Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Hubal Super Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #16
    Wujcio_Shaggy napisał (kiedyś, m. in.)
    (...)Smak: no i tu, niestety - żenada. Gorzki, kwaśny, gryzie w język, po przełknięciu można wyczuć ślad doprocentowania. Jak na taką ilość ekstraktu - nie do przyjęcia. Góra 1,5.
    (...)
    Nie rekomenduję.(...)
    I tu uczciwość nakazuje mi sprostować te dawne wypociny. Albowiem nabyłem sobie kolejną próbkę tego towaru i stwierdziłem diametralną inność smaku. Mianowicie - żadnych kwasów i goryczy nie wyczułem, jest przyjemna goryczka, silny słodowy posmak, przyjemnie słodkawy, bardzo dobrze się z tąż goryczką komponuje. Czuć moc w smaku, ale nie czuć bezpośrednio alkoholu. Toteż ocena składowej smaku powinna wzrosnąć do 3.5, albo nawet do 4.
    Załączam też rekomendację.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      barwa ciemnobursztynowa, dobre nasycenie gazem, piana duża , gęsta, z grubymi pęcherzykami, opada wolno, zapach przyjemny, mocno wyczuwalny chmiel i słód, smak, niestety gorszy, zbyt mocno przebija się słodkawo spirytusowy posmak, ogólnie smak jest dobrze scharmonizowany ale nie jest w moim typie, zielona butelka 0.33, gładki czarny kapsel, dobrze dobrana etykieta w czarnej tonacji

      Moja ocena: [3.95]
      Last edited by becik; 17-05-2004, 20:12.
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Borysko
        Senior
        • 02-2004
        • 1144

        #18
        Kolejne piwo z mojej serii wyrobów Grudziądza. Poprzednie ostudzily mocno mój zapał do tej marki, ale zobaczymy.
        Najpierw kolorek, całkiem znośny: łatwe do odróżnienia od pilsów. Pianka-ujdzie. Drobnopęcherzykowa, ale dosyć szybko opada. Choć dywanik ściele się cały czas. Zapach - miłe zaskoczenie. Inny niż choćby w Rotmistrzu, Tańcowanym, czy Kunterze Strong. Wreszcie pachnie jak piwo, a konkretnie - chmielem i (!) ciemnym słodem. To lubię! Teraz spróbujmy. No nareszcie, nie wyczuwam tych syfiastych naleciałości znanych mi z innych piw tego browaru. Wreszcie smakuje wyłącznie piwem! I to jak! Słodowo, palono i chmielowo! Po prostu nie mogę uwierzyć że to Grudziądz! Tak smakuje Bock! Okazuje się, że mamy jeszcze jednego Koźlaka na rynku, choć nazwa na to nie wskazuje. A raczej Doppelbocka (16,5% ekstraktu i 8,4% ABV). Może trochę za jasny i za malo słodki (a to akurat mi odpowiada!), ale jednak uważam, że pasuje do tego gatunku. Gdyby tak opakowanie dopracować (obecnie dramat-proste do bólu).
        Reasumując: Podwójny koźlak, co się zowie. I w dodatku jedyny powód, by Browar Grudziądz nadal warzył. Zdecydowanie do powtórzenia. Nie jeden raz. A muszę dodać, że nie jestem miłośnikiem mocnych piw...

        Moja ocena: [4.275]
        Last edited by Borysko; 09-08-2004, 21:46.

        Comment

        • Rolek
          Senior
          • 08-2001
          • 1038

          #19
          Nie pokuszę się o ocenę.
          Chciałbym zaś tylko poinformować, iż wg informacji z kontry butelki stojącej wlaśnie przede mną wynika, iż zawartość alkoholu wynosi obecnie: "alc. obj. do 9%".
          Zakupione w biedronce za całe 1,49 zł/0,33l.
          Ogólnie niezłe.
          Dziękuję za uwagę

          Comment

          • pirackamuza
            Senior
            • 12-2004
            • 1903

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Rolek
            (...) Dziękuję za uwagę
            Proszę...
            Toruń przeprasza za Radio Maryja
            www.bobofruty.pl

            Comment

            • kishar
              Senior
              • 10-2003
              • 1691

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasna barwa, jak dla mnie za jasna na piwo mocne
              o takim ekstrakcie. [3.5]
              Piana: Na początku potężna czapa, dość szybko opada, ale trochę jej zostaję do końca. [4.5]
              Zapach: Zapach słodowy, jakiś taki średni. [3.5]
              Smak: W pierwszej chwili w smaku dominuję posmaki słodowe, z czasem główna rolę zaczyna odgrywać owocowa słodycz , lekko wyczuwalny alkochol, nie wyczuwam chmielowych aromatów.Jakoś w smaku nie czuć 9% alkocholu. [3]
              Wysycenie: Mogłoby być trochę większe. [4]
              Opakowanie: Takie sobie, bez żadnych rewelacji, ale ujdzie w tłoku.Plus za podanie ekstraktu. [3.5]
              Uwagi: Ogólnie rzecz biorąc nie jestem zwolennikiem tego typu piw, a to oceniam średnio, pijałem lepsze i gorsze.

              Moja ocena: [3.425]

              Comment

              • Samoglow
                Senior
                • 07-2007
                • 606

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Bardzo przyjemny, szlachetny, bursztynowy [4.5]
                Piana: Troszkę zbyt krotko się utrzymuje, ale na początku bardzo okazała [4]
                Zapach: Wyraźnie słodowy, alkohol, mimo jego ilości, nie wybija się rażąco [4.5]
                Smak: Jedno z najprzyjemniejszych piw, jakie w życiu piłem. Zakochałem się w nim. Smak mocno słodowy, bardzo zdecydowany, a w swej wyrazistości subtelny. Chmielowa nuta dodaje lekkiej goryczki w posmaku a alkohol jest wyczuwalny, lecz nie na tyle, aby przeszkadzał - uzupełnienie, [5]
                Wysycenie: No tu trochę za słabo, ale nie jest to dla mnie aż taki problem [3.5]
                Opakowanie: Jestem zdecydowanie przeciwny, aby w skład oceny piwa wchodziła ocena opakowania. Moim zdaniem to mija się z celem. Opakowanie jest niezbyt wyszukane, ale nic to! [4]
                Uwagi: Niestety Browar Grudziądz zaprzestał sprzedaży tego piwa za pośrednictwem Biedronki, co jest bardzo niepocieszające.

                Moja ocena: [4.575]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9733

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolr mocnej herbaty, stosowny do mocy piwa, choć trochę "brudnawy". [3.5]
                  Piana: Kremowa, wysoka. Długo się utrzymuje, opadając, zostawia ślad. [4.5]
                  Zapach: Słód z wyczuwalnym alkoholem. Po lekkim ogrzaniu pojawiają się nuty owocowe (wino?). [3.5]
                  Smak: O, kurde. Moc jest z nami. Twadym trzeba być, nie miętkim - wypiłem więc do końca. Poważniej (nieco) w trakcie picia pojawia się ciekawa nuta (chleb?). [3]
                  Wysycenie: Wystarczające. [4]
                  Opakowanie: Bączek. W konwencji "tanie - mocne". Symbolika kawaleryjska (wiadomo, Centrum Wyszkolenia Kawalerii w Grudziądzu) utrzymana, ale legendarny major chyba zasłużył na więcej... [3.5]
                  Uwagi: Grudziądz robi piwa dwóch nurtów - to jest to tańsze. Mimo wszystko jest ciekawe, ale chyba trochę za mocne...

                  Moja ocena: [3.425]

                  Comment

                  • Budvar
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 265

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnobursztynowy, ładny [4]
                    Piana: mocno chwilowa, chwilowo niezbyt mocna strona tego piwa [1.5]
                    Zapach: jakiś taki mało piwny, słodki, owocowy, ale nie odrzuca, trudno w nim wyczuć wyraźnie piwne akcenty [3]
                    Smak: w pierwszej chwili nawet ciekawy, słodkawy, jakby ciut owocowy i – o dziwo ! – bez alkoholowego posmaku; jednak z biegiem czasu piwo staje się coraz trudniej wypijane (a to zaledwie „bączek”!), w smaku stanowczo za słodkie i niebezpiecznie zbliżające się do całkiem niedrogich, rodzimych "win" (alkoholowością i smakiem); z oceną mam kłopot, powinno być niżej, ale plus za pierwsze wrażenie [2.5]
                    Wysycenie: bida z nędzą – prawie go nie ma [1.5]
                    Opakowanie: mocno przeciętne, z militarystycznymi akcentami [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [2.625]

                    Comment

                    • Bombadil13
                      • 05-2005
                      • 2479

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Budvar Wyświetlenie odpowiedzi
                      bida z nędzą
                      a gdzie się podzial sentyment i lokalny patriotyzm?
                      Poszukuję

                      Comment

                      • zAjkA
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 1089

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, bursztynowa pełnia. [5]
                        Piana: Ciężko tu o jakąś niebywałą piane. Dziurawa, grubo ziarnista opada w mgnieniu oka acz kolwiek pozostawia po sobie delikatny kożuszek. [2]
                        Zapach: Piękny. Podczas nalewania wyczuwalny słodki, kwiatowy, bukiet. W dalszej fazie czuć palone akcenty. [5]
                        Smak: Gdyby nie ten duży stopień nasycenia oraz zbyt obfita goryczka byłoby całkiem nieźle gdyż jest tu przyjemna słodycz charakterystyczna dla mocnych piw. Jednym słowem jednocześnie za słodki i za gorzki jakby to powiedział Jerzy. [3.5]
                        Wysycenie: Zdecydowanie za duże. Psuje smak, szybko wypełnia mój i tak spory żołądek. [2]
                        Opakowanie: Etykieta prosta ale czytelna. Bąk 0,33l [3]
                        Uwagi: Kupione za bandycką cenę 2,3zł w sklepie przy byłym danpolu.

                        Moja ocena: [3.85]
                        Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                        Comment

                        • wedge7
                          Senior
                          • 01-2007
                          • 217

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnozłoty; bardzo ładny [5]
                          Piana: gęsta; śnieżnobiała; redukuje się do dywanika który na dość długo pozostaje w kuflu [4]
                          Zapach: wyraźny; słodki; owocowy; [4]
                          Smak: słodki owocowy; wyraźnie wyczuwalny alkohol; w tel zdecydowana goryczka [3.5]
                          Wysycenie: trochę za małe; gazu mogłoby być więcej [3.5]
                          Opakowanie: niczym szczególnym się nie wyróżnia; producent mógłby trochę bardziej postarać się jeśli chodzi o design tego piwa [3]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.775]

                          Comment

                          • JAckson
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 6122

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Kolor złoty, trochę matowy [4]
                            Piana: Początkowo niezbyt wysoka ale za to trwa do końca. Nieźle osiada na szkle. [4.5]
                            Zapach: Zapach z mocno wyczuwalną nutą rozpuszczalnikową. Do tego słodowość i delikatne suszone owoce [4]
                            Smak: Na początek słodycz, ale dość przyjemna, potem delikatne orzechy, następnie alkoholowa goryczka w gardle i na koniec przyjemny, słodowy posmak. [4]
                            Wysycenie: Nasycenie dobre. Czyli nie przesadne, ale piana trwa do końca [4]
                            Opakowanie: + Butelka 0,33; kapsel firmowy; podany ekstrakt
                            - Etykieta niezbyt wyszukana; skatowana, bezzwrotna(wg kontry) butelka [3.5]
                            Uwagi: Miałem nie oceniać, ale po paru łykach zmieniłem zdanie. Piwo zasługuje na ocenę i to niezłą (choć za mocnymi nie przepadam i nieprędko po nie sięgnę).

                            Moja ocena: [4.025]
                            MM961
                            4:-)

                            Comment

                            • Samoglow
                              Senior
                              • 07-2007
                              • 606

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo przyjemny, szlachetny, bursztynowy, choć w Dobrej Dziewiątce jest ładniejszy. [4.5]
                              Piana: Troszkę zbyt krotko się utrzymuje, ale na początku bardzo okazała [4]
                              Zapach: Wyraźnie słodowy, alkohol, mimo jego ilości, nie wybija się rażąco [4.5]
                              Smak: Jedno z najprzyjemniejszych piw, jakie w życiu piłem. Zakochałem się w nim. Smak mocno słodowy, bardzo zdecydowany, a w swej wyrazistości subtelny. Chmielowa nuta dodaje lekkiej goryczki w posmaku a alkohol jest wyczuwalny, lecz nie na tyle, aby przeszkadzał - uzupełnienie. Możnaby spodziewać się, że jest to jakiś "mózgotrzep", a tu nic z tego. Jest dość ciężkie, ale jest to naprawdę niecodzienne super mocne piwo i jest naprawdę świetne. Nie ma to nic wspólnego z piwami o podobnych parametrach np. z Jabłonowa, po których to 3 godziny strach przyłożyć zapalona zapałkę do ust [5]
                              Wysycenie: No tu trochę za słabo, ale nie jest to dla mnie aż taki problem. Jak na tak mocne piwo, do przyjęcia. [4]
                              Opakowanie: Nie chcę zaniżać ogólnej oceny, ale jest baaardzo niewyszukane. Jest to jedno z najdroższych piw Grudziądza (2,2 zł za 0,33 u nas w Gdańsku), a opakowanie, pomimo szlachetniej nazwy tego trunku jest prostackie i dość niechlujne. Zostawiam 5, bo są podane parametry i jest to jedno z moich ulubionych piw. [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.65]

                              Comment

                              • MarcinKa
                                Senior
                                • 02-2005
                                • 2729

                                #30
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Samoglow Wyświetlenie odpowiedzi
                                Smak mocno słodowy, bardzo zdecydowany, a w swej wyrazistości subtelny. Chmielowa nuta dodaje lekkiej goryczki w posmaku a alkohol jest wyczuwalny, lecz nie na tyle, aby przeszkadzał - uzupełnienie. Możnaby spodziewać się, że jest to jakiś "mózgotrzep", a tu nic z tego. Jest dość ciężkie, ale jest to naprawdę niecodzienne super mocne piwo i jest naprawdę świetne. Nie ma to nic wspólnego z piwami o podobnych parametrach np. z Jabłonowa, po których to 3 godziny strach przyłożyć zapalona zapałkę do ust
                                Podpisuję się. Dodał bym jeszcze pewną owocowość, która sprawia, że piwo kojarzy się z niektórymi belgijskimi ciężkimi piwami. Doskonały smak.
                                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎