Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petrus33
    Gość
    • 01-2008
    • 888

    rad998
    Aby wyrobić sobie opinię o danym piwie, należy to piwo wypić wielokrotnie, kilka razy nie wystarczy, aby mieć nawet podstawowy obraz tego piwa.

    Ja piłem Wyborne kilkadziesiąt razy przez dosyć długi okres i stwierdzam, że od tego roku jakby mniej dobroci jest w nim. W tym tygodniu wypiję sobie ze dwie butelki, aby sprawdzić, czy coś się zmieniło. Ale nie zamieniłbym nawet jednej butelki Wybornego na sto skrzynek koncerniaków !!!

    Comment

    • yavo
      • 03-2009
      • 909

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rad998 Wyświetlenie odpowiedzi
      jesli to faktycznie tak jak kopyr pisal - wypowiedz kogos kto pracuje przy produkcji ciechana to powoli trace chec do kupna tego piwa... szkoda wydawanych zlotowek na piwo ktore robi taki czlowiek... a jedyna zalosna rzecz to chyba tylko ta wypowiedz...
      Nicki Wam się pomyliły, przy produkcji Ciechana pracuje KrzynioF, nie merciless...

      ps. Partia 01.05.2009 jest wcale niezła, 06.05.2009 już czeka w lodówce
      Last edited by yavo; 06-04-2009, 07:35.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
        rad998
        Aby wyrobić sobie opinię o danym piwie, należy to piwo wypić wielokrotnie, kilka razy nie wystarczy, aby mieć nawet podstawowy obraz tego piwa.
        BeZeDURaA. Jakbym miał wielokrotnie pić piwo, żeby wyrobić sobie zdanie o jakimś konkretnym piwie, to jeszcze bym musiał pić Tyskie, Żubry i Lechy, bo a nuż za mało razy je piłem, żeby stwierdzić, ze to chłam.


        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika yavo Wyświetlenie odpowiedzi
        Nicki Wam się pomyliły, przy produkcji Ciechana pracuje KrzynioF, nie merciless...

        ps. Partia 01.05.2009 jest wcale niezła, 06.05.2009 już czeka w lodówce
        Nic się nikomu nie pomylłio. KrzynioF zadeklarował się, jako ten, który pracuje przy wyrobie Wybornego, merciless nie, co nie znaczy, że nie pracuje.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • rad998
          Member
          • 12-2008
          • 52

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
          rad998
          Aby wyrobić sobie opinię o danym piwie, należy to piwo wypić wielokrotnie, kilka razy nie wystarczy, aby mieć nawet podstawowy obraz tego piwa.

          Ja piłem Wyborne kilkadziesiąt razy przez dosyć długi okres i stwierdzam, że od tego roku jakby mniej dobroci jest w nim. W tym tygodniu wypiję sobie ze dwie butelki, aby sprawdzić, czy coś się zmieniło. Ale nie zamieniłbym nawet jednej butelki Wybornego na sto skrzynek koncerniaków !!!

          troche zle mnie zrozumiales - ja tutaj nie mowie tak jak np kopyr ze piwo sie zmienilo... ze bylo lepsze czy gorsze kiedys... wypilem 2 i na tej podstawie stwierdzam ze sie zawiodlem - zawiodlem sie tylko dlatego bo czytalem mase wypowiedzi ktore zachwalały ciechana wybornego. Na dodatek wygrywa konkursy tak wiec kupujac go nie moglem sie doczekac az go wypije - jak wsomnialem - oczekiwalem zlota w plynie - tak nie bylo i koniec i basta. Dlaczego nikt nie moze uszanowac czyjegos zdania ? Po to jest 1000000x10^10000 ludzi aby kazdy mial swoje zdanie i chcial pic, jesc to co mu smakuje - mi wyborne nie posmakowalo i tyle. Na koniec dodam ze rozpatruje to piwo tylko i wylacznie jako piwo niekoncernowe, niepasteryzowane. Na dodatek nie zgodze sie z tym ze trzeba wypic 30 piw by wiedziec czy dane piwo jest dobre czy nie... Czy myslisz ze na konkursach kazdy juror pije po 10 butelek danego piwa ? Wg mnie umarlby na wskutek przedawkowania alkoholu - piw troche jest, a on musi kazdego ze tak powiem "liznąc" by wiedziec w czym rzecz. Wg mnie wystarczy wypic 2-3 lyki kazdego piwa by wiedziec czy smakuje czy nie. Wiadomo ze wiele smaczkow uwydatnia sie po pewnym czasie konsumpcji, ale mowa tu o 1 butelce. Zawsze troszke inaczej smakuje piwo pod koniec picia niz na poczatku, zawsze mozna doszukac sie w nim czegos nowego...

          ja ze swojej strony skonczylem dyskusje o tym piwie na dzien dzisiejszy. wznowie ja po wypiciu kolejnego piwa ciechan wyborne. Byc moze zdanie troszke sie poprawi.

          pozdrawiam !

          Comment

          • yavo
            • 03-2009
            • 909

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
            Nic się nikomu nie pomylłio. KrzynioF zadeklarował się, jako ten, który pracuje przy wyrobie Wybornego, merciless nie, co nie znaczy, że nie pracuje.
            A jednak moim zdaniem pomyliło się. Wniosek, że merciless pracuje - tylko dlatego, że nie zadeklarował, że nie pracuje, jest błędny i w jakiś tam sposób godzi w imię browaru Ciechan (zważywszy na poziom kultury wpisu merciless'a) w kontekście dalszych wypowiedzi typu szkoda wydawać kasy na browar, w którym pracują tacy ludzie.


            Ja też się nie zadeklarowałem, że nie pracuję, co nie znaczy, że pracuję, bo NIE pracuję.

            Comment

            • Other
              Junior
              • 12-2007
              • 12

              Raczej czytam, a nie piszę posty, ale zaniepokoiły mnie Wasze o Wybornym. Dla mnie było to zawsze najlepsze piwo, do którego wracałem z przyjemnością.
              Ostatnio skupiłem się na kupowaniu i degustowaniu piw, z którymi nie miałem jeszcze styczności. Wyborne Niepasteryzowane nie gościło u mnie w kuflu od dłuższego czasu.
              Udałem się dziś do sklepu i zaopatrzyłem się w nie. Data przydatności to 04.05.2009

              Po degustacji, niestety muszę stwierdzić, że to piwo rzeczywiście straciło coś ze swojego smaku. Piwo nadal jest więcej niż przyzwoite, ale brakuje mu tego czegoś, tej treściwości, tego zęba, które czyniło to piwo wyjątkowym.

              Może to zabrzmi śmiesznie- każdy inaczej odczuwa "smak"- zawsze miałem wrażenie, że podczas picia tego piwa, gdzieś głęboko był pochowany smak miodu lipowego. Nie wiem czy to tylko autosugestia, z powodu, iż mają w swojej ofercie miodowe. Tak sobie to tłumaczyłem ( może z własnej niewiedzy), że proces ważenia obu piw, w którymś miejscu się zazębia lub to wyjątkowe składniki sprawiają, że to piwo ma dla mnie to coś.
              W obecnej warce to coś zniknęło.

              Czekam na najbliższe warki piwa. Na pewno kupie kolejnych kilka. Tak łatwo nie wydam sądu nad Wybornym- to może być tylko wspomniana wyżej autosugestia. Kilka osób pisze, że piwo się zmieniło- mózg programuje się na "a fe" ; ) A może po prostu trafiło się kilka gorszych partii- może się zdarzyć.

              Osoby odpowiedzialne za warzenie tego piwa na pewno najlepiej wiedzą, czy cokolwiek zmieniło się w procesie. Jeżeli tak, może nasze wpisy spowodują, że powrócą do starej metody.

              Poczekamy, zobaczymy.
              Pozdrawiam.

              Comment

              • major_bien
                Member
                • 03-2005
                • 48

                Troche z innej beczki... ceny Ciechana ostatnio poszły do góry... w sklepie na Tarnowieckiej 2.98 a w sklepie przy bazarze Szembeka 2.80. W sklepie Bora-Komorowskiego róg Abrahama chyba po 3.40 było... Znacie jakieś inne tańsze sklepy na Pradze Połodnie (okolice Gocławia, Grochowa)?

                Comment

                • petrus33
                  Gość
                  • 01-2008
                  • 888

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rad998 Wyświetlenie odpowiedzi
                  .........wypilem 2 i na tej podstawie stwierdzam ze sie zawiodlem.......
                  No i właśnie tłumaczę ci, że na tej podstawie, nie można absolutnie niczego stwierdzić, szczególnie w przypadku Ciechana Wybornego, który ma nierówne warki. Słuchanie opinii innych też jest dość ryzykownym podejściem, ponieważ większość ludzi, nawet na tym portalu, po prostu nie zna się na piwie !

                  Od 2003r jestem licencjonowanym sommelierem(licencja Master Sommelier Diploma z Londynu) i powiem ci, że jeśli o wina chodzi, to jest podobnie, każdy rok jest inny, dlatego też, każdy rocznik jest inny. I dotyczy to wszystkich win, od takich po 5 funtów za butelkę, do takich po 7000 funtów za butelkę. Trzeba pić systematycznie i robić notatki, aby wyrobić sobie zdanie na temat danej winnicy i danego wina. Ciężka to praca
                  pozd

                  Comment

                  • delvish
                    Senior
                    • 11-2004
                    • 3508

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                    No i właśnie tłumaczę ci, że na tej podstawie, nie można absolutnie niczego stwierdzić, szczególnie w przypadku Ciechana Wybornego, który ma nierówne warki.
                    Po pierwsze, jak sam napisałeś można stwierdzić, że Ciechan ma nierówne warki. Po drugie, można stwierdzić, że dana partia jest np. słabsza od poprzedniej. W tym wątku wypowiadają się ludzie, którzy Ciechana piją nie od dziś i mimo jego nierówności co roku ocieniają go wysoko w Plebiscycie. Nie zmienia to faktu, że to piwo może po prostu smakować słabiej niż zazwyczaj. Porównanie swoich odczuć z ocenami innych to jedna z zalet korzystania z tego forum.
                    Last edited by delvish; 07-04-2009, 20:19.
                    "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                    (Frank Zappa)

                    "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23807

                      A czy szanowny interlokutor może pokusić się o zamieszczenie kilku ocen, na podstawie których moglibyśmy (a przynajmniej ja) zapoznać się nieco z opisami dokonanymi przez profesjonalistę? Na razie nie znalazłem żadnych Twych wypowiedzi na temat smaku danych piw (przynajmniej po braku ocen tak stwierdzam, a że postów ponad dwieście, to ograniczyłem się tylko do tego kryterium), natomiast znalazłem kilka Twych uwag że ten lub tamten albo zgoła większość się nie zna na tym o czym pisze
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • petrus33
                        Gość
                        • 01-2008
                        • 888

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ART Wyświetlenie odpowiedzi
                        A czy szanowny interlokutor może pokusić się o zamieszczenie kilku ocen, na podstawie których moglibyśmy (a przynajmniej ja) zapoznać się nieco z opisami dokonanymi przez profesjonalistę? Na razie nie znalazłem żadnych Twych wypowiedzi na temat smaku danych piw (przynajmniej po braku ocen tak stwierdzam, a że postów ponad dwieście, to ograniczyłem się tylko do tego kryterium), natomiast znalazłem kilka Twych uwag że ten lub tamten albo zgoła większość się nie zna na tym o czym pisze
                        Nie chce mi się bawić w oceny z Artomatu, ja zawsze piszę, które piwa uważam za dobre, a które nie. Jedynym kryterium dla mnie jest zapach i smak, opakowanie mnie zupełnie nie interesuje. Tak jak pisałem, znam się bardziej na winie, niż na piwie, pomimo tego, że piw mam wypitych kilka tysięcy. Czytając wiele wypowiedzi na tym forum, mam nieodparte wrażenie, że większość ludzi nie wie o czym pisze. Oczywiście, jest spora grupa koneserów, którzy zawsze wypowiadają się rzeczowo i fachowo na dany temat.
                        Moim ulubionym działem jest Browarnictwo Amatorskie, a w szczególności dział Twoje Warzenie.......tam jest prawdziwa loża fachowców !!!
                        pozd

                        Comment

                        • yavo
                          • 03-2009
                          • 909

                          księcia Ziemowita 53

                          Comment

                          • Candlekeep
                            Senior
                            • 11-2007
                            • 367

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                            Nie chce mi się bawić w oceny z Artomatu, ja zawsze piszę, które piwa uważam za dobre, a które nie. Jedynym kryterium dla mnie jest zapach i smak, opakowanie mnie zupełnie nie interesuje. Tak jak pisałem, znam się bardziej na winie, niż na piwie, pomimo tego, że piw mam wypitych kilka tysięcy. Czytając wiele wypowiedzi na tym forum, mam nieodparte wrażenie, że większość ludzi nie wie o czym pisze. Oczywiście, jest spora grupa koneserów, którzy zawsze wypowiadają się rzeczowo i fachowo na dany temat.
                            Moim ulubionym działem jest Browarnictwo Amatorskie, a w szczególności dział Twoje Warzenie.......tam jest prawdziwa loża fachowców !!!
                            pozd
                            Wiesz, Petrus, masz trochę racji, ale nie do końca. Fakt, że ktoś nie zajmuje się produkcją albo zawodową degustacją piwa, nie oznacza jeszcze, że nie wie, o czym pisze.
                            Ja sam absolutnie nie uważam się za konesera. Jestem po prostu amatorskim miłośnikiem piwa i jako taka własnie osoba wypowiadam się na tym forum. Fakt - nie mam wystarczających podstaw teoretycznych, ani tym bardziej praktycznych, żeby wypowiadać się z pozycji autorytetu. Ale to nie oznacza, iż jako zwykły piwożłop nie mogę wypowiedzieć się, co mi smakuje, a co nie. Nie z punktu widzenia producenta, ale zwykłego klienta, któremu jedno piwo sprawia frajdę, a inne - nie.
                            A co do Ciechana - cóż, ostatnimi czasy akurat Wyborne trochę mnie do siebie zraziło. Od kilku już miesięcy wydaje mi się ono cieńsze, o znacznie uboższym smaku, jakby rozwodnione. Być może nie potrafię tego wyrazić fachowymi terminami, ale to nie oznacza, że tego nie czuję. I o ile Ciechan Mocny ciągle trzyma poziom, o tyle co do Wybornego zaczynam mieć coraz więcej obaw, bo - jak słusznie napisał bodajże kopyr - jest to bardzo nierówne piwo o bardzo wyraźnych wahaniach formy.
                            Przy czym od razu oświadczam: z nikim się nie zmawiałem, a browar w Ciechanowie bardzo lubię choćby z tytułu lokalnego patriotyzmu, jak na Mazowszanina przystało.
                            No i chyba bedzie tego wywodu

                            Comment

                            • jablon
                              Senior
                              • 12-2008
                              • 179

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Other Wyświetlenie odpowiedzi
                              Może to zabrzmi śmiesznie- każdy inaczej odczuwa "smak"- zawsze miałem wrażenie, że podczas picia tego piwa, gdzieś głęboko był pochowany smak miodu lipowego. Nie wiem czy to tylko autosugestia, z powodu, iż mają w swojej ofercie miodowe. Tak sobie to tłumaczyłem ( może z własnej niewiedzy), że proces ważenia obu piw, w którymś miejscu się zazębia lub to wyjątkowe składniki sprawiają, że to piwo ma dla mnie to coś.
                              A myślałem, że tylko ze mną jest coś nie tak. Za każdym razem gdy piję tego Ciechana nie mogę się oprzeć wrażeniu, że czuję posmak miodu. Ale rzeczywiście, pierwszy Ciechan jaki w ogóle piłem był miodowy, więc być może albo to autosugestia jest tak silna albo brakuje mi Diploma.

                              Comment

                              • Totus
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 326

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika petrus33 Wyświetlenie odpowiedzi
                                Moim ulubionym działem jest Browarnictwo Amatorskie, a w szczególności dział Twoje Warzenie.......tam jest prawdziwa loża fachowców !!!
                                pozd
                                To ironia???

                                PS: Co do Ciechana Wybornego mam jak najbardziej pozytywne wspomnienia i przy następnej wizycie w sklepie zaopatrzę się w to piwo... Ciekawe czy odnajdę w nim to co wpisało się w moją pamięć.
                                Zapraszam do Browaru Sielanka.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎