Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Palone

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #76
    Chyba piłem co innego

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #77
      A co było na etykiecie?
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Pijak
        Senior
        • 10-2002
        • 170

        #78
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemny bordo wpadające w brąz [4]
        Piana: intensywna gęsta, lecz nizbyt trwała [3.5]
        Zapach: słabo wyczuwalny [3]
        Smak: lekko wytrawne, brak głębi [4]
        Wysycenie: nadmierne [4]
        Opakowanie: etykieta śliczna, intrygująca, zasługująca na lepszy wyrób [5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.65]

        Comment

        • smrtan
          Senior
          • 03-2002
          • 229

          #79
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: czarne... widziałem wprawdzie czarniejsze piwa (Kelt Stout naprzykład) ale nie narzekajmy... [4.5]
          Piana: prawie idealna... długo chroni piwo, chociaż konsystencja nie jest w stanie zrównać się z ideałem (jak dotąd ideałem są dla mnie Kelt Stout i Murphys Irish Stout) [4.5]
          Zapach: słabawy trochę... ale poprawny. I w zasadzie to wszystko w tym temacie. [4]
          Smak: Znakomite. Jak na polski piwo zasługuje na piąteczkę. Wyczuwalny posmak palenia (naprawdę!) mam wrażenie że "śmierdzi ogniskiem" Momentami zbyt słodkawe (po kiego to nieszczęsne E-... ?) momentami baaardzo gorzkawe. Mnie to nie przeszkadzam tudzież wręcz pasuje, ale na pewno znajdą się tacy, którym to będzie wadzić. [5]
          Wysycenie: Bardzo poprawne. Przynajmniej w moim odczuciu... [4.5]
          Opakowanie: Wypadałoby dopracować... Pomysł jest świetny.. .wykonanie niestety kiczem zalatuje... [4.5]
          Uwagi: Oby to oznaczało przełom na rynku....

          Moja ocena: [4.525]
          Piweczko Roku 2007 rozstrzygnięte!

          W browar.biz: smrtan | w Piweczko.org: slobodan

          Mój browar domowy
          Etykiety moich piw domowych

          Comment

          • Ulenspiegel
            Junior
            • 03-2005
            • 1

            #80
            Sporo tego

            O ile w moim rodzinnym Gdańsku kupno regularnego Okocimia w butelca nastręcza spore trudności - nie mówię o hipermarketach - o tyle w ostatnich dniach nie sposób było nie natknąc się na Okocim Palone. Przyznam się, że butelka nie działa na mnie zachęcająco. Kojarzy mi się z róznymi belgijskimi piwami marketingowymi, tzn. takimi wypuszczanymi w krótkich seriach i nowych markach, które jesli się nie pryjma wypuszczane sa w cora to nowych etykietach. Butelka raczej skłanie mnie do przypuszczania, że tam jest jakiś mocny drink, nie zas piwo. pewnie jeszcze w tym tygodniu wypróbuje palone, ale nie nastawiam się na rewelację. okocim to mój ulubiony browar, ale od dłuższego czasu tylko mnie rozczarowuje ;-)

            Comment

            • mapajak
              Senior
              • 12-2002
              • 1187

              #81
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Krzysiu
              (...)
              Szkoda. Można było pokusić się o oryginalność. A przede wszystkim należy wrócić do sprawdzonych rozwiązań - Portera Okocimskiego i Zagłoby. Carlsberg nie jest dobrą receptą na Polskę.
              To prawda. Jeśli chodzi o słodkie, ciemne piwo to Okocim produkował kiedyś Piwo Karmelowe, dosładzane prawdziwym cukrem a nie jakiś E-xxx. Więc po co było wyważać otwarte drzwi?

              PS. Etykieta jest tu:

              Comment

              • uranium
                Member
                • 05-2003
                • 77

                #82
                w lublinie kupiłem dopiero 7 marca za 2,69 w sklepie przy jutrzenki (perełka 24h).
                barwa - ideał porównywalny z czeskimi i niemieckimi ciemnymi
                piana - gęsta, drobna, trwała
                co2 - dla mnie trochę za dużo, ale nie widać jak bąbelkuje - idealnie pod koniec butli
                smak - z kozelem czeskim ma niewiele wspólnego. jakaś nuta bardzo daleko. za słodkie, za mało goryczy, czuć alkohol - nie od razu - po jakiejś chwili. spalenizny, której szukałem raczej nie znalazłem. mimo to miła odmiana na rynku. bedę czasami kupował.
                Last edited by uranium; 10-03-2005, 00:06.

                Comment

                • uranium
                  Member
                  • 05-2003
                  • 77

                  #83
                  doczytałem na naklejce: E 954 - Sacharyna i jej sole:sodowa i potasowa wapniowa - słodzik. a to już fe.

                  Comment

                  • igoras
                    Junior
                    • 01-2004
                    • 14

                    #84
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: po prostu świetny [5]
                    Piana: średnia, ale nie najgoorsza jakie widywałem [4]
                    Zapach: właściwie chyba mi się nie przypomina , zeby miało jakiś konketny zapach, raczej słabo [4]
                    Smak: daje 5, ale tylko dlatego że polskie i ciemne, wiedomo że nie jest to max co można osiągnąć w piwie. ale każde ciemne nowe polskie piwo, ma u mnie woelki plus na samym stacie. a to troche za bardzo mi się kojarzy z "Karmi". [5]
                    Wysycenie: dobre, najważniejszy jest smak [4.5]
                    Opakowanie: troche tandety, ale idea słuszna [4]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.475]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • watson
                      Junior
                      • 03-2005
                      • 11

                      #85
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Klarowny, piekny szczegolnie pod swiatlo [5]
                      Piana: pieni sie ostro, ale opada blyskawicznie [3]
                      Zapach: zapach malo piwny ale ladny i subtelny z lekka nutka alkoholu [4]
                      Smak: bardzo dobry, inny od pilsow, ktore dominuja na rynku polskim- Brawo! [5]
                      Wysycenie: jest, ale nie widac [3.5]
                      Opakowanie: ladne, ciekawy motyw. [4.5]
                      Uwagi: Smak zupelnie rozny od tego co znamy z polskiego rynku. mila odmiana dla piwosza.

                      Moja ocena: [4.35]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------

                      Comment

                      • babalumek
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1207

                        #86
                        Jak dla mnie całkiem dobre piwko,cena mogła by być o te 50gr niższa ale podejrzewam że osiagnie sukces na naszym rynku, bo wyraźnie brakowało takiego dobrego ciemnego lecz nie tak mocnego jak porter piwka. Gdyby jeszcze tylko z tego słodzika zrezygnowali, który tylko smak psuje to by było super.
                        MRKS Kuźnia Jawor

                        WTS Sparta Wrocław

                        Comment

                        • e-prezes
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 19167

                          #87
                          trochę nie na temat...

                          kiedyś Jurand wypuścił trzy (a pewnie jedno) piwa ciemne: Scots Beer, Dublin oraz Top Czarne i chwała im za to, ale dziś mam wrażenie, że Dublin jest równie pustym piwem jak Palone.

                          Comment

                          • sebol
                            Member
                            • 02-2002
                            • 66

                            #88
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Bardzo ciemne gęste brązowe [5]
                            Piana: piana obfita gęsta długo się utrzymuje [5]
                            Zapach: trochę czuć "palonego" brak innych aromatów [3]
                            Smak: Jak na piwo ciemne smak zbyt ubogi ,za mało ekstraktu , jakiegoś akcentu który urozmaicił by aromat i smak [3.5]
                            Wysycenie: brak zastrzeżeń [4]
                            Opakowanie: etykieta trochę badziewna chyba projektował to ktoś z Jabłonowa [4]
                            Uwagi: Mimo wszystko rozczarowanie ,szkoda taki browar z tradycjami a zaoszczędził na ekstrakcie .Piwo bez wyrazu.

                            Moja ocena: [3.6]
                            sebastian30000

                            Comment

                            • kishar
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 1691

                              #89
                              Piana w porzadku, charakterystyczna dla ciemnych.
                              Barwa piwa ciemna, moze byc.
                              Smak jest niestety za slodki, czuc ten slodzik gdyby to poprawili i dali wiecej chmielu piwo moglo by byc lepsze, w tle mozna wyczuc goryczke ale salaba, przydalo by sie wiecej posmakow palonego slodu.
                              Etykieta dosyc ciekawa moze byc.
                              Ogonie piwo warte wypicia choc sa lepsze cimniaki na naszym rynku.
                              Ocena 4.

                              Comment

                              • Shlangbaum
                                Senior
                                • 03-2005
                                • 5828

                                #90
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: kolor troszkę mylący. Po nalaniu pierwszy raz tego piwa do kufla myślałem po kolorze właśnie, że będzie głębsze. [3]
                                Piana: Piana utrzymuje się dość długo ale tylko jak piwo solidnie schłodzone. [4]
                                Zapach: Zapach dobrze oddaje smak, choć nie jest to mój najbardziej ulubiony. [5]
                                Smak: Hmm, brakowało mi mniejwięcej takiego piwa, ale można by je dopracować, czuć trochę za bardzo karmelkowy posmak. Może się przyzwyczaje. [4]
                                Wysycenie: W sam raz, nie za dużo nie za mało, to nie jest dla mnie najważniejsze kryterium. [5]
                                Opakowanie: Ciekawe rozwiązanie na naszym rynku, dobry, szlachetny kształt butelki, ten cały Phenix jest troszke kiczowaty, ale pewnie z założenia miało się rzucać w oczy na sklepowych półkach, co poradzić. [3.5]
                                Uwagi: Jest szansa, że właśnie to piwo przekona lwią część naszych rodaków do ciemnego piwa, którego wciąż jak na lekarstwo, jest ciemne i nie mocne toteż dzięki niemu zniknie podejście: "e tam, ciemne...porterów nie lubie" nareszcie może Polacy nauczą się gatunki piw rozróżniać, ale chyba za bardzo się rozmarzyłem...

                                Moja ocena: [4.325]
                                Last edited by Shlangbaum; 12-03-2005, 15:57. Powód: Polacy napisałem z małej litery, he he

                                Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎