Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
    Warka 17.03.2014
    kupione na przecenie za 1,70zł

    Piana: bardzo ładna, obfita drobna, szybko jednak opadła. na pocieszenie, że pozostała w formie grubego kożuszka, który bardzo ładnie do samego końca oblepiał szkło. Duży plus
    Kolor: słomkowo jasno żółty
    Aromat: nikły, lekko słodowy i mydlany, ogólnie słabo


    SMAK: jest lepiej niż zapamiętałem to piwo. Wtedy była to nijaka woda z posmakiem słodowym. Obecnie co prawda jest słodowo, ale w miarę przyjemnie. Goryczka słaba leciutko wyższa niż w poprawnych eurolagerach. O dziwo pije sięw miaręszybko i bezproblemowo. Określiłbym to jako bardzo poprawnego eurolagera, co może być plusem (duża pijalność w upalne dni) a zarazem minusem jeśli spojrzeć na to od tej strony, że jest to w końcu "browar regionalny" a smakuje jak zwykła w miarę smaczna masówka.
    nie odrzuca, nie zachwyca.Zwykłe codzienne piwo dla mało wybrednych.
    Ale nie za tą cenę.
    bez dwóch zdań lepiej kupić lagerowe albo od biedy marcowe


    Wniosek: w upalne lato jak będzie promocja to kupię ponownie
    Wieczór z lagerami od BRJ cz. I
    To co zostało prze zemnie pogrubione w cytacie z mojego poprzedniego spotkania z tym piwem nadal jest aktualne.
    reszta się zmieniła.

    Największym plusem tego piwa jest piana. Co prawda jest niezbyt urodziwa, bo złożona przeważnie ze średnich i dużych pęcherzyków, ale jest bardzo trwała i oblepia szkło do samego końca. Zmywarka jeśli bym ją posiadał miała by co robić.

    Aromat nadal nie za intensywny, wręcz słaby, ale nei odpychający jak w większości koncernowych masówek.

    SMAK: goryczka bardzo słaba, słodowość jest, ale też nie jakaś intensywna. "Plusem" tego piwa jest to że w smaku niczym nie odrzuca. Dla mnie jest za nijakie

    Nasycenie: wysokie, za wysokie.
    Pomimo niezbyt spokojnego lania, pęcherzyki pracowały w piwie do samego końca. Nie było trafione datą bo w smaku nie było ani octu ani cytryny, zero podwyższonej kwaskowości. Nabite gazem jak ponad połowa koncernówek. Po połowie musiałem zrobić przerwę na kilka "beków" Zapchało mnie przeokrutnie.

    UWAGI: Kupione w "promocji" za 1,79zł już kaucją. Warka 12.05.14
    Nie wiem czy wcześniej niż za pół roku, rok skuszę się ponownie na to piwo. Pomimo ewentualnej promocji oczywiście:]
    W regularnej cenie ponad 3zł nawet nie ma co o tym piwie myśleć. Inne pozycje BRJ są o niebo lepsze (toporek, lagerowe strażackie itp.)

    Rozumiem, że strategia firmy na to piwo jest taka, że ten Ciechan ma potencjalnego skusić do zakupu swoją naturalnością itp., a później podczas picia lekko nijakim nieodpychającym smakiem nie zrazi do siebie zwykłego pijacza tyskoharnasiożywcożubra. Dla takiego klienta Ciechan W. powinien być dobrym wyborem (choć cena 3,5-4zł i tradycyjna nie młodzieżowa eta też może rodzić pewne bariery) Dla kogoś z odrobinę wyższymi ambicjami odnośnie smaku i aromatu piwo jest na chwilę obecną do zapomnienia.

    UWAGI II: Piłem to piwo wczoraj jako pierwsze z "promocyjnej" serii lagerów od BRJ. Drugim był Lw. Książęcy a trzeci był Lw. Ratuszowy.
    Lw. Książęcy był z nich najsmaczniejszy i najszybciej wypity, co nie oznacza, że był jakiś bardzo smaczny :]
    Last edited by dlugas; 11-05-2014, 10:20.
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Javox
      PremiumUżytkownik
      • 11-2009
      • 6134

      Odwaliłeś kawał porównawczej roboty... szkoda że piwka od BRJ nie są tak stabilne jakby się chciało.

      Ale podobno są jakieś pozytywne objawy poprawy

      Comment

      • Derbeth
        Senior
        • 04-2013
        • 337

        Dałem Wybornemu szansę po 2 latach przerwy. Mało goryczki, zalepiająca słodowość, mocno nagazowane, w efekcie słabo pijalne i niespecjalnie zachwycające.

        Dzień wcześniej trafiłem na lane Tyskie, które piło się znacznie przyjemniej. Szkoda.

        Comment

        • KDWG
          Senior
          • 03-2014
          • 143

          Kolor: Jasne złoto.
          Piana: Tylko przy nalewaniu, znika w mgnieniu ok. Mimo to pozostawia delikatne smugi na szkle. Zawsze jakiś plus.
          Zapach: Niezbyt intensywny, słodowy. Do tego lekka kukurydza.
          Smak: Średnio to wypada - słód, lekki kwasek, minimalna goryczka. Trochę wodniste i puste. Niby nie jest źle, ale piwo zupełnie niczym się nie wyróżnia na tle innych, a nudą to wieje na kilometr.
          Wysycenie: Średnie, może być.
          Opakowanie: Ciechan jak Ciechan, oszczędnie, ale nie jest źle. Szkoda tylko, że eta na butelce skrzywiona.
          Uwagi: 27.06.14 - w normalnej cenie nie polecam. Przy jakiejś duuużej promocji, od biedy ujdzie. Cóż, powróciłem do niego po kilku miesiącach i tak jak wtedy trafiło się dobre, tak teraz wypadło miernie.
          So let it be written | So let it be done | To kill the first born pharaoh son | I'm creeping death! | Come crawling faster | Obey your master | Your life burns faster | Obey your master | Master!

          Comment

          • legart
            Senior
            • 06-2012
            • 913

            Warka do 18.07.14 - w smaku i zapachu coś na kształt wody brzozowej, wody kolońskiej tudzież tanich kwiatowych perfurm (w 2 butelkach to samo). 2X zlew.

            Comment

            • KrzynioF
              premium
              • 04-2009
              • 33

              Posiadając wiedze doświadczenia i możliwości za cholerę nie mam pojęcia jak ze wody, słodu trochę chmielu i drożdży zrobić wodę brzozową...

              Comment

              • legart
                Senior
                • 06-2012
                • 913

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika KrzynioF Wyświetlenie odpowiedzi
                Posiadając wiedze doświadczenia i możliwości za cholerę nie mam pojęcia jak ze wody, słodu trochę chmielu i drożdży zrobić wodę brzozową...
                też nie wiem, ale piwo waliło tanią perfumom

                Comment

                • misha22
                  Senior
                  • 12-2008
                  • 128

                  Zupełnie przypadkiem, dokonałem oceny tej samej warki02.08.14/8, dwukrotnie.

                  pomorska Stokrotka, pośpiech, wyborne x2 laduje w koszyku. (wiecej na półce nie ma)
                  W domu rozczarowanie lekkie, posmak kapslowy, taki który mozna było spotkać w latach '90 kiedy to browar warszawski chwalił sie linia do pasteryzacji...w odróznieniu do piw walczacych wtedy jeszcze nizszą cena.
                  Dzień następny, znów półfinaMS14ł, już bez pośpiechu, ogląd sytuacji: Z niepast: Ciechan - brak, jest tylko Okocim, i Kasztelan
                  W tej chwili pojawia sie pracownik uzupełniajacy półki , jest ciechan, po namysle znów ostrozne 2szt.
                  I w domu zaskoczenie, : po wczorajszym zapaszku, metalicznym posmaku-ani sladu.
                  Zachwiało to moja pewnościa oceniania całej warki po dacie,,,

                  Nawet te dni podobne do siebie, dieta ta sama, rytm dnia, tylko piwo inne...

                  Comment

                  • Pendragon
                    Senior
                    • 03-2006
                    • 13950

                    Albo ja mam już przesyt piwny i cza zrobić sobie kilkudniową przerwę, albo ten Ciechan z datą 30.07 nie smakuje tak jak jestem przyzwyczajony. Przypomina bardziej Sarmackie albo Miłosław Niefiltrowany. Do tego dochodzi lekki mokry karton. Teoretycznie nie jest źle, ale jednak gorzej i jakoś tak dziwnie...

                    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                    Comment

                    • DariuszSawicki
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 2868

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                      Albo ja mam już przesyt piwny i cza zrobić sobie kilkudniową przerwę, albo ten Ciechan z datą 30.07 nie smakuje tak jak jestem przyzwyczajony.
                      Po pierwsze: trzeba słuchać Rush, ale również wielkiego i wspaniałego King Crimson.
                      Po drugie: piję Ciechan Wyborne z datą do 12.10 i kto się przyczepi ??
                      Po trzecie: w tym piwie nie ma żadnych wad( kiedyś było za dużo diacetylu, ale dziś go nie ma)
                      Po czwarte: aromat jest miły, słodowy, naturalny, chlebowy, diacetyl śladowy.
                      No dobrze...jest wada. Za dużo owoców w aromacie, ale to przecież nie górniak ( ale wada jest)
                      Po piąte: piwo jest w porównaniu z koncerniakami bardzo smaczne
                      Po szóste: forumowicze za bardzo gnębią to piwo, niech wypiją Harnasia
                      Po siódme: w smaku jest to lager do którego przyczepić się nie można.
                      Piwo jest bardzo słodowe, jak zawsze, wyraźnie chmielowe też.


                      Wiem, że Kopyr i inne tego typu lewactwo odsądzi mnie od czci i wiary, ale 12.10 mi smakuje.

                      Comment

                      • andszcz
                        Senior
                        • 07-2008
                        • 310

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika DariuszSawicki Wyświetlenie odpowiedzi
                        Wiem, że Kopyr i inne tego typu lewactwo odsądzi mnie od czci i wiary, ale 12.10 mi smakuje.
                        No to poszedłeś po bandzie! Myślę, że portal piwny powinien być wolny od tego typu inwektyw, niezależnie od poglądów politycznych piszących/czytających posty
                        "Nigdy nic nie ma nie" (Lech W.)

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          kopyr - ukryta opcja lewacka :]
                          chyba trzeba mniej pić


                          Jak Ci smakuje ten Ciechan to w porządku.
                          Ja po po prostu sądzę, że nie jest warty swojej ceny. Za blisko mu (nawet bardzo bardzo blisko) do zwyczajnej poprawnej koncernówki, którą kupimy za 30-40% mniejszą cenę.
                          Ciechan jest też nierówny, więc zawsze to mała loteria.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Branti
                            Junior
                            • 04-2014
                            • 12

                            Mnie zastanawia bardzo fakt, jak to się stało, że w teście piw niepasteryzowanych Ciechan zajął niższe miejsce od Kasztelana Niepasteryzowanego. No ja się pytam - jak? Przecież wszystkie koncernówki smakują tak samo, ten podły, lekko kukurydziany, słodkawy smak wyczuję wszędzie, aż dziw mnie bierze że ktoś może powiedzieć że te piwo jest lepsze od dowolnego niekoncernowego lagera...

                            PS. I to wcale nie jest tak, że Ciechana faworyzuję, bo jestem świadom że on jakoś mocno smakiem się nie wyróżnia, ale przynajmniej gdy się go pije, to nie czuć tej okropnej koncernowatości i przegazowania. Fakt, piwo jest słodkie, może niezbyt mocno nachmielone, ale one takie ma być.
                            Last edited by Branti; 24-08-2014, 16:28.

                            Comment

                            • Winterstorm
                              Member
                              • 06-2014
                              • 60

                              Witam. Takie szybkie pytanko mam. Miał ktoś okazję kosztować Ciechana Wybornego opatrzonego datą 18.09.14/8? Właśnie sobie go otwarłem i o ile w smaku jest okej, o tyle zapach przyprawia mnie o mdłości. Jest okropny, jakieś takie jakby zgniłe jaja czy coś, trudno określić. Miałem już okazję niejednokrotnie pić to piwo i było wszystko okej, tutaj natomiast jest z zapachem po prostu źle. Raczej nie jest zepsute, bo tak jak pisałem smak jest w porządku, ale ten zapach... no naprawdę nie.

                              Comment

                              • gobong
                                Senior
                                • 04-2005
                                • 658

                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Branti Wyświetlenie odpowiedzi
                                Mnie zastanawia bardzo fakt, jak to się stało, że w teście piw niepasteryzowanych Ciechan zajął niższe miejsce od Kasztelana Niepasteryzowanego. No ja się pytam - jak? Przecież wszystkie koncernówki smakują tak samo, ten podły, lekko kukurydziany, słodkawy smak wyczuję wszędzie, aż dziw mnie bierze że ktoś może powiedzieć że te piwo jest lepsze od dowolnego niekoncernowego lagera...

                                PS. I to wcale nie jest tak, że Ciechana faworyzuję, bo jestem świadom że on jakoś mocno smakiem się nie wyróżnia, ale przynajmniej gdy się go pije, to nie czuć tej okropnej koncernowatości i przegazowania. Fakt, piwo jest słodkie, może niezbyt mocno nachmielone, ale one takie ma być.
                                Wmawiaj sobie dalej, dzisiaj to piwo to taki przeciętny koncerniak, jak widać nie tylko dla mnie. Dlatego przegrywa z innymi koncerniakami.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎