Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Basztowe jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    #16
    Jest to piwo bardzo dziwne smakowo.Raczej wodniste,ale i po trosze lekko kwaskowate,wyczuwam też lekką nutkę goryczki.Barwa no powiedzmy okolice złotawej,bardzo klarowne.
    Faktycznie do N-Fullika sporo brakuje.Za bardzo nijakie w smaku.Pijąc czułem max 10% ekstraktu.


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN

    Comment

    • breslauer
      Senior
      • 05-2002
      • 2690

      #17
      Piwo właściwie byłoby w porządku, bo i kolor ma miły żółciutki i nasycenie CO2 niezbyt przesadzone, a i piana utrzymuje się długo, gdyby nie jeden poważny mankament: zapach. Nosem nie czuć w ogóle chmielu czy słodu, ale tak, jakby im ten słód czy chmiel skisły i z tego zrobili piwo. W smaku czuć ładną goryczkę, ale doznania węchowe podczas spożywania tego piwa nie zachęcają do ponownej degustacji. Dodam, że nie było to piwo przeterminowane i wypiłem dwie butelki.

      Moja ocena: [3.225]

      Comment

      • iommi
        Senior
        • 07-2003
        • 1522

        #18
        Basztowe trafione w Rybniku, sklep nocny przy ul. Wyzwolenia. Cena w promocji (uwaga!) 1,15 zł za butelkę 0,5.
        Piana - trzyma się mocno, okazała i trwała.
        Zapach - brak.
        Kolor - konkretny ciemnosłomkowy.
        C02 - w normie - bąbelki są choć nie szaleją.
        Smak - dla mnie rozczarowanie. Kupiłem pięć butelek, cztery już wypiłem i za każdym razem takie samo odczucie - kwaśne to piwo... Długie chłodzenie zabija nieco ten nieprzyjemny posmak, ale mimo wszystko jest obecny. Goryczka przytłumiona słodszymi nutami, pije się dosyć miło tylko jeśli jest zimne. Pod koniec kufelka, kiedy już nabierze temperatury otoczenia kwaskowatość staje się drażniąca.
        Jak dla mnie bardzo przeciętny pils, na trójkę co najwyżej. Nawet biorąc pod uwagę cenę...
        Last edited by iommi; 22-12-2003, 11:43.
        *****************************

        Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

        *****************************

        Comment

        • Sven
          Senior
          • 09-2003
          • 1211

          #19
          Pieniło się podczas nalewania bardzo, tak że czynnośc ta trwała około 1 minuty! Jednak piana szybko opadła, ale małym korzuszkiem trwała do końca. Kolor miodu akacjowego, ładny. Zapach drożdżowy, ale dosyć przyjemny. Niezbyt nagazowane i dzięki temu można szybciej je wypić. Smak treściwy, słodkawy, po przełknięciu w gardle pozostaje miła goryczka. Opakowanie ładne! Dobre piwo do obiadu, na zaostrzenie apetytu!

          Moja ocena: [3.925]
          Celia, cerevisia et conventus.

          Comment

          • szyszek1
            Member
            • 07-2003
            • 60

            #20
            Kupiłem 4 w Monopolowym w Sośnicy w Gliwicach za 1,20 jedno jak na tą cenę piwo na 4 z plusem. Wyraźna goryczka

            Comment

            • marcin_l
              Senior
              • 10-2001
              • 145

              #21
              Jestem pozytywnie zaskoczony. Za 1,39zł całkiem dobre piwo.

              Kolor - bardzo jasna żółć, trochę za jasne.
              Gazu jakby trochę poniżej średniej, choć szczerze mówiąc całkiem przyjemnie się pije piwo z taką ilością gazu.
              Piana niestety bardzo szybko ulotniła się całkowicie.
              Zapach - chmm...mam co prawda lekki katar ale to piwo chyba po prostu nie ma zapachu!!
              Smak całkiem przyzwoity. Lekka goryczka, choć jednocześnie wyczuwalna słodycz.
              Opakowanie przyzwoite, bez wodotrysków.

              Moja ocena: [3.8]
              www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

              Comment

              • Sven
                Senior
                • 09-2003
                • 1211

                #22
                Jestem teraz stałym pijącym to piwo i naprawdę dałbym więcej niż ostatnio! Nie bez znaczenia ma tu też cena, u mnie na parkingu za 1,3 zł! Dobre i niedrogo! Polecam!
                Celia, cerevisia et conventus.

                Comment

                • Aldach
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 1269

                  #23
                  Klor bardzo jasny, piana dosyć gęsta ale bardzo szybko znikła bez śladu. Gazu wystarczająco, przyjemnie szczypie w język. Bardzo miły, łagodny zapach bez śladu kwasu czy alkoholu. Smak delikatny z wyraźną i długo pozostającą goryczką. Opakowanie ciekawe ale nie powalające. I to wszystko za 0.99 zł

                  Moja ocena: [4.3]

                  Comment

                  • Andrewbrw
                    Senior
                    • 03-2004
                    • 932

                    #24
                    No cóż N-full to to nie jest, ale pianka....

                    Basztowe nie dorasta do słynnego N-fulla, ale widzocznie takie ma być kolor:jasnobursztynowy, pianka!!!:całkiem niezła ,wysoka, odpowiednia niestety mogłoby być bardziej nagazowane... ogólnie godne polecenia dla TYCH co nie pili!

                    Comment

                    • marcin_l
                      Senior
                      • 10-2001
                      • 145

                      #25
                      Jak odróżnić po smaku czy piwo jest pasteryzowane czy nie? Może ktoś sie na tym zna lepiej ode mnie :P ??

                      Bo tak cosik mi sie wydaje że te piwo jest niepasteryzowane. Krótkie terminy ważności no i też zero słowa na etykiecie (i na stronie www browaru) o pasteryzacji. Każde inne piwo z Namysłowa jest opisane jako pasteryzowane, a to nie.

                      Co wy na to?

                      BTW.
                      Byłem tydzień temu w Tychach w browarze.
                      WOW Książęce z kija wymiata.
                      www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

                      Comment

                      • ZIOMEK2
                        Gość
                        • 09-2004
                        • 2523

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marcin_l

                        BTW.
                        Byłem tydzień temu w Tychach w browarze.
                        WOW Książęce z kija wymiata.
                        byłeś i nie chciałeś mnie poznać ?

                        w niepasteryzowanym po pewnym czasie coś zawsze pływa ( jest smaczniejsze (?)), zaś inaczej może być tylko mysz !
                        Last edited by ZIOMEK2; 30-09-2006, 17:05.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎