Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Mocne Polskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ahumba
    Senior
    • 05-2001
    • 8962

    #16
    Piłem je w Charzkowych. 1,60 za granacik.
    Może zbyt mało schłodzone spowodowało, że przy każdym łyku wdzierał się w moje podniebienie silny posmak alkoholu.
    Niestety jak dla mnie TRAGEDIA.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

    Comment

    • Andrewbrw
      Senior
      • 03-2004
      • 932

      #17
      Mocne.....bo POLSKIE

      bardzo dobre mocne piwko ,na szybkiego z butl.0,33 ;wypilem tego piwa ogromne ilosci w Zbąszyniu, ładna piana, goryczka ok, ciekawy kolor, alk.7% ale nie jest wyczuwalny,
      bardzo polubilem to piwko
      moja ocena:[
      Kod:
      4.625
      ]

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        Niby złe nie jest, ale przeszkadzał mi zapach... grzybów (sic!)
        Mocno czuć alkohol i to mi się nie podoba.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Piotras
          Senior
          • 08-2003
          • 307

          #19
          Kupiłem w Miłosławiu jako dodatek do Fortun,Cieszę sie że jak zwykle na browar.biz jest nawet takie piwo, ja zupełnie nie kumałem co to za Jako, a to Belgia poprostu.Piwo: no nie jest tragiczne ale doskonale też nie jest,jak na mocne nie jest ani alkocholowe, ani słodkie, wiec to plus, ale jednak bez charyzmy i wyrazu, już nie wspominajac o goryczce(brak). Piano dziurawa,kolor ładny-złotawy. brzydkie opakowanie,Można spróbowac i zapomnieć.

          Comment

          • zAjkA
            Senior
            • 12-2004
            • 1089

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładna, klarowna bursztynowa barwa. [4]
            Piana: Daje 3,5 gdyż jak na taką dziurawą pianę utrzymywała się dosć długo. Pozostała do końca w formie pierscinia. Na szklance widoczne zacieki spowodowane przez piane. [3.5]
            Zapach: Poza lekką wonią chmielu niczego nie wyczułem. [3]
            Smak: W smaku bardzo dobre. Niespotkałem tu charakterystycznego dla tego typu piw smaku. Zamiast wyraźnej mocnej goryczki przeplatającej się ze smakiem alkoholu mamy do czynienia z elementami smakowymi w typowym pilsie. [4]
            Wysycenie: Odrobine za duże. Czuć je na języku. [3.5]
            Opakowanie: Granat 0,33l. Całkiem przyzwoita schludna etykieta. [3.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.55]
            Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: ciemny bursztyn. Poprawne [4]
              Piana: z początku ok, później pozostają tylko plamki [3]
              Zapach: Bardzo miły słodowy, bez alkoholowych zapachów [4]
              Smak: zrównoważony, słodowy posmak. Bez alkoholowych posmaków, lekka słodycz długo wyczówalna w ustach. [4]
              Wysycenie: OK [4]
              Opakowanie: bączek 0,33 Etykieta słaba, mało efektowna, kapsel firmowy Jako, krawatka bardzo licha i skromna [3]
              Uwagi: zakupione gdzieś pomiędzy Łodzią a Wieluniem. Alk. 7,0%, a dlaczego w opisie na forum od początku jest 6,7%?,
              Bardzo mi smakowało, nie czuć alkoholu, idealnie słodowe, cena 1,30 (!) sama zachęca do kupna. Jak by było w Krakowie pił bym co dzień.

              Moja ocena: [3.85]
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • Shlangbaum
                Senior
                • 03-2005
                • 5828

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Po prostu złote. Bez zastrzeżeń. [5]
                Piana: Bardzo trwała. Do końca kożuszek. [5]
                Zapach: Lekko chlebowe z delikatnym chmielem. Mało intensywny. [4]
                Smak: Silnie goryczkowe. Pełne. Z lekką ostroscią alkoholową ale bez etylowych wstawek. [4]
                Wysycenie: Troszkę leniwe ale w ustach buzuje do końca. W szklance mało widoczne. Nie siada na żołądku. [4]
                Opakowanie: Ładne ale bez podania browaru Kapselek JAKO. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.15]

                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                Comment

                • rotmistrz
                  Senior
                  • 06-2005
                  • 469

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: zloty, klarowny [3]
                  Piana: drobnoziarnista, biała, trwała, po opadnięciu pełen kożuszek [4]
                  Zapach: chmielowy bez podtekstów alkoholowych, [3.5]
                  Smak: goryczka poprawna, lekko słodkawe, [4]
                  Wysycenie: pracowało cały czas, jesy poprane [3.5]
                  Opakowanie: informacje o piwie nie pełne, kolorystyka ciemna, kapsel sygnowany logo browaru [2.5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.675]

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny jasno złoty, ale dla Mocnego piwa za jasny. Piwo klarowne. [3]
                    Piana: Piana między średnią a małą. Niejednorodna, dużo grubych bąbli. Szybko opada do kożucha. [2.5]
                    Zapach: Typowy zapach Mocnego piwa. Słód, trochę chmielu i lekka moc pod spodem. Zaletą jest, ze był dość mocny. [3.5]
                    Smak: W smaku piwo również typowe. Przeważają nuty słodowe, lekko słodkie. Alkohol raczej nie wyczuwalny, ale moc w piwie jest. Goryczka nikła. Jest natomiast na koniec mocna gorzkość. Posmak gorzko słodowy. [3.5]
                    Wysycenie: Mocne, do końca. Jak na Mocne piwo to dość nietypowe, ale dobrze się komponowało i dodawało lekkości piwu. [4.5]
                    Opakowanie: Można powiedzieć, że typowe, klasyczne i bez oryginalności. Ładnie jednak skomponowane kolorystycznie, z ładnym dedykowanym kapslem. Mimo że to bączek, posiada krawatkę. Jedynie ekstraktu brak. [4]
                    Uwagi: Piwo przeciętne, typowe, bez jakichś charakterystycznych cech. Ale smak nie jest taki zły. Jak na Mocne piwo to lekko się pije.

                    Moja ocena: [3.45]
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • wedge7
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 217

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: całkiem ładny ale jak na piwo mocne to troszkę za jasny [4]
                      Piana: gęsta i trwała; bardzo ładnie [5]
                      Zapach: bardzo słaby słodowy; zapach troszkę bardziej niż smak wskazuje że jest to piwo mocne (leciutka nuta alkoholu) [3.5]
                      Smak: delikatny słodowy; goryczka wyczuwalna dopiero po przełknięciu; początkowo praktycznie nie czuć w tym piwie alkoholu, z czasem jednak odczucie to zmienia się diametralnie i nie na korzyść - piwo traci przez to bardzo na smaku [3]
                      Wysycenie: troszkę za dużo gazu; [4]
                      Opakowanie: etykieta poprawna; butelka bączek i firmowy kapsel; razem daje to zadowalający efekt [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.525]

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #26
                        Klasyczny bączek pity namiętnie w ośrodku rehabilitacyjno-wypoczynkowym w Gościmiu - głównie ze względu na cenę i pewnie na napis 7% alkoholu. Mocne to piwo na pewno nie jest, myślę, że te 7 proc. to gruba przesada, a i smak mocno wakacyjny. Kapsel występuje w dwóch odmianach: dedykowany oraz cały czarny. Tanie piwo, tani smak.

                        Comment

                        • dadek
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 4568

                          #27
                          Obecnie Mocne Polskie już jest z browaru Namysłów. Po tym jak "Belgię" przejęła KP, rozlewnia Jako w Kokaninie była zmuszona poszukać innego dostawcy.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎