Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Karpackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2647

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Ciemno-miodowy, wpadający w pomarańcz. Optycznie przyjemny. [4]
    Piana: Bardzo obfita przy nalewaniu. Utrzymuje się całkiem sporym kożuchem na powierzchni, niemal do końca bez dziur. Lepliwa do tego też. Zasługuje naprawdę na: [4.5]
    Zapach: Słabo wyczuwalny. Lekka słodowość. Po ogrzaniu piwa dochodzą nieznaczne spirytualia. [3]
    Smak: Na pierwszym planie słodkawe słody. Niezbyt mocno wyczuwalny alkohol. Goryczka, ale niestety jakaś mało przyjemna, pojawia się na finiszu, wraz z wyraźnym grzaniem w przełyku. Smak ogólnie specyficzny, "nie przegryziony". Jakby każdy element smakowy grał w innej drużynie. [2.5]
    Wysycenie: Wysycenie zbyt wysokie. Gryzie wyraźnie w język. [2.5]
    Opakowanie: Opakowanie w czerwonych klimatach. Proste, niewyszukane. Nie robi specjalnego wrażenia. Kapsel dedykowany. Na kontretykiecie szczegółowe info o składzie po angielsku, węgiersku i włosku. Polskiemu konsumentowi musi wystarczyć jedynie, że piwo "zawiera słód jęczmienny". A nich ma, pijak jeden, woltaż wszak widać wyraźnie... Brak szacunku. Brak ekstraktu. [3]
    Uwagi: Karpackie Mocne jest... słabe. Może nie ma jakiejś tragedii greckiej, bo da się wypić, jednak brak mu zbilansowania składników, czyli charakteru, wyrazu, klasy....Na plus za to piana.

    Moja ocena: [2.975]
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

    Comment

    • Kwadri
      Senior
      • 10-2009
      • 1216

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, jasny bursztyn. [4.5]
      Piana: Początkowo wysoka, drobna. Szybko się dziurawi i opada do sporej kołderki. Później wysepki z pierścieniem, lekko brudzi szkło. [4]
      Zapach: Średniointensywny, słodowy z maślaną nutą w tle. Nawet przyjemny. Po ogrzaniu staje się nieco słodszy. [3.5]
      Smak: Nieco pusty, lekko słodowy początek. W finiszu delikatna goryczka i maślane posmaki. Bez szału, ale da się wypić bez skrzywienia. [3.5]
      Wysycenie: Odpowiednie. Średnie, ku nieco wyższemu. [4.5]
      Opakowanie: W stylu innych Karpackich tu w czerwonej tonacji. Plusik za dedykowany kapsel, ale nie podają ekstraktu. [3.5]
      Uwagi: Z datą 16.05.12

      Moja ocena: [3.65]
      www.lkschmielowice.futbolowo.pl

      Comment

      • Javox
        PremiumUżytkownik
        • 11-2009
        • 6141

        #33
        Piana średnia, na krótko...
        Gaz raczej średni...
        Kolor jasny bursztyn...
        Zapach lekko słodowy, z minimalnym karmelem...
        Smak... piwo jest lekko słodkawe, lekko karmelowe a może kawowe? z lekką goryczką...

        Kupione przypadkowo okazało się całkiem do wypicia...
        Czyżby VP poprawił swoją jakość... może mogło by to piwo kiedyś służyć jako awaryjne?
        Attached Files

        Comment

        • Mario_Lopez
          Senior
          • 08-2009
          • 991

          #34
          Spostrzegłem wczoraj Karpackie mocne w nowej szacie graficznej. Wygląda nie najgorzej, niestety nie dysponuję zdjęciem.
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


          EBE EBE

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            #35
            Kupiłem puszkę w promocji (Javox ! kupiłem mocnego koncerniaka !
            Skusiła mnie cena i nowa wersja grafiki (fotkę wrzucę później)

            Cena: 1,20zł za puszkę (oczywiście w mega w promocji )


            Kolor: jasny bursztyn, klrowane
            Piana: Na początku obfita, średnie i małe pęcherzyki, szybko opadał do białej kołderki, ale się utrzymywała i lekko zostawiała ślady na szkle

            Zapach: słodowy plus nuta alkoholowa jakby z mocniejszego nie "prytowego" wina

            Smak: słodowy początek, dość wyraźna nuta alkoholów wyższych Przez pierwsze 4 łyki męczyłem, ale później jakby się język przyzwyczaił i nie było czuć że to piwo ma 6,8% i jest za 1,20zł :]jest lekko ciężkie w odbiorze, ale spodziewałem się tragedii, a dało się wypić

            Wysycenie: średnie

            Uwagi: nowa wersja graficzna, wypić można (jak się kupi w promocji i jak się lubi mocne piwa) jak zwykle po polsku zawiera słód jęczmienny a w 5 innych językach już podali pełny skład. Niby według ich nie ma tam dodatków nie słodowych, albo inne kraje mają inne przepisy, albo można uwarzyć piwo w takiej cenie tylko z podstawowych składników.

            BTW. mam jeszcze druga puszkę, wypiję ją jako pierwszą to wtedy bardziej odczuję co tam siedzi w środku.
            Ogólnie mocarne piwa to nie dla mnie i raczej nie ponowię zakupu
            Last edited by dlugas; 08-07-2013, 09:40.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6141

              #36
              Widziałem ten produkt ale nie zdecydowałem się tym razem...

              Comment

              • piwoszstolat
                Member
                • 07-2013
                • 32

                #37
                Piło się to piwko.Zarówno mocne jak i super mocne.Piwo do wypicia w celu ubzdryngolenia się i nic więcej.

                Comment

                • Javox
                  PremiumUżytkownik
                  • 11-2009
                  • 6141

                  #39
                  Dobra... wszedłem w to...

                  Było w szkle... i wlałem to we wnętrzności... raczej powoli...

                  Kolor... ciemny bursztyn...
                  Gaz... średni...
                  Zapach... karmel, słód...
                  Piana... średnia... zostało na dłużej coś około centymetra...
                  Smak... trochę słodkie ale jeszcze akceptowalne... goryczka? goryczką bym tego nie nazwał ale gorzkością... znośną gorzkością...

                  Dlugas myślałem że ciężko to będzie wypić a jednak się dało...
                  Attached Files

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    #40
                    Ja też przy zakupie sądziłem, że pójdzie w zlew, ale dało się wypić. Jak ktoś lubi takie "mocarne i karmelowe wariaty" to można w czasie mega promocji czasami się skusić
                    Last edited by dlugas; 30-08-2013, 16:32.
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • NaturalArti
                      Member
                      • 09-2009
                      • 86

                      #41
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dadek Wyświetlenie odpowiedzi
                      Ten typ jeszcze w Czechach nie występuje. Jest natomiast dość popularny w Niemczech.
                      Występuje!
                      Czeski heineken leje do niego piwo Krusovice.
                      Butelki są w 100% identyczne i czeskie automaty do butelek łykają polskie butelki (po łomżach, karpackich itp.) bez żadnych zastrzeżeń.
                      Co ciekawe - niemieckich butelek już nie łykają, gdyż te niemieckie są nieco grubsze i zdecydowanie cięższe (pomimo iż na pierwszy rzut oka wyglądają podobnie).

                      Comment

                      • dadek
                        Senior
                        • 09-2005
                        • 4592

                        #42
                        Zauważ, że posta napisałem 5 lat temu, a wtedy lali Krušovice do najpopularniejszych ówcześnie NRW.

                        Comment

                        • marqqq
                          Senior
                          • 12-2014
                          • 660

                          #43
                          Pochłonięte w sobotę po pracy, nie miałem żadnego odruchu wstrętu czy wymiotów.
                          Ogólnie piwo całkiem smaczne, jak na ilość %.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎