Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sulimar, Kiper Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #16
    Butelka to klasyczny bączek. Czarno-złota niebrzydka etykieta, ładny kapsel firmowy.
    Kolor bursztynowy, bardzo ładny.
    Nagazowanie bardzo dobre, wręcz za mocne.
    Piana średnio wysoka, szybko znika, ale zostawia kołderkę.
    Zapach owocowo-alkoholowy.
    W smaku czuć słód oraz lekką goryczkę, ale to wszystko jest niestety przytłumione przez wyraźny posmak alkoholowy. Jakby mniej wyżyłować ten ekstrakt, piwo byłoby o wiele lepsze.

    Moja ocena: [2.95]

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #17
      Ciekawe piwo o oryginalnym smaku, jadnaj nie w moim stylu.
      Kolor ciemno złoty, zupełnie ładny.
      Piana niska, lekko beżowa, gęsta, zostawia trwały ślad.
      Nasycenie beznadziejne. Po dłuższym wpatrywaniu zauważyłem ze trzy zabłąkane pęcherzyki. Były małe, powolne i wyraźnie nieszczęśliwe.
      Zapach słodowy i słodkawy, trochę owocowy z nutą zbożową i jeszcze jakąś mdłą, niezidetyfikowaną. Średniointensywny.
      Smak, jak napisałem dość oryginalny, ale nie przekonał mnie do siebie. Nachmielenie średnie, wyczówalna nuta słodowa i jakaś chemia.
      Etykieta czarno złota, elegancka i ładna, a przy tym nie przekombinowana. Efektu dopełnia ładny kapsel.

      Moja ocena: [3.175]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #18
        Zakupiłem go gdzieś pomiędzy Radomiem, a Puławami. Cena 1,65zł za "bączka".
        kolor- bursztyn, ciut za jasny jak na mocne
        piana- z początku duża, gęsta po chwili jednak znika ale pozostaje w postaci milimetrowej kołderki.
        CO2- idealne!! Dużo małych bąbli widać i czuć.
        zapach- słodowy, bez nuty alkoholowej
        smak- ciut za wodniste jak na mocne, słód, lekki chmiel z lekką goryczką. Gdyby nie ten rozwodniony posmak było by 5.
        opakowanie- bączek, etykieta bardziej nadaje się na portera, ale niech będzie. Kapsel firmowy.
        Coś mi mówiło aby kupic więcej, szkoda. Piwko mi naprawdę bardzo podeszło, choć mocne to nie to co ja preferuję. Było to jedno z niewielu mocnych piw które mi smakowało. To pierwsze piwo z "kipera" i mam nadzieje że nie ostatnie.

        Moja ocena: [3.9]
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • Chris
          Senior
          • 05-2004
          • 812

          #19
          Zakupiłem na próbe w delikatesowym za 1.40 .Nie zachwyciło mnie to piwko praktycznie niczym.Kolor zbyt jasny,gazu za mało,piany brak,smak wodnisty...delikatnie słodki,za to butelka ładna,ale etykietka do tego piwa nie pasuje,kapsel firmowy.Jak dla mnie zasługuje na 3.Raczej już nie powróce do tego piwka!
          chickkiller :)

          Comment

          • Seta
            Piję piwo
            • 10-2002
            • 6964

            #20
            Browar Kiper - piwo Kiper

            Kupione w Delikatesach Centrum za niewiele ponad 1 zł.
            Pękata buteleczka 0,33l, Alk.: 7% obj, Eks.: 14,1%
            Zapach 4,5 - chmielowy, "goryczkowy", przyjemny
            Kolor 4 - złocist, nie za ciemny
            Piana 3 - z początku wysoka, trudna do kontroli (w kuflu 0,5!), po 2 minutach prawie znika, na szczęście szybko się pije i jakieś resztki pozostają do końca
            Smak 4 - lekki posmak podpalania ale jednak gorzki, pije się nadspodziewania dobrze - miłe zaskoczenie przy takiej cenie i zawartości alkocholu...
            Nasycenie 3,5 - na początku idealne, pod koniec stanawczo za mało
            Opakowanie 4,5 - bardzo ładna buteleczka 0,33, pękata, niziutka, przyjemniutka

            Generalnie - myślełem, że będzie tragedia, ale wyszło, że prawie fanem zostałem
            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              a czy przypadkiem nie jest to to piwo?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Seta
                Piję piwo
                • 10-2002
                • 6964

                #22
                na to wygląda - tylko ten napis "Mocne" jakoś tak z boku
                Attached Files
                Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasnobursztynowy, klarowne [4.5]
                  Piana: zwarta, drobna gęsta ale dość szybko opada [4]
                  Zapach: słodowośc wymieszana z daliek powiewem brudnej ścierki [3]
                  Smak: dziwny, wyczuwalny mocna goryczka, prawie nie czuć alkoholu, jak na mocne by wypadało, zbyt płytkie, za mało treściwe, tak naprawdę to czuć tylko tę goryczkę ale czy jest ona do końca tylko chmielowa, głowy nie dam [3.5]
                  Wysycenie: z początku dośc mocne bąbelki, później zanikają [3.5]
                  Opakowanie: mi sie podoba, butelka brązowa, prosta etykieta w tonacji złoto-czarnej, firmowy kapsel [5]
                  Uwagi: dośc przyzwoite choć z pewnymi zastrzeżeniami ale powrócić mozna

                  Moja ocena: [3.5]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ładny, bursztyn [4]
                    Piana: na poczatku dośc obfita, potem szybko zanikła [3]
                    Zapach: słodkawy, lekko drażniący [2.5]
                    Smak: no, może być. Intenswyna goryczka, jakaś nikła nutka słodowa i nic więcej [3.5]
                    Wysycenie: dobre, długo się utrzymywało [4]
                    Opakowanie: przyciąga wzrok [4]
                    Uwagi: Zakupione w sosnowieckim Ąszą. Pewnie nieprędko do niego powrócę.

                    Moja ocena: [3.175]
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • Bekiesz
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 140

                      #25
                      Skusił mnie ładny firmowy kapsel,i kupiłem "Kipera Mocnego",a teraz żałuje... .Piwo zupełnie nie ma piany.Smak jakiś dziwny,niby chmielowy jak należy,ale przy tym lekko mdły.Kolorek nieco za jasny,zapach bardzo neutralny.Właściwie,tylko zawartość alkoholu pozwala umieścić to piwo w kategorii mocnych.Na szczęście kosztuje grosze.Na pewno do niego nie wrócę.
                      Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                      Comment

                      • thrashcan
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 126

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Bursztynowy, mógłby być odrobinę ciemniejszy. [4.5]
                        Piana: No takiej piany po tym piwie się nie spodziewałem. Biała, gęsta, utrzymuje się całkiem długo, praktycznie do samego końca dywanik na powierzchni piwa. [4]
                        Zapach: Niezbyt intensywny zapach słodowo - owocowy, dość przyjemny. [3.5]
                        Smak: Przede wszystkim dość wyraźna goryczka, poza tym lekkie smaczki alkoholowe, a całość jednak jakby lekko wodnista. Ale generalnie piwo wypijalne bez skrzywienia gęby [3.5]
                        Wysycenie: Trochę większe i nie miałbym zastrzeżeń. Utrzymuje pianę, bąbelki pracują w szklanicy, ale za słabo "gryzie" w język. [4]
                        Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety czarno - złote, nie wyróżniające się, kapsel firmowy. Mimo wszystko solidna robota. [4]
                        Uwagi: Za taką cenę (1,40 zł) można spokojnie się na nie skusić.

                        Moja ocena: [3.65]

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ładny. Dość ciemny, klarowny. [4.5]
                          Piana: Nie za dużo piany. Dość grube bąbelki. Szybko opada do kożuszka po którym do końca pozostają tylko resztki. [3]
                          Zapach: Intensywny słodowy z lekką nutką alkoholową. Średnio przyjemny. [3]
                          Smak: Przeciętny. Mocny słodowy smak z wyczuwalnym alkoholem. Dość treściwe w smaku. Czuć lekką goryczkę. Po przełknięciu słodowo alkoholowy posmak, ciut goryczki również jest. [3]
                          Wysycenie: Jest do końca, ale od połowy wyraźnie już go brak. [3]
                          Opakowanie: Ładne wzornictwo. Kolorystyka również odpowiednia, tylko złoty kolor zbyt ciemny co w efekcie daje wrażenie ponure. Bardzo ładny firmowy kapsel (taki jak w Pilsnerze tylko ciemno granatowy). Parametry są. [4]
                          Uwagi: Przeciętne mocne piwo jakich wiele. Wyraźnie lepsze od Mocnego Dużego.

                          Moja ocena: [3.125]
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • Lacriferno
                            Senior
                            • 07-2005
                            • 783

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Złoty, dość ciemny, klarowny. [5]
                            Piana: Intensywnie pieni się tylko przy nalewaniu, potem znika bez śladu. [2]
                            Zapach: Silnie słodowy z wyraźnym alkoholem. [3]
                            Smak: Mocna goryczka i wyraźny posmak alkoholowy są na pierwszym planie. Poza tym jest nieco za słodkie. [3]
                            Wysycenie: W sam raz. Bąbelki aktywne do końca spożywania. [4.5]
                            Opakowanie: Bączek; firmowy kapsel, etykieta w ciemnej tonacji. Najważniejsze informacje podane. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.125]

                            Comment

                            • rotmistrz
                              Senior
                              • 06-2005
                              • 469

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: jasno żółty, klarowny, za jasny jak na piwo mocne [2.5]
                              Piana: biała, drobnoziarniasta, początkowo wysoka szybko siadla, pozostawiła dziurawy kożuszek [2.5]
                              Zapach: intensywny, chmieloowo-słodowy, lekko alkoholowy [3.5]
                              Smak: wyraźny smak alkoholu, mocna goryczka a potem nuta chmielowo-słodowa, [3]
                              Wysycenie: intensywne przez cały okres konsumpcji [3.5]
                              Opakowanie: czarno-zlota puszka,informacje o piwie nie pełne [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.125]

                              Comment

                              • maciejos
                                Junior
                                • 12-2004
                                • 29

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: całkiem ładny, złoty, wpadający w jasny bursztyn [4]
                                Piana: drobnopęcherzykowa, cienka 0,5 mm warstewka utrzymuje się dość długo [3]
                                Zapach: silny, trochę za silny zapach słodu [3]
                                Smak: Odczuwalna słodycz, lekko owocowa nuta. Alkoholowy aromat małowyczuwalny- za to plus. Ale za tę zbyt intensywną słodycz - minus. Gdzie chmiel??? [3]
                                Wysycenie: po 5 minutach od otwarcia to już właściwie wspomnienie [3]
                                Opakowanie: Na półce na pewno się nie wyróżnia. Wpisuje się w kanon kolorystyczny dla piw mocnych - czerń + złoto. Kłosy w poddruku na etykietach pachną PRL-owską estetyką. Ciekawy kapsel. Śmieszy trochę duma z roku 2000 ;-) [3]
                                Uwagi: To piwo nie w moim guście. Lubie piwa mocne, ale nie aż tak słodkie...

                                Moja ocena: [3.05]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎