Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • emes
    Nadszyszkownik Chmielowy
    • 08-2003
    • 4275

    Ten wątek pewnie przegląda ktoś z browaru Ciechan, jeśli są rzeczywiście takie zmiany w recepturze na przestrzeni 25 lat, to niech się sami tłumaczą. Swoją drogą jeśli to się okaże prawdą, to nieomieszkam to wytknąć przy okazji.

    Comment

    • emes
      Nadszyszkownik Chmielowy
      • 08-2003
      • 4275

      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
      Nikt Cię tu nie obraża więc żądam tego samego!..:
      Ok, przepraszam.

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
        Spójrz na dział Browar Ciechanów - Kolekcjonerstwo - Etykiety. W latach 90-tych Ciechan miał 12,5 Blg i 5,6% alk. Dziś ma o ile dobrze pamiętam 6,2% albo 6,0%.
        Jak "powszechnie wiadomo" powyżej 5,5%alk. jego zawartość może się wahać +/-1% w każdą stronę (jeśli dobrze pamiętam)

        Nie wiem natomiast jak ta kwestia pod kątem prawnym/przepisowym wyglądała w latach 90-tych

        Druga sprawa. "Receptura" może być ta sama, ale tylko do strony surowcowej (czyli te same składniki i ich ilość) ale "proces warzenia" uległ pewnym zmianom.


        Tak tylko gdybam, bo się mało znam :]
        Last edited by dlugas; 14-12-2014, 21:41.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • KrzynioF
          premium
          • 04-2009
          • 33

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
          Ten wątek pewnie przegląda ktoś z browaru Ciechan, jeśli są rzeczywiście takie zmiany w recepturze na przestrzeni 25 lat, to niech się sami tłumaczą. Swoją drogą jeśli to się okaże prawdą, to nieomieszkam to wytknąć przy okazji.
          Nie musisz nic wytykać. Technologia Ciechana Wybornego nie zmieniła się od wielu lat. Oznaczenie zawartości alkoholu zmienia się w zależności od przepisów znakowania. I wcześniej i teraz można deklarować zawartość alkoholu w pewnych granicach. W przypadku wybornego od 4,6% do 6,6% i w takich granicach wg prawa można odfermentować piwo. Oczywiście nasze wewnętrzne granice są węższe. Ani stosowane surowce, ani urządzenia do warzenia nie zostały wymienione przez wiele lat.

          Comment

          • dlugas
            Senior
            • 04-2006
            • 4014

            DANKE SZYN :]

            Wieki plus za mega szybką odpowiedź o takiej porze w niedzielę :]


            pozdrawiam
            Last edited by dlugas; 14-12-2014, 21:55.
            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

            Comment

            • pioterb4
              Senior
              • 05-2006
              • 4322

              A zmiana ekstraktu z 12,5 na 12,1? Zdaję sobie sprawę że to żadna wielka zmiana ani rewolta, ale skoro już drążymy temat

              Comment

              • KrzynioF
                premium
                • 04-2009
                • 33

                To taki "bunt" na notoryczne podwyżki akcyzy sprzed lat

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika emes Wyświetlenie odpowiedzi
                  To podaj jakieś konkrety, jeśli są zasadne, to będę miał pretensje do prezesa Browaru Ciechan,
                  Krzysztofa, który na ostatnim złocie browar.biz mówił, że receptura Ciechana Wybornego od 25 lat jest niezmieniona.
                  Moje konkrety są takie, że Gambrynus - wg słów pana Marka ta sama receptura, co Ciechan Wyborny - był piwem aromatycznym, treściwym, z wyraźnymi akcentami kwiatowymi. W Ciechanie Wybornym nie czuję tego od bardzo dawna, tak naprawdę w niedługi czas po premierze Wybornego przerzuciłem się na Ciechana Mocnego, w którym odnalazłem tę treść. Od x lat Mocny też nie daje mi satysfakcji.

                  Wiem, że a) człowiek się zmienia; b) mniej reaguje na smaki, do których się przyzwyczaił; c) wspomnienia/młodość/kontekst ale rozdźwięk między kiedyś/teraz jest dla mnie niewytłumaczalny.

                  Comment

                  • emes
                    Nadszyszkownik Chmielowy
                    • 08-2003
                    • 4275

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika żąleną Wyświetlenie odpowiedzi
                    Moje konkrety są takie, że Gambrynus - wg słów pana Marka ta sama receptura, co Ciechan Wyborny - był piwem aromatycznym, treściwym, z wyraźnymi akcentami kwiatowymi. W Ciechanie Wybornym nie czuję tego od bardzo dawna, tak naprawdę w niedługi czas po premierze Wybornego przerzuciłem się na Ciechana Mocnego, w którym odnalazłem tę treść. Od x lat Mocny też nie daje mi satysfakcji.

                    Wiem, że a) człowiek się zmienia; b) mniej reaguje na smaki, do których się przyzwyczaił; c) wspomnienia/młodość/kontekst ale rozdźwięk między kiedyś/teraz jest dla mnie niewytłumaczalny.
                    Żą, jest mi niezmiernie przykro, że Ciechan Mocny nie daje Ci satysfakcji

                    Comment

                    • żąleną
                      Sojowe Oddziały Bojowe
                      • 01-2002
                      • 13239

                      Gdybyś chciał go zastąpić - priv.

                      Comment

                      • gebruiker
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 187

                        Równie dobrze możecie rozwodzić się nad recepturą Lecha czy Żubra - każdy z nich zapewne przechodził na przestrzeni lat jakieś zmiany, ale najważniejszej nie przeszedł - nie stał się dobrym piwem. To samo tyczy się Ciechana, Lwówka, Bojana etc. Z bardzo nielicznymi wyjątkami - Jankes, Ciechan Porter. O AIPA nie wspominam bo piwo to jest mówiąc delikatnie żałosne, wielki biznesmen Marek Jakubiak zabił Grand Prix (on , bądź jego podwładni), a teraz oferuje ludziom takie niby AIPA z nową recepturą, które ostatnio wylałem do zlewu. Panie Marku - jeżeli nie zależy Ci tylko na kasie, jeżeli kochasz piwo - zrób coś z jakością swoich produktów. Ja już z BRJ nie kupuję, szkoda czasu i pieniędzy na cieniznę.

                        Comment

                        • Janko72
                          Member
                          • 02-2014
                          • 51

                          Myślałem, że kolega jest w szeregach tęczowej armii, ale jego hejting na BRJ trwa od lutego 2014 więc chyba zły trop.

                          Comment

                          • gebruiker
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 187

                            Po prostu nie lubię kiepskiego czy przeciętnego piwa. Kiedyś bardzo lubiłem BRJ i chciałbym żeby te czasy wróciły.

                            Comment

                            • gobong
                              Senior
                              • 04-2005
                              • 658

                              Szok, dawno nie sięgałem po to piwo, i nie sięgnę już nigdy. Tyskie, żubr, co kolwiek, co nazwiemy piwem jest smczniejsze, szok ja za ten kwaskowy napój , ledwie smakujący chmielem zapłaciłem 2,99 szok.

                              Comment

                              • dyczkin
                                Serce w kolorze blaugrana
                                • 05-2011
                                • 3657

                                Szok, niedowierzanie, panie gobong.
                                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎