Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, Relax

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Bombadil13
    • 05-2005
    • 2479

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: złoty, zachęcający, może trochę zbyt jasny [4]
    Piana: niezbyt obfita, śnieżno biała, średnio pęcherzykowa, dość gęsta- powstają delikatne krzaczki, niezbyt trwała, ale delikatny kożuszek posostaje [3.5]
    Zapach: intensywny metaliczno- chmielowy zodrobiną słodowości w tle, przeszkadza ta metaliczność- jakby stęchłej wody z metalowego wiadra [2.5]
    Smak: przewaga nut chmielowych, leczgoryczka jest jakaś dziwna, w ustach pozostaje smak "palonego platsiku", słodowość ledwie wyczuwalna, ale jednak jest. [2.5]
    Wysycenie: ciutek zbyt małe, bąbelki odrywają się od dna szklanki leniwie i są niewielkie, ale ich ilość jest zadawalająca, w ustach wysycenie jeszcze słabsze [3.5]
    Opakowanie: delikatnie mówiąc ascetyczne, brak danych oekstrakcie, czarny kapsel PP, [3]
    Uwagi: piwo otrzymane od juzesa
    piwo niezbyt smaczne, bo zbyt wiele w nim obcych smaków i zapachów, ale wypijalne, a gdyby w jakiś sposób pozbyć się tych obcych- niewiadomego pochodzenia (nie wiem czy czasami nie jest to kwestia używanej wody)- nut byłoby ok.

    Moja ocena: [2.75]
    Poszukuję

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #17
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: ciemnosłomkowe, wątpliwości co do klarowności [2.5]
      Piana: biala, drobna, nie osadza się na szkle, opada powoli [3]
      Zapach: słabiutki zapach sfermentowanego slodu [3]
      Smak: w smaku gorzkawa goryczka (czyt. obcy chemiczny jakby metaliczny posmak), lekko szczypiace w język [3.5]
      Wysycenie: za duze [3.5]
      Opakowanie: buteka brązowa, kapsel Polskie Piwo, prosta szata graficzna [3.5]
      Uwagi: Krótko mówiąc, piwo porazka, moze inny egzemplarz będzie lepszy, zdobycz z żywieckiego giełdowania

      Moja ocena: [3.225]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Jasno -złoty,choć ma datę do listopada,już cosik się w nim wytrąca [2.5]
        Piana: Drobnoziarnista,niezbyt obfita,ale gęsta-chyba jedyna wypada w tym piwie nieźle. [3.5]
        Zapach: Jakiś dziwny,niby słodowy,ale jakiś taki myszowaty,do tego lekko kwaskowaty [2.5]
        Smak: Jakiś bez wyrazu.Troszkę cytrynowaty,troszkę czuć słodu,ale raczej płaskie w smaku-po prostu jest wodniste i szczypiące w język. [2.5]
        Wysycenie: Słaba praca bąbelków,sporadycznie od czasu do czasu się pojawiają. [2.5]
        Opakowanie: Ot prosta etykieta jakich wiele widuje się na naszych krajowych piwach.Plus za kontrę i krawatkę i kapsel "piwo polskie" [3.5]
        Uwagi: To piwko nie przypadło mi jakoś do gustu i nie bedę za nim tęsknił.Dzięki Jarku lat 12 za możliwość degustacji.

        Moja ocena: [2.65]


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • lukex
          Senior
          • 12-2005
          • 262

          #19
          Tak serio mówiąc nie kumam dlaczego wielu z was to piwo nie smakuje.......?????Dla mnie jak na polski pils to jest kozak i to duży .Jakbym miał sięgnąć po polskiego pilsa to bym wybrał Relaxa na pewno lub dragonika z łodzi .W smaku nie jest aż tak dobre jak niemieckie pilsy ale jest dużo lepsze na pewno niż chociażby Lech Pils.Piwo piłem z butelki oczywiście.

          Comment

          • MarcinKa
            Senior
            • 02-2005
            • 2729

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Typowy jasny bursztyn. Mniej więcej taki jak powinien być. [4]
            Piana: Gęsta, dość duża i trwała. Przy tym jednorodna, drobniutka. Dywanik utrzymywał się do końca. Naprawdę ładna. [4.5]
            Zapach: Ni to chmielowy, ni słodowy. Wymieszany i zrównoważony. Przyjemny, tylko ciut za słaby. [4]
            Smak: Tak jak zapach. Przemieszany chmielowo słodowy. Dobry. Do tego wyraźna goryczka. Mocny jej posmak długo i przyjemnie utrzymuje się w ustach. Piwo sprawia wrażenie lekkiego a równocześnie nic z wodnistości nie ma. [4]
            Wysycenie: Bardzo dobre. Mocne i trwałe. Nie brakuje go nawet na samym końcu. [4.5]
            Opakowanie: To największy mankament tego piwa. Bardzo skromna, uboga szata graficzna, do tego ponura. Brak ekstraktu. Kapsel Polskie Piwo czarny. [3]
            Uwagi: Jak czytam poniższe oceny to widzę, że moja opinia będzie odmienna. Przyczyn tego może być wiele i przecież nie chodzi o to żeby wszyscy tak samo odczuwali.
            Jak dla mnie bardzo dobry Pils i bardzo dobrze by się nadawał do częstego picia w większych ilościach. Jest lekki i ma dobry smak. Niestety w Krakowie go nie kupi nigdzie. Mój został przywieziony na wymianę na zlot przez dkrasnodebskiego, za co mu wielkie dzięki. To moje pierwsze piwo z browaru Zodiak.

            Moja ocena: [4.025]
            To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

            Comment

            • JAckson
              Senior
              • 05-2004
              • 6122

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor całkiem przyjemny. Ciemnosłomkowy. Odpowiedni [4.5]
              Piana: Piana mnie pozytywnie zaskoczyła. Początkowo bardzo obfita. Z czasem opada, ale spokojnie. Słabo oblepia szkło. Pozostawia pełny nalot. [4]
              Zapach: Zapach słaby. Słodowy. [3.5]
              Smak: W smaku dominuje chmielowa goryczka. Słabe chlebowe posmaki. Wyczuwam jakieś warzywne dodatki więc obniżam ocenę o 0,5. [3.5]
              Wysycenie: Nasycenie dobre. Piwo pracuje, ale nie zagazowuje. [4]
              Opakowanie: Etykieta trochę uboga stylistycznie.
              Cukier w składzie piwa. Brak info o ekstrakcie.
              Czarny kapsel PP.
              Butelka 0,5dm3 ŻGB [3.5]
              Uwagi: Dzięki dla Slavoya za dostarczenie

              Moja ocena: [3.625]
              MM961
              4:-)

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9733

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Jasnobursztynowy, jak gdyby lekko przybrudzony. [3.5]
                Piana: Drobna, na początku wysoka, opada do postaci kilkumilimetrowego kożuszka. [3.5]
                Zapach: Słodowo-chlebowo-piwniczny. [4]
                Smak: Lekka, miła dla podniebienia goryczka, minimalny posmak, sugerujący moc, której nie ma . [3.5]
                Wysycenie: Widać, ale w zasadzie nie czuć. Trochę szkoda... [3]
                Opakowanie: Czytelna etykieta, to w zasadzie wszystkie jej zalety. Ale może być... [3]
                Uwagi: Całkiem sympatyczne piwo z charakterem.

                Moja ocena: [3.625]

                Comment

                • wedge7
                  Senior
                  • 01-2007
                  • 217

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasno złoty; całkiem ładny [4.5]
                  Piana: kiepska; na początku wysoka następnie szybko znika [3]
                  Zapach: słodowy z kwaskowymi nutami [3]
                  Smak: plus za brak wodnistości; w smaku słodowe z kwaskowymi posmakami [3.5]
                  Wysycenie: ok.; gazu na prawdę sporo [4.5]
                  Opakowanie: etykieta nie zachwyca (zwłaszcza kolorystyką); czarny kapsel [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.35]

                  Comment

                  • hasintus
                    Senior
                    • 07-2006
                    • 850

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Bursztynowy, jak na pilsa trochę za ciemny [3]
                    Piana: Slaba, gruboziarnisty dywanik powoli zanika [2.5]
                    Zapach: chmielowo-słodowy, dalej niestety nutki cytrusowe i niedojrzałego piwa. [3]
                    Smak: przyjemny słodowy z dużą dozą porządnej goryczki, trochę brakuje szczypliwości w smaku. [4]
                    Wysycenie: nikłe zdecydowanie za słabe co daje też negatywny efekt w smaku. [2]
                    Opakowanie: Takie sobie, ale w miarę czytelne przejrzyste. [3.5]
                    Uwagi: Piwo nie jest wybitne ale warto będzie do niego powrócić.

                    Moja ocena: [3.325]

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      #25
                      Piana: skąpa, znika do zera.
                      Kolor: złocisty, wręcz bursztynowy.
                      Wysycenie: bardzo niskie... za niskie.
                      Zapach: mleczny diacetyl.
                      Smak: nawet nie jest tragicznie, a tego się spodziewałem. Gdyby wyeliminować diacetyl i zwiększyć goryczkę byłoby bardzo dobrze. Cała podbudowa słodowa, wraz z leciutką kwaskowością bardzo dobra.
                      Opakowanie: dramat, od nazwy poczynając, a na etykiecie i czarnym kapslu kończąc.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • leona
                        PremiumUżytkownik
                        • 07-2009
                        • 5853

                        #26
                        No niestety nie jest to piwo, które może zachęcić do wyrobów niszowych browarów.
                        Zapach głównie maślano-słodowy...jakiś takiś... Smak bardziej kwasowy, nieco słodowy i troszeczkę chmielowy czyli niby ok ale w tej kompilacji daleko od OK. Wysycenie akceptowalne dla piwa mocnego, w tym wypadku słabe.
                        Niestety piwo niegodne polecenia, chyba, że do celów degustacyjno-kolekcjonerskich, a takich tutaj nie brak

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty, idealnie klarowny. [5]
                          Piana: Niezbyt wysoka i szybko opada, ale przynajmniej ładnie osadza się na ściankach. [3.5]
                          Zapach: Silnie słodowy, z lekką nutą jakby palonego ziarna. Przyjemny, ale szkoda że w ogóle nie czuć chmielu, wtedy oceniłbym wyżej. [4]
                          Smak: Przyjemna słodowość z lekką nutą ziarna, do tego znośna goryczka. Czuć lekki DMS, ale nie przeszkadza on aż tak bardzo. [4]
                          Wysycenie: Trochę za słabe. [4]
                          Opakowanie: Bardzo mi się nie podoba to, że w browarze Zodiak każde piwo ma wzornictwo z innej parafii. Przydałoby się opracowanie porządnej, spójnej identyfikacji wizualnej.
                          Relaxma dość klasyczną etykietę, prostą, nawet zbyt prostą. Grafik przekombinował z nałożeniem kolorów i litery idące po elipsie wydają się rozmyte. [3]
                          Uwagi: Piwo znośne, choć przydałoby mu się dopracowanie. Zakupione przy browarze.

                          Moja ocena: [3.95]

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: złocisty, klarowne [5]
                            Piana: nawet po nalaniu mizerna, szybko opada, pozostaje po kilku minutach jedynie cieniutki kożuszek na piwie [2]
                            Zapach: słabo wyczuwalny, to co czuje to tylko leciutki zapaszek slodowy [2.5]
                            Smak: w smaku też...leciutkie, ale smakowo - ledwie wyczuwalna goryczka, lekki słodowy posmak, jakaś malutka, pestkowa goryczka, w kącikach ust odrobinki chmielowości, ogólnie to woda o piwnym posmaku [2.5]
                            Wysycenie: wcześniej miałem napisać - gazowana woda o piwnym posmaku [3]
                            Opakowanie: zbyt prosta etykieta ale w wyróżniająca się, czarny kapsel [3]
                            Uwagi: Bez rewelacji, wypić można ale tylko wtedy gdy się chce pić, a i wtedy można sięgnąć po lepsze napitki, nie koniecznie piwne

                            Moja ocena: [2.625]
                            Attached Files
                            Last edited by becik; 09-06-2011, 21:08.
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • danhaj
                              Senior
                              • 04-2010
                              • 619

                              #29
                              Po przejściach z Zodiakiem-Zodiakiem miałem duże obawy co do smaku tego piwa, jednak nie było najgorzej. Wszystko mniej więcej jak w opisie becika, chociaż sam smak wydał się w miarę treściwy i pełny, ale piwo jakieś takie niedoleżakowane i esencja smaku poszła nie w tym kierunku co trzeba.
                              Wycieczki do czeskich browarów (z Krakowa)

                              www.czechforum.pl

                              Comment

                              • wpadzio
                                Senior
                                • 06-2011
                                • 2645

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Barwa ciemno złocista z lekko miodowym odcieniem. Sprawia pozytywne wrażenie. [4.5]
                                Piana: Szybko redukuje się z gruboteksturowej czapy, ale trzeba przyznać, że cienkim kożuchem osiada na powierzchni do samego końca. Średnia lepkość. [4]
                                Zapach: Aromat wyraźnie słodowy, z domieszką słodyczy. Po ogrzaniu wrażenie to potęguje się jeszcze. [3.5]
                                Smak: Piwo do trudnego zdefiniowania jeśli chodzi o profil smakowy. Jest w nim jakaś taka specyficzna nuta, która na poły mnie drażni, na poły wciąga... Zadziwiający mariaż słodów, piwnicy, chmielu, ziemniaków, kwaskowatości i jakby kwasu mlekowego... Goryczka znikoma, finisz delikatny, chlebowy. Ledwie wyczuwalne alkoholowe ciepełko. W sumie przez swą specyficzność nie przypomina mi żadnego piwa jakie piłem do tej pory... [3.5]
                                Wysycenie: Niestety początkowo prawidłowe dość szybko opada do zbyt niskiego. Może dlatego tak wyraźnie odsłania się kompozycja smakowa. [2.5]
                                Opakowanie: O ile pomysł graficzny jest jeszcze w miarę znośny to już samo wykonanie karygodne. Papier pomarszczony, krawatka ma poprzesuwane w druku kolory, wszystko niechlujnie i krzywo naklejone. Czarny jak noc kapsel i do tego dość durna nazwa. Wszystko kojarzy się z czasami zachłystywania się szaloną i dziką wolnością rynkową z początku lat 90-tych i ślepym acz zaściankowym i nieporadnym kopiowaniem Zachodu we wszystkich niemalże dziedzinach. [2]
                                Uwagi: Piwo dość dużych kontrastów jeśli chodzi o poszczególne parametry. Przez swój dziwny smak zaintrygowało mnie ale w taki ambiwalentny sposób. Fatalnie opakowane. Słabo nagazowane. Na pewno jednak dam sobie szansę na powtórne podejście bo będzie mnie nurtowało...

                                Moja ocena: [3.475]
                                Last edited by wpadzio; 23-05-2012, 21:49.
                                Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                                Serviatus status brevis est
                                3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎