Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Super Mocne 10 %

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mario_Lopez
    Senior
    • 08-2009
    • 991

    #16
    Fakt, faktem jest to piwo kładące na łopatki zawartością alkoholu, którego nie powstydziło by się tanie wino, ale mi osobiście smakuje bardziej niż te Wojaki i Karpackie super mocne...
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
    Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


    EBE EBE

    Comment

    • celtyk87
      Senior
      • 11-2008
      • 208

      #17
      Ja też bardzo lubię mocne piwa ale 7,2% to górna granica,powyżej to już mózgojeb.

      Comment

      • chris1985
        Senior
        • 07-2011
        • 227

        #18
        Niezły mózgotrzep. Kiedyś było to moje ulubione mocne piwo, ale później zobaczylem ze sa duzo lepsze, tu czuc slodki smak i za bardzo spirytus. A po za super mocnym byly inne slabsze piwa pod nazwa Van PUR jakos ich nie widze w sklepach.
        Tylko moje piwo mnie rozumie...

        Comment

        • Javox
          PremiumUżytkownik
          • 11-2009
          • 6134

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złoto ale nie jasne. [4]
          Piana: Tylko podczas nalewania, za chwilę obwódka i niewiele więcej. [2]
          Zapach: Lekki - alkoholowo owocowy. [2.5]
          Smak: Dość słodkie, jakaś średnio przyjemna owocowość. Powoli ale z mocą wychodzi alkohol. Dusi i gryzie.... wampir. [2]
          Wysycenie: Średnie. [3]
          Opakowanie: Prosto ale przejrzyście. [3]
          Uwagi: Jednorazowy kontakt. Ciężko się pije. Przykry smak. Dla lubiących "grzanie w gardle" będzie idealne /grzeje też w "trzewiach" /.

          Na pierwszym planie 10% - chyba ludzie się nie pomylą z desitką?

          Moja ocena: [2.375]
          Attached Files
          Last edited by Javox; 06-03-2015, 09:08.

          Comment

          • WojciechT
            Senior
            • 09-2012
            • 2546

            #20
            Ciekawostka - to piwo jest popularne w... Afryce. Oglądałem kilka relacji podróżniczych z Sudanu czy Kamerunu i sporo jest zdjęć lokalsów raczących się przed swymi chatkami Van Purem Super Mocnym

            Comment

            • WojciechT
              Senior
              • 09-2012
              • 2546

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemnozłoty, typowy dla mocnych lagerów. [5]
              Piana: Niska i nietrwała. Bardzo koncerniakowa w charakterze. [2]
              Zapach: Landrynki. Tyle. [2]
              Smak: Wściekle słodkie. Miodowo-landrynkowe. Za to alkohol jest nawet nieźle ukryty; jest wyczuwalny i trochę drapie w gardło, ale w smaku właściwie nieprzeszkadza. Niemniej przez wspomnianą słodycz (a poza nią w piwie nie czuć nic) pije się toto bardzo ciężko. [2]
              Wysycenie: Niskie, nieco wyższe chyba by jeszcze utrudniło picie. [5]
              Opakowanie: Czarna, brzydka puszka. Co ciekawe - skład podano. Za to po polsku dopiero jako na czwartej pozycji. [2.5]
              Uwagi: Yyyyy... Powiedzmy, że da się wypić.

              Moja ocena: [2.325]

              Comment

              • GSE
                Senior
                • 10-2002
                • 424

                #22
                jak kopyr polecał polski barli łajn to kupiłem kilka puszek z kolejnej warki, czasem biorę na degustacje u znajomych i jest naprawdę niezłe ale zdecydowanie nie polecam partii ważnej do 8.7.2017 - źle ułożone, daje spirytusem, mało słodowe, przegazowane

                Comment

                • Dzoshu
                  Senior
                  • 12-2013
                  • 496

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasny bursztyn, klarowne. [4.5]
                  Piana: Średnie pęcherzyki, sycząca, szybko opada do zera. [2.5]
                  Zapach: Słodki, cukierkowy, lekkie suszone owoce i alkohol. Nic nieprzyjemnego, całkiem ciekawy. [4]
                  Smak: Słodycz na pierwszym planie - syrop, karmel. Goryczki praktycznie brak. Lekkie alkoholowe ściąganie na podniebieniu i rozgrzewanie podczas przełykania. [4]
                  Wysycenie: Trochę za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Nic ciekawego, niedokładny skład. [3]
                  Uwagi: Warka 26.07.17 Kupione raczej jako żart a tu szok - naprawdę całkiem fajnie się to pije.

                  Moja ocena: [3.8]
                  Attached Files
                  Last edited by Dzoshu; 12-09-2016, 21:55.

                  Comment

                  • amigo007
                    Senior
                    • 02-2008
                    • 252

                    #24
                    Potwierdzam recenzję kolegi. Kupiłem po obejrzeniu testu piw mocnych, na blogu blog Kopyra. To piwo zwyciężyło, i było określone polskim "barley wine". W to nie wnikam. Natomiast krótko i konkretnie, spodziewałem się mega "uderzenia" alkoholowego. Natomiast nic z tych rzeczy. Pamiętam w przeszłości było mi dane próbować bodaj wojaka 9%, karpackie 9% i bodajże Książ 9%. I wszystkie te piwa były niedobre, mocno alkoholowe. Natomiast pite przed chwilą Van Pur 10% o dziwo było dobre. Alkohol jest ukryty, dopiero po chwili czuć rozgrzewanie w żołądku. Piwo mi smakowało. A jest to raczej rzadkie, przy piwach o tej mocy. W sumie polecam od czasu do czasu, na jakieś okazje. Ważny jest umiar. 2 takie piwa to maximum, dla mających twardszą głowę

                    Comment

                    • SeeJay
                      Senior
                      • 04-2016
                      • 239

                      #25
                      Van Pur "dziesiątka" to taki "mocny syropek". Kupując to piwo trzeba wiedzieć czego dokładnie od piwa się oczekuje. Różni się na korzyść pierwszego-lepszego koncerniaka tym, że po prostu czuć w nim jakiś smak. Smak słodki, ale słodycz ta jest przyjemna. "Polski Barley Wine?" Nie powiedziałbym, bo jest to określenie trochę na wyrost. Niemniej wśród piw mocnych z dużych browarów na jakąś tam uwagę zasługuje :-)

                      Comment

                      • DariuszSawicki
                        Senior
                        • 08-2012
                        • 2868

                        #26
                        Kupiłem dziś sobie ot tak z ciekawości i wcale nie żałuję.

                        Piwo jest słodowe, ale nie zalegające lukrem, posiada lekką przyprawową goryczkę i przede wszystkim alkohol jest doskonale ukryty. Gdzieś tydzień temu piłem u wujka Łomżę Mocną, które ma tylko 7% alko, ale spirytus w zapachu, a szczególnie w smaku był nie do przebrnięcia.

                        Zaskakująco dobry strong, aż się nie chce wierzyć, że ma 10%

                        Comment

                        • fans
                          Senior
                          • 04-2010
                          • 195

                          #27
                          Piana średnia szybko opada,kolor lekki bursztyn.W zapachu czuć lekko alkohol i jakieś nutki owocowe.Piwo jest słodkie słodowe i delikatnie owocowe(rodzynki,susz owocowy)alkohol wyczuwalny ale nie nachalny za nic bym nie dał 10volt.Mózgotrzep spożyty ok 4 miesiące po terminie.

                          Comment

                          • Selevan
                            Junior
                            • 07-2020
                            • 3

                            #28
                            Da się gdzieś to jeszcze kupić? Bardzo jestem tego ciekaw gdyby zostawić 10 lat po terminie

                            Comment

                            • kruger_nr1
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 801

                              #29
                              W Intermarche widziałem ostatnio...
                              Kolekcja puszek piwnych:
                              http://puszkikrugera.web-album.org/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎