Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Fortuna, Czarny Smok

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #31
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Generalnie, podobne jak Czerwony Smok tylko trochę ciemniejsze. Jeszcze ciemniejszy byrsztyn z czerwonymi refleksami. [5]
    Piana: Jakby mniej "wydajna". szybciej zanikła i pozostawiła tylko wianuszek wokół scianek kufla. [3.5]
    Zapach: Karmelowy - wyraźny. [4]
    Smak: Karmelowy, przyjemny. Jakoś tak (ale odlegle) kojarzy mi się z Diamentem z Zabrza. [4]
    Wysycenie: Prawidłowe [4]
    Opakowanie: Ładna, zwraca uwagę. Kapsel nie łysy. I butelka nie poobijana. [4.5]
    Uwagi: Jestem zaskoczony bo szczerze - myślałem, że będzie to to samo piwo (identyczne Blg) co Czerwony Smok, i że to tylko ściema. A tu się okazuje, że to jednak inne piwo.

    Moja ocena: [4.025]
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Pinio74
      Senior
      • 10-2003
      • 3881

      #32
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: kolor ciemnobrązowy, z ciemnowiśniowymi przebłyskami [4.5]
      Piana: dla mnie rewelacja, drobnobąbelkowa, gęsta i przede wszystkim trwała [5]
      Zapach: w zapachu dominują nutki karmelowe [4]
      Smak: Smak ciekawy, bardzo pełny, karmelowo-słodowy, obecna lekka palona goryczka [4.5]
      Wysycenie: wystarczające [4.5]
      Opakowanie: oprawa graficzna całej serii smoków pomyślana jest ciekawie, do tego firmowy kapsel [4.5]
      Uwagi: Jak dla mnie bardzo dobre piwo, przypominające trochę Irlandzkie Mocne z Krajana, ale nie tak mocne. Dzięki dla Bobireda za dostawę.

      Moja ocena: [4.375]
      BIRRARE HUMANUM EST

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #33
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Pod światło ciemnowiśniowe. W pomieszczeniu czarne. [4.5]
        Piana: Beżowa, po nalaniu drobna i obfita. Do końca pozostaje na powierzchni piwa jako cienka warstwa co przy ciemnych piwach nie jest regułą. [4]
        Zapach: Początkowo bardzo przyjemny, głęboki, jakby było nalane prosto z beczki. Świeży, chlebowy zapach. Czuć wanilię, karmel. W trakcie picia delikatnie wyczuwalny alkohol. [4.5]
        Smak: Pierwszy łyk wskazuje na typ stouta ale to niestety chwilowe wrażenie. Brak paloności i goryczy, zamiast tego na końcu języka zostaje słodycz. Co gorsza, ta słodycz nie daje dojść do głosu pozostałym akcentom smakowym, które zapewne są w tym piwie, a które można było wyczuć w zapachu. Dla mnie browar sam sobie strzelił w kolano dodając ten cholerny cukier. Nie wrócę do tego piwa niestety. [3]
        Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
        Opakowanie: Bardzo mi się podoba pomysł ze smoczą rodziną. Pełne info na kontrze co nie jest częstym zjawiskiem. Kolorystyka etykiet pasuje do typu piwa. Jest dobrze. [4.5]
        Uwagi: Wiem, że Czarne Fortuny jest dosładzane ale po kiego coś podobnego zrobili z ciemnym? Ulepek...

        Moja ocena: [3.875]
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • Regent
          Senior
          • 10-2002
          • 512

          #34
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny, brunatny [4.5]
          Piana: po nalaniu gęsta, nawet lekko maślana [4.5]
          Zapach: nie przywiązuję do tego wagi, ale nic negatywnego nie wyczułem [4]
          Smak: Mniej słodki od Czarnego, bardzo ładnie wyważony, słodowy, lekko podpalany, lekko goryczkowy, lekko karmelowy wszystko to bardzo przyjemnie współgra, do tego wszystkiego pozostawia niezwykle przyjemny posmak w ustach. [4.5]
          Wysycenie: bez zastrzeżeń [5]
          Opakowanie: nie najgorsze, choć z odległości smok bardziej przypomina nietoperza, ale nie czepiajmy się [4]
          Uwagi: Polecam, osobiście na pewno do niego wrócę.

          Moja ocena: [4.325]
          Mniej alkoholu w piwach !!!
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Comment

          • ODOLAN
            Member
            • 07-2007
            • 57

            #35
            Czarny smok to piwo ciemne pełne, ma już inną etykietę niż tu wklejony skan, i różni się raczej mocno od Fortuny Czarnej...Czarna jest słodka, a to ani trochę Może lekko karmelowy zapach

            Comment

            • delvish
              Senior
              • 11-2004
              • 3508

              #36
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: czarny, głeboki, prześwituje wyłacznie pod bardzo mocne źródło światła [4.5]
              Piana: bujna, beżowa, wytrzymuje ok. 3-3,5 min. drobno- i średnioziarnista [4]
              Zapach: wyczuwalny palony słód i jakaś korzenno-orzechowa nutka, intryguje [4]
              Smak: słodycz, przechodząca szybko w coś wędzonego, palonego, na koniec tak trochę niepostrzeżenie wkracza delikatna goryczka, w posmaku wszystko się sympatycznie harmonizuje w korzenno-palono-goryczkową całość, całość daje ciekawy efekt, ale jest lekko mdła, po wypiciu jednego piwa zdecydowanie nie ma się ochoty na powtórkę tego samego wieczora, co by jednak nie mówić daje uczucie pełności, pod koniec kufla zaczyna być wyczuwalna kwaskowość, a palona nutka zyskuje na wytrawności [4]
              Wysycenie: delikatne, i to raczej aż za bardzo, pod koniec za słabe, nawet jak na ciemne [3.5]
              Opakowanie: jak to w smoczej serii przystało bez większych zarzutów, poza esami-floresami utrudniającymi przeczytanie nazwy piwa i informacji na kontrze, butelka ŻGB, kapsel Fortuny, kontra i krawatka w komplecie [4]
              Uwagi: zdecydowanie lepsze niż Czarne, które na tle lekko tylko mdłego Czarnego Smoka wypada wyjątkowo mdło, swoją drogą jakoś ciężko mi uwierzyć, że przy ekstrakcie 12,7% to piwo nie jest dosładzane, co z dumą podkreśla się np. na Czarnym, IMO jest dosładzane tyle, że w mniejszym stopniu, ta orzechowo-korzenna nutka jest frapująca, jednak wraz ze sporą dawką słodyczy czyni całość jednak mdłą, na szczęście pod koniec konsumpcji piwo zyskuje na wytrawności, w sumie niezłe, ale na więcej niż jedno z wieczora to bym się nie skusił

              Moja ocena: [4]
              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
              (Frank Zappa)

              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

              Comment

              • oldwin
                Junior
                • 06-2007
                • 4

                #37
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: faktycznie czarne [4.5]
                Piana: dosyć szybko znika.. śladu praktycznie nie pozostawia [3]
                Zapach: oooo to duży + tego piweczka.. tak mocno chmielowy że po otwarciu myślałem że ktoś 'trawke' obok palił [4.5]
                Smak: ciut za słodki i to uczucie rozwodnienia.. ale jak wyżej napisano.. takie jedno na wieczór to czemu nie? [4]
                Wysycenie: mogło by być lepiej.. faktycznie dosyć szybko 'ucieka' [3]
                Opakowanie: wszystko co ma być to jest [4.5]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.075]

                Comment

                • Kamień
                  Senior
                  • 07-2007
                  • 361

                  #38
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: O tak, intensywnie czarny, prawie nieprzejrzysty. [5]
                  Piana: Beżowa, bardzo przyzwoita. Opada w dość szybkim tempie do dywanika. Pod sam koniec odsłania sie powierzchnia piwa. [4]
                  Zapach: Wyraźny, przyjemny. Czuć zapachy słodowo - zbożowe, silną nutkę słodkawo owocową, żekłbym nawet, że wiśniową i schowane w tle lekkie aromaty kawowe i chmielowe. [4]
                  Smak: Przyjemny, złożonym jak to w ciemnych piwach. Jest dość słodkawe, ale nie wyczuwam wyraźnego posmaku karmelu, czuć też swoistą owocowość - ta kombinacja żeczywiście może komuś skojarzyć się z colą. Jest lekko wytrawne. Aromatów chmielowych praktycznie brak. [4]
                  Wysycenie: Mam wrażenie, że jest nieco wyższe niż w inych ciemnych piwach. Do końca trzyma zadowalający poziom. [4]
                  Opakowanie: typowy dla serii smoków design etykiety, z udanym wizerunkiem czarnego smoka, całość w tonacji czarno - miedziano - białej, na krawatce logo browaru. Podobają mi się etykiety z Fortuny i ogólnie, cały pomysł z serią smoków. [4.5]
                  Uwagi: Kupione w Zofmarze za 2zł.
                  Smaczne piwo, ale i tak znacznie wolę Czerwonego Smoka. Moim zdaniem, kłopotem w tym piwie nie jest nadmierna, wyraźna słodycz, ale brak chmielowej , aromatycznej goryczki i ciemnosłodowej palonościm które stanowiły by idealny kontrast a smak piwa wiele by wtedy zyskał. Mają już Czarne, ultrasłodkie, ciemnie piwo. Po co powtarzają to w Czarnym Smoku? A tak, niedoścignionym dla mnie wzorem ciemnego piwa pozostaje ciemnie Eire Noteckie z Czarnkowa.

                  Moja ocena: [4.075]

                  Comment

                  • HarryShultz
                    Member
                    • 08-2006
                    • 37

                    #39
                    Serię Smoków można we Wrocławiu kupic w "Ferio Gaj", sklep "Piotr i Paweł", duży wybór piw zagranicznych
                    Harry Shultz

                    Comment

                    • Bud
                      Junior
                      • 03-2005
                      • 8

                      #40
                      Baaaaardzo dobre

                      Comment

                      • tfur
                        Senior
                        • 05-2006
                        • 1303

                        #41
                        łoj, jaka słodkość! na szczęście, przypadła mi tylko połowa tego piwa. drugie oddam mamie. to pewny strzał...
                        veni, emi, bibi

                        Comment

                        • jacer
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 9875

                          #42
                          Słodkości, które wyczuli przedmówcy nie stwierdzam.

                          Jest to jednak według mnie najsłabszy wyrób ze Smoczej gromady. Piana słaba, opadła szybko.

                          Karmelowe posmaki, paloność, goryczka, lekkie rozwodnienie. Mimo to smaczne piwo.

                          I tak jakby te fortunowe posmaki znikły w tej serii. Data do: 31.01.2009
                          Milicki Browar Rynkowy
                          Grupa STYRIAN

                          (1+sqrt5)/2
                          "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                          "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                          No Hops, no Glory :)

                          Comment

                          • Kamień
                            Senior
                            • 07-2007
                            • 361

                            #43
                            Mnie też niedawno to piwo zaskoczyło wyraźną, paloną goryczką na pierwszym planie, której zawsze niemal nie było. Według mnie to interesująca, korzystna zmiana. Wodnistości nie stwierdziłem, ale koleżanka, z którą potem rozmawiałem też mółwiła o palonej goryczce oraz wrażeniu rozwodnienia w Czarnym Smoku. Muszę to dokładnie sprawdzić . Mam nadzieję, że wodnistość nie zagości w tym piwie na długo a dodanie wyraźnego posmaku palonego będzie dla mnie pożądaną zmianą.
                            Z drugiej strony mam wrażenie, że z Czerwonym Smokiem też cos kombinują... i to na gorsze. Może mi się wydaje, ale kilka ostatnich egzemplarzy które piłem zyskało na podejrzanej słodkości, a straciło swój unikalny posmak zbożowej kawy...

                            Comment

                            • skitof
                              Senior
                              • 11-2007
                              • 2478

                              #44
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Rzeczywiście ciemny kolor podobny do słabej kawy [4]
                              Piana: Jest dość gęsta, drobnobąbelkowa i lekko ciemna. Nie jest zbyt trwała, ale zostawia na szkle fikuśne wzorki [3]
                              Zapach: Nie jest zbyt mocny, ale można wyczuć palony słód [3]
                              Smak: Można powiedzieć, że smakuje jak piwo jasne z dodatkiem słodu karmelowego i minimalnie słodu palonego. Nie jest to smak portera, ani tym bardziej stouta. Przez to jest łagodne i mniej palone w smaku niż inne ciemne piwa. [3.5]
                              Wysycenie: Dobre, wyczuwalne, nie dominujące, dobrze podkreśla smak i odświeża. [4]
                              Opakowanie: Według mnie całość wymaga jeszcze artystycznego dopracowania, ale żadnych informacji nie brakuje. [3]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [3.3]

                              Comment

                              • Kamień
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 361

                                #45
                                Zgroza . Właśnie piję Czarnego Smoka z datą przydatności 31.01.2009. Na pierwszym planie daje się czuć dosyc wyraźną, "dymną" nutę. Ale ogólnie - to zgroza! Oprócz tego daje się wyczuć tylko słabe i nieciekawe nuty ciemnosłodowe i nieco podejrzanej kwaskowości. Smak jest niesamowicie płaski i wodnisty . Jakikolwiek smak znika w ustach nawet zanim zdąży się przełknąć, nie pozostawia nawet cienia posmaku. Pogłoski o wodnistym Czarnym Smoku okazały się prawdziwe. Mam nadzieję, że to tylko nieudana warka i później wszystko wróci do normy. Nie pijam Czarnego Smoka za często, o wiele bardziej wolę Czerwonego i Złotego ale i tak lubię to piwo a poza tym nie podoba mi się myśl, że browar Fortuna miałby w swojej ofercie tak nieudane piwo. Może i nie przypomina już teraz coli ale tym bardziej nie przypomina smacznego, ciemnego piwa

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎