Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Cork

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Tapir
    Senior
    • 10-2009
    • 730

    #46
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Brąz z rubinowymi refleksami. Spodziewałem się czegoś ciemniejszego. [3.5]
    Piana: Na początku drobnopęcherzykowa i dość wysoka, niestety bardzo szybko znika zostawiając po sobie dość trwały dywanik. Kolor beżowy. [3]
    Zapach: Średnio intensywny. Słodowy, lekkie nuty palone, dość wyraźny karmel. Przyjemny. [4]
    Smak: Wyczuwalna goryczka (do zaakceptowania) i kwasowość (już trochę za wysoka). Leciutka nuta kawowa, trochę wodniste. Bardzo lekka słodkawa nuta w tle. [3.5]
    Wysycenie: Za wysokie jak na zwykłego ciemniaka, o stoucie nawet nie wspominając. [3.5]
    Opakowanie: Kiepsko. Podany ekstrakt na kontrze za to rozmazana i nieczytelna data. Napis "Irish Stout" na razie nadal trochę na wyrost [3]
    Uwagi: Kupione za 3.50 w Rodzince Bis

    Zmienia się to piwo. Jakiś rok temu było bardziej słodkawe, teraz powoli ewoluuje w stronę stouta ale prawdziwym stoutem nie jest (chociaż może to ja w życiu za mało stoutów wypiłem...). Spróbuję znów za jakiś czas

    Moja ocena: [3.6]
    Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

    Comment

    • sibarh
      PremiumUżytkownik
      • 01-2005
      • 10384

      #47
      Piwo:
      Attached Files
      2800 nowe piwa opisałem na forum
      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

      Comment

      • leona
        PremiumUżytkownik
        • 07-2009
        • 5853

        #48
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Ciemno brązowy może brunatny, przejrzysty [3.5]
        Piana: Dość skąpa ale utrzymuje się do końca w postaci obrączki na powierzchni [3]
        Zapach: Palone słody, sporo karmelu. Brak "słodkich" aromatów. Więcej niż przyzwoicie [4.5]
        Smak: Cudownie wytrawne, z dobrze zbalansowaną goryczką i kwaskowatością. Zaskakuje mała treściwość jak na ten ekstrakt. [4]
        Wysycenie: Ciut, ciut za mocne. Nawet w ostatnim łyku [4]
        Opakowanie: Pała za kłamstwo. Faktycznie to nie jest stout. Ale to jest chyba najlepsze polskie piwo ciemne więc po co podszywać się pod inny styl? [2]
        Uwagi: Piwo oceniałem jako ciemniaka natomiast etykieta musiała dostać za swoje.
        Bardzo dobre jak na nasze realia piwo. Ja częściej wybieram jednak Junaka bo Cork jest niedostępny w moich okolicach.

        Moja ocena: [3.95]
        Last edited by leona; 23-02-2010, 21:01.

        Comment

        • Sexbeer
          Junior
          • 11-2003
          • 29

          #49
          A to nie jest jedno i to samo?
          "Kto wcześnie się z łózka zbiera,
          Ten wcześnie umiera."
          (-)Terrence Pratchett

          Comment

          • leona
            PremiumUżytkownik
            • 07-2009
            • 5853

            #50
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sexbeer Wyświetlenie odpowiedzi
            A to nie jest jedno i to samo?
            No tak mi się wydaje.
            Ale gdybym miał wybór brałbym Corka bo nie cierpię piw z puszki.

            Comment

            • Pendragon
              Senior
              • 03-2006
              • 13950

              #51
              Oczywiście, że Cork to to samo co Junak Ciemne.
              Podobnie jak Junak Strong = Sarmackie, a Junak Premium = Fasberg (z Łodzi).
              Last edited by Pendragon; 25-02-2010, 10:44.

              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #52
                Kurka, jakoś wcześniej na to nie wpadłem byłem...

                A ja, gamoń, "temu korku" dałem onegdaj ocenę o 0,275 wyższą niż "temu junaku"... We wszystkich kategoriach prowadził Cork, choć w smaku wygrał Junak.
                Ciekawe, zwłaszcza, że oceniałem te piwa w odstępie ok. miesiąca. Ech, muszę się napić... .

                Comment

                • tfur
                  Senior
                  • 05-2006
                  • 1303

                  #53
                  pić się chce? o ty porze?! hej, młody junaku, smutek zwalcz i strach...
                  veni, emi, bibi

                  Comment

                  • Gringo
                    Senior
                    • 07-2007
                    • 2151

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ciemno rubinowo - brązowy, przejrzysty, lekko zamglony. [3.5]
                    Piana: Niewielka ale dość trwała, trzyma się do końca spożywania. [4]
                    Zapach: Słodowo - karmelowy, przypalony, w oddali jakieś niepokojące nieświeże nuty. Mało intensywny, przebija się alkohol. [3]
                    Smak: Cierpkie, kwaskowate . Brak mi w tym piwie świeżości, w tle dominuje słód i końcówka goryczkowa. Cały czas przewijają się posmaki stęchłej wody. Nie podeszło mi to piwo. Liczyłem na coś bardziej treściwego. Data do spożycia 28.01.2011 [2]
                    Wysycenie: Na początku przyzwoite, szybko się wysyca pod koniec picia zero. [3.5]
                    Opakowanie: Ciekawa etykieta stylizowana na wyspiarski styl, jak i nazwa piwa. Pełna informacja, kontra, krawatka. Brak kapsla firmowego 0,5 pkt w dół [4]
                    Uwagi: Niestety dla mnie nie do powtórzenia.

                    Moja ocena: [2.8]

                    Comment

                    • zgroza
                      Senior
                      • 03-2008
                      • 3597

                      #55
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnoczerwonobrązowy, blisko czerni [4.5]
                      Piana: Dość gęsta i obfita, opada do zera [3.5]
                      Zapach: Karmelowo-palony, dość mocny, wytrawny [4.5]
                      Smak: wytrawne, palone, leciutko karmelowe, raczej gorzkie, "szorstkie" takie [4]
                      Wysycenie: mniej niż więcej [4]
                      Opakowanie: Informacje są, design znośny [3.5]
                      Uwagi: B. dobre ciemne mocne polskie na wytrawnym końcu spektrum.

                      Moja ocena: [4.125]
                      Lotna ekspozytura browaru

                      Też Was kocham.

                      Comment

                      • wrednyhawran
                        Senior
                        • 07-2010
                        • 1784

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Prawidłowy, choc nieco jaśniejszy niż typowy stout [4]
                        Piana: Powinna być kremowa, ale że piwo jest gazowane CO2 mamy zwyczajną piane, która na początku buzuje, jest dosyc wysoka, po czym opada do mikroskopijnego kożuszka. [2.5]
                        Zapach: Bardzo przypomina charakterystyczny słodki zapach piw z Jabłonowa (szczególnie Belfast i Poker), wyczuwalne nuty stoutowe, ale także alkoholowe. [3]
                        Smak: Z początku słodkawe, następnie pojawia się niezła goryczka, ogólnie nie jest źle. Również bardzo przypomina mi Belfasta. Niestety smak jest dosyć rozwodniony, brakuje mu treściwości, jest dosyć płaski. Wiadomo, że nie jest to nawet druga liga stoutów, ale ujdzie. [3.5]
                        Wysycenie: Niskie, ale za wysokie jak na stouta oczywiście. Po odczekaniu ok 20min od nalania, jest już ok. Szkoda, że nie jest gazowane azotem, no ale nie wymagajmy zbyt wiele [3]
                        Opakowanie: Butelka z prostą etykietą, w Irlandzkiej tonacji, alk. 6,5% i ekstrakt 13,6%, zatem parametry podane, nie ma się co czepiać. [4]
                        Uwagi: Przeciętny polish irish stout wypić można. Trzymając się już porównania do Belfasta - ten jest znacznie lepszy, mimo że wyczuwałem wiele podobieństw zarówno w smaku, zapachu jak i nagazowaniu. Myślę, że ocena w okolicach 3 będzie adekwatna.

                        Moja ocena: [3.25]
                        Last edited by wrednyhawran; 18-01-2011, 20:42.
                        Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                        Małe Piwko Blog
                        Małe Piwko Blog na facebooku
                        Domowy Browar Demon

                        Comment

                        • wrednyhawran
                          Senior
                          • 07-2010
                          • 1784

                          #57
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sexbeer Wyświetlenie odpowiedzi
                          A to nie jest jedno i to samo?
                          A mi się wydaje, że to nie jest to samo. Wiele razy piłem Junaka Ciemnego, dziś po raz pierwszy skosztowałem Corka i jest dla mnie spora różnica, na pewno nie mogę powiedzieć, że to to samo piwo.
                          Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                          Małe Piwko Blog
                          Małe Piwko Blog na facebooku
                          Domowy Browar Demon

                          Comment

                          • funky83
                            Senior
                            • 07-2009
                            • 136

                            #58
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wrednyhawran Wyświetlenie odpowiedzi
                            A mi się wydaje, że to nie jest to samo. Wiele razy piłem Junaka Ciemnego, dziś po raz pierwszy skosztowałem Corka i jest dla mnie spora różnica, na pewno nie mogę powiedzieć, że to to samo piwo.
                            Różne warki???

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13950

                              #59
                              Czy na prawdę myślisz, że jeden browar robi dwa różne piwa (w tym przypadku ciemne) o identycznych parametrach?

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #60
                                Nie wiem, parametrów nie porównywałem. Junaka ciemnego piłem jakiś czas temu, ale wystarczająco wiele razy, żeby zapamiętać jego smak. Pamiętam, że stouta mi nie przypominał, a Cork, choć słabo, to jednak tak.

                                Pewności jednak nie mam. Trzeba by przeprowadzić degustację porównawczą, żeby okreslić na pewno. W każdym razie Cork dzisiaj nie nasunął mi skojarzeń z Junakiem.

                                Jeżeli jednak uważacie, że te dwa piwa są jednym i tym samym to należałoby sobie zadać pytanie, czy Junak ciemny jest stoutem, lub też czy Cork stout stoutem de facto nie jest?
                                Wiem, że polskie browary lubią sobie żąglować nazwami, ale bez przesady, chyba irish stout, a ciemny pils to zgoła różne gatunki...
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎