Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Boss, Beer Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #16
    Ależ paskudny wynalazek...
    Dawno nie piłem czegoś tak niedobrego.
    Kolor, to jedyny plus. Jest złoty, zachaczający o bursztyn.
    Piana szybko padła, była gruboziarnista, brudnawa.
    Nasycenie za małe nawet dla mnie.
    Opakowanie przeciętne. Brak w nim pomysłowości i brak wiadomości o ekstrakcie, ale powiedzmy, że nie jest zła.
    No i zapach i smak. Ocenię je razem, bo świetnie się ze sobą komponują. Otóż mydło. I to żeby choć jakieś rumiankowe, ale nie... mydło szare, albo nawet jakieś przemysłowe. Paskudne, paskudne, po trzykroć paskudne.
    Nigdy więcej...

    Moja ocena: [1.375]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • babalumek
      Senior
      • 02-2004
      • 1207

      #17
      kurde,piłem pod koniec lipca BOSSA z beczki w Wałbrzychu ale nie wiem doprawdy czy to był właśnie premium czy zwykły pils.Pisało BOSS i tyle.kosztowało toto 2,50zl i w sumie jaka cena takie piwo-przeciętność w każdym calu,choć oczywiście smakowo troche inne od piw wielkich koncernów.Żadna rewelacja.
      MRKS Kuźnia Jawor

      WTS Sparta Wrocław

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #18
        Powiem tyle: piwo warte swojej ceny (sugerowana 1,38 PLN). Według mnie cena niewysoka, taka jak walory tego trunku. Kolor, klarowność, gaz w granicach przyzwoitości. Zapach słaby, chmielowy + jakieś takie zepsute nutki. Nic dobrego. Smak kiepski - wodniste, najpierw czuje się metaliczny posmak, potem goryczkę chmielową. Dodatkowo wyczuwalna kwaskowość. W tle pojawiają się oznaki brudnej instalacji w browarze. Nie będę wystawiał oceny - piwo kiepskie, niewarte powtórki.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #19
          Cóż, nie spodziewałem się wiele po tym piwie i niespodzianek nie było.
          Zacznijmy od początku czyli opakowania etykita krzywo przyklejona praktycznie bez słowa po polsku tekst "international quality beer" wywołuje tylko uśmiech politowania. Ekstraktu nie podano, alkohol do 5,4%.
          Dalej piana, przy nalewaniu nie było jej oznak, więc została wymuszona, ale długo nie zabawiła.
          Kolor - tu jest całkiem nieźle, piwo ma ładny złoty kolor.
          Nasycenie CO2 zdecydowanie za słabe.
          Zapach neutralny.
          Smak - gorzka wygazowana woda. Tak smakuje czasem piwo jak się je wypija rano na drugi dzień po imprezie ze szklanki, która stoi już kilka dobrych godzin. Nie polecam.

          Moja ocena: [2.65]
          blog.kopyra.com

          Comment

          • Piotras
            Senior
            • 08-2003
            • 307

            #20
            Zakupiłem we Wrocławiu na ul. Gwarnej, Pierwszy produkt z Witnicy , który pije i niestety jak tak jest z resztą to ... nie wróżę sukcesu.
            Piana- brak, to co było szybko znikneło( nie był mocno zimny )
            Nasycenie- mało,w połowie kufla rzeczywiescie przypomina piwo, które zostało po imprezie
            zapach- brak zapachu
            kolor- dla mnie zbyt jasny, choc nie słomkowy
            smak- jest lekka goryczka, jest lekka słodowość, ale ten smak ucieka szybko i wogóle jest jakiś płytki
            Opakowane- dla mnie ta etykieta jest brzydka
            Nie powtórzę na pewno,

            Comment

            • Shlangbaum
              Senior
              • 03-2005
              • 5828

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Blady słomkowy, brak mu odrobiny (albo dwóch) złota. [3.5]
              Piana: Nawet nieźle, może nie za gęsta ale dość długo się trzyma i pozostawia zgrabny kożuszek. [4]
              Zapach: Zapaszek niby lichutki, ale wyraźnie czuć i chmiel i słód, przyjemnie. [4]
              Smak: Straszne. Znów trafiłem na piwo o smaku wody, w ktorej ktoś płukał kufle po piwie. Aż cierpko w ustach od tak niesmacznej wody... [2.5]
              Wysycenie: Takiego numeru jeszcze nie miałem, gazu prawie nie ma, a piana skądś się jednak wzięła, a wydawało mi się, że tą szklankę umyłem dobrze i dokładnie [1.5]
              Opakowanie: Jak na bączka całkiem przyjemne, brak tylko informacji o ekstakcie, która to w piwie dla pijaków znad rzeczki nie ma znaczenia. [4]
              Uwagi: Znowu piwo dla drobnych meneli...grunt, że zaliczone i długo nie będę do niego powracać. Warte mniej niż złotówkę, którą na nie wydałem, pewnie 60 gr warta jest z tego butelka z etykieta i kapslem + akcyza.

              Moja ocena: [3.25]

              Krakowski Konkurs Piw Domowych !

              Comment

              • e-prezes
                Senior
                • 05-2002
                • 19170

                #22
                spuścizna wrocławskiej wymiany. wielkie dzięki pogoniarzowi trochę się otachałem, a to piwo już jest dostępne w Kraku.
                nie spodziewałem się rewelacji, po ocenach powyżej, więc nastawienie było inne, ale...
                kolor bladobursztynowy, klarowny, przyzwoity;
                zapach lekko chmielowy, ale z niezidentyfikowaną nutką, którą dużo wyraźniej czułem w piwach z imielina i br. północnego - niezapomniana i niepotrzebna;
                piana bardzo kiepska, szybko ulatniająca się do żałosnych resztek, ale cały czas pozostających na powierzchni;
                nagazowanie przyzwoicie małe, ale bąbelki cherlawe, bo cherlawe, ale się sączą;
                smak, w sumie najbardziej powalający, lurowaty, rozwodniony, średnio gorzki, ale z obcymi naleciałościami niezbyt smacznymi; ani trochę kwaskowe!
                ocena ogólna: na pewno nie do powtórzenia! choć wypijalne jako 5-6 piwo (i tak się niczego nie czuje)
                Last edited by e-prezes; 17-05-2005, 12:43. Powód: błędy

                Comment

                • granat862
                  Senior
                  • 12-2004
                  • 945

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Piękny jasno bursztynowy kolor, najmocniejsza stona piwa. [4.5]
                  Piana: Piana grubo pęcheżykowa, szybko znika. [2.5]
                  Zapach: Przyjemny chmielowo-slodowy. [3.5]
                  Smak: Silna goryczka, z akcentem owocow, i czegos jeszcze jakby chipsow. [3]
                  Wysycenie: Bardzo nikłe [2]
                  Opakowanie: Zielona butelczyna, etykieta nie taka zła tylko brak infornacji o ekstrakcje, kapsel czarny. [3]
                  Uwagi: Kupione Łodzi na Pomorskiej 116, piwo takie sobie nie rewelacyjne ale da sie wypic, przynajmniej cena nie jest wygurowana (1,3 zl za 0,5l).

                  Moja ocena: [3.15]
                  Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                  Comment

                  • zulu
                    Senior
                    • 04-2004
                    • 299

                    #24
                    To piwo zmieniło parametry i cenę - teraz alk. 4,2%, kosztuje 1zł za bączek (cena sugerowana na etykiecie).
                    Nie piłem wcześniejszej wersji, ale patrząc po ocenach poprawiła się też jego jakość, bo piwko całkiem przyzwoite. Kolor jaśniejszy niż wcześniej, łagodne w smaku, słodowe, niezbyt duża goryczka, całkiem przyjemny zapach (czyt. nie śmierdzi). Piana dalej znika szybko, wysycenie OK. W sumie wypijalne, kupione dla eksperymentu zaskoczyło in plus.

                    Czy po zmianie parametrów nie powinno się założyć oddzielnego tematu dla kolejnej wersji piwa?

                    Comment

                    • Samoglow
                      Senior
                      • 07-2007
                      • 606

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Zupełnie przyzwoity, słomkowy, właściwie bez zastrzeżeń dla tak lekkiego piwa. [4.5]
                      Piana: Spora, nieco dziurawa, zostawia ślady i "wysepki". [3.5]
                      Zapach: Chmielowy, dość metaliczny i ostry. [3.5]
                      Smak: Lekkie, takie właściwie stołowe. Smak ciut, jak to powiedział mój znajomy, "bezpostaciowy" . Powinno być wyczuwalne więcej chmielu, aby stało się świeże i orzeźwiające. Troszkę gryzące i jakieś takie ostre. [3]
                      Wysycenie: Na szczęście średnie, bo w tym piwie za duże byłoby przeszkadzające z uwagi na ostry smak. [4]
                      Opakowanie: Śmieszny bączek z ceną 1,10 zł. Nie ma ekstraktu, ale wygląda fajnie [4]
                      Uwagi: Uwaga! Moje piwo to również BEER Premium, wszystko się zgadza z napisem International..... ale ma tylko 4,2% alk.

                      Moja ocena: [3.4]

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Kolor słomkowy, klarowny [2.5]
                        Piana: Piana przy nalewaniu tworzy się obfita i jest dość stabilna. I jest umiarkowanie długa, nawet jest chyba zbyt trwała jak na piwo stołowe [2.5]
                        Zapach: Zapach nie jest mocny. Dominuje słód, ale wyczuwam też posmaki miodowe [2]
                        Smak: W smaku dominuje zmineralizowana woda, blady słód i gorzkość. Chmielu nie czuć, co w przypadku piw jasnych stołowych nie jest wadą, ale goryczka chmielowa, a wręcz gorzkość jest za mocna - dominuje ona w smaku końcowym. Dodatkowo wyczuwam posmaki miodowe, co jest trochę dziwne. [2]
                        Wysycenie: Nie jest wysokie, raczej średnie [2.5]
                        Opakowanie: Piwo marki Piwo + 1,10 za bączka. Europa! [1.5]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [2.075]

                        Comment

                        • kloss
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 2526

                          #27
                          Uważam, że mam sporą tolerancję jeśli chodzi o smak piwa.
                          Ale to piwo nie mieści się w mojej skali pijalności.
                          Bączka jeszcze zmęczyłem,chociaż z bólem, ale półlitrowe w całości poszło do gotowania golonki.
                          Nie dało się tego pić.Myszowaty kwasior.
                          Bałem się o golonkę, ale wyszła ok.

                          Comment

                          • tfur
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 1303

                            #28
                            poczytałem miażdżące recenzje i tak się przejąłem, że musiałem się powstrzymać, by od razu nie wylać do zlewu. a spotkała mnie całkiem miła niespodzianka. w skrócie walory tego piwa opisałbym tak: to jest rozwodnione lubuskie. słodowa charakterystyka, zero piany, lekkie wysycenie i żadnej przykrości w piciu. gdyby ktoś mnie skazał na picie tego piwa, to jakoś bym przeżył. daję tróję.
                            veni, emi, bibi

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: lekko bursztynowe, klarowne [5]
                              Piana: głęboka jedynie przy nalewaniu, błyskawicznie opada, biała, drobna [2]
                              Zapach: to nie zapach tylko smród mysiej sierści w piwnicy gdzie rozlało się piwo [1]
                              Smak: wodniste, płytkie, szczypiące w język, wykręca przy każdym łyku, ostry słodowy posmak, lekka goryczka [2]
                              Wysycenie: zdecydowanie za duże [2.5]
                              Opakowanie: prosta etykieta, mimo, ze takie lubię tak jest po prostu tandetnie prosta jak zabawa w remizie, kapsel Polskie Piwo [3]
                              Uwagi: Zlew - i ani słowa więcej. Niech sklep za megasamem na Rudnickiego (W-wa) więcej tego piwa nie sprowadza. Ono straszy.

                              Moja ocena: [1.875]
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              • leona
                                PremiumUżytkownik
                                • 07-2009
                                • 5853

                                #30
                                Trochę z przekory dodam zdjęcie do tego piwka, które aż takiego na takie uwiecznienie nie zasługuje a poza tym wydaje mi się, że piję jedną z ostatnich butelek przed małym liftingiem etykiety.

                                Zapach troszkę chmielowy ale bardziej kanałowy (tzw. rura z browaru - kiedyś we wczesnych latach 90tych kanalizacja w okolicach browaru w Zwierzyńcu wydobywała takie niby piwne zapachy i od tamtej pory jakoś to określenie się w niektórych kręgach przyjęło )
                                Smak kwaskowaty, pozostawiający niemiły posmak jeszcze długo po ostatnim łyku.
                                Opakowanie - wszystko ujdzie tylko nie ten kapsel 'polskie piwo'.

                                Takich 9tek pić nie chcemy nawet w 40 stopniowe upały. Na jego tle zjechany przeze mnie Jubilat z GABa od razu zyskuje 1 pkt w ogólnej ocenie
                                Attached Files
                                Last edited by leona; 12-08-2009, 18:32.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎