Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pioterb4
    Senior
    • 05-2006
    • 4322

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zohan666 Wyświetlenie odpowiedzi
    W moim odczuciu piwo się nie zmieniło, a jeżeli to minimalnie - gusta się zmieniły. Jak zaczynałem przygodę z piwami innymi niż koncernowe, to uważałem CW za najlepsze, a lagerowe mi nie bardzo smakowało. Ale w pewnym momencie sytuacja się odwróciła i jestem pewny, że w tym czasie poziom obu piw się nie zmieniał.
    Lagerowe jest na rynku ze trzy lata, a tu forumowicze piszą o Wybornym z około 2006 roku.

    Comment

    • Maciass
      Senior
      • 03-2009
      • 172

      piwa sprzed 7 lat to już bardziej twór wyobraźni niż pamięć

      Comment

      • Seta
        Piję piwo
        • 10-2002
        • 6964

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Maciass Wyświetlenie odpowiedzi
        piwa sprzed 7 lat to już bardziej twór wyobraźni niż pamięć
        Sprzed tygodnia też.
        Nie wiem czego się czepiacie wszystko to twór wyobraźni. Tylko wytłumaczcie mi dlaczego nie zawodzę się na swojej pamięci sensorycznej, jak sięgam po wyobrażenie Weihenstephana czy Chimeya czy np Ciechana Pszenicznego, które to piwa też znam z tamtych dawnych wspomnień. Czemu pamięć zawodzi mnie tylko w przypadku CWN i czeskich pilsów?
        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

        Comment

        • Seta
          Piję piwo
          • 10-2002
          • 6964

          Bardziej ufacie mojej pamięci sprzed 4ch lat? Proszę:

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
          Wczoraj wypiłem kilka Ciechanów. Po drugim pamiętałem jeszcze datą przydatności partii... Były to urodziny mojego "świadomego piwnie" siostrzeńca. Niestety piwo nie było porywające. Znaczy poprawne i piło się je w porządku, ale nic więcej. Smak jakby się spłaszczył (nie piłem go z rok). Mocniej odfermentowane? Janawowi nie dorasta do pięt. Nie tak go pamiętałem...
          Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Ale co? Coś sugerujesz?
            sugeruje to, że piwo się pod względem smaku zmienić i nic ponadto. Nie wmawiam, że zaczęto stosować jakieś dodatki itp. bo to musiało by być zawarte na etykiecie lub przemilczane razem z resztą "normalnych składników"

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Jeżeli browar nie zmieniał receptury w czasie, to nie piwo się zmieniło,
            już kolega napisał, że piwo mogło się zmienić pomimo niezmienności samej "receptury"

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            tobie osłabiły się zmysły.
            ja bym wręcz napisał, że się wyostrzyły, skoro te koncerniaki których kiedyś mogłem wypić kilka sztuk za jednym razem, obecnie ledwo wypijam butelkę Ale raczej to oni coraz bardziej kombinują ze swoimi piwami niż ja ze swoim smakiem

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Mówiąc wprost masz mniejsze predyspozycje do oceniania piw, a twoje dotychczasowe oceny i opisy należy traktować z dystansem
            dlatego nie oceniam w ARTomacie

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Praktyczna porada (sprawdzona na sobie): po 2-3 dniach przerwy od piwa (zwłaszcza tych bardziej wyrazistych) wraca wrażliwość na mniej intensywne zapachy i smaki.
            ja raczej bym rzekł, że potrzeba więcej jak tych 2-3 dni, bo takim okresie czasu koncernówki nadal smakują jak smakowały.
            Raczej powinna być to abstynencja 2-3 tygodnie, a najlepiej 2-3 miesiące.


            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Ja nie mam problemu z uchwyceniem słodowych smaczków i goryczki zielonego Ciechana.,.
            ja miałem problem z uchwyceniem smaków, bo co prawda jakieś tam smaczki były, ale były znikome.

            Obecnie choruję, więc nie popiję piwa z 2-3 tygodnie, to specjalnie kupię CW i wypije je jako pierwsze.
            Albo posypie swoją łysą głowę popiołem, albo utwierdzę się w swoim przekonaniu, które nabyłem kilka miesięcy temu(mianowicie, nie że CW jest nie dobry tylko, że jest wyraźnie bardziej nijaki niż inne podobne "regionalne" produkty na rynku)

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chemmobile Wyświetlenie odpowiedzi
            Problem w tym, że jest to odczucie subiektywne; choćby ja mam inne zdanie niż dlugas. I pewnie tysiące innych osób też, skoro Ciechan nadal dobrze się sprzedaje.
            Chcesz mieć obiektywne porównanie, zrób badania na które nie mają wpływu osobiste preferencje badacza.
            ano subiektywne bo inne być nie może :] Dlaczego(prawdopodobnie) tysiące osób kupuje CW pisałem już wyżej. W skrócie dlatego, że zwykłemu pijaczowi tzw. "jasnej zupki chmielowej" CW bardzo przypomina to co popija obecnie. Jest lepsze przez swoją regionalność, nie pasteryzację, kultowość marki itp.Prawdopodobnie jest "ścierowaty" czy "pustokwaskowy" jak zwykły masowy tatroharnaś, ale przełomu w smaku raczej nie ma.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
            W ocenianiu czegokolwiek ma znaczenie punkt odniesienia. Punkt odniesienia się zmienił, jest coraz więcej innych piw, zwłaszcza w klasie premium, to więcej uwag krytycznych tak zwyczajnych piw jak CW.
            u mnie punkt odniesienia raczej jakoś specjalnie drastycznie się nie zmienił.

            Jak kilka lat temu(oraz kilka miesięcy temu) piłem CW to porównywałem go nie do jakiś chmielowym zajzarerów tylko do zwykłych: tyskie, lech,żywiec, leżajsk (to moje punty odniesienia w koncernach)

            Obecnie też CW nie porównuję do Ataku chmielu czy innych cytrusowych zabójców tylko nadal do tyskolechatatroleżajska. A to, że często pijałem koncernówki to raczej widać po moich wpisach w ich wątkach, więc bazę do porównania jednak mam solidną.

            Jak kupiłem nowego Wojaka i wypiłem kilka łyków od razu wiedziałem, że jest poniżej krytyki. Lecha kilka miesięcy temu znalazłem takiego, że wypiłem całą butelkę i możliwe, że i by weszła druga, a kiedyś to nawet połowę szklanki nie mogłem zdzierżyć (tutaj raczej była kwestia "pochodzenia" danej butelki)

            Skoro kiedyś kupiłem CW i po kilku łykach przypomina mi się smak Tyskiego oraz Lecha to chyba coś jest nie tak.

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
            Sprzed tygodnia też.
            Nie wiem czego się czepiacie wszystko to twór wyobraźni. Tylko wytłumaczcie mi dlaczego nie zawodzę się na swojej pamięci sensorycznej, jak sięgam po wyobrażenie Weihenstephana czy Chimeya czy np Ciechana Pszenicznego, które to piwa też znam z tamtych dawnych wspomnień.
            Dokładnie :]

            Kończę już swój wywód (w sumie niepotrzebny bo emocje i temat już opadły)

            Wyzdrowieję, wypiję i coś wtedy napiszę.

            pozdrawiam
            Last edited by dlugas; 24-01-2014, 14:06.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              PS. dziękuję Panu Markowi, że uczestniczy w takich dyskusjach i że mu się chce tutaj razem z nami siedzieć :]

              Dla mnie C.Lagerowe jest strzałem w DZIESIĄTKĘ.
              Cena/jakość/dostępność
              pozdrawiam
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • DariuszSawicki
                Senior
                • 08-2012
                • 2868

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Raczej powinna być to abstynencja 2-3 tygodnie, a najlepiej 2-3 miesiące.
                Abstynencja ile??? Pić piwo trzeba codziennie.
                Tylko nie siedzieć potem na forum i wypisywać różne dyrdymały, jak mi się to niestety zdarza
                To aluzja oczywiście do samego siebie, nie do nikogo innego.
                Last edited by DariuszSawicki; 24-01-2014, 16:11.

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13950

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                  Pić piwo trzeba codziennie.
                  A to niby dlaczego i kto tak twierdzi?

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • Brodzislaw
                    Senior
                    • 09-2013
                    • 1020

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Jasny, pomiędzy złotym a słonkowym [4.5]
                    Piana: Drobna, szybko opada [3.5]
                    Zapach: Słodowo-chmielowy intensywny. [4.5]
                    Smak: Delikatna goryczka, mocniejsze słody, lekko kwaskowe. Wyczuwalny chmiel. [4.5]
                    Wysycenie: Niezbyt intensywne - na szczęście [4]
                    Opakowanie: Najsłabsza strona, aczkolwiek przykuwa oko [3]
                    Uwagi: Najlepsze z piw jasnych pełnych na polskim rynku, przynajmniej w 2013.

                    Moja ocena: [4.3]

                    Comment

                    • salvit
                      Member
                      • 12-2010
                      • 81

                      Ze smutkiem muszę napisać, że piwo Ciechan Wyborny straciło smak i jakość. Ale niestety tak jest prawie zawsze i nie tylko z piwem. Na początku produkcji, aby zachęcić klienta robi się towar bardzo dobry; później już się tylko sprzedaje kiepską namiastkę wiedząc, że się sprzeda. I nie zmienią tego żadne pokrętne tłumaczenia. Trzy, cztery lata temu wypijałem tego wspaniałego piwa ok. 200 butelek rocznie. W 2013 roku tylko 9 sztuk i za każdym razem wypijałem z niesmakiem. W tym roku pewnie nie kupię żadnego. Jest mi przykro, że po tak wspaniałym piwie zostały tylko wspomnienia.....

                      Comment

                      • pizmak666
                        Senior
                        • 12-2006
                        • 1898

                        Szkoda tylko, że właściciel browaru nie jest w stanie tego zauważyć.
                        „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                        "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                        Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                        Comment

                        • Mario_Lopez
                          Senior
                          • 08-2009
                          • 991

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pizmak666 Wyświetlenie odpowiedzi
                          Szkoda tylko, że właściciel browaru nie jest w stanie tego zauważyć.
                          I każdego kto zauważa obniżenie lotów niektórych jego produktów od razu wyzywa od konkurencji

                          Co do Wybornego to dzisiaj znowu dałem mu szansę i niestety nadal uważam, że jest dużo, dużo gorzej niż było kilka lat wstecz, no ale dobrze, że są inne smaczne alternatywy (niektóre również ze stajni Pana Jakubiaka, żeby nie było)
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                          Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                          EBE EBE

                          Comment

                          • Kirgiz
                            Junior
                            • 12-2013
                            • 9

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika salvit Wyświetlenie odpowiedzi
                            Ze smutkiem muszę napisać, że piwo Ciechan Wyborny straciło smak i jakość. Ale niestety tak jest prawie zawsze i nie tylko z piwem. Na początku produkcji, aby zachęcić klienta robi się towar bardzo dobry; później już się tylko sprzedaje kiepską namiastkę wiedząc, że się sprzeda. I nie zmienią tego żadne pokrętne tłumaczenia. Trzy, cztery lata temu wypijałem tego wspaniałego piwa ok. 200 butelek rocznie. W 2013 roku tylko 9 sztuk i za każdym razem wypijałem z niesmakiem. W tym roku pewnie nie kupię żadnego. Jest mi przykro, że po tak wspaniałym piwie zostały tylko wspomnienia.....
                            Wydaje mi się, że trzy, cztery lata temu to też nie było wybitne piwo. Jego słabość obnaża obecna oferta na rynku

                            Comment

                            • TomN
                              Senior
                              • 03-2013
                              • 106

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Złocisty, klarowny. [5]
                              Piana: Drobna, niska, oblepia szkło. [4]
                              Zapach: Wyraźny aromat słodowy, dodatkowo czuć alkohol, jabłka i miód. [3]
                              Smak: Wodniste, owocowa kwaśność, słód. Goryczka na granicy wyczuwalności. [2]
                              Wysycenie: W porządku [4]
                              Opakowanie: Standard Ciechana. Proste i niebrzydkie. [4]
                              Uwagi: Warka do 20.02.2014.
                              Teraz mi głupio, bo zawsze polecałem znajomym właśnie Wyborne, żeby spróbowali coś innego niż to, do czego są przyzwyczajeni.

                              Moja ocena: [2.9]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎