Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Tyskie, Gronie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #76
    Tyskie , Gronie

    Niezniennie dobre piwo - na nowych wzorach etykiet (o,5 l i 0,66l ) pojawił się złoty medal z konkursu z Londynie 2002. Skany zamieściłem w dziale "Kolekcjonerstwo"

    Comment

    • kopernik
      Senior
      • 11-2002
      • 204

      #77
      nowa szata graficzna była jedynym powodem dla którego nabyłem to piwo. Po przelaniu do kufelka zaobserwowałem kolorek słomkowy, miły dla mojego oka, gazu było niewiele i szybko wyparował, smaczek- całkiem niezły choć troszkę za cienki, pianki w zasadzie brak, zapach,-gorszy niż smak, opakowanie typowe- bytelka ale z nową etykietą ( całkiem przyjemną dla oka).Niezła propozycja na lato.

      Moja ocena: [3.5]

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #78
        A lata jakoś nie widać.
        Nowa szata jakoś dziwnie przypomina mi Šariša.

        Comment

        • grzech
          Senior
          • 04-2001
          • 4592

          #79
          Powróciłem, powodowany nową szatą graficzną.
          Piwo jasne koloru złocistego, piana nietrwała, nasycenie gazem słabe. Zapach intensywny, mający w sobie coś "ciężkiego". Podobnie jest ze smakiem, w którym dominuje goryczka, tłumiąca inne nuty. Nadal twierdzę, że nie jest to piwo dobre. Jest zaledwie "wypijalne".

          Moja ocena: [3.125]

          Comment

          • OSTRAVAR
            Junior
            • 06-2003
            • 1

            #80
            Według mnie jest to najlepsze piwo. Wspaniała barwa ,extra smak. Tradycja zobowiązuje...

            Moja ocena: [4.65]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------

            Comment

            • Matys
              Senior
              • 02-2003
              • 139

              #81
              BArdzo dobre!!! Jest to piwo które faworyzuję wśród piw pijanych na codzień przeze mnie.

              Comment

              • mwa
                Senior
                • 01-2003
                • 5071

                #82
                Jeśli można coś dopowiedzieć to dla mnie na pierwszym miejscu.
                Najlepsze piwo i nie drogie.
                Fakt, że piana szybko znika, ale i piwo szybko znika, przynajmniej u mnie.

                Na zdrowie
                Last edited by mwa; 20-06-2003, 14:40.
                Pozdrawiam Cię !!!!

                Comment

                • krzysfryna
                  Senior
                  • 06-2003
                  • 107

                  #83
                  Kto tu takie brednie wypisuje że jakieś "wodniste" bez zapachu itp.piliście w ogóle TYSKIE GRONIE,oczywiście z Tych,a nie z jakiejś wsi.a poza tym to jedne z naj lepszych piw polskich,a na pewno w pierwszej 3,i niewiele piw zagranicznych może z nim konkurować.

                  Comment

                  • krzysfryna
                    Senior
                    • 06-2003
                    • 107

                    #84
                    bardzo dobry smak,właściwie nasycone CO2,kolor idealnie jasno brązowy,piana jenak niewielka i niezbyt wielka,zapach bardzo dobry ,chyba naj lepsze polskie piwo,nic dodać nic ująć

                    Moja ocena: [4.525]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    w tym przypadku można uznać że się czepiam, ale określenia pt. "smak/zapach bardzo dobry" nie dają żadnego punktu odniesienia a to są przecież najistotniejsze składniki oceny.

                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #85
                      krzysfryna napisał(a)
                      Kto tu takie brednie wypisuje że jakieś "wodniste" bez zapachu itp.piliście w ogóle TYSKIE GRONIE,oczywiście z Tych,a nie z jakiejś wsi.a poza tym to jedne z naj lepszych piw polskich,a na pewno w pierwszej 3,i niewiele piw zagranicznych może z nim konkurować.
                      To że Tyskie może być lepsze od wielu piw zagranicznych, to się zgodzę, ale kto Ci powiedział, że to jest jedno z najlepszych piw w Polsce? Widać mało jeszcze popróbowałeś polskich piw ... Poza tym mam wątpliwości, czy to piwo jest robione w Tychach - przynajmniej raz w miesiącu przejeżdżam przez Tychy samochodem i jak dotąd na dziedzińcu browaru widziałem stojące same skrzynki Lecha.

                      A poza tym każdy ma prawo do własnego zdania, nie sądzisz?
                      Last edited by breslauer; 10-07-2003, 09:46.

                      Comment

                      • ppns
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 1737

                        #86
                        krzysfryna napisał(a)
                        Kto tu takie brednie wypisuje że [..]
                        Twoja histeryczna reakcja wobec opinii prawdziwych piwoszy o Tyskim Gronie świadczy , że nie masz w ogóle pojęcia o polskim rynku piwnym , i rozeznania , co warzą inne browary.

                        Ale są wakacje , i możesz się wybrać , w czasie urlopu , np. do Lwówka Śląskiego czy Witnicy . Duży udział Tyskiego Gronie na polskim rynku piwnym to zasługa marketingowców z Tychów . Walory smakowe ( i ogólnie -> organoleptyczne ) nie skłaniają przecież , by w ogóle konsumować to piwo.
                        piwoppns@wp.pl

                        Comment

                        • Tomek23
                          Gość
                          • 07-2003
                          • 1

                          #87
                          Stwierdzic mozna iz piwo w nowej szacie graficznej prezentuje sie okazale,natomiast smak jakby zszedl na drugi plan u producentow.Ogolnie jak dla mnie trojka z plusem,zimne w upalne dni jest OK.

                          Moja ocena: [3.525]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------

                          Comment

                          • mwa
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 5071

                            #88
                            Tomek23 napisał(a)
                            Stwierdzic mozna iz piwo w nowej szacie graficznej prezentuje sie okazale,natomiast smak jakby zszedl na drugi plan u producentow.Ogolnie jak dla mnie trojka z plusem,zimne w upalne dni jest OK.

                            Moja ocena: [3.525]
                            Będziesz musiał się bardziej wysilić przy ocenianiu, bo Cię Art zgani.
                            Pozdrawiam Cię !!!!

                            Comment

                            • Ahumba
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 8962

                              #89
                              ocenę (cyfrową)tego piwa pitego na wakacjach z kufla daruję sobie.
                              Jak można np. oceniać smak czegoś, co smaku nie posiada?
                              Jedynym plusem było to, ze było chłodne i wilgotne.
                              Najgorsze, jakie przez trzy tygodnie piłem na Kaszubach.
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                              Comment

                              • Regent
                                Senior
                                • 10-2002
                                • 512

                                #90
                                Ahumba napisał(a)
                                ocenę (cyfrową)tego piwa pitego na wakacjach z kufla daruję sobie.
                                Jak można np. oceniać smak czegoś, co smaku nie posiada?
                                Jedynym plusem było to, ze było chłodne i wilgotne.
                                Najgorsze, jakie przez trzy tygodnie piłem na Kaszubach.
                                Cały czas będę konsekwentnie bronił tego piwa. Nie zgadzam się z tą opinią, uważam że jak na piwo " masowe " Tyskie Gronie cały czas prezentuje bardzo wysoki poziom, ma swój charakterystyczny smaczek, chmielowy jak najbardziej, na pewno bardziej zdecydowany niż np. Harnaś. Oczywiście smak Gronia jest stonowany, delikatny, ale czy to coś złego? Zresztą jeśli można to pić przez trzy tygodnie, to nie może być te piwo bezbarwne, gdyż mogłoby zemdlić degustatora.
                                Mniej alkoholu w piwach !!!
                                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎