Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Karmi Poema di Caffe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #16
    Mi smakuje. Przypomina mi dawne "piwo" Toffi. Jednak jest nieco za słodkie.
    Fakt, że kawy tu nie czuję, tylko wyżej wymienione Toffi właśnie.

    Ma dużą zaletę - można je spożywać w pracy
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • zAjkA
      Senior
      • 12-2004
      • 1089

      #17
      Kupując to piwo miałem pewne obawy. Bałem się że bedzie tak słodkie jak zwykłe Karmi. Na szczęście myliłem się. Zacznę od piany. Początkowo obfita, gęsta lekko brunatna. Wraz z upływem czasu opada tworząc delikatny gęsty kożuszek. Kolor wg. mnie identyczny jak cola. No może delikatnie jaśniejszy. Przyznam że smakiem jestem pozytywnie zaskoczony. Postaram sie opisać poszczególne smaki jakie wyczuwam. Gdy trunek ten przeleje sie przez moje usta po czym dotrze do języka zaczyna pieścić kubeczki smakowe niezwykłą przyjemną nienaganną słodyczą. Podczas przepływu nieczym rwąca rzeka przez podniebienie wyczuwam posmak toffi. Przełykając mocny nurt Karmi czułem smak capuccino. Po ujściu do mego żołądka pozostał przyjemny kakaowy osad w ustach Wspomnę jeszcze o zapachu który kojarzy mi sie z konsystencją kakaowo-kawową. Ogólnie całkiem przyzwoity napój. POLECAM
      Moja ocena: [4]
      Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

      Comment

      • kloss
        Senior
        • 03-2003
        • 2526

        #18
        Nawet smaczne ale czy to jest piwo?

        Comment

        • mluk
          Senior
          • 01-2005
          • 778

          #19
          Pozwoliłem sobie spróbować. Nasunął mi się krótki wniosek. Tradycyjne cappuccino jest pyszne. Gazowane cappuccino jest obrzydliwe. Bleeeeeeee... Oczywiście rzecz gustu.

          Dobrze, że to moja żona musi się tym truć, a nie ja
          Last edited by mluk; 25-05-2005, 07:10.
          "Piwo stanowi dowód, że Bóg nas kocha i chce, abyśmy byli szczęśliwi" - Benjamin Franklin

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #20
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss
            Nawet smaczne ale czy to jest piwo?

            A czym jest serek o smaku waniliowym ?

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #21
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grzech
              A czym jest serek o smaku waniliowym ?
              Akurat serek homogenizowany bez dodatków aromatycznych jest raczej bezsmakowy czego nie można powiedzieć o piwie.Wracając do tematu miałem na myśli to,że wszelkie dodatki nie powinny zabijać smaku piwa a akurat w kawowym "Karmi" piwa jakoś nie czuję.

              Comment

              • ronin
                Senior
                • 10-2004
                • 154

                #22
                Myslalem ze namowie na to moja dziewczyne Ale niestety nie posmakowalo Jej. Lepsze jest mocno schlodzone ale normalnie tez nadaje sie do wypicia Mogloby byc bardziej kawowe Ale za to butelka jest naprawde bardzo interesujaca
                Attached Files

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19170

                  #23
                  w sumie niepotrzebnie dodany obrazek, gdyż już znajduje się w galerii

                  Comment

                  • ronin
                    Senior
                    • 10-2004
                    • 154

                    #24
                    Nie zauwazylem

                    Comment

                    • Shlangbaum
                      Senior
                      • 03-2005
                      • 5828

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
                      Chciał bym ocenić to piwko ale brak tu ARTomatu.
                      Art zapomniał to trzeba przypomnieć.
                      Kiedy możemy spodziewać sie możliwości oceny tgo piwa?
                      Specjalnie po to je kupiłem (zamiast kawy)

                      Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                      Comment

                      • Shlangbaum
                        Senior
                        • 03-2005
                        • 5828

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny, prawie czarny. Faktycznie przypomina kawę. [5]
                        Piana: Piana jest akurat niespecjalna. Pozostaje cienki kożuszek w beżowym kolorze, który przypomina troszkę ten z kawy cappucino. Jednak jeżeli to piwo a nie kawa to powinien być obfitszy. [3.5]
                        Zapach: Ładnie pachnie...kawą. Brakuje mi tutaj tylko wyraźnego zapachu palonego słodu - to jakieś takie przyzwyczajenie z piw w tym kolorze. [4]
                        Smak: Znakomicie gasi pragnienie. Smakuje jak mrożona kawa, lekko czuć słód. Dodałbym jednak jakąś żywszą nutkę alkoholową bo nieraz wydaje sie zdeczka kwaskowate. [4]
                        Wysycenie: Jak na napój tego typu ujdzie, wyczuwalny jest gaz w ustach. Niestety nie tworzy piany, o czym było wyżej. [4]
                        Opakowanie: Oryginalny kształt butelki. Ładna etykieta. Sprawia wrażenie napoju z klasą. Znakomicie dobrana jest objętość 0,4l bo 0,5l mogłoby być tego piwa za dużo jak na mój żołądek po prostu nie specjalnie toleruje piwa aromatyzowane w dużych ilościach. [5]
                        Uwagi: Przyjemny wakacyjny napój poobiedni. Ze względu na znikomą ilość alkoholu dobry dla kierowcy na trasie do posiłku (przetestowałem).

                        Moja ocena: [4.05]

                        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Kolor colowy, ale tutaj pasuje. [4.5]
                          Piana: Piana wysoka i obfita, bardzo drobnoziarnista, długo się utrzymuje. [4.5]
                          Zapach: Zapach karmelowo kawowy z jakąś taką przyjemną nutką której nie potrafię zidentyfikować. Bardzo przyjemny. [4.5]
                          Smak: Na początku smakuje jak zwykłe Karmi. Później dołącza się smak kawowy, który pozostaje długo na języku. Jak na swoją klasę, to Karmi jest pycha, przebija wszystkie inne napoje karmelowe. [4.5]
                          Wysycenie: Wystarczające. [4]
                          Opakowanie: Opakowanie doskonałe. Bardzo podoba mi się kształt butelki oraz kolorystyka etykiet - stonowana, gustowna. Po Palonym kolejny dowód, że Carlsberg przywiązuje wagę do oprawy graficznej swoich produktów. Dobre i to. Kapselek mógłby być twist-off, ale za taki brak nie odejmę punktów. [5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.5]

                          Comment

                          • Mistrzu
                            Senior
                            • 08-2003
                            • 750

                            #28
                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                            ...Ze względu na znikomą ilość alkoholu dobry dla kierowcy na trasie do posiłku (przetestowałem)
                            To znaczy, że policja Ciebie zatrzymała po wypiciu Karmi i alkomat nic nie pokazał?
                            Last edited by Mistrzu; 13-06-2005, 17:21.

                            Comment

                            • Twilight_Alehouse
                              Chmielowisko.pl
                              • 06-2004
                              • 6310

                              #29
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
                              Smak. (...) Dodałbym jednak jakąś żywszą nutkę alkoholową bo nieraz wydaje sie zdeczka kwaskowate.
                              Yyy? Nie chcę być czepialski, ale to ma być piwo niskoalkoholowe, a nie Karmi Strong

                              Comment

                              • becik
                                Senior
                                • 07-2002
                                • 14999

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: kolor brunatno-wisniowo-czarny, podoba mi się [5]
                                Piana: piana beżowa, dośc długo się utrzymuje, drobniutka [4]
                                Zapach: bardzo przyjemny kawowy, z leciutko wyczzuwlana słodową nutką [5]
                                Smak: rózne z tym smakiem, po prstu trzeba miec dzień do tego piwa, raz mi smakoało jak diabli, za drugim razem w ogóle nie podchodziło, w smaku wybija się na pierwszy plan kawowy aromat przypominający smak cappucino, slowość wyczuwa się na drugim planie, dobre bo pełne w smaku nie ma sę rpzy piciu wrażenia wodnistości, w/g mnie to piwo należy pić bardzo dobrze schłozone, lekko ciepłe może być nie do wypicia [4.5]
                                Wysycenie: w sam raz [5]
                                Opakowanie: jak dla mnie doskonałe [5]
                                Uwagi: kolejne dobre b/a piwo ktore moze wypełnic lukę w tym asortymencie, doskanłe na drogę, Okocimiowi stawiam napradę solidną pateczkę za ten wyrób choć nie zawsze jest do wypicia (mam na myśli temp. oraz dzień)

                                Moja ocena: [4.7]
                                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎