Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    #16
    Jestem w połowie tego piwa i choć nie przepadam za piwami mocnymi to to mi nawet smakuje.
    W stosunku do obrazków to moja etykieta jest trochę inna (chyba najnowsza - jak zeskanuje to zamieszczę).
    A co do piwa to trochę mało gazu, piana po opadnięciu pozostawia miły dla oka "osad" na ściance szklanki troche za słodkie ale to chyba normalka dla mocnych piw. Plus to to że nie czuć alkoholu.

    Comment

    • tomsmu
      Junior
      • 03-2004
      • 4

      #17
      Miłe złego początki , na pierwszy rzut oka po nalaniu piwa wydawało mi się, iż będę delektował się tym piwem. Niestety poza ładnym kolorem i pianą ( obfitą) nic mnie w tym piwie nnie przekonało, a wręcz przeciwnie musiałbym byc mocno "zdesperowany" aby po niego ponownie siegnąć. Niestety przystępna cena tego piwa oddaje jego wartość. Nie polecam.

      Moja ocena: [2.4]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #18
        Z pewnością czołowe miejsce wśród piw mocnych.

        Kolor bursztynowy, raczej ciemniejszy - wygląda ładnie.
        Piana gęsta, może niewysoka, ale trwała - kołderka utrzymuje się prawie do końca.
        Nasycenia trochę brakuje, zwłaszcza pod koniec - z czasem maleje ilość drobnych bąbelków.
        Zapach słodkawy, słodowy, połączony z aromatem chmielu, przez moment zdawało mi się, że wyczuwam alkohol - ale to chyba złudzenie.
        W smaku goryczka, leciutko kwaskowa, przyjemnie drażniąca język i podniebienie, za nią idzie posmak słodowy, raczej niezbyt słodki. Smak jest konkretny i zachęca do kontynuacji.
        Opakowanie = butelka 0,33 bezzwrotna (taka sama, jak od Koźlaka), etykieta czarna, nawiązująca wzornictwem do innych produktów (choćby Premium), wygląda całkiem nieźle.

        Moja ocena: [4.2]
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • wigol
          Junior
          • 04-2004
          • 1

          #19
          dobre lecz nie najleprze piwko.Ujdzie w tłumie.Smak dobry kolor sredni

          Moja ocena: [3.55]
          ---------------
          Ocena usunieta z rankingu.
          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
          Art, Admin

          ---------------

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #20
            Kąsek może nie wybitny, ale na pewno smaczny.
            Kolor bursztynowy, o ładnej głębi.
            Piana szybko się zmyła, średnoziarnista, początkowo wysoka.
            CO2 w średniej ilości, pęcherzyki spore.
            Zapach intensywny, chmielowo słodkawy z nutą kwaskową.
            W smaku czuć moc, ale nie alkochol. Goryczka średnio mocna, wyraźny posmak słodu, a za nim chmielowość.
            Opakowanie, to zgrabna buteleczka 0,33 i pasująca do niej etykietka, skromna, ale treściwa, pomysłowa i w miarę charakterystyczna.

            Moja ocena: [3.9]
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #21
              Nie jest złe, ale napewno już nie zasługuje na taką ocenę, jak w pierwszym poście, choć gaz wiele żwawszy. W miarę pełne w smaku, bez posmaków typowo alkoholowych, ale wszystkie piwa z Juranda mają ostatnimi czasy taką jakby trochę metaliczną nutę, która trochę psuje mi cały bukiet smakowy.
              Daję tym razem 3 z małym minusem.
              Attached Files
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • żąleną
                Sojowe Oddziały Bojowe
                • 01-2002
                • 13239

                #22
                Zgadzam się z Wujciem, że czołówka wśród mocniaków. Dla mnie tuż za mocnymi Kunterami.

                Jest to piwo z gatunku "smak mocnego proporcjonalnie mocniejszy od pilsa". Wbrew pozorom to proste przełożenie nie zachodzi tak często, przynajmniej wedle moich odczuć. Nie zawsze charakterystyczny posmak danego pilsa (o ile w ogóle występuje) można w zwielokrotnieniu odnaleźć w mocnym. Np. Łomża Mocna mocno mnie tu zawodzi.

                Ale w prypadku Juranda wszystko jest jak trzeba. Lubię intensywny kwiatowo-chmielowy smak Juranda Premium, a ponieważ Jurand Mocny zapewnia te same doznania pomnożone x 2, wypełnia kubki smakowe aż po brzegi. Nie wiem czemu wcześniej nie sięgałem po to piwo, a właściwie wiem - zupełnie odstręczająca etykieta.

                Comment

                • Oskarx
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 248

                  #23
                  TO JEST MÓJ SMAK.
                  Piana gęsta, puchata (szok) pozostaje do końca, osadza się na ściankach.
                  Gaz mocny, bąbelki lecą do samego końca.
                  W smaku wiele słodu
                  Opakowanie - lubię takie obskurne bączki(kupiony W Spychowie).
                  Moim zdaniem jedno z lepszych polskich piw i niedoceniane.
                  4,5
                  Last edited by Oskarx; 01-04-2005, 13:56.
                  Oskar

                  Comment

                  • Bombadil13
                    • 05-2005
                    • 2479

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: I znowu mi się podoba, jak zwylke piwo.
                    Nie wdaję się w opis koloru bo słabo mi to idzie jako daltoniście [4.5]
                    Piana: dość gęsta i niewielka utzrymuje się cały czas.
                    jak dla mnie lekko za jasna.
                    Kazde wstrzaśniecie szklanka wywołuje pianke. Fajnie [4]
                    Zapach: wyraźny i zachęcający [4]
                    Smak: Intensywny zcudowną goryczką. Jak dla mnie. By nie przesadzić pół punkta zostawiam na coś lepszego [4.5]
                    Wysycenie: Jak dla mnie przesadne [3]
                    Opakowanie: eleganckie, ale nie powala na kolana
                    Krwatke b ładna (duży +) [4]
                    Uwagi: Cudownie komponuje się z wędzonym serkiem (ja zgryzam Goudą). Pyszności!!!

                    Moja ocena: [4.175]
                    Poszukuję

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor to bursztyn o czerwonawym odcieniu. [4]
                      Piana: Przeciętna jeśli chodzi o trawłość, słaba jesli chodzi o rozmiar. [3.5]
                      Zapach: Niestety - wciąż ten sam "jurandowy" zacap, którego nie toleruję. [1.5]
                      Smak: W miarę wyważone, choć jak dla mnie za duża goryczka. Brak głebszych akcentów słodowych. [3]
                      Wysycenie: Nasycenie w normie. [3.5]
                      Opakowanie: W miare estetyczne, charakterystyczne dla marki i gatunku piwa. [4]
                      Uwagi: Gdyby nie ten smrodek, byłoby dobre. A tak nie sięgne po juranda zbyt szybko.ę

                      Moja ocena: [2.65]

                      Comment

                      • lzkamil
                        kierowca bombowca
                        • 01-2003
                        • 3611

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnobursztynowy, odpowiedni dla tego ekstraktu [5]
                        Piana: średniej wielkości, szybko opadła do dywanika, który został parę minut i zniknął [3]
                        Zapach: intensywny, mocno owocowy, słodowy, słodki aż za bardzo [3.5]
                        Smak: słodowy, owocowy, do tego słodycz taka prawie że ulepkowata, nie wynikająca ze słodowej treściwości, pewnie zasmakuje zwolennikom słodszych piw ale ja wolę jak jest chociaż trochę goryczki, plus za brak smaku spirytu [3]
                        Wysycenie: nierównomierne, najpierw leci pełno grubych bąbli, potem się szybko wygazowuje, jakby pośpiesznie nabite gazem przed zabutelkowaniem [3]
                        Opakowanie: typowe dla mocnych, ciemna tonacja, wg mnie to jedyna rzecz która je odróżnia od Juranda Top Mocnego , pitego chwilę wcześniej [3]
                        Uwagi: dla mnie niczym się nie różni od Juranda Top Mocnego, więc opisy poszczególnych składowych oprócz opakowania stamtąd wkleiłem te same

                        Moja ocena: [3.275]
                        Last edited by lzkamil; 14-09-2005, 00:09.
                        Lepszy jabol pod okapem
                        niż GŻ, CP i KP !


                        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ładny bursztynowy. Dość ciemny nawet jak na piwo o tym ekstrakcie. [4.5]
                          Piana: Dość wysoka, drobnoziarnista. Niestety szybciutko opada i prawie nic po niej nie zostaje. [3]
                          Zapach: Silny, chmielowo-słodowy, choć nad wszystkim dominuje niestety nuta alkoholowa. [3.5]
                          Smak: W smaku sympatyczna słodowość, treściwość. Goryczka niewielka, natomiast wyczuwa się miłe alkoholowe ciepełko, podobne jak w Rejsie Mocnym z tegoż browaru. Podobnie jak z Rejsem, chętnie będę popijał to piwo w zimne zimowe wieczory. [4]
                          Wysycenie: Spore, ale pasuje. [4]
                          Opakowanie: Etykieta w typowej dla piw mocnych ciemnej stylistyce, ale jakoś nie bardzo mi się podoba. Zbyt prostacka, a przecież browar potrafi wypuszczać ładne etykiety - patrz Koźlak. Za to plus za firmowy ładny kapselek, którego nie ma na owym Koźlaku. [3.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.725]

                          Comment

                          • Komar_Pafnucy
                            Senior
                            • 08-2005
                            • 1114

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Odpowiedni dla piwa mocnego. [4.5]
                            Piana: Za szybko opada i niezbyt dużo jej zostaje. [3]
                            Zapach: Słodowy. [3.5]
                            Smak: Bardzo słodowy (może nawet za bardzo) z odrobiną goryczki. [4]
                            Wysycenie: Duże bąbelki w znaczej ilości. [4]
                            Opakowanie: Niezbyt skomplikowane etykiety ale o ciekawym kształcie. Niestety nie podano ekstraktu. [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.75]

                            Multitap Crawl
                            Multitap Crawl na Facebook

                            "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                            Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                            Comment

                            • thrashcan
                              Senior
                              • 10-2005
                              • 126

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Piękny bursztynowy kolor, klarowne. Idealny dla mocnego piwa. [5]
                              Piana: Biała, średniej wysokości, szybko opada i w krótkim czasie nie ma po niej śladu. [2.5]
                              Zapach: Przyjemny, dość dobrze wyczuwalny zapach słodowo - owocowy, z lekko majaczącą się w tle nutą alkoholową, lecz zupełnie nie przeszkadzającą w ogólnym odbiorze zapachu. [4]
                              Smak: Wydaje się być dość lekkie w smaku, pod koniec picia bardziej się przebija alkohol, ale bez zbytniej przesady. [3.5]
                              Wysycenie: Mogłoby być większe, dla mnie za małe. [3]
                              Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, ciekawe etykiety, kapsel z logiem browaru, ogólnie całkiem ciekawy projekt, acz niezbyt przykuwający uwagę. [4]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.65]

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: złocisty, klarowne, w środku pływają farfocle przypominające łuski nasion zbozowych, za to pała [1]
                                Piana: biała, drobna,zwarta, nie osadza się na szkle, utrzymuję się ok 2-centymetrowa warstwa [4]
                                Zapach: lekko słodowy z domieszką sfermentowanych zbóż(???) [2.5]
                                Smak: łagodny, nie czuć alkoholu ale wyczuwam znów posmak czegoś przefermentowanego, dziwnie gorzkawe [1.5]
                                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                                Opakowanie: opakowanie super, czarna tonacja etykiety, firmowy kapsel [5]
                                Uwagi: termin przydatności to 21.06.06, nie wiem co z tym piwem jest nie tak ale coś jest, przez te fruwające farfocle znów się nie napiję piwa, a czuję, że to może być wypadek przy pracy, spróbuję następnym razem kupić starym zwyczajem sprawdzająć butelkę pod światło

                                Moja ocena: [2.425]
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎