? [4]
        Piana: ładna troszke ciemna ale szybko znika [3.5]
        Zapach: mało intensywny w zasadzie nie strwierdziłem jakiegoś konkretnego... [3]
        Smak: obleci mało goryczki... moze to skutek tego że wcześniej wypiłem portera?? [3]
        Wysycenie: bąbelki... niewiele [3]
        Opakowanie: nie wzbudza zachwytu... [2.5]
        Uwagi: piłem pierwszy raz dla spróbowania... być może w skutek wypicia wcześniej portera moje kubki smakowe zostały w jakiś sposób znieczulone ale piwo nie zachwyca... ot piwo!

        Moja ocena: [3.075]

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemnobrązowy [5]
          Piana: duża, drobnobąbelkowa i całkiem trwała [4]
          Zapach: wyraźny, najpierw mocno palony, pod koniec picia bardziej słodowy [4]
          Smak: palonosłodowy, może trochę jednowymiarowy, ale jak na 11.5% ekstraktu całkiem konkretny [3.5]
          Wysycenie: wysokie, może nawet za bardzo jak na ciemniaka [4]
          Opakowanie: ujdzie, ale już mnie wnerwia ta irlandzkawa stylistyka [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.8]
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #80
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ciemny brąz. Pod światło ciemna wiśnia z brunatno-rudawymi odcieniami. [4.5]
            Piana: Nienajgorsza, opada w średnim tempie. Z początku gęsta i zbita. [4]
            Zapach: Da się wyczuc chmiel i nikłe nutki wędzonego słodu. Niezbyt intensywny. Z początku wydaje sie być metaliczny. [3.5]
            Smak: Nieco płaski i wodnisty. Goryczka w sam raz, długo pozostawia posmak. Gdzieś w tle akcenty palenia słodu. [3.5]
            Wysycenie: Może odrobinke za duże dla ciemnego piwa. [4]
            Opakowanie: Niestarannie naklejona etykieta, brak iformacji o ekstrakcie. Plus za kapsel i przyjemną kolorystykę etykiety. [3]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • thrashcan
              Senior
              • 10-2005
              • 126

              #81
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor ciemnobrązowy, na pewno nie czarny, tak jak to stoi na etykiecie. Mimo wszystko miły dla oka. [4]
              Piana: Kolor kremowy, na początku wysoka, z czasem opada, tworząc poszarpany nalot utrzymujący się praktycznie do końca picia piwa na powierzchni. [3.5]
              Zapach: Zapach wyczuwany. Dominuje aromat palonego słodu, lekko wyczuwalne nutki karmelowe. [4]
              Smak: Smak przeciętny, wyraźnie czuć palony słód, troszkę jakby za wodnisty, goryczka pozostaje na długo na języku. [3.5]
              Wysycenie: Jak dla mnie mogłoby być większe, ale nie jest złe. [3.5]
              Opakowanie: Zielona butelka 0,5l, kolorystyka etykiet utrzymana w barwach zieleni, kapsel z nazwą piwa, ogólnie bardzo przyjemne opakowanie, które wpada w oko. [4]
              Uwagi: Sympatyczne piwo, myślę, że jak będę miał okazję, to jeszcze powrócę.

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • thrashcan
                Senior
                • 10-2005
                • 126

                #82
                Oczywiście butelka jest brązowa, przepraszam za błąd

                Comment

                • fteo
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 1139

                  #83
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thrashcan
                  Oczywiście butelka jest brązowa, przepraszam za błąd
                  We Wrocławiu Dublin dostępny jest w zielonych, bezzwrotnych butelkach.
                  http://lotnictwo.net.pl/
                  http://www.flightradar24.com/
                  http://www.airshow.sp.mil.pl/

                  Comment

                  • thrashcan
                    Senior
                    • 10-2005
                    • 126

                    #84
                    Aha Mimo wszystko mój Dublin był w brązowej butelce.

                    Comment

                    • Komar_Pafnucy
                      Senior
                      • 08-2005
                      • 1114

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ciemno brązowy. Pod światło ciemna herbata. [4]
                      Piana: Jasno kremowa. Nawet ładna ale bardzo szybko opada pozostając częściowo na ściankach szklanki. Utrzymuje się prawie do końca picia ale bardzo cienką warstewką. [3.5]
                      Zapach: Palony. Typowy dla ciemnego piwa. [3.5]
                      Smak: Trochę paloności i goryczki. Rzekłbym, że wytrawny. Brakuje mu jednak trochę zdecydowania co powoduje wrażenie wodnistości. [4]
                      Wysycenie: Całkiem duże ale bez przesady. [4.5]
                      Opakowanie: Etykiety o przeciętnych walorach artystycznych ale przykuwające uwagę, utrzymane w zielonej tonacji. Do tego dedykowany kapsel. [4]
                      Uwagi: Pewnie do niego wrócę, jeśli znajdę taniej niż za 3,20. Ta cena jest jednak za wysoka jak na to piwo (kupione w: Top Market, Pasaż Stokłosy w Warszawie).

                      Moja ocena: [3.8]

                      Multitap Crawl
                      Multitap Crawl na Facebook

                      "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                      Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        #86
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Komar_Pafnucy[...
                        Pewnie do niego wrócę, jeśli znajdę taniej niż za 3,20. [...]
                        Tutaj jest za 2,80 - ale w tej samej cenie Heban...
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #87
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                          Smak: Słodowy z wyraźną goryczką ale jakiś taki kwaśny, za kwaśny.[3.5]
                          Smak się poprawił. Piłem wczoraj i było w piwie więcej paloności, a kwas zniknął. Natomiast coraz bardziej przychylam się do tych głosów, które mówią, że Dublin i Heban to to samo piwo tylko inaczej rozcieńczone

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • rotmistrz
                            Senior
                            • 06-2005
                            • 469

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemnobrązowy, zbliżony do czarnego, jednak pod światło widać odcienie ciemnowiśniowy [4]
                            Piana: szybko opadła pozostawiając kozuszek na piwku, z czasem zrobił się dziurawy, pozostawia osad na szkle [3]
                            Zapach: palony karmel typowy dla ciemnego piwa [4]
                            Smak: wyczuwam paloony karmel,słód, ciekawy goryczka poprawna [4.5]
                            Wysycenie: bąbelki szybko znikły [3]
                            Opakowanie: trochę marna kontr etykieta, informacje o piwie poprawne [3.5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.025]

                            Comment

                            • Sokół83
                              szynkarz
                              • 12-2004
                              • 1598

                              #89
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: pod światło wiśniowe jak porter, "bez światła" prawie czarne, ciemniejszy niż Heban [5]
                              Piana: drobnopęchrzykowa, troche wpada w brąz, opadła po kilku minutach, pozostawiając obwódkę [3.5]
                              Zapach: słaby, palony, ale bez żadnych niepokojących woni [4]
                              Smak: głównie palony, dość mocna goryczka, ale troche wodnisty; ale jak na 11,5 Blg całkiem ok [4]
                              Wysycenie: troche za słabe [3.5]
                              Opakowanie: jedno z najładniejszych opakowań piwa w Polsce - wszystko utrzymane w "irlandzkiej" zieleni, łącznie z butelką; minus za "czarne piwo"; ten tekst z fajką tez nie wiem jak sie ma do piwa [4.5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4]
                              Z INNEJ BECZKI

                              www.fotopolska.eu

                              Comment

                              • Bud
                                Junior
                                • 03-2005
                                • 8

                                #90
                                Piwo pachnie starymi ziemniakami jest raczej srednie troche slabe ale coz WYPIJE nie moze sie zmarnowac

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎