Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Królewskie, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzysztof
    Senior
    • 04-2001
    • 1689

    to jest ostatnia partia "PORTERA" w histori browaru w Warszawie.
    Last edited by Krzysztof; 22-09-2004, 22:15.
    Jesteś zainteresowany browarem restauracyjnym napisz do mnie. Znam to od podszewki.
    www.twojmalybrowar.pl

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      Zakupione w Hali Marymonckiej za 3,60 zł za but. 0,5 l. Wystawione były 4 sztuki, ja kupiłem 3, 1 zostawiając dla innego spragnionego. Moje pierwsze doświadczenie z tym porterem i pewnie ostatnie. Ale jakże przyjemne. Kolor piękny, bardzo ciemny, brązowo-rubinowy, piana beżowa, niska, około 1,5 cm warstwa, nasycenie nie za duże. Zapach karmelowo-słodowy, mocny. Smak również karmelowy i dodatkowo jeszcze obecny posmak wiśniowy i goryczkowy. Opakowanie pasujące do gatunku + kapsel z nadrukiem. Szkoda tego piwa, było naprawdę dobre.

      Moja ocena: [4.35]
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        partia z terminem przydatności do spozycia 05.08.2004 czyli przedostatnia warka:
        kolor - czarno rubinowy z wiśniowymi refleksami pod światło
        nasycenie - w normie
        piana - poezja, beżowa, drobna, mocna, zwarta, jak krem
        zapach, - bardzo intensywny, mocny, aromatyczny, przebija się na pierwszy plan palony słód wymieszaną z mocną goryczką
        smak - jednak co przeterminowany porter to przeterminowany, piwo wyrazistsze w smaku, delikatność współgra z mocą, gęstością i pełnią smaku, dla mnie jest wspaniały. Prawie, że go jem.
        Szkoda, że jest już historią

        Moja ocena: [4.975]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          Jest gdzieś jeszcze do nabycia? Niby mam dwie butelki i kiszę je od lipca, ale przydałoby się więcej.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            Twilight_Alehouse napisał(a)
            Jest gdzieś jeszcze do nabycia? Niby mam dwie butelki i kiszę je od lipca, ale przydałoby się więcej.
            pytasz o przedostanią warkę czy w ogóle?
            jeśli przedostanią to chyba już nigdzie gdyz tę buteleczkę kisiłem od czerwca,
            jeśli w ogóle to: wczoraj w Michasiu wykupiłem resztki więc tam juz nie ma, dzis kupiłem kilka kolejnych buteleczek ale widziałem jeszcze stojace 3 (słownie trzy) sztuki tutaj


            ale nie wróżę im szybkiego stania więc musisz się pośpieszyć
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • sklep-piwowar
              Senior
              • 10-2002
              • 559

              Kilka fotek już tu było ale to mój ostatni Porter Królewski i chyba ostatni w Lublinie.Sory za słaba jakośc ale to zdjęcie z telefonu
              Attached Files

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                No to dziś można symbolicznie pożegnać Browar Warszawski i jego Portera.
                Ostatnia partia tego ostatniego właśnie dziś kończy swą (teoretyczną) ważność. Poza naszymi piwnicami, piw warszawskich już nie uświadczymy

                Cześć pamięci BW! Na pohybel Heinekenowi i jego sługusom!!!
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  z tej okazji wypiłem dzis jednego, ech, cóz za smak
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Audi
                    Senior
                    • 03-2003
                    • 1682

                    becik napisał(a)
                    z tej okazji wypiłem dzis jednego
                    Tylko ?? napisz prawdę

                    Comment

                    • Audi
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 1682

                      To co teraz będzie z tymi samochodami ? z reklamami ? widziałem w GŻ jakieś nowe promocje Królewskiego , zmieną coś

                      Comment

                      • kiszot
                        Senior
                        • 08-2001
                        • 8081

                        No a co się ma zmienić?Przecież nie zarzyna sie kury znoszącej złote jajka.Tyle,że to Królewskie będzie z Warki Tylko kogo ze zwykłych pijących piwo to interesuje?Jak juz tu gdzieś napisano "liczy się marka",a tej nie likwidują.
                        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                        So von Natur, Natur in alter Weise,
                        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Audi napisał(a)
                          Tylko ?? napisz prawdę
                          oczywiście że tak, zostało mi kilka buteleczek, które będę okazyjnie od czasu do czasu wykańczał
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • nikita_banita
                            Senior
                            • 06-2003
                            • 1363

                            Termin przydatności już dawno upłynął, ale jak wiadomo dobre obroni się samo

                            Po przelaniu do kufelka pojawiła się gęsta, drobna piana, ale już po chwili było jej tyle co na lekarstwo, nagazowanie raczej niewielkie. Kolor bursztynowo-bordowo-wiśniowy. W smaku wytrawny,gorzkawy, bez nut karmelowych. Aż łza się w oku kręci...

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              Ostatni raz piłem tego portera we wrześniu, tak więc z okazji świąt postanowiłem wyciągnąć buteleczkę z piwnicy. Przeterminowaną o 4 miesiące.
                              Zapach bardzo silny, orzechowo-owocowy.
                              W smaku podobne nutki plus dziwnie wyczuwalny alkohol. Spodziewałem się, że po dłuższym wyleżakowaniu rozmyje się trochę, a tu nie. Ciekawe jak zachowa się następnym razem - kolejna degustacja planowana na święta grudniowe.
                              Doskonałe piwo. Niech spoczywa w spokoju...

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: mocna czerwień wymieszana z brązem (burgund), klarowne [5]
                                Piana: kolor ciemnego beżu, srednie pęcherze, utrzymuje się długi czas ponad centymetrowa pianka [4]
                                Zapach: mocny, intensywny, owocowy, silny słodowy aromat wymieszany z lekką alkoholową nutką [4.5]
                                Smak: w smaku "misiakowate", delikatne, lekkie, wyczuwa się ukrytą moc, nie czuć alkoholu, mozna poczuć lekką paloność piwa, bardzo mocno ekstraktywne, przyjemnie kleja się usta po kazdym łyku [4.5]
                                Wysycenie: bez zarzutu [5]
                                Opakowanie: znane, bez zarzutu [5]
                                Uwagi: kolejny porter z zapasów, doskonały,miło sobie wspomnieć świetność Królewskiego portera, która mimo przeterminowania ma swój inny wyrazisty smak

                                Moja ocena: [4.525]
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎