Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jagiełło, Light

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pancernik
    Senior
    • 09-2005
    • 9733

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Świetlisty, jasnozłoty. [4]
    Piana: Drobniutka, biała, opada, zostawiając ślad na szkle. [4]
    Zapach: Trochę oldskulowy chmiel i nuta piwniczno-chlebowa. [3.5]
    Smak: Lekko kwaskowata goryczka i jeszcze coś... ale nie wiem, co. [3.5]
    Wysycenie: W dolnej granicy moich preferencji. [3.5]
    Opakowanie: Czytelna etykieta, choć prosta (-cka). Barwy zielono-biało-czerwone. Pełne info, kapsel browaru. [3.5]
    Uwagi: Sympatyczne piwo, choć (sam nie wiem, czemu?) spodziewałem się nieco więcej. Zapachowo i smakowo przypomina mi trochę Ciechana Wybornego.

    Moja ocena: [3.575]

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      Piwo lekkie, bez zbytniej fantazji, ale całkowicie wypijalne. To zakupione niedawno w browarze, świeże z lekką goryczką dla porównania pite po Żubrze z oceną na korzyść piwa z Pokrówki

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Bez zastrzeżeń. Jak dl pilsika taki złocisto - ciemnosłomkowy kolor jest bardzo odpowiedni. [5]
        Piana: Biała, średniopęcherzykowa, nie za wysoka i dość szybka opadła. [3.5]
        Zapach: Słodowy, przyjemny, bez zbędnych naleiałości. [4]
        Smak: Niezłe piwo. Mówią że jasne pełne, ale to coś z pogranicza lekkiego i pełnego. Orzeźwiające, chmiel może za mało wyczuwalny a z nim i goryczka. Niby trochę wodniste, ale bez przesady. Sympatyczne piwo, polecam spróbować. [4]
        Wysycenie: Trochę oranżadowe i nierównomierne. Pod koniec już za małe. [3.5]
        Opakowanie: Estetyczny bączek z pełnym info! Przykład estetyki, prostoty i czytelności. Brawo! [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.025]

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Ciut ciemniejsze niż sugerowałby ekstrakt. [4.5]
          Piana: Niezbyt wysoka, dość szybko opada. [3.5]
          Zapach: Lekki chmielowy, bardzo przyjemny. [4.5]
          Smak: Też głównie chmiel, taki lekki i orzeźwiający. W tle leciutki chlebuś i przyjemna goryczka. [4.5]
          Wysycenie: Idealne. [5]
          Opakowanie: Etykieta bez szczególnego polotu, ale przynajmniej czytelna. [4]
          Uwagi: Kupione na Chmielakach Krasnostawskich 2007, wypite niedługo potem.

          Moja ocena: [4.4]

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Złoty - głęboki i intensywny. Raczej za ciemny jak na ten ekstrakt. [4.5]
            Piana: Początkowo ładna, biała i dość spora. Niestety bardzo szybko opadła ale zostawiła po sobie mgiełkę na powierzchni. [3.5]
            Zapach: Wcale nie kojarzy się z 11tką. Mocno słodowy ze sporym akcentem chmielowym. W tle wyczuwalna tradycyjna dla Pokrówki piwnica. [4]
            Smak: Głównie słodowy, z bardzo fajnie zbalansowanymi goryczką i kwaskowatością, dzięki czemu mimo pierwszego wrażenia przyciężkawości, w istocie jest orzeźwiające. [4.5]
            Wysycenie: Modelowe - wysokie ale nie buzuje przez nos a jedynie wspomaga degustację. [5]
            Opakowanie: Duży plus za podanie ekstraktu i brak kontry z bełkotem marketingowym. Etykieta i nazwa niestety z epoki raczkującego kapitalizmu III RP. Gdyby zmienić nazwę i rozlewać do butelek euro, można by pomylić je z piwami z Frankonii (abernacka, nie bij) [4.5]
            Uwagi: Bardzo dobra jedenastka. Poprawnie zbalansowana. Popuszczę wodze fantazji - gdyby tak wyeliminować aromaty piwniczne i podnieść ekstrakt o 2-3 Blg. to mielibyśmy solidne piwo marcowe.
            2,3 zł w Drink Hali, następnym razem wezmę więcej bo termin to aż styczeń 2011.

            Moja ocena: [4.25]

            Comment

            • domin81
              Senior
              • 03-2010
              • 122

              #21
              "Miszcz". Jeden z najlepszych polskich lagerów. Super wysycony, wyraźne nuty słodowe, delikatna goryczka. Super piwko, fajnie orzeźwia i gasi pragnienie. Zauroczyło mnie :-)

              Comment

              • Gonzo1
                Member
                • 12-2008
                • 65

                #22
                Wiem, że nie w temacie, ale gdzie w Warszawie kupię Lighta?

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  #23
                  Nigdzie. Browar już go nie robi. Skoncentrowali się na aromatyzowanych wynalazkach. Jedynym ich jasnym piwem jest Lipcowe (plus jego klony). Szkoda.
                  Jeśli jest inaczej, to niech mnie ktoś sprostuje.
                  Last edited by Pendragon; 17-12-2011, 14:59.

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Prusak
                    Senior
                    • 07-2005
                    • 4313

                    #24
                    Już prostuję. Poza klonami jasnych z nazwami miejscowości, podstawowym piwem jasnym z tego browaru jest "Specjal", w butelkach bączkach, jak wcześniej "Lipcowe", tyle że "Specjala"w Pokrówce warzono już dawniej.

                    Comment

                    • leona
                      PremiumUżytkownik
                      • 07-2009
                      • 5853

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Prusak Wyświetlenie odpowiedzi
                      Już prostuję. Poza klonami jasnych z nazwami miejscowości, podstawowym piwem jasnym z tego browaru jest "Specjal", w butelkach bączkach, jak wcześniej "Lipcowe", tyle że "Specjala"w Pokrówce warzono już dawniej.
                      A Specjal był dostępny na przestrzeni ostatnich miesięcy? Ja niestety ani w Zamościu, ani w Lublinie na niego nie trafiłem.

                      Comment

                      • zgoda
                        Senior
                        • 05-2005
                        • 3516

                        #26
                        We wrześniu jeszcze go widywałem, ostatnio już nie bywa w Wołominie.
                        Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                        Comment

                        • Prusak
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 4313

                          #27
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika leona Wyświetlenie odpowiedzi
                          A Specjal był dostępny na przestrzeni ostatnich miesięcy? Ja niestety ani w Zamościu, ani w Lublinie na niego nie trafiłem.
                          Nie wiem, czy gdzieś jeszcze jest, nie chcę wprowadzać nikogo w błąd, ale jeszcze dwa dni temu (i co najmniej przez kilka miesięcy wcześniej w ciągłej sprzedaży) był w Stokrotce przy ul. Kawaleryjskiej obok kładki nad Armii Krajowej. Piszę dwa dni temu, bo kupowałem je wtedy ostatni raz, ale sądzę, że nadal tam jest.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎