Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zwierzyniec, Zwierzyniec Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sloniatko
    Senior
    • 02-2004
    • 1014

    #16
    Lekkie, niezbyt gorzkie piwo.
    Doskonale orzeźwia - szczególnie po długiej wyprawie rowerowej.
    Dodatkową zaletą jest rozsądna ilość alkocholu (w przeciwieństwo większości polskich piw).
    Opakowanie genialne - butelka 0.33 w kształcie granatu.
    POLECAM

    Moja ocena: [4.625]
    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

    Comment

    • sloniatko
      Senior
      • 02-2004
      • 1014

      #17
      A i jeszcze jedno w Warszawie Zwierzyńca można dostać:
      Market "Twój sklep" w Smyku - puszki,
      Auchon na Żeraniu - puszki, butelki (0.5l),
      Market w "Sezamie" - puszki.
      Cena wynosi około 2.50 zl.
      Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #18
        sloniatko napisał(a)
        Nie wiem jak inni ale ja czuję wyraźną róznice pomiedzy tym w butelkach 0.33(granat) a 0.5l lub puszkowym. W tych pierwszych jest najsmaczniejsze. Niestety w warszawie trafiłem tylko na puszki i duże butelki.
        A w Falenicy granatów już nie ma ?

        Comment

        • perłyfan
          Senior
          • 02-2003
          • 1244

          #19
          sloniatko napisał(a)
          A i jeszcze jedno w Warszawie Zwierzyńca można dostać:
          Market "Twój sklep" w Smyku - puszki,
          Auchon na Żeraniu - puszki, butelki (0.5l),
          Market w "Sezamie" - puszki.
          Cena wynosi około 2.50 zl.
          Jeśli dobrze się orientuję wszystkie Zwierzyńce o których piszesz są z Lublina. Także nie ten temat...
          Last edited by perłyfan; 10-03-2004, 23:21.
          JUŻ DAWNO NIE JESTEM FANEM PERŁY

          Comment

          • sloniatko
            Senior
            • 02-2004
            • 1014

            #20
            O Falenicy nie słyszałem ale skoro tam są granaty w tak przystępnej cenie do koniecznie SPRAWDZĘ
            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

            Comment

            • Pan_Palivec
              Member
              • 07-2003
              • 40

              #21
              Pite z oryginalnego "granata" 0,33l
              Kolor jasno złocisty.
              Nasycenie CO2 dość duże
              Piwo nachmielone w stopniu średnim, z wyczuwalną goryczką.W połączeniu z dobrym nagazowaniem,tworzy się świetna rzecz na upały.
              Piana średniobąbelkowa,niezbyt puszysta szybko opada,choc cieniutka warstewka pozostaje do końca.
              Zapach to dwlkikatnya mieszanina chmielu i czystej wody.
              Opakowanie oryginalne(granat),po ostatnich zmainach nawiązuje do Staropramenna(plusik w ocenie za świetna kampanię reklamową na terenie lubelszczyzny)

              Moja ocena: [4.925]
              Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #22
                Pan_Palivec napisał(a)

                Zapach to dwlkikatnya mieszanina chmielu i czystej wody.
                Sadzac po wysokiej koncowej ocenie przymiotnik dwlkikatnya musi oznaczac wyjatkowo finezyjna i wysmakowana delikatnosc
                A tak naprawde to chetnie bym sie napil Zwierza i porownal z tym co pamietam, a bylo to wyjatkowe piwko...
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Pan_Palivec
                  Member
                  • 07-2003
                  • 40

                  #23
                  Miało być oczywiście "delikatna",za literówkę przepraszam(nie została ona spowodowana nadużyciem produktu ze Zwierzyńca).Co do dostępności, to Perła chyba nie zamierza wychodzić ze Zwierzyńcem poza region lubelski, świadczyć o tym może fakt,że ostatnia kampania reklamowa (IX 2003) ograniczyła się do lubelskich gazet(ciekawostką może być to,że była ona podobna do kampanii Żubra).Łatwiej jest znaleźć lubelski "klon" zwłaszcza w puszce.Być może produktem "eksportowym" zostanie "Kryształ",który smakowo nie odbiega zanadto od "Pilsa".
                  Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

                  Comment

                  • abernacka
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 10838

                    #24
                    Pan_Palivec napisał(a)
                    [B.....Co do dostępności, to Perła chyba nie zamierza wychodzić ze Zwierzyńcem poza region lubelski.....[/B]
                    I tu się z moim przedmówcą nie zgodzę. Jeśli chodzi o trójmiasto to o wiele łatwiej kupić w butelce "Zwierzyńca" niż "Perłe".
                    Piwna turystyka według abernackiego

                    Comment

                    • Pan_Palivec
                      Member
                      • 07-2003
                      • 40

                      #25
                      O ile wiem Perła "eksportuje" Zwierzyńca ale z Lublina,a nie oryginalnego zwierzynieckiego(lubelski to ten w puszce i w butelkach 0,5l.)
                      Który polski browar zajmie sie produkcją prawdziwego piwa klasztornego???

                      Comment

                      • bury_wilk
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 2655

                        #26
                        Dobre i oryginalne piwo. Kolor złoty i klarowny, mógłby być nieco ciemniejszy. Piana drobnoziarnista, gęsta, dosyć trwała. Nasycenie średnio-nieduże. Wielkość pęcherzyków też średnie, ogólnie jest w porządku. Zapach intensywny, coś jakby mieszanina chmielu i woni kwiatów. Bardzo ciekawy. Smak orzeźwiający, dobrze wywarzona goryczka i nuta chmielowa. Daje się też wyczuć posmak słodowo-owocowy. Bardzo oryginalne. Opakowanie (puszka) ciekawe w kolorystyce, przez co łatwo zauważalne. Pomyślane estetycznie i ogólnie sprawiające dobre wrażenie. Warto podegustować

                        Moja ocena: [4.375]
                        Lubię kiedy się zieleni
                        Lubię jak się piwo pieni...

                        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                        Comment

                        • JAckson
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 6122

                          #27
                          Rewelacyjne piwo wg mnie. Ocena dotyczy butelek 0,33dm3
                          Doskonały samk i zapach. Bazuje na dobrej wodzie. Poręczna i estetyczna butelka.

                          Moja ocena: [4.85]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------
                          MM961
                          4:-)

                          Comment

                          • zythum
                            Kot Makawity
                            • 08-2001
                            • 8305

                            #28
                            Pite wczoraj w "Kuźni". Najpierw ponarzekam - gdzie podział się smak Zwierzyńca sprzed raptem 3 lat. Piwo straciło wiele ze swojego smaku i charakteru alemimo to pozostało niezłym pilsem, ale tylko niezłym. Piana utrzymuje się przez dłuższy czas ale jest niestety mocno dziurawa. Zapach - bez jakiś ciekawych nut. Smak - gdzie podziała się goryczka? Kiedyś to piwo miał wyraźną goryczkę dziś jest raczej płaskie i bardzo ciekawych wrażeń nie niesie. Na szczęście jednak pije się je łatwo i przyjemnie i na lato jest to na pewno ciekawa alternatywa dla jeszcze bardziej wypranej ze smaku masówki.
                            Last edited by zythum; 07-06-2004, 08:30.
                            To inaczej miało być, przyjaciele,
                            To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                            Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                            Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                            Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                            Rządzący światem samowładnie
                            Królowie banków, fabryk, hut
                            Tym mocni są, że każdy kradnie
                            Bogactwa, które stwarza lud.

                            Comment

                            • peter_1000
                              Senior
                              • 05-2003
                              • 583

                              #29
                              Na początku nie wiedziałem jak Zwierzyńca oceniać, czy różnice w gruncie rzeczy w tym samym piwie a pochodzącym z dwóch browarów są aż tak znaczne że trzeba było stworzyć dla niego aż dwa działy. W końcu wiele piw jest rozlewanych w kilku browarach; w ramach jednej grupy browarniczej oczywiście. Niw wiedziałem do czasu kiedy spróbowałem. A teraz już wiem, to są dwa różne piwa. Dzisiaj kolej na wersję zwierzyniecką.
                              Zwierzyńca mojego kupiłem w sklepiku (barku) w browarze Zwierzyniec.
                              Testowane piwo pochodzi z butelki 0,33 (granat). Po nalaniu wytworzyła się gigantyczna piana przypominająca sztywno ubite białko. Była tak duża iż sięgała krawędzi szklanki półlitrowej (faktem jest że piwo mocno mi się zbełtało w samochodzie). Kolor ciut za jasny, przypominający źle naciągniętą herbatę. Zapach słodki owocowy. Przy pierwszym łyku wyczuwalny chlebowy smaczek, zakłócany niepotrzebnym metalicznym akcentem na podniebnieniu. W ciągu dalszego picia posmaki te stają się coraz słabsze a bardziej wyczuwalna lekka goryczka. Piwo na pewno nie jest wodniste, proporcje ekstrakt do alkocholu są bardzo dobrze dobrane. Nasycenie słusznie nie za duże. Opakowanie bardzo cacy. Buteleczkę postawiłem sobie na półce. Etykieta bardzo się wyróżnia. Rewelacyjne logo Zwierzyniec. Ogólnie piwko bardzo sympatyczne, szkoda że w Przemyślu prawie nieosiągalne.

                              Moja ocena: [4.15]
                              Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23807

                                #30
                                peter_1000 napisał(a)
                                W końcu wiele piw jest rozlewanych w kilku browarach; w ramach jednej grupy browarniczej oczywiście.
                                nie rozlewanych a warzonych
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎