Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Leżajsk, Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #31
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dipeone Wyświetlenie odpowiedzi
    Mogłoby dotrzeć też do Trójmiasta ,bo jak na razie w Biedronkach same Leżajski Pełne.
    Zresztą w Bierdronkach asortyment piwny od dawna się nie zmienia, więc dla Lidla duży plus za tydzień niemiecki.
    Pojawiło sie w Biedronce na 15 lecie
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Mario_Lopez
      Senior
      • 08-2009
      • 991

      #32
      Dokładnie, pojawiło się w Biedronkach na 15 lecie, cena 1,75 więc bardzo zachęcająca.
      Powiem szczerze, że podszedł mi ten Leżajsk
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
      Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


      EBE EBE

      Comment

      • Samoglow
        Senior
        • 07-2007
        • 606

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Złocisty, nieco za jasny jak na 14. [3.5]
        Piana: Przeciętna, szybko urosła i szybko się zredukowała do mikroskopijnego dywanika. [3.5]
        Zapach: Bardziej słodowy, nawet przyjemny. Raczej zachęca do skosztowania. [4]
        Smak: No tu już jest gorzej. Z zawiązanymi oczami powiedziałbym, że to koncernówa. Smak płytki i wręcz delikatnie wodniste. Brak głębi koniecznej w mocnym piwie. Goryczka przeciętna, alkohol doś wyczuwalny. Piwo do wypicia, ale dość przeciętne. [3.5]
        Wysycenie: Bez większych zastrzeżeń, nieco zapychające. [4]
        Opakowanie: Czarna pucha, nie podano ekstraktu. [4]
        Uwagi:

        Moja ocena: [3.725]

        Comment

        • Samoglow
          Senior
          • 07-2007
          • 606

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Złocisty, nieco za jasny jak na 14. [3.5]
          Piana: Przeciętna, szybko urosła i szybko się zredukowała do mikroskopijnego dywanika. [3.5]
          Zapach: Bardziej słodowy, nawet przyjemny. Raczej zachęca do skosztowania. [3.5]
          Smak: No tu już jest gorzej. Z zawiązanymi oczami powiedziałbym, że to koncernówa. Smak płytki i wręcz delikatnie wodniste. Brak głębi koniecznej w mocnym piwie. Goryczka przeciętna, alkohol doś wyczuwalny. Piwo do wypicia, ale dość przeciętne. [3]
          Wysycenie: Bez większych zastrzeżeń, nieco zapychające. [4]
          Opakowanie: Czarna pucha, nie podano ekstraktu. [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.325]

          Comment

          • dipeone
            Senior
            • 05-2010
            • 741

            #35
            To ciekawa sprawa ,że za oceny za taki sam opis różnią się od siebie.
            Co prawda nieznacznie ,ale nagle czarna puszka bez ekstraktu warta jest 0,5 stopnia więcej. ;- )

            Comment

            • Carnifex
              Member
              • 10-2010
              • 75

              #36
              Kupione oczywiście w Biedronce (za 2 złote z hakiem) jedno na spróbowanie bo nigdy nie piłem. Zwykłe, niebieskie Leżajski dobrze mi się kojarzą (wakacje w Bieszczadach), ale z tym mocnym już tak nie będzie. Muszę też spróbować tu, na miejscu, zwykłego Leżajska - może też nic specjalnego, a tylko magia miejsca, w którym się go piło tak na mnie działa?
              W każdym razie ten Mocny Leżajsk wypiłem, smaku żadnego w pamięci nie pozostawił, trochę voltów ma, i tyle. Więcej nie będę po niego sięgał.

              Comment

              • Kwadri
                Senior
                • 10-2009
                • 1216

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Lekko bursztynowe złoto. [4]
                Piana: Niska, drobna i nietrwała. Szybko znika do drobnego pierścienia. [3]
                Zapach: Średniointensywny, słodki i mało piwny. [3]
                Smak: Ubogi, rozwodniony, z lekko zaznaczoną goryczą i słodkim posmakiem. Typowy polski mocniak w czarnej puszce. [3]
                Wysycenie: Trochę za wysokie. [4]
                Opakowanie: Czarna puszka z dedykacją na 15-lecie Biedronki. Nie ma podanego ekstraktu. [3]
                Uwagi:

                Moja ocena: [3.1]
                www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złoto, ale troszkę za jasne. [3.5]
                  Piana: Średnio wysoka, szybko opada, trochę zostaje na ściankach. [3]
                  Zapach: Słodowo-kwiatowo-owocowo-alkoholowy. Nic zaskakującego jak na segment niedrogich piw mocnych. [3.5]
                  Smak: Lekka goryczka, słodowość, lekka słodycz, wyczuwalny, grzejący alkohol - tu też żadnych zaskoczeń. Przeszkadzać może lekka cierpkość.
                  Całość raczej wodnista jak na czternastkę. [3]
                  Wysycenie: Zdecydowanie za wysokie. [3.5]
                  Opakowanie: Czarna puszka o bardzo zachowawczym wzornictwie. Nuda. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [3.225]

                  Comment

                  • wrednyhawran
                    Senior
                    • 07-2010
                    • 1784

                    #39
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny, bursztynowo-miodowy, odpowiedni dla piwa mocnego. [4.5]
                    Piana: Średniej grubości, średniotrwała - średnia [3.5]
                    Zapach: Przy nalewaniu unosi się ładny słoki zapach słodu, bo przelaniu przebijają się w nim jednak nuty alkoholowe. [3.5]
                    Smak: Słodkawy, z alkoholową goryczą - po przełknięciu pojawia się bardzo mocno wyczuwalny posmak spirytusowy! Gdyby nie to nie było by tak źle, ale ta końcówka pozbawia całej przyjeności. [2.5]
                    Wysycenie: Dosyć wysokie, ale drobne, nie jest źle. [4]
                    Opakowanie: Czarna puszka, 7% alk. ekstraktu nie podano. Może być, ale szału nie ma. [3.5]
                    Uwagi: Wyraźny posmak spirytusowy zniszczył całkiem niezłe mocne piwo. Gdyby zamienić go na goryczkę chmielową, byłby to świetny strong, niestety jest jak jest i nie zanosi się na zmiany (koncern). Powtórki nie będzie, są znacznie lepsze strongi w tej cenie.

                    Moja ocena: [3.175]
                    Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                    Małe Piwko Blog
                    Małe Piwko Blog na facebooku
                    Domowy Browar Demon

                    Comment

                    • wrednyhawran
                      Senior
                      • 07-2010
                      • 1784

                      #40
                      Dorzucam fotkę bo widzę, że nie ma.

                      Dodam jeszcze do powyższej oceny, że w miarę picia spirytus przyzwyczaja nasze kubki smakowe do swojej obecności i troche łatwiej się pije niż na początku, ale to dalej nie jest to czego oczekuję po dobrym strongu.
                      Attached Files
                      Last edited by wrednyhawran; 04-02-2011, 02:25.
                      Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                      Małe Piwko Blog
                      Małe Piwko Blog na facebooku
                      Domowy Browar Demon

                      Comment

                      • dipeone
                        Senior
                        • 05-2010
                        • 741

                        #41
                        Piany nie ma prawie w ogóle mimo ,że od połowy puszki nalewałem pod kątem 90 stopni.
                        Wysycenie niezłe, szczypie lekko w język. Plus w tym temacie.
                        Kolor niezły ,ale chbyba spodziewałem się trochę ciemnejszego po mocnym piwie.
                        W smaku trochę słodu, trochę alkoholu ,ale ogólnie to mocno wodniste piwo i nawet procenty je nie ratują. Kupione oczywiście w Biedronce ,utwierdza mnie tylko w przekonaniu ,że nie ma co po biedronkowe Leżajski sięgać. Z Biedronki tylko Sarmackie Mocne.

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎