Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Irishgold

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #16
    Ściskam prawicę Browarów Łódzkich, bo wyprodukowali naprawdę przednie. Dla mnie najlepsze w smaku tego typu piwo w kraju. Nie pierwszy to Irishgold w mojej karierze, ale tak samo smaczny jak zawsze. Przebija Belfasta, który ma swoje wzloty i upadki, BK, nie wspominając o ciężkostrawnym Jurandzie. Irlandzkiego z Krajana nie liczę, bo to niejako z założenia trochę inne piwo.
    W smaku Irishgold to świetne połączenie szorstkości z subtelnością. Mocno palone, przejeżdżające cierpkością po języku. Cierpkość ta jednak wydaje się zbudowana z aksamitu, bo wchodzi tak gładziutko że aż łaskocze
    Kolejny plus to rewelacyjna piana - patrz zdjęcie. Utrzymała się bardzo długo, podczas picia oblepiając szklankę.
    Zapach też niezły, ale go nie opiszę, bo już wypiłem
    Tylko kolor jaśniutki - jeszcze jaśniejszy niż wyszedł na zdjęciu poniżej.

    Daję 5-
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #17
      barwa trochę bardziej pod światło.
      Attached Files
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #18
        Wypite dzięki Dzikowi.Kolor-wiśniowy
        Gaz-prawie,że go nie ma.
        Smak-praktycznie bez smaku.Płaskie niesamowicie z dziwnym końcowym posmaczkiem jakby kawowy,ale bardzo słabo wyczuwalny.
        Piana-ładna beżowa,długi czas się utzymywała.
        Zapach-jakiś kwaskowaty
        opakowanie-butelka bezzwrotna 0.33l, etykieta bardzo pospolita i kontra podobna.
        Jestem strasznie rozczarowany tym piwem.

        Moja ocena: [2.4]


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          #19
          Mi to piwo smakuje...naprawdę w porządku. Jest delikatne, łagodniutkie, po każdym łyku chce się następnego. Leciutka kawka, minimalne słodkawy posmak. Kolor na piątkę. Piana słabiutka, króciutko na powierzchni. Gaz bez zarzutów, zapach również. Bardzo ładna etykieta i buteleczka. Milutkie piwo

          Moja ocena: [3.75]
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          • magmar
            Gość
            • 11-2003
            • 4

            #20
            nowa nazwa

            jeśli chodzi o nazwę, która wzbudziała u niektórych pewne zastrzeżenia to myślę, że problem został już rozwiązany na rynku pojawiło się to samo piwo produkowane przez browar w Łodzi pod marką własną browaru o nazwie CORK Irish Stout. Do nabycia w Leclercu w Łodzi z pewnością.

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #21
              Zakupiłem to piwo w Lublinie oczywiście w Piwowarze za 2 zl (chyba)
              zapach przecietny
              kolor odpowiedni
              piana prawie brak
              nasycenie do zniesienia
              smak jak dla mnie kiepski jakis taki dziwny,"skwaśniały" jak by przy warzeniu coś zwalil,nie wiem moze przy paleniu słodu,postaram sie sprobowac za jakis czas może będzie lepsze.
              A na razie daje 3 i licze że ocenę podniosę jak się polepszy lub trafię na lepszą serie.

              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                #22
                kishar napisał(a)
                Zakupiłem to piwo w Lublinie oczywiście w Piwowarze za 2 zl (chyba)
                zapach przecietny
                kolor odpowiedni
                piana prawie brak
                nasycenie do zniesienia
                smak jak dla mnie kiepski jakis taki dziwny,"skwaśniały" jak by przy warzeniu coś zwalil,nie wiem moze przy paleniu słodu,postaram sie sprobowac za jakis czas może będzie lepsze.
                A na razie daje 3 i licze że ocenę podniosę jak się polepszy lub trafię na lepszą serie.
                Jaki smak? - Może kupiłeś zepsute bo moje wielokrotnie powtarzane odczucia są zupełnie inne. Jaki to jest kolor odpowiedni?

                ...życzę Tobie i innym forumowiczą oraz sobie, abyśmy znaleźli pod choinką, skrzynkę dobrego, nie zepsutego i chłodnego IRISHGOLDA!
                Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                Comment

                • kishar
                  Senior
                  • 10-2003
                  • 1691

                  #23
                  Jaki smak? - Może kupiłeś zepsute bo moje wielokrotnie powtarzane odczucia są zupełnie inne. Jaki to jest kolor odpowiedni?
                  Smak był jak dla mnie dziwny,jakby obcy dla tego typu piwa,pisałem że jaby cos zwalili przy paleniu słodu,pod wzgłedem daty było w porządku,a kumpel miał podobne odczucia.
                  Kolor odpowiedni dla piwa typu irlandzkiego(stout) to kolor ciemny,nie przepuszczający światła a to piwko taki ma prawie, choc widziałem bardziej "czarne".
                  Dzięki za życzenia a ja wszystkim życze skrzynki zimnej najlepiej niepasteryzowanej Perełki(takiej juz dawno nie piłem).

                  Comment

                  • Ja2ger
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 177

                    #24
                    Kolor ładny, ale przy próbie żarówkowej witać mocny czerwony kolor światła. Piana ładna, gęsta i utrzymywała się w niewielkiej ilości do końca. Zapach też dość ładny, nie czuć palonej kawy jak przy niektórych podobnych produktach. Piwo bardzo smaczne, aczkolwiek trochę mu brakuje mocy - słabo wyczuwalny. Opakowanie spodobało mi się bardzo. Dokładnie w moim typie.

                    Moja ocena: [4.025]

                    Comment

                    • lzkamil
                      kierowca bombowca
                      • 01-2003
                      • 3611

                      #25
                      Wpadłem na Święta do domu i spróbowałem jedynego lokalnego nie-porterowego ciemniaka.
                      Kolor ładny, ciemnokoźlakowy (4)
                      Piana niezbyt trwala, pod koniec nie zostaje nawet dywanik (2.5)
                      Gaz malo widoczny ale przyjemnie szczypie w język (4.5) - tak powinno być w ciemniakach
                      Zapach głównie palonego słodu, nieznacznie chmielowy, średnio intensywny (4)
                      Smak palonej kawy, karmelu, lekka goryczka, ale jakis taki jednowarstwowy, bez wyraźnego posmaku, mimo ponad 13% ekstraktu trochę wodnisty (3.5 na zachętę, niech mój łódzki browar dalej idzie w rozmaitość!)
                      Pewnie przy niższym odfermentowaniu zostałoby duzo więcej treściwości w smaku.
                      Opakowanie (0.33 l) - w szacie graficznej nic nadzwyczajnego (3)

                      Moja ocena: [3.625]
                      Lepszy jabol pod okapem
                      niż GŻ, CP i KP !


                      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                      Comment

                      • orwell
                        Junior
                        • 08-2004
                        • 3

                        #26
                        Tego piwa Browary Łódzkie juz nie produkują. Tak powiedziano mi w sklepie firmowym.

                        Comment

                        • dziku
                          Senior
                          • 12-2002
                          • 1992

                          #27
                          Przecież w tychże sklepach pojawiło się ono w nowym opakowaniu. Niestety jest to pet.
                          Dziku


                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎