Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Karpackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • trzcina_pt
    Member
    • 05-2007
    • 32

    #46
    witajcie panowie i nie licze ale pewnie piękne panie aż wstyd ale pierwszym ocenianym moim piwkiem bedzie karpackie z browaru van pur, jedno z trzech tego browaru zakupione dziś w warszawskiej hali banacha.
    Piana:bardzi marna utrzymywała się pare sekund
    Zpach:bardzo słaby, pewnie dlatego z racji słabego ektraktui bardzo leciutkiego charakteru tego piwa.
    Smak:Bardzo słaby i wodnisty aczkolwiek orzeźwiający
    Wycenieobre jak na takie piwo, chociaż mogłoby być lepsze
    Opakowanie:Ładna butelka, bardzo lubie takie kształty
    Uwagi:Zakupione za 1.59.Jak za taką cene to niezłe piwo stołowe, wodniste ale lepsze niż mineralna
    ocena: 3.10

    Comment

    • k_k_s
      Senior
      • 02-2005
      • 193

      #47
      Karpackie Pils smakuje tak samo jak Van Pur Premium. Czy jest możliwe że jest to jedno i to samo piwo?

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        #48
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
        Karpackie Pils smakuje tak samo jak Van Pur Premium. Czy jest możliwe że jest to jedno i to samo piwo?
        Wcale bym się nie zdziwił
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #49
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika k_k_s Wyświetlenie odpowiedzi
          Karpackie Pils smakuje tak samo jak Van Pur Premium. Czy jest możliwe że jest to jedno i to samo piwo?
          Jest to bardzo możliwe. W przypadku Van Pura to normalka, że do różnych opakowań leje się to samo piwo. Wyraźnie widać to na przykładzie marek Barley, Golbeer czy Donner.

          Comment

          • rotmistrz
            Senior
            • 06-2005
            • 469

            #50
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ciemno żółty, klarowny za mocny kolor jak na piwo stolowe [3]
            Piana: biała, drobnoziarnista szybko opadła pozstawiając dziurawy kozuszek, brak śldu na szkle [2.5]
            Zapach: slodowo-chmielowy intensywny [3]
            Smak: łagodna goryczka nie szczypie, nuty chmielowo-owocowe, [3]
            Wysycenie: procowało slabo w końcowce praktycznie ustało [2]
            Opakowanie: klorystyka stonowana, brak pełnej informacji o piwie(ekstrakt), kapsel z logo [2.5]
            Uwagi:

            Moja ocena: [2.875]

            Comment

            • rafi_
              Member
              • 05-2005
              • 58

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasny słomkowy [3.5]
              Piana: do końca utrzymuje się cieńki korzuszek [4]
              Zapach: bardzo słabiutki, w zasadzie niewyczuwalny [2.5]
              Smak: Bardzo wodnisty, pijąc to piwo ma sie wrażenie ze zabarwiona woda gazowana z odrobina alkoholu, niepolecam! [2]
              Wysycenie: Dość mocne, niezbyt pasuje do tak płaskiego smaku [3]
              Opakowanie: Zielona etykieta + zielony kapsel brak informacji o ekstrakcie [3.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [2.575]

              Comment

              • yin_yang
                Junior
                • 03-2009
                • 10

                #52
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor herbaty, nic nadzwyczajnego, ale ładny. [3]
                Piana: Rzadka, szybko opada. [2.5]
                Zapach: Lekko chmielowy, mało wyrazisty. [3]
                Smak: Mało wyrazisty. Prawie brak smaku słodu, wodnisty. [2.5]
                Wysycenie: Minimalnie za słabe. [4]
                Opakowanie: Fajna, smukła butelka. [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [2.85]

                Comment

                • Samoglow
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 606

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Słomkowy, ale trochę ciemniejszy. Zupełnie odpowiedni. Klarowne. [4.5]
                  Piana: Całkiem okazała, ale za szybko opada. Póki jest, to dość gęsta i bialutka. [3.5]
                  Zapach: Słaby, bardziej słodowy. [3]
                  Smak: Piwo nieźle wyważone. Jest za to wodniste. Goryczka na przeciętnym poziomie. Piwo spokojnie do wypicia, ale raczej nic specjalnego. Jako stołowo - obiadowe jest OK, ale osobiście wolę bardziej "treściwe". [3.5]
                  Wysycenie: Wysokie i niestety trochę wymuszone. Zatykające. [3.5]
                  Opakowanie: Prosta butelka zwrotna. Podano skład, ale nie ma ekstraktu ani miejsca warzenia. [4]
                  Uwagi: Raczej cienkie piwo, ale zupełnie do wypicia. Są gorsze za większe pieniądze, a to, jak na... 1,39zł jest niezłe.

                  Moja ocena: [3.4]

                  Comment

                  • paulaner
                    Junior
                    • 07-2009
                    • 15

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Dosyć ciemny jak na tak słabe piwo, ale poprawny [3.5]
                    Piana: Na początku obfita jednak z czasem znika całkowicie [3]
                    Zapach: Dobry, bez ukrytych nieprzyjemnych zapachów. [3]
                    Smak: Piwo dość dobre, aczkolwiek bez szaleństw. Czuć goryczkę i słód, pije się bardzo lekko. Szkoda, że tylko 4% [3]
                    Wysycenie: Dobre, utrzymuje się praktycznie do końca [4]
                    Opakowanie: Butelka, etykieta skromna. [3]
                    Uwagi: dość dobre w smaku piwo, bez ukrytych wad, ja na tą cene. Minus to słaba moc. Na upał ok, poza tym raczej nie wrócę do tego piwa

                    Moja ocena: [3.075]

                    Comment

                    • Pendragon
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 13950

                      #55
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika paulaner Wyświetlenie odpowiedzi
                      Smak: Piwo dość dobre, aczkolwiek bez szaleństw. Czuć goryczkę i słód, pije się bardzo lekko. Szkoda, że tylko 4% [3]
                      I co, za to, że ma "tylko" 4% obniżyłeś mu ocenę? Jak dla mnie to jest argument by właśnie ją podwyższyć! 99% dostępnych piw ma większy woltaż - do wyboru, do koloru...

                      moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                      Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #56
                        No tak, kolega paulaner znów zamieścił profesjonalną ocenę, w ogóle nie przejmując się stylem piwa. Jak ocenia się piwo stołowe, to nie można wymagać mocy porównywalnej z Imperatorem

                        Comment

                        • paulaner
                          Junior
                          • 07-2009
                          • 15

                          #57
                          Każdy ma prawo do własnej oceny, nie rozumie Waszego czepiania się.

                          OCENA 3
                          którą wystawiłem to ocena za dobry, ale niczym nie wyróżniający się smak. Gdyby piwo mnie czymś zaskoczyło była by pewnie czwórka (4) Smak nie był charakterystyczny, nie zapamiętałem go za bardzo, ot przeciętny, bez skazy smak na trójkę (3)

                          Comment

                          • Pendragon
                            Senior
                            • 03-2006
                            • 13950

                            #58
                            Twoja ocena była dość pozytywna, a nie przeciętna: "Piwo dość dobre, aczkolwiek bez szaleństw. Czuć goryczkę i słód, pije się bardzo lekko. Szkoda, że tylko 4%" Wszystkie pogrubienia świadczą, że jest z nim wszystko tak jak być powinno. Narzekasz tylko na procenty i to dwukrotnie, bo oprócz smaku także w uwagach końcowych.
                            Nie czepiamy się subiektywnej w końcu oceny, ale wykazujemy, że coś z taką oceną jest nie tak

                            moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                            Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                            Comment

                            • Mario_Lopez
                              Senior
                              • 08-2009
                              • 991

                              #59
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Słomkowy, bardzo, bardzo jasny. [3]
                              Piana: Na początku wysoka, gruboziarnista, dziurawa. Opadła po chwili, zostawiając mały kożuszek, i odrobinę oblepiła szkło. [3]
                              Zapach: Woda ze słodem. [2.5]
                              Smak: Tak samo smakuje jak pachnie

                              Bardzo wodniste, goryczka bardzo znikoma (praktycznie jej brak). [2.5]
                              Wysycenie: Całkiem dobre, cały czas bąbelkuje, jednak nie gryzie za bardzo po języku (chyba najlepsza zaleta tego piwa). [4]
                              Opakowanie: Proste, w kolorystyce zielono białej ze złotymi wstawkami, butelka brązowa, smukła. Brak informacji o ekstrakcie. [3.5]
                              Uwagi: Zakupione w Żabce w cenie 1,65

                              Dołączam zdjęcie.



                              Moja ocena: [2.7]
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                              Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                              EBE EBE

                              Comment

                              • wrednyhawran
                                Senior
                                • 07-2010
                                • 1784

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Złotawy, klarowny. Ładny, jak na parametry i cenę piwa. [4]
                                Piana: Żadna. Cośtam się zakotłowało przy nalewaniu, syknęło, po czym zniknęlo kompletnie bez śladu. Z czystym sumieniem: [1]
                                Zapach: Słodowy, niewyraźny. [2]
                                Smak: Również dominuje słód i słodycz. Piwo na początku wydaje się dość lekkie, ale przy sporej słodyczy po paru łykach zaczyna być ciężko. Goryczka śladowa i niemrawa. Ogólnie jest wypijalnie, ale za słodko. [3]
                                Wysycenie: Przy nalewaniu rozwala pianę głośnym sykiem, podczas picia nie przeszkadza, ale jest wyraxnie zaznaczone. [4]
                                Opakowanie: Wysoka butelka z prostą zielonkawą etykietą. Parę banałów - Wyśmienite, Tradycyjne, Oryginalna receptura (za 1,65zł napewno:/) Na kontrze info w kilku językach. Brak info o ekstrakcie. Plus za dedykowany kapse, co przy produkcie Van Pura jest sporym zaskoczeniem. [3.5]
                                Uwagi: Piwo wypijalne, tanie i kryzysowe. Dla mnie jednak za słodkie.
                                Jeszcze jedna uwaga - wydaje mi się, że pite prosto z butelki smakowałoby znacznie lepiej - wizualnie i zapachowo to piwo nie prezentuje się dobrze.

                                Moja ocena: [2.575]
                                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                                Małe Piwko Blog
                                Małe Piwko Blog na facebooku
                                Domowy Browar Demon

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎