Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • TomX
    Senior
    • 09-2004
    • 1035

    30.06.2010

    Chciałem go parę miesięcy poleżakować, ale był jedynym napojem w mojej lodówce a te upały....
    Piwo, góry, jaskinie... tego mi trzeba!

    I Ty bądź bohaterem w swoim domu - zostań piwowarem domowym! :)

    Comment

    • chaoss
      Member
      • 05-2008
      • 52

      Nie chce robić antyreklamy browaru ale musze to napisać. Nie będę wypowiadał się na temat, smaku zapachu itp. Piłem to piwo z butelki i przy końcu poczułem, że coś wpłyneło mi do ust. Wyplułem do zlewu i "to coś" okazało sie kawałkiem szkła. Obadałem butelkę - nienaruszona. Kawał szkła dosyć spory - trójkąt 7x7x7mm ... Nie wiem co o tym myśleć, nie ruszę chyba ciemnego piwa przez jakiś czas.

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23809

        To była kara za picie z butelki.
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • andszcz
          Senior
          • 07-2008
          • 310

          Kupiłem z ciekawości, na szczęście tylko jednego bączka. Od razu czuć dolewany spirytus, piwo jakby jeszcze niegotowe do rozlewu (data ważności chyba październik albo grudzień2010), kwaskawe... Fuj, gdzie mu do Portera z Witnicy czy Cieszyna. Na pewno nie wrócę.
          "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

          Comment

          • YouPeter
            Senior
            • 05-2004
            • 2379

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jaśniejszy od konkurencji, ciemny z brunatno-kasztanowymi prześwitami. [3.5]
            Piana: Jasnobeżowa, średnio gęsta. Utrzymuje się przez ok 5 min później występuje w postacie dość mocnego kręgu, pozostawiając stosunkowo dużo śladów na ściankach kufla. [4]
            Zapach: Palony słód z lekkim nieprzjemnym posmakiem (jak dla mnie jest to sucha karma dla zwierząt). [2.5]
            Smak: Przede wszystkim brak pełności smaku temu porterowi. Na pierwszy plan wysuwa się palony słód, później dochodzi lekka kwaskowatość, a na samym końcu lekki kawowy posmak. Goryczka słaba, niezharmonizowana, alkohol niewyczuwalny. [3]
            Wysycenie: Bardzo niskie nawet jak na portera. [3.5]
            Opakowanie: Fajna, oryginalna mała butelka 0,33l, etykieta stonowana bez zbędnych fajerwerków. Niestety brak informacji o ekstrakcie, oraz goły kapsel. [4]
            Uwagi: Zakupione w Marii 2 w Krakowie.

            Moja ocena: [3.025]
            Last edited by YouPeter; 06-01-2010, 23:21.
            Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

            Comment

            • kopyr
              Senior
              • 06-2004
              • 9475

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
              Od razu czuć dolewany spirytus,
              Ale ich zdemaskowałeś.
              blog.kopyra.com

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Ale ich zdemaskowałeś.
                Ty się nie wymądrzaj!

                Comment

                • andszcz
                  Senior
                  • 07-2008
                  • 310

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ale ich zdemaskowałeś.
                  A co, może się mylę? Rozlałem bączka na dwóch i mieliśmy problemy z wypiciem tego czegoś. Poza tym po "degustacji" popsułem sobie smak, bo kolejny produkt browaru - Staropolskie Mocne z puszki jakoś zupełnie mi nie podchodził. A bączek dzień wcześniej był całkiem niezły.
                  "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                  Comment

                  • jacer
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 9875

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                    A co, może się mylę?
                    Nooo
                    Milicki Browar Rynkowy
                    Grupa STYRIAN

                    (1+sqrt5)/2
                    "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                    "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                    No Hops, no Glory :)

                    Comment

                    • kopyr
                      Senior
                      • 06-2004
                      • 9475

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika andszcz Wyświetlenie odpowiedzi
                      A co, może się mylę?
                      Człowiek sobie flaki wypruwa i wszystko jak krew w piach.

                      EDIT: Gdyby do jakiegoś piwa dolewano spirytusu, to trzeba by nakleić mu na kapslu banderolę.
                      Last edited by kopyr; 07-01-2010, 09:57.
                      blog.kopyra.com

                      Comment

                      • andszcz
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 310

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                        Człowiek sobie flaki wypruwa i wszystko jak krew w piach.

                        EDIT: Gdyby do jakiegoś piwa dolewano spirytusu, to trzeba by nakleić mu na kapslu banderolę.
                        No cóż, jako domowy browarnik wiesz więcej niż ja, który o całym procesie produkcji piwa wie tylko to, że chce kiedyś zacząć I wtedy uprzejmie Cię po prosze o jakieś wskazówki.

                        Skoro więc nie ma spirytusu w piwach - to nie ma, choć powszechnie się o tym mówi. A że nie każdy czyta Twoje zapiski (i chyba nie ma w tym nic dziwnego ), to stereotyp krąży dalej.

                        To sum up: to piwo, z tego browaru kompletnie mi nie smakuje m.in. z racji spirytusowych smaku i zapachu

                        pozdrawiam
                        Last edited by andszcz; 07-01-2010, 10:34.
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • remi3
                          Member
                          • 07-2008
                          • 31

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Czarna smoła, lubię ten kolor [5]
                          Piana: Mała i szybko zanikająca [2]
                          Zapach: Porterowy, przyjemny, choć słabiutki [3.5]
                          Smak: Bardzo przyjemny, mało wyczuwalny alkohol, ciut może za słodkie [4]
                          Wysycenie: Za słabe [3]
                          Opakowanie: Bardzo ładna etykieta, korek jak w Kelcie, ale niestety plastik... [3.5]
                          Uwagi: Alkohol 9 %

                          Moja ocena: [3.6]

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Taki brudno brązowy, nie jest przejrzysty patrząc pod światło. [3.5]
                            Piana: Pojawiła się na chwileczkę dosłownie i tyle ją widziałem.=Tragedia [1.5]
                            Zapach: Nuty owocowe, alkoholowe, lekko karmelowe , dość przyjemny bukiet zapachowy [4]
                            Smak: Jest jakieś takie wytrawne, trochę owocowo-kawowo-karmelowe,Ktoś porównywał do portera z Bossa .Kompletnie inne klimaty.Tu nie ma delikatności,, tu jest wyrazisty ostry smak i czuć po pewnym czasie w głowie moc tego piwa.Troszkę szczypie w podniebienie. [4]
                            Wysycenie: Mało co widoczne, wiadomo nie może być jak w "pszenicy", ale mimo wszystko zdecydowanie za słabe. [2]
                            Opakowanie: No cóż za pomysł rozlania w peta już od razu nota nie może być duża.Etykieta poprawna , krachelka .
                            Generalnie smakowo niezłe piwo, ale jakoś nie jestem przekonany do reszty(oprócz zapachu) [2]
                            Uwagi: Zakupione w jakimś Społem w Szczecinie na półce widniała cena 4.09, choć ja dałem 4.02 przy kasie .Data przydatności do spożycia 09.12.2010.

                            Moja ocena: [3.525]


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • Tapir
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 730

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Czarny, prawie nieprzejrzysty, pod mocne światło rubinowy przebłysk. [5]
                              Piana: Przy nalewaniu na moment pojawiło się małe, kilkudziesięciobąblowe, beżowe "coś", co zdążyłem uchwycić na zdjęciu, po chwili ta marna namiastka piany zniknęła. [1.5]
                              Zapach: Średnio intensywny, mocno palony, kawa, ciemna czekolada, sporo owoców i wyraźnie wyczuwalna alkoholowa nuta. [4]
                              Smak: Mocno palony, kawa, nieco słodyczy, niestety niezbyt treściwy. Cały czas wyraźnie wyczuwalny alkohol, pod koniec kufla robi się mocno nieprzyjemny. [3]
                              Wysycenie: Zdecydowanie za niskie, pod koniec kufla praktycznie zerowe. [2]
                              Opakowanie: Przecudnej urody plastikowa butelka z krachlą, etykieta znośna, za to data spożycia nadrukowana w niezbyt czytelnym miejscu, brak ekstraktu. [2]
                              Uwagi: Kupiony w Rodzince Bis za 4,50zł (chyba).

                              Nic specjalnego, kupiłem z czystej ciekawości i niestety pozytywnej niespodzianki mi nie zrobił. Z rodzimych porterów niżej oceniam tylko słabszą wersję Ciechana. Nie wrócę do tego piwa, bo w swojej klasie ma bardzo mocną konkurencję.

                              Moja ocena: [3.2]
                              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                              Comment

                              • Tapir
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 730

                                aktualnie wygląda tak:
                                Attached Files
                                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎