Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • enemy
    Junior
    • 10-2002
    • 4

    Ciechan Wyborne Niepasteryzowane klasa sama w sobie. Ciechan w jedności siła tak było zawsze. Nic dpodać nic ująć. Polecam wszystkim

    Comment

    • KrzynioF
      premium
      • 04-2009
      • 33

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
      To wypuście wersję Ciechan Bitter, Podwójnie Chmielony czy Ciechana Pilsa, bo tego na rynku nie ma. Koneserzy piwa chcą goryczki. Ja zdaję sobie sprawę, ze Sukces Wybornego jest po części spowodowany tą niską goryczką, ale to jest niezagospodarowana nisza. Spróbujcie.
      Trochę by się ciasno zrobiło w browarze wprowadzając podobne bądź co bądź piwa pod względem wyglądu i parametrów technologicznych. W zaprzyjaźnionym Lwówku jest parę miejsc wolnych, a z tego co widziałem i słyszałem pani piwowar woli raczej bardziej siarczyste wersje piw. Chyba lepiej się uzupełniać niż konkurować

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KrzynioF Wyświetlenie odpowiedzi
        Trochę by się ciasno zrobiło w browarze wprowadzając podobne bądź co bądź piwa pod względem wyglądu i parametrów technologicznych. W zaprzyjaźnionym Lwówku jest parę miejsc wolnych, a z tego co widziałem i słyszałem pani piwowar woli raczej bardziej siarczyste wersje piw. Chyba lepiej się uzupełniać niż konkurować
        Wasz wybór, ze swojej strony tylko dodam, że jasne piwa z Ciechana, nie były w moim typowaniu na podium.
        Dodam wręcz, że to jest dość patologiczna sytuacja, bo wszystkie piwa niepasteryzowane w Polsce są bardzo skąpo chmielone. Wystarczy wymienić Dawne, Ciechana, Lubelskie, Naturalne, Mazur czy Świeże (czy jak ono się teraz nazywa) z tego co czytałem również Acan i Żywe z Koreba. Jeśli nie widzicie tu rynku?
        blog.kopyra.com

        Comment

        • coldfire
          Senior
          • 01-2008
          • 374

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
          Dodam wręcz, że to jest dość patologiczna sytuacja, bo wszystkie piwa niepasteryzowane w Polsce są bardzo skąpo chmielone. Wystarczy wymienić Dawne, Ciechana, Lubelskie, Naturalne, Mazur czy Świeże (czy jak ono się teraz nazywa) z tego co czytałem również Acan i Żywe z Koreba. Jeśli nie widzicie tu rynku?
          Całkiem nieźle chmielony jest Kasztelan NP.
          Piwa i pacierza nie odmawiam

          Comment

          • killer32
            Junior
            • 02-2008
            • 1

            Witam,ja osobiscie pije CIECHANA od ładnych paru lat i muszę stanąc w obronie tak znakomitego piwa.Jeśli chodzi o piwa niepasteryzowane nie ma sobie równych!!!!

            Comment

            • coldfire
              Senior
              • 01-2008
              • 374

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika killer32 Wyświetlenie odpowiedzi
              Witam,ja osobiscie pije CIECHANA od ładnych paru lat i muszę stanąc w obronie tak znakomitego piwa.Jeśli chodzi o piwa niepasteryzowane nie ma sobie równych!!!!
              A dlaczego tak sądzisz?
              Piwa i pacierza nie odmawiam

              Comment

              • delvish
                Senior
                • 11-2004
                • 3508

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                Dodam wręcz, że to jest dość patologiczna sytuacja, bo wszystkie piwa niepasteryzowane w Polsce są bardzo skąpo chmielone... z tego co czytałem również Acan i Żywe z Koreba. Jeśli nie widzicie tu rynku?
                Chlubnym wyjątkiem jest niepasteryzowany Czarnków. A co Acana, to egzemplarz pity przeze mnie goryczkę miał całkiem przyzwoitą. Trudno powiedzieć, żeby był mało nachmielony.

                P.S. Chodziło ci pewnie o Lubuskie
                Last edited by delvish; 05-04-2009, 18:07.
                "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                (Frank Zappa)

                "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                  Chlubnym wyjątkiem jest niepasteryzowany Czarnków. A co Acana, to egzemplarz pity przeze mnie goryczkę miał całkiem przyzwoitą. Trudno powiedzieć, żeby był mało nachmielony.
                  Czytałem Twoją opinię, ale większość pisała o niskiej goryczce. Czarnków, to fakt rzeczywiście chmielą trochę szczodrzej, ale nie wiem jakim chmielem, bo ten ziemisty posmak, to IMO od chmielu.

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika delvish Wyświetlenie odpowiedzi
                  P.S. Chodziło ci pewnie o Lubuskie
                  Oczywiście.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • merciless
                    Junior
                    • 01-2008
                    • 1

                    Ciechan Wyborne

                    Czytam te wszystkie bzdury na temat "Ciechana Wyborne", i nie wierzę,chyba się zmówiliście????! Od dwudziestu lat piję ciechanowską 12 i nigdy nie była tak dobra jak teraz!
                    Płytki smak??? Płytki to ja mam ułożone w łazience. Skąd taka opinia?? Czy wy piliście Ciechana Wybornego??? Mam duże wątpliwości czytając takie głupoty. Jeżeli naprawdę piliście Ciechana Wybornego i smakował wam tak jak piszecie to musiał być przeterminowany!!!!!
                    Pozdrawiam Wszystkich którzy tak mocno struli się Ciechanem!!!!!! (Żałosne!)

                    Comment

                    • TCT
                      Senior
                      • 04-2007
                      • 135

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merciless Wyświetlenie odpowiedzi
                      Czytam te wszystkie bzdury na temat "Ciechana Wyborne", i nie wierzę,chyba się zmówiliście????!
                      Po pierwsze nie używaj tylu znaków interpunkcyjnych, jeden też się zauważy.

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merciless Wyświetlenie odpowiedzi
                      Pozdrawiam Wszystkich którzy tak mocno struli się Ciechanem!!!!!! (Żałosne!)
                      A czy w tym wątku ktoś pisze, że się struł? Nie, były tylko głosy, że Wyborne straciło na głębi smaku i że lubi być przegazowany - więc nerwy w konserwy.
                      Swoją drogą dziwi ten nagły wysyp obrońców Ciechana
                      "Każdy jest obowiązany do dbałości o stan środowiska i ponosi odpowiedzialność za spowodowane przez siebie jego pogorszenie.."
                      art. 86 Konstytucji RP

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merciless Wyświetlenie odpowiedzi
                        Czytam te wszystkie bzdury na temat "Ciechana Wyborne", i nie wierzę,chyba się zmówiliście????! Od dwudziestu lat piję ciechanowską 12 i nigdy nie była tak dobra jak teraz!
                        Płytki smak??? Płytki to ja mam ułożone w łazience. Skąd taka opinia?? Czy wy piliście Ciechana Wybornego??? Mam duże wątpliwości czytając takie głupoty. Jeżeli naprawdę piliście Ciechana Wybornego i smakował wam tak jak piszecie to musiał być przeterminowany!!!!!
                        Pozdrawiam Wszystkich którzy tak mocno struli się Ciechanem!!!!!! (Żałosne!)
                        Spokojnie kolego, spokojnie. Ja rozumiem, że jeśli pracujesz przy wytwarzaniu Ciechana, to takie opinie mogą boleć, ale nikt tu nie ma złej woli, tylko nie będziemy pisać, ze zachwyca, skoro nie zachwyca.
                        Piwem przeterminowanym się nie zatrujesz, co najwyżej piwem zepsutym. Warki Ciechana są bardzo nierówne i niestety zawsze coś doskwiera. Np. teraz piję Ciechana z datą 12.03.09 i co ciekawe jeśli idzie o goryczkę jest całkiem nieźle, ale za to jest bardzo niskie nasycenie, a piany nie było wcale. I nie pisz mi, że to dlatego, że piwo jest po terminie, bo to bzdura. Ciechana uciekającego z butelki też sobie nie wymyśliliśmy. Takiej sympatii jaka tu jest dla małych browarów, w tym Ciechana, nigdzie indziej w necie nie znajdziesz, także nie zarzucaj nam złej woli, bo jej nie ma. Ciechan Wyborny jest nierówny i niestety często troszkę bezpłciowy jeśli chodzi o posmaki słodowe i goryczkę chmielową. I dopóki tak będzie, tak długo będziemy to wytykać. Nie ma taryfy ulgowej.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • rad998
                          Member
                          • 12-2008
                          • 52

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merciless Wyświetlenie odpowiedzi
                          Czytam te wszystkie bzdury na temat "Ciechana Wyborne", i nie wierzę,chyba się zmówiliście????! Od dwudziestu lat piję ciechanowską 12 i nigdy nie była tak dobra jak teraz!
                          Płytki smak??? Płytki to ja mam ułożone w łazience. Skąd taka opinia?? Czy wy piliście Ciechana Wybornego??? Mam duże wątpliwości czytając takie głupoty. Jeżeli naprawdę piliście Ciechana Wybornego i smakował wam tak jak piszecie to musiał być przeterminowany!!!!!
                          Pozdrawiam Wszystkich którzy tak mocno struli się Ciechanem!!!!!! (Żałosne!)
                          jesli to faktycznie tak jak kopyr pisal - wypowiedz kogos kto pracuje przy produkcji ciechana to powoli trace chec do kupna tego piwa... szkoda wydawanych zlotowek na piwo ktore robi taki czlowiek... a jedyna zalosna rzecz to chyba tylko ta wypowiedz...

                          tak jak kopyr mowi - nigdzie nie ma tylu fanow niekoncernowych piw i wielu z nas kupuje je tez dlatego by pomagac mniejszym browarom, aby zawsze byla mozliwosc kupna czegos takiego jak piwo niekoncernowe.

                          nasze wypowiedzi to wypowidzi ludzi ktorzy piwo pic lubia i troche piw wypili wiec wypowiedzi takie raczej z rekawa sie wziely. Nigdy nie mowilem ze piwo to jest ogolnie zle... wspomnialem ze moze te na ktore trafilem do tej pory nie byly rewelacyjne. Tak czy siak dam im jeszcze szanse.

                          pozdrawiam !

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rad998 Wyświetlenie odpowiedzi
                            jesli to faktycznie tak jak kopyr pisal - wypowiedz kogos kto pracuje przy produkcji ciechana to powoli trace chec do kupna tego piwa...
                            To takie moje nieodparte wrażenie, niepoparte jakimiś konkretniejszymi faktami. Także może nie traktujmy tego jako pewnik. Może nie powinienem tego koledze merciless zarzucać, ale w każdym razie reszta mojego wywodu jest aktualna bez względu na miejsce zatrudnienia mercilessa.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • Rafcz
                              Member
                              • 07-2007
                              • 53

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika merciless Wyświetlenie odpowiedzi
                              Czytam te wszystkie bzdury na temat "Ciechana Wyborne", i nie wierzę,chyba się zmówiliście????! Od dwudziestu lat piję ciechanowską 12 i nigdy nie była tak dobra jak teraz!
                              Płytki smak??? Płytki to ja mam ułożone w łazience. Skąd taka opinia?? Czy wy piliście Ciechana Wybornego??? Mam duże wątpliwości czytając takie głupoty. Jeżeli naprawdę piliście Ciechana Wybornego i smakował wam tak jak piszecie to musiał być przeterminowany!!!!!
                              Pozdrawiam Wszystkich którzy tak mocno struli się Ciechanem!!!!!! (Żałosne!)
                              Poczytaj jakie głupoty Ty nawypisywałeś. Jak dajesz pierwszego posta w takim tonie to może poczytaj sobie wcześniejsze wpisy na forum. Bo żałosne to jest zaczynanie pisania w takim tonie. Każdy ma tu prawo do swoich opinii i nie traktuj tego poproszę jako bzdury. A co do Twoich pytań to:
                              Nie,nie zmówiliśmy się.
                              Tak, ta warka o której pisałem była płytka w smaku.
                              Opinia po wypiciu kilku Ciechanów Wybornych z ostatnich warek i komentarzach znajomych.
                              Tak piłem Ciechana Wybornego i mi nie smakował

                              Jeśli jest dobre piwo to je chwalę, jeśli coś nie tak to będę to wytykał. Ja lubię generalnie Wyborne ale tak jak już wcześniej napisano to piwo ma bardzo różne warki. A że ostatnie mi nie pasują to o tym piszę. Właśnie piłem Mocne i tu jest wszystko OK. Ale z lżejszych piw aktualnie przerzuciłem się na Konstancin - mój wybór jakie piwa kupuje i jakie polecam innym osobom. A co do ostatnich Ciechanów Wybornych to nie nadają sie one (moim zdaniem) ani to kupowania ani do polecania innym. Aktualnie są do tego lepsze piwa. Przy czym, jak pisałem wcześniej, za jakis czas spróbuje Wybornego znowu i być może zmienię zdanie. Znajomych staram się namawiać na piwa niekoncernowe ale nie dla zasady a dlatego, ze uważam je za dużo smaczniejsze i cenię sobie ich różnorodność. I uważam to za wspieranie m.in. Ciechana bo jest kilka/kilkanaście osób wśród moich które piją już nie tylko koncerniaki.

                              Comment

                              • żąleną
                                Sojowe Oddziały Bojowe
                                • 01-2002
                                • 13239

                                Aż normalnie zrobiłem kurs do nocnego, ale jak raz nie było zielonego Ciechana.

                                Niemniej piłem go tydzień, dwa temu i był bardzo dobry, te same kwiatowe posmaki co zawsze, do głębi też nie miałem zastrzeżeń. Może dlatego, że był bliżej początku niż końca daty przydatności do spożycia?

                                Z niecierpliwością wyczekuję dalszych odcinków telenoweli, a zwłaszcza nowych postaci wchodzących szturmem na plan

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎