Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Namysłów, Kozackie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #16
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Jasny, słomkowy. Nie oczarował mnie, ale przy takim ekstrakcie niewiele się można spodziewać. [3.5]
    Piana: Biała, rzadkawa, pęcherzyki średnie, opada szybko pozostawiając obrączkę. [3]
    Zapach: Lekki, chmielowy, ze słabym owocowym tłem. [4]
    Smak: Lekkie i słabe owszem, ale nie wodniste. Goryczka trochę przymała, posmak słodowy całkiem wyraźny. Pewnie dobre będzie na upały. [4]
    Wysycenie: Całkiem przyzwoite, bąbelki średnioliczne. [4]
    Opakowanie: Czerwona puszka, na niej narysowany konturem Kozak na złotawym tle. Niespecjalna. [2]
    Uwagi: Nie takie złe, jak mogłoby się wydawać. Trochę lepsze, niż przeciętne. Dobrze by było popróbowac w upał...

    Moja ocena: [3.775]
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • major_bien
      Member
      • 03-2005
      • 48

      #17
      Zakupiłem dziś w Warszawie w delikatesach B&T Filtrowa 64 (przy Placu Narutowicza). Piwo lekkie, ale smaczne i orzeźwiające. Piwo w puszce.

      Comment

      • grzech
        Senior
        • 04-2001
        • 4592

        #18
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Kolor słomkowy. [3.5]
        Piana: Wysoka, drobna, trwała. [4.5]
        Zapach: Płaski, ostry, chmielowy. [2.5]
        Smak: Głównie gorycz, pod koniec nieco ciekawszych posmaczków. Ogólnie kiepski. [2.5]
        Wysycenie: Początkowo zadowalające, jednak gaz sobie poszedł. [3.5]
        Opakowanie: Paskudna czerwona puszka. [2.5]
        Uwagi:

        Moja ocena: [2.8]

        Comment

        • Bombadil13
          • 05-2005
          • 2479

          #19
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: kolor jasny słomkowy, niezbyt zachęcający [3.5]
          Piana: bezpośrednio po nalaniu utworzyła się pokaźna czapa z dość dużych bąbli, śnieżnoi biała; niezbyt gęsta, szybko opada, pozostawia jednak w kuflu niweielkiej grubośco kożuszek [4]
          Zapach: chmielowy, przebuijąją nutki kwaskowaty i niwielkie ilości słodu [3.5]
          Smak: wodniste, zbyt duża ilość CO2 przeszkadza w spokojnej ocenie smaku, przyważają chmielowe goryczki [3]
          Wysycenie: zbyt duże, niby bąbelkiładnie się prezentują, ale pijąc piwo odczuwam ich wyraźny nadmiar [3.5]
          Opakowanie: estetyczna etykieta, prosta, brak firmowego kapsla, na kontrze wszystkie konieczne informacje [4]
          Uwagi: piwo otrzymane od kol. maki
          Piwo średnie, nie jest arcydzieło, ale też nie odstrasza, myślę, że w upalne lato byłoby ok, ale wiele jest piw lepszych od tego i dlatego niekoniecznie bedę do niego wracał.

          Moja ocena: [3.375]
          Poszukuję

          Comment

          • mluk
            Senior
            • 01-2005
            • 778

            #20
            Zakupione w sklepie osiedlowym na Jelonkach (przy przystanku autobusowym "Raginisa") za 1,60 zł (puszka). Butelkowego brak.

            Kilka uwag:

            1. Faktycznie wodniste;
            2. Chmielu nie czuję (ni w węchu, ni w smaku);
            3. W moim egzemplarzu za mało gazu.

            Jak dla mnie typowe piwo przeznaczone do "złojenia się". W skali 1-6 dam 2,5.

            Powtórzę nieprędko.
            Last edited by mluk; 24-05-2006, 20:25.
            "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

            Comment

            • YouPeter
              Senior
              • 05-2004
              • 2379

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Bardzo jasny słomkowy. [3]
              Piana: Średnio gęsta, biała. Początkowo bardzo wysoka, opada po około 5-7 minutach nie pozostawiając po sobie większych śladów. [3.5]
              Zapach: Delikatny chmielowo-słodowy. [3]
              Smak: Po pierwszych łykach wydawało się kompletnie pozbawione smaku, jednak z upływem czasu to uczucie się zmienia i wychodzi z tego nawet niezłe piwo jak na 9% ekstraktu. Smak chmielowy, nieco wodnisty, lekka goryczka. [3]
              Wysycenie: Piwo jest lekkie i ożeźwiające więc nie zaszkodziło by jakby nasycenie było wyższe. [2.5]
              Opakowanie: Proste i przeciętne. Plus za wszystkie ważniejsze informacje na kontretykiecie. Kapsel golas. [2.5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [3]
              Last edited by YouPeter; 26-05-2006, 23:34.
              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

              Comment

              • Regent
                Senior
                • 10-2002
                • 512

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Cytryna, klarowne [3.5]
                Piana: Po nalaniu dość wysoka, jednak nie utrzymała się zbyt długo. [3]
                Zapach: Przyjemny chmielowy, lecz czuć przebitkę puszki. [3.5]
                Smak: W zasadzie nie najgorzej przy takich parametrach, słabo wyczuwalna słodowość plus nienahalna goryczka. [3.5]
                Wysycenie: Przy końcu jakby brakowało gazu. [3.5]
                Opakowanie: Pozytywnie, plus za podanie zaw. ekst. [4.5]
                Uwagi: Całkiem przyjemne lekkie piwo.

                Moja ocena: [3.5]
                Mniej alkoholu w piwach !!!
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #23
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Jasne jak Lech nie do piwa kolor lecz do rozcieńczonego soku cytrynowego. [3.5]
                  Piana: O dziwo pozostawia plamy i obrączkę do samego końca. [3]
                  Zapach: Wodnisto-chmiellowy. Czuć lekko stęchlizną [2.5]
                  Smak: Wodnisto-gorzkawy. Da się pić Ale poza tym, że nie jest niesmaczne to trudno coś o nim powiedzieć [3]
                  Wysycenie: Czuć lekko w ustach na samym początku. Potem znika. Piany nie wspomaga. W szklance nieidoczne. [2]
                  Opakowanie: Butelka euro. Kapsel czarny. Parametry piwa i dane browaru podane. Etykieta 'sympatyczna' i przejrzysta ale niedopracowana. [3]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [2.8]

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #24
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Coś strasznego - wygląda jak sok z cytryny. Na dodatek mętne mi się trafiło. [1]
                    Piana: Chyba najmocniejsza strona tego piwa. Biła gęsta, może nie najtrwalsza wianuszek pozostaje bardzo długo. [4]
                    Zapach: Czuć ledwo, ledwo chmiel i nic poza tym. [2.5]
                    Smak: Ledwo czuć posmak chmielu. Strasznie to wodniste. Daje się wypić, ale zachęca do powtórki. [2]
                    Wysycenie: Zdecydowanie za małe nagazowanie. [3]
                    Opakowanie: Etykieta może nie najpiękniejsza. Ale gorsze bywają.
                    Butelka EURO straszliwie wyeksploatowana. [3.5]
                    Uwagi:
                    Za rok może spróbuję ponownie.
                    Moja ocena: [2.45]
                    Last edited by adam16; 01-08-2006, 19:21.
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • kot_z_cheshire
                      Senior
                      • 11-2005
                      • 2201

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika adam16
                      Za rok może spróbuję ponownie.
                      Optymista. Ja po trzech pierwszych łykach nie byłam się stanie przemóc, aby wypić całe Wylądowało w zlewie.
                      Last edited by kot_z_cheshire; 01-08-2006, 19:38.
                      Młode koty mają adhd, niestety.
                      Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                      Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                      Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                      Comment

                      • adam16
                        Senior
                        • 02-2001
                        • 9865

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kot_z_cheshire
                        Optymista. Ja po trzech pierwszych łykach nie byłam się stanie przemóc, aby wypić całe Wylądowało w zlewie.
                        Co nie znaczy że za rok będzie tak samo. Kozackie może wtedy smakować zupełnie inaczej, być może i lepiej
                        Browar Hajduki.
                        adam16@browar.biz
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                        Comment

                        • Piwowar
                          Senior
                          • 05-2001
                          • 2543

                          #27
                          Znakomite lekkie piwo. Na gorące dni nie ma lepszego, poza tym przy tej zawartości alkoholu, a tym samym ekstraktu, nie można oczekiwać smaku warki strong, czy mocnego Lwówka. W swojej kategorii jest dobre, a cena jest też w porządku. To nie jest produkt dla konsumenta, który potrzebuje mocnego uderzenia, tylko dla kogoś, komu chce się pić, a nie lubi wody, coli i.t.p.
                          Archiwum piwne

                          Poznaj
                          http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                          Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                          Comment

                          • kot_z_cheshire
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 2201

                            #28
                            Hmm..Osobiście po nim nie oczekiwałam wielkiego uderzenia. Pewnie nie raz i nie dwa mówiłam, że dla mnie większość piw obecnych na rynku jest za mocna. Po prostu bardzo mi nie smakowało. I zdecydowanie wolę spędzić upały pod auspicjami piw pszenicznych.
                            Młode koty mają adhd, niestety.
                            Aksjomat Cole'a - suma inteligencji na planecie jest stała, liczba ludności rośnie.
                            Dysleksja i żyrafy nie istnieją.
                            Jaszczomb jaszczombowi pudla nie wydudla.

                            Comment

                            • Piwowar
                              Senior
                              • 05-2001
                              • 2543

                              #29
                              Ale to już niestety inna kategoria cenowa.
                              Archiwum piwne

                              Poznaj
                              http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                              Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: jaśniejszy niz slomkowy, nie podoba mi się [2]
                                Piana: duża, obfita, gęsta ale opada w oczach, nie osadza się na szkle [3.5]
                                Zapach: bardzo delikatny, słodowy [3]
                                Smak: strasznie wodniste, jak dla mnie jest to woda o smaku piwa, goryczka pojawia się dopiero przy końcu łyka i to też jako "wyczuta" na siłę, szczypiace w podniebienie [2]
                                Wysycenie: zdecydowanie za duże [1.5]
                                Opakowanie: bączek 0.33, biały kapsel, dośc prosta ale i oryginalna etykieta z Kozakiem [4]
                                Uwagi: Zakupione gdzieś koło Nowego Miasta nad Pilicą, nic specjalnego i kolejne piwo z niekomercyjnego browaru wypite pierwszy i ostatni raz

                                Moja ocena: [2.575]
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎