Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kenubi
    Member
    • 07-2008
    • 87

    Etykieta "z medalami", potem zielono-złota (fatalna) a teraz kupiłem jeszcze z inną; "zamkiem". Ta etykieta podoba mi się najbardziej aczkolwiek napis "Wyborne" jest trochę zakamuflowany - czytelny był właśnie w poprzedniej wersji i tak.. pewnie nastąpi kiedyś może stabilizacja tj. ładna etykieta z czytelnym napisem "Wyborne" . Aha trochę jest zbyt podobna kolorami do innych typu "Naturalne","Dawne","Żywe",.. - może by tak ciut cieleni?

    W międzyczasie na etykietach nastąpiła zmiana adresu na W-wę a i piana już mi nie wystrzeliła (ogólnie słabo z pianą i za dużo gazu), za to smak jakby wrócił z wersji "medalowej".
    Jest to jedno z naszych najulubieńszych piw, no trochę za mocne tj.6.2% - ale i tak cenimy za "lekkość smaku" przy takiej zawartości.

    Comment

    • kenubi
      Member
      • 07-2008
      • 87

      próbuję dodać zdjęcie wersji: najnowsza etykieta z prawej
      Attached Files

      Comment

      • delvish
        Senior
        • 11-2004
        • 3508

        Bardzo poglądowe zdjęcie. Jak dla mnie, dobrze widać na nim, że najładniejsza etykieta to ta pierwsza z lewej. Czasami trzeba przejść długą drogę, żeby dojść do punktu wyjścia
        Owal przy takich grafikach jak powyżej nie pasuje Ciechanowi.
        Last edited by delvish; 27-11-2008, 22:33.
        "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
        (Frank Zappa)

        "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
          Bardzo poglądowe zdjęcie. Jak dla mnie, dobrze widać na nim, że najładniejsza etykieta to ta pierwsza z lewej. Czasami trzeba przejść długą drogę, żeby dojść do punktu wyjścia
          Owal przy takich grafikach jak powyżej nie pasuje Ciechanowi.
          Etykieta z lewej była zła, etykieta z prawej jest zbyt minimalistyczna, ale i tak jest do przeżycia. Lepiej się na półce prezentują te nowe etykiety.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • kenubi
            Member
            • 07-2008
            • 87

            A może zrobimy konkurs i sami zaprojektujemy/przerobimy etykietę.
            Zdejmę etykietę, zrobię "dobre" zdjęcie i zabawowo zrobimy "konsumencki konkurs etykiety ciechana" (KKEC) Może fabryka ufunduje jakiś czteropak?

            Comment

            • Kamień
              Senior
              • 07-2007
              • 361

              Szkoda, że na tym zdjęciu nie ma jeszcze butelki z najstarszą etykietą, tą z zamkiem. Dało by to najpełniejszy pogląd na sprawę. Przy takim bezpośrednim porównaniu dopiero wszystko widać.

              Comment

              • kenubi
                Member
                • 07-2008
                • 87

                Noo , nie jestem pewny czy wraz ze zmiana adresu i etykiet nie poszły za tym inne ruchy.
                Ostatnio cos mi spada to piwo w rankingu zadowolenia z wypicia.
                Dzisiaj (data waznosci 17.01.2009) smakuje mi dosyc mocno jakbym lizał metal (chyba żelazo , smaki mocne ale jakieś nie przenikające się, każdy oddzielnie.
                Coś mi się czuje,że wypadnie z następnych zakupów.

                Comment

                • coldfire
                  Senior
                  • 01-2008
                  • 374

                  Ewidentnie coś jest z nim nie tak.
                  Piłem jakieś dwa, trzy tygodnie temu, i było kompletnie bez smaku. Wodniste, z nieprzyjemnymi warzywnymi posmakami. Jedyne co za co można je było pochwalić to smak i aromat chmielowy, ale podobny efekt bym uzyskał wsypując mój ekstrakt chmielowy do wody...
                  Ażeby piwo (albo siebie) kompletnie już pogrążyć, to powiem, że pity chwilę późnij Tyskacz z puchy był o wiele smaczniejszy! Przyjemnie słodowy, sklejał mordę, a tak charakterystycznego dla piw niepasteryzowanych piwniczny posmak był tam wyraźniejszy niż w Ciechanie (paradoks?).
                  Nie wiem co o tym myśleć. Chyba tylko to, że przez długi czas już po Wybornego nie sięgnę, bo to nie pierwsza taka denna partia. Niestety.
                  Piwa i pacierza nie odmawiam

                  Comment

                  • nexo
                    Junior
                    • 01-2009
                    • 10

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Nie do końca klarowny (plus) i jasnozłocisty kolor. [5]
                    Piana: Dość znaczna, gęsta ale mało trwała. [4.5]
                    Zapach: Zapach słodu, chmielu, drożdży baaaardzo zachęca i kusi. [5]
                    Smak: Leciutki orzeźwiający kwasek, przyjemny posmak słodu i drożdży. Smakuje wybornie! [5]
                    Wysycenie: Dokładnie takie, jakie powinno być. [5]
                    Opakowanie: Ciechan ostatnio mocno kombinuje z etykietami, najbardziej lubiłem tą najstarszą z Machlejdem, później pojawiła się taka ze złotymi literami, a obecnie taka nieco mdła i bez wyrazu. Niestety zmiana na trochę gorsze. [4]
                    Uwagi: Ciechan Wyborne Niepasteryzowane to moje ulubione jasne piwo i co tu dużo mówić, smakuje wybornie. Zaopatruję się najczęściej w Złotych Tarasach w Warszawie, na poziomie -1 jest tam sklep ze zdrową żywnością. Niestety ciężko w Warszawie o inne stałe miejsce z Ciechanem, a przynajmniej nie trafiłem takiego. W większości sklepów pojawia się na krótko, błyskawicznie jest kupowany i znika.

                    Moja ocena: [4.9]

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      Kolega Nexo doprawdy wyczuwa drożdże w tym piwie i daje piąteczkę?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • kibi
                        Senior
                        • 07-2004
                        • 1875

                        Kolega Nexo w ogóle rozpowszechnia nie do końca sprawdzone wiadomości. Etykieta Wybornego z Machlejdem nie jest najstarsza, a sklepów, gdzie Ciechan jest w stałej sprzedaży jest w Warszawie sporo. Sklepy ze zdrową żywnością, na tle pozostałych wyróżniają się tylko ceną wyższą o jakieś 50%.

                        Comment

                        • tfur
                          Senior
                          • 05-2006
                          • 1303

                          zrobiłem sobie dziś ciechanowski wieczór, tylko portera nie wypiłem, i napiszę coś przed czym sie po wielekroć wzdragałem - niestety, ciechan niepasteryzowany mi nie podchodzi i, choćbym chciał, zdania zmienić nie mogę. próbuję po raz setny i wciąż czuję rozdźwięk między oczekiwaniami a stanem faktcznym. ciąglę czuję płaskawość w smaku, kolor jest równie słomiany i płycizna w smaku. cóż, szacunek szacunkeim, ale czara goryczy musiała się kiedyś przelać. to piwo nie jest złe, ale to nie to...
                          oczywiście według mnie
                          Last edited by tfur; 16-01-2009, 23:47. Powód: ps
                          veni, emi, bibi

                          Comment

                          • petrus33
                            Gość
                            • 01-2008
                            • 888

                            Nie macie wrażenie, że to piwo od kilku miesięcy stało się jakby mniej smaczne ??? Jak jeszcze obowiązywały stare etykiety z Machlejdem i medalami, piwo to, miało w sobie tą oryginalność, świeżość i polot. Piję je regularnie od dłuższego czasu i stwierdzam, że dawniejszy charakter gdzieś został zgubiony. Te dzisiejsze warki są płytkie i jakoś nie powalają swoją orzeżwiającą mocą jak kiedyś. To są moje subiektywne spostrzeżenia. Być może się mylę, ale brakuje temu piwku tego, co miało kiedyś.
                            pozd

                            Comment

                            • Najtron
                              Junior
                              • 04-2008
                              • 56

                              Też ostatnio mam takie wrażenie. Tak jakby ostatnio jego smak szedł w kierunku koncernówek. Latem jeszcze, zwłaszcza na początku, był takim mocno orzeźwiającym piwem, dla mnie był lekki w smaku. Obecny, moim zdaniem, jest zdecydowanie gorszy. Choć nie wykluczam, że po prostu mój sposób postrzegania smaków sie zmienił. W każdym razie dawniej mi dużo bardziej smakował

                              Comment

                              • petrus33
                                Gość
                                • 01-2008
                                • 888

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Najtron Wyświetlenie odpowiedzi
                                Też ostatnio mam takie wrażenie. Tak jakby ostatnio jego smak szedł w kierunku koncernówek
                                Eee no nie przesadzaj, do koncernowych piw, to mu na szczęście bardzo daleko !!
                                Według mnie smak stał się troszeczkę płaski i brak jest tego efektu orzeżwienia.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎